Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 53716 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #15 - 09.12.2004 at 09:29:17
 
Mislim, da se debata preveč vrti okoli trave.

Če bi Loops napisala, da premišljuje o ultimatu zaradi nečesa xyz kar jo tako zelo moti, da premišljuje o tem, da bi zvezo prekinila, bi bila tudi debata drugačna. A ne?

Gledali bi na situacijo, kot da želi Loops dati zadnjo priložnost, preden se odloči in gre... in vsi bi jo v tem lahko samo podprli.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ultimat?
Reply #16 - 09.12.2004 at 10:00:17
 
Quote:
Zdaj pa me zanima vaše mnenje, glede na to, da sem mu večkrat nakazala, da me moti njegova zasvojenost, ali mu smem postaviti ultimat? Recimo, da me več ne bo v njegovi družbi, če se ne bo na nek način odpovedal. Po drugi strani pa ne vem, če sem tolk trdna, da se ne bi skozi čas omajala, če bi rekel, ja, ok pač pol, kakor želiš. Saj imamo pravzaprav vsak svoje zasvojenosti, ki se jih sploh ne zavedamo.

Nikamor ne pridem s tem, da se pač zavedam, da je to njegov life in lahko dela, kar želi oz. celo potrebuje.

Če me kdo namerava vprašat, kaj me sploh tolk moti, bi rekla, da zgolj to, da je pač zadet, in se potem avtomatsko zaprem, ker ga ne morem jemat kot prisebnega. Saj vem, da vsi rabimo, da si damo duška, nek odklop, teh zadev za beg iz realnosti je ogromno. Zakaj vedno vidim v ogledalu to svoje nasprotje zmeraj ko se odločim, "da se ne bom več zapustila". Morda zato, ker pravzaprav noben ne more določit, kaj je realnost?
Undecided


Že Lilith in t, sta ti med vrsticami povedala, da je to stvar tvoje odločitve. Će te to moti in želiš imeti partnerja, ki je "priseben", potem pač ta ni pravi model zate. Lahko mu skozi pogovor ali sprejemanje to toleriraš, da premaga zasvojenost, ga spodbujaš mu stojiš ob strani, ... ali pa rečeš, da med vama ne more biti kaj resnega. Res je to predvsem tvoja odločitev. Ker z ulitimatom, si običajno stvar obrnemo proti sebi.

Boldal sem ti, da se svojih zasvojenosti običajno ne zavedamo. Vendar v tem primeru, je nekaj zavedanja in fakti so jasni, da je prjatu zasvojen. Ker po treh dneh hoče bit sam in mu kriza seka ven. In zato tud pol hoče bit sam s svojim jointom, kot s teboj ki tega ne odobravaš. Vidiš, zložiš vse logično in jasno, pa se bo že rešitev pokazala. Na koncu boš le ti tista, ki boš potegnila tako ali drugačno potezo. Mal teoretiziranja...
Dokler tičiš v tem odnosu, zapiraš vrata morebitnim boljšim ali slabšim alternativam. Mogoče te čaka kje še kak bolj zapleten primer moškega, mogoče kak precej bolj enostaven. Življenje nam na pot vedno da preizkušnje, ki so za nas nove in težavne. Tisto počivanje vmes je dandanes vse krajše... Ker se razvoj človeštva vrti precej hitreje kot pred časom. Poleg tega, dnevno komuniciramo veliko več kot včasih. In v teh komunikacijah so stalno pristone osebne čistke...


t wrote on 08.12.2004 at 15:57:46:
Če bi podoben ultimat postavila meni, bi dobila precej nedvoumen odgovor: da mi trava ne postavlja nobenih ultimatov.

Problematično se mi zdi tudi tvoje dojemanje prisebnosti, saj kolikor poznam sebe in ostale redne pušače tega ni znaznati: ponavadi vsak ve, kdaj mu paše in kdaj ne (in tudi kaj lahko počne bolje ali slabše) in se po tem tudi ravna.

Velika večina nas je zasvojenih s čim, če gledamo najširšo možno definicijo zasvojenosti (tako kot ti lahko rečem, da si kronik, če se ga napiješ enkrat v letu), vendar pa biti zasvojen še ne pomeni, da imaš problem z zasvojenostjo; problem imaš, če zaradi svoje zasvojenosti ne moreš pedenati svojega življenja.


Ja velika večina je zasvojena s čim, nekateri z užitki, takimi in drugačnimi, nekateri s športom, s TV-jem, s politiko, z rumenim tiskom, z delom. Preprosto na ta način pozabiš nase. Pa ne iz vidika osebne zadovoljitve, temveč iz vidika prepoznavati sebe, se doživljati kot lastno osebnost v celoti. To danes sodobna mašila dobro uravnavajo. Odnosi so precej površni, vsakemu se precej nekam mudi, in ko se tega navadiš, je težko navado spremenit in se začet nazaj umirjat. Na tem je treba delat dnevno. Vstopaj v vsak odnos, ko da ti je zadnji. Je preveč enostavno povedano, pa težje izvedljivo, vendar če to nosiš v sebi, že če to misel sprejmeš in se jo trudiš prepoznat razumet, se stvari začnejo premikat, in slej ko prej ti tudi vesolje to začne potrjevat.

Wink Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #17 - 09.12.2004 at 10:36:49
 
Quote:
Postaneva si breme. Vem, da rabi, da me ni, da spet lahko sproščeno kadi - tako je navajen, ker že dolgo sam živi.

Zdaj pa me zanima vaše mnenje, glede na to, da sem mu večkrat nakazala, da me moti njegova zasvojenost, ali mu smem postaviti ultimat? Recimo, da me več ne bo v njegovi družbi, če se ne bo na nek način odpovedal.

Meni je v bistvu stvar preprosta. Sem imela v življenju že dovolj odnosov z zasvojenimi ljudmi da vem, da takega človeka nič ne more pripravit do tega, da bi se zmigal, razen kakega življenjskega šoka. Da lahko za tak šok sama poskrbiš, dvomim, ker če se naveliča tvoje družbe po 3 dneh, potem mu druženje s tabo ne bo noben stimulans. Rekel ti bo, ja, v redu, ne bom več, pol pa upal, da bo vse tak kot je do zdaj med vama vedno blo.
Najboljše da sama pri sebi porihtaš stvari in pustiš človeka, da se sam spravi k sebi, če se bo. Ljudi ne moreš spreminjat, če se sami nočejo. Škoda vlagat čas in tvoje dragoceno življenje v nekaj brez perspektive. Razen če čutiš, da je ta odnos tvoj osebni quest in da to pač moraš skozi dat.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #18 - 09.12.2004 at 10:47:01
 
On se mora sam odločit...
Če se ne, nobeno prigovarjanje in ultimati nimajo teže.  
..mejbi malo premaknejo jeziček na tehtnici, a odločitev je njegova.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #19 - 09.12.2004 at 10:56:46
 
Loops, če bi si rada z njim ustvarila družino, sigurno ne boš šla v ta odnos, to bil samomor. Če bi pa rada živela boemsko življenje, si pa lahko z njim in skupaj živita iz dneva v dan, iz vikenda v vikend.
Lahko seveda postaviš ultimat, ampak se ga potem tudi drži. Čeprav je sicer t napisal, da mu trava ne postavlja ultimata, to  ni res, postavila mu ga je že zdavnaj, ker je od nje odvisen, to se pa vidi tako, da pač ne zmore abstinence. (BTW, neodvisnost se meni ne zdi to, da nekdo lahko kljub drogi normalno fura lajf, ampak to, ali zmore abstinenco ali ne, čist simpl.) Tvoj kolega bo potem izbiral med dvema ultimatoma (čeprav nekaj mi pravi, da je on že odločen, da si je izbral travico že zdavnaj, da bi bilo vsa drugo samo zatiskanje oči, ampak, naj pustim to, ker ne vem).
Kaj pa ti iščeš pri njem, pa sama sebe vprašaj, ker samo ti veš ta odgovor. Mogoče ga že veš, pa ta odgovor vedno znova potlačiš, ker je preveč resničen (to namreč jaz opažam pri sebi, da ravno to največkrat delam, v bistvu vem odgovor, pa ga vedno znova dajem na stran iz tisoč in enega razloga oz. izgovora).

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #20 - 09.12.2004 at 11:28:08
 
Quote:
Po drugi strani pa ne vem, če sem tolk trdna, da se ne bi skozi čas omajala, če bi rekel, ja, ok pač pol, kakor želiš. Saj imamo pravzaprav vsak svoje zasvojenosti, ki se jih sploh ne zavedamo.


Ja če že postavljaš ultimat, moraš za njim stat. Moje mnenje je, da če nisi prepričana, da boš vztrajala pri odločitvi, potem najprej razčisti pri sebi koliko te travica v resnici moti.

Ultimat lahko postaviš:

- zaradi sebe, zaradi tega kar si želiš zase, ker ti nekaj ni več sprejemljivo - zate, torej zaradi ohranitve lastne integritete ... to je vedno zelo zdrav razlog...oseba bo vedno najprej poiskusila, če misliš resno...zasvojenost je le zasvojenost in ni tako izi spustit...in ko te ne bo nazaj, ko boš dokazala, da misliš resno, šele takrat bo resnično dal na tehtnico in se odločil

- zaradi drugega, ker mu želiš pomagat... tu pa pazi... ker se boš verjetno ujela v lastno zanko in "prišla nazaj"...seveda, ker ga imaš preveč rada in lahko shajaš z njegovo zasvojenostjo...mislim, da v tem primeru ultimat ni pravi način

Ulitimati so lahko tudi bedni poskusi manipulacije, ko si pač zaželiš neko "izboljšavo" zase - poskusiš, če rata rata, če ne rata, pač ne rata in potem ne stojiš za odločitvijo...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #21 - 09.12.2004 at 11:40:33
 
Quote:
Zdaj pa me zanima vaše mnenje, glede na to, da sem mu večkrat nakazala, da me moti njegova zasvojenost, ali mu smem postaviti ultimat? Recimo, da me več ne bo v njegovi družbi, če se ne bo na nek način odpovedal.

dokler zivim z mentaliteto, da je kdorkoli ali karkoli na tem svetu namenjeno meni in mojim sebicnim posvetnim interesom ne morm ziveti/obstajat niti v miru, kaj sele v zadovoljstvu.

postavljanje ultimatov oz. druge izsiljevat zaradi svojih sebicnih interesov je v bistvu nasilje do drugih in posledicno do mene (v reakciji).

sam kaj k si enkrat tok zasvojen s to nasilno mentaliteto in se je ne da kr tko na lahko in na hitr odpravt, ceprav je to ocitno potrebno in zazeljeno.

prakticirat pravo ljubezen je zelo tezko oz. nemogoce, ce ne odstranm nasilja (izkoriscevalske mentalitete) do drugih. ce prakticiram ljubezen pod vodstvom nekoga, ki je popolnoma ljubec se kot stranski produkt lahko odresim tudi nasilja. seveda pa moram njegova navodila slediti v celoti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #22 - 09.12.2004 at 12:58:02
 
ixtlan wrote on 09.12.2004 at 11:28:08:
Ja če že postavljaš ultimat, moraš za njim stat. Moje mnenje je, da če nisi prepričana, da boš vztrajala pri odločitvi, potem najprej razčisti pri sebi koliko te travica v resnici moti.

Ultimat lahko postaviš:

- zaradi sebe, zaradi tega kar si želiš zase, ker ti nekaj ni več sprejemljivo - zate, torej zaradi ohranitve lastne integritete ... to je vedno zelo zdrav razlog...oseba bo vedno najprej poiskusila, če misliš resno...zasvojenost je le zasvojenost in ni tako izi spustit...in ko te ne bo nazaj, ko boš dokazala, da misliš resno, šele takrat bo resnično dal na tehtnico in se odločil



bom vzela tole za izhodišče

zanimivo .... postavljanje ultimata zaradi osebne integritete ... ampak takoj (po moje) ko bi postavu ultimat, to pomeni, da si vsaj z eno nogo iz odnosa ven (če ne že z obema)... in če pri tem naletiš na sogovornika z eno osebno integriteto, on se tega dejstva točno zaveda in se zaveda tudi tega, da ga ne sprejemaš, njega kot je (pa maš že konflikt, ravno obratni efekt) -- pali pa mogoče pri podredljivih posameznikih, ampak tudi, če se ne odloči za spremebo po lastni svobodni volji, to pomeni, da samo tlači in slej ko prej butne ven

mislim, da je prva linija pogovor, povedat kaj ti paše, kaj ti ne paše in potem se skupaj s partnerjem nekako prizadevaš za "prestavljanje" mej, oziroma v najbolj idalnem primeru za brisanje mej ... zame je to nek nežen, dolgotrajen proces ... vsak se pa mora zase odločiti kaj mu koristi in kaj ne

če ti pa nekdo recimo NE pove, kaj ga moti, si pa še v najbolj nehvaležni poziciji (sploh nimaš nobene možnosti za prepoznanje problema, ali sebe, ali karkoli)

vredno je povedat kaj te moti, vredno se je pogovarjat, vredno je postavljat ogledala

ne vem pa, če ultimat že ni zadnja beseda in kot tak precej brezveze .... in seveda tudi ena priložnost it ven iz odnosa lep in krasen ali pa na hitro uredit stvari tako, kot tebi najbolj ustreza

no, pa še to: čist lepo in pestro se mi zdi, da pravila igre (odnosa) niso vnaprej jasna ... tako imam jaz vsaj en filing nekega raziskovanja, odkrivanja, razvijanja ... če bi mi pa recimo nekdo že na začetku ponudil svoj cvetobir zlatih pravilc, bi pa rekla, lepa hvala za rože  8)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #23 - 09.12.2004 at 12:59:25
 
loopsy, moraš točno vedt in točno pošlihtat, kaj te v resnici moti na njem (ali na teb), da bi mu postavila tak ultimat! Lahko, da ko ga boš odvadila od trave, bo na sporedu že ena nova hiba za odpravlat... Pa tud se mi zdi, da če ne veš, če boš zadost trdna, pol te to le ne moti tako zelo hudo, če si pripravlena popustit. ???
Je pa zanimivo, da sm mela par let nazaj podobno situacijo, da sm bla v enga tko zelooo noro zalublena (ma niti ne samo zalublena, ampk je biu ljubljen z moje strani Grin) in pred njemu takega k je na travc tut pogledala ne bi, ampk on je pa mu ta privilegij, da je lahko travo kadil. sicer se mi takrt ni zdel zasvojen, ampk če pogledam za nazaj-hmmm mogoče pa je le bil... U glavnm se mi sploh ni zdela ovira to, ker sm na nek način čutla, da ko se spraviva skupaj (kot je sprva kazalo), ne bo več tega počel.. no ampk pravlica ni popolna-> je bla ena ovira z njegove strani, nekaj ga je motl na men Grin(še dons ne vem kakšna Grin) kdo ve, mogoč sem pa le bla samo zalublena Grin

Meni se zdi bolše, da bi namest ultimata probala vi2 kako drugače dosežt en dogovor okrog tega, se temeljito in odkrito o tem pogovrt, mu razložit, kako ti to dojemaš itd.

Jz pravm ljubezn vse premaga!!

LP Kiss

Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Ultimat?
Reply #24 - 09.12.2004 at 13:03:25
 
Madan Gopal Das wrote on 09.12.2004 at 11:40:33:
postavljanje ultimatov oz. druge izsiljevat zaradi svojih sebicnih interesov je v bistvu nasilje do drugih in posledicno do mene (v reakciji).





s tem se jaz strinjam  Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #25 - 09.12.2004 at 13:34:33
 
Se mi zdi, da se v ravnanju ali mogoče v odzivanju na situacije kot jih ponujajo vsebine topica Ultimat ?, ter tudi Varanje v mislih ?, zelo približamo situaciji "žabe".

Če vržeš žabo v vročo vodo bo zelo gotovo iz nje izskočila. Če   jo daš v hladno vodo in to vodo počasi greješ, se bo žaba na koncu skuhala.

Omenjeni primer "žabe" mi je vedno lepa prispodoba  kako se ljudje različno lotevamo reševanja življenjskih situacij.

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #26 - 09.12.2004 at 13:39:32
 
siaj wrote on 09.12.2004 at 12:58:02:
zanimivo .... postavljanje ultimata zaradi osebne integritete ... ampak takoj (po moje) ko bi postavu ultimat, to pomeni, da si vsaj z eno nogo iz odnosa ven (če ne že z obema)... in če pri tem naletiš na sogovornika z eno osebno integriteto, on se tega dejstva točno zaveda in se zaveda tudi tega, da ga ne sprejemaš, njega kot je (pa maš že konflikt, ravno obratni efekt)


siaj, itak pogovor, ja, se strinjam (tudi s prilagajanjem, sprejemanjem, neomejevanjem, raziskovanjem in ostalim). ampak v Loopsinem primeru sta se že dooooost pogovarjala. večkrat je že jasno izrazla svoje želje o razmerju, ki pa so iz, konteksta razvidno, naletele na gluha ušesa. torej, če zanjo nikakor ni sprejemljivo, da on kadi travo (kar je tu ključno vprašanje), ostane le še ultimat. špekulacije na to, da jo verjetno moti še kaj drugega, seveda so, ampak tega ni izrazla. konflikt je pa že itak tu, ne bo nastal šele z ultimatom.

enivej, če karkoli krši tvojo osebno integriteto (tu bi se rad oddaljil od Loopsinega primera ker to mora sama opredelit ali jo ali ne), je izbira jasna...nimaš kaj poskušat sprejemat. nikakor. ker osebna integriteta je največ kar imaš. je vse kar imaš.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Ultimat?
Reply #27 - 09.12.2004 at 13:44:02
 
Toni, ful  dobra prispodoba.
Prav zato mi je zelo všeč sinjeokina orientacija do odnosov, ko že vnaprej odločno prepreči vsako možnost, da bi bila "skuhana".

Se mi zdi, da je v vnaprejšnjem zaupanju, "da bo vsak z nami delal najbolje kot zmore" , veliko veliko preveč samodestruktivnosti.

In v življenju vedno bolj in bolj cenim odprtost in direktnost- da ti nekdo že na začetku odnosa pove, "ej, deklica draga, meni pa je travca number one".  Tisto počasno segrevanje vode pa zelo enačim z manipulatorstvom.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Ultimat?
Reply #28 - 09.12.2004 at 14:09:30
 
Lilith wrote on 09.12.2004 at 13:44:02:

In v življenju vedno bolj in bolj cenim odprtost in direktnost- da ti nekdo že na začetku odnosa pove, "ej, deklica draga, meni pa je travca number one".  


Lilith, mislim, da se ti ni treba bati, da bi se ti kaj takega res zgodilo na Zemlji.
To je tako kot, da bi ti nekdo prodajal  avto in ti ob tem našteval ( beri: hvalil )vse njegove napake.

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ultimat?
Reply #29 - 09.12.2004 at 14:18:46
 
S tem človekom sem si lahko predstavljala prihodnost, celo družino, ker je bil še najbližje temu, da sem z njim lahko bila to, kar sem. Zato mi je (bilo) tolk mar. Iz tega razloga se dobro zavedam, da je ultimat v končni fazi (reakciji) nasilje do mene. Po drugi strani pa če ne bom poskusila, ne bom vedela, ostala bom z občutkom, da nisem sledila sebi.

Tisti ta najbolj moteč dejavnik mi je njegova odločenost, da ne namerava nehat. Je namreč človek, ki ne verjame v namensko nameravanje, torej verjame, da stvari odpadejo same od sebe, ko niso več potrebne ali dozorijo. Dolgo časa sem se kar strinjala s takšno filozofijo, ampak nekaj v sebi me opozarja, da več temu ni tako, in da moram postopat, če želim spremembo. Moje videnje je, da če bi bilo res vse ok, bi mu bilo samo življenje dovoljšen stimualans. Ampak ker recimo da ne znam, ali pa nočem popolnoma odpreti srca, kar pravi on, da si nadvse želi, da bi takrat lahko nehal in to, jaz pa mislim, da je prav ta pogoj vzrok, da ga ne morem.

Še ena čist banalnost okol trave. Razmišljala sem veliko. Mislim si, da če bi okolje, v katerega sem primorana biti socializirana, sprejemal rabo marihuane oz. bi bila legalizirana, da potem tud jaz ne bi imela problema sprejeti tega, da on pač kadi. Kot da predstavljam ogledalo preostalega sveta npr. in ga v tem primeru bolj zastopam, ker moram preživeti.

Zase bi recimo lahko prevzela odgovornost, če bi jo pač kadila, za drugega pa je ne morem, če me kdo razume.

Če bi na primer dobila obisk njegovih staršev, al kogarkoli, in bi bilo vse zakajeno, bi mene bilo sram, da sem tam z njim, ker pač tega v polnosti ne zastopam, pa sem kljub temu prisotna ???

Mislim, da on kadi iz nekega uporništva in v bistvu čisto globoko v sebi sam tega ne priznava, si želi drugače; po moji logiki če tako ne bi bilo, tudi jaz ne bi imela tega problema.

Zakomplicirala? Ko si notr je res težko videt, ampak je v bistvu najresničnejše zmanifestirano.






Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14