Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 22260 times)
dalaj22
2
**
Offline

how to be free
Posts: 54

same iluzije
28.11.2004 at 20:59:50
 
a ni ta svet ena pajčevina iluzij -  od vseh teh verstev, do vsakdana ---- služba, šola, družina.... kr neki
a bomo sploh kdaj našli Resnico? ??? ???
Back to top
 

how to find yourself
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: same iluzije
Reply #1 - 28.11.2004 at 22:53:51
 
zdej sem pogruntala, zakaj je moja šamanska žival pajek Roll Eyes

thanx
may the force be with you Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: same iluzije
Reply #2 - 29.11.2004 at 00:10:55
 
Devi wrote on 28.11.2004 at 22:53:51:
zdej sem pogruntala, zakaj je moja šamanska žival pajek Roll Eyes


Spider...weaving webs of delight,
wave me a peaceful world.
Carrying creation in your web,
waiting to be unfurled!

Smiley

(velike debele) pajke srečavam vedno kadar se kaj pomembnega dogaja
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: same iluzije
Reply #3 - 29.11.2004 at 13:00:17
 
dalaj22 wrote on 28.11.2004 at 20:59:50:
a ni ta svet ena pajčevina iluzij -  od vseh teh verstev, do vsakdana ---- služba, šola, družina.... kr neki
a bomo sploh kdaj našli Resnico? ??? ???



ja, ta minljiv materialni svet v katerem se mi (večna spiritualna duša) trenutno nahajamo je res iluzija

iluzija zato, ker je vse kar se dogaja na materialnem nivoju (grobo fizično in subtilno telo) minljivo, skratka za "prave nas" v koncni fazi neizpolnjujoče

v iluziji živimo zato, ker poskusamo na najrazličnejše načine nahraniti in zadovoljiti nase materialno telo s katerim se zmotno poistovečamo, namesto da bi s pomočjo tega dragocenega instrumenta zadovoljili našega večnega Partnerja, Prijatelja, Očeta, Resnico, Vrhovno Osebo, Sri Krishno in posledicno tudi sebe

ker trenutno ne poznamo Resnice, pomeni da je Resnica nad nami, je nam nadrejena oz. smo Ji mi podrejeni

to tudi pomeni, da Je ne moremo spoznati brez Njenega privoljenja....spoznamo Jo lahko le, če se Ji iskreno predamo


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: same iluzije
Reply #4 - 01.12.2004 at 00:35:23
 
eh...ne mi to govorit....vse je tu in zdaj...in ne prej in ne potem ni nič......

samo božje nakladanje....

živi in pusti živeti....

uživaj in pusti prejeti.....

predvsem pa se sprosti....ni resnice v knjigah in ne v religijah....

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: same iluzije
Reply #5 - 01.12.2004 at 13:28:37
 
lia wrote on 01.12.2004 at 00:35:23:
eh...ne mi to govorit....vse je tu in zdaj...in ne prej in ne potem ni nič......

samo božje nakladanje....

živi in pusti živeti....

uživaj in pusti prejeti.....

predvsem pa se sprosti....ni resnice v knjigah in ne v religijah....



Lia, ti si faca; dobro si si jih napela ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: same iluzije
Reply #6 - 01.12.2004 at 15:57:51
 
lia wrote on 01.12.2004 at 00:35:23:
eh...ne mi to govorit....

živi in

uživaj





obstajata dve poti...

ena je pot kratkotrajnega materialnega uživanja oz. stremljenja za materialno dobrobit....druga pa je pot večnega zadovoljstva in miru oz. stremljenje za duhovno dobrobit

prva se morda najprej zdi kot nektar, a se slej kot prej izkaze da je zraven pripeto trpljenje....druga pa na začetku mogoče zgleda kot trpljenje, a na koncu daje čisti nektar

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: same iluzije
Reply #7 - 01.12.2004 at 20:16:33
 
aha..sem jih vidla, ko so se zastrupli z njim, tem nektarjem..... Undecided

pojdi v dom onemoglih poslušat umirajoče.....

tisti, ki so ŽIVELI rečejo lepo je bilo, ni mi žal....

ostali pa zakaj nisem,večinoma odidejo zagrenjeni s svojo nektarsko predstavo kaj je to božje in pravično...........
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: same iluzije
Reply #8 - 02.12.2004 at 17:56:51
 
ja, pot stremljenja za materialnimi užitki se vselej konča z "lepo je bilo"

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: same iluzije
Reply #9 - 02.12.2004 at 23:18:29
 
...hja, torej priporočaš trpi in pusti trpeti Undecidedvse za poplačilo v raju Shocked

....sori no, saj tebi ni treba živeti, z askezo se lahko prav tako približaš ....

...približaš približku Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: same iluzije
Reply #10 - 03.12.2004 at 11:31:54
 
lia wrote on 02.12.2004 at 23:18:29:
...hja, torej priporočaš trpi in pusti trpeti Undecidedvse za poplačilo v raju Shocked

....sori no, saj tebi ni treba živeti, z askezo se lahko prav tako približaš ....

...približaš približku Wink



jaz ne priporočam trpljenja, ker v tem materialnem svetu je itak vsak podvržen štirim materialnim nadlogam...rojstvu, staranju, bolezni in smrti....skratka vsak je podvržen trpljenju

nekateri pravijo, da se je pac potrebno naučit s tem živet in to sprejet...ampak noben ne more zanikat želje po večnem obstoju, popolnem znanju in večnem zadovoljstvu....vsi hočemo eno in isto, saj smo vsi večne individualne duše

ker če smo mi samo to materialno telo, zakaj se potem tako upiramo spremembam, transformacijam tega telesa ? si ti morda želiš umret ?

to je zato, ker se zmotno poistovečamo s tem telesom, skratka živimo v iluziji, ki jo je povzrocila naša pozaba Boga

praviš, da se z askezo lahko približaš približku ?  kaj pa je "približek približka" ?

drugač pa tud v materialnem telesu je možno doseči popolnost, to je tako, da svoj instrument (telo) uporabimo za služenje Absolutu, Bogu, Sri Krishni, katerga del smo....kako pravilno uporabljati materialno telo pa govori Bog sam v razodetih (onkrajmaterialnih) svetih spisih, in tudi osebe ki so svoj odnos z Njim realizirale nam z svojim zgledom kažejo kako naj živimo, vendar jih nažalost zaradi našega zmotnega ega in ponosa nismo pripravljeni slediti oz. videti

pot večnosti se morda najprej zdi kot trpljenje, kar pa tudi ni nujno...odvisno od nase trenutne realizacije oz. odvisno od "velikosti" našega zmotnega ega in ponosa....ampak slej kot prej ta pot postane naš naravni način življenja, saj delujemo (z materialnim telesom) skladno z našo pravo naravno vlogo oz. pozicijo...to je biti sluga Boga....v koncni fazi sluga v ljubezni

Bog je večen, mi smo večni in tudi naš odnos z Njim je večen

in četudi ne služimo Njemu direktno, Mu vseeno služimo preko Njegove zunanje materialne energije v obliki služenja našim staršem, prijateljem, hišnim živalim, voditeljem, drzavi...itd...skratka vedno nekomu služimo le odločiti se moramo komu se najbolj splača

če hoče naša roka uživat neodvisnost bo slej kot prej začela trpet, če pa roka nesebično ponudi oz. da hrano želodcu, bo celotno telo vključno z roko nahranjeno in zadovoljno....oziroma, če zalivamo posebej listke in vejice na drevesu, se bo drevo slej kot prej posušilo, če pa ponudimo vodo korenini, bo celotno drevo nahranjeno, vključno z listki in vejicami

na podoben način....če mi hočemo uživati neodvisno od Absoluta, Boga, Sri krishne katerga del smo, potem večno trpimo oz. se vrtimo v ciklusu rojstev in smrti....če pa služimo Njemu, našemu Izvoru, Vrhovni Osebi, potem avtomatsko služimo vsem in vsemu


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: same iluzije
Reply #11 - 03.12.2004 at 16:30:03
 
dalaj22 wrote on 28.11.2004 at 20:59:50:
a ni ta svet ena pajčevina iluzij -  od vseh teh verstev, do vsakdana ---- služba, šola, družina.... kr neki
a bomo sploh kdaj našli Resnico? ??? ???




no ja iluzija je, če smo prepričani, da smo že prišli do konca in da bo vedno vse tako, ali pa da je to vse kar je

kar pa se Resnice tiče, je to čudna ženska - še najlaže jo najdemo v vinu




na zdravje!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: same iluzije
Reply #12 - 03.12.2004 at 17:25:28
 
t wrote on 03.12.2004 at 16:30:03:
no ja iluzija je, če smo prepričani, da smo že prišli do konca in da bo vedno vse tako, ali pa da je to vse kar je

kar pa se Resnice tiče, je to čudna ženska - še najlaže jo najdemo v vinu




na zdravje!


Grin Grin Grin

na zdravje!, t - to si pa dobr povedu, veš  Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: same iluzije
Reply #13 - 06.12.2004 at 21:55:47
 
...vsak ima svojo resnico Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: same iluzije
Reply #14 - 07.12.2004 at 09:36:34
 
..in vsak svojo srečo.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2