Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 32880 times)
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kraja energije
Reply #75 - 29.11.2004 at 23:47:00
 
Quote:
Seveda verjamem, da boš spet napisal kakšno šalo. Do sedaj še vedno vodiš v tem.


jaz pa ne vidim razloga, zakaj res ne bi bili šaljivci (večkrat tem boljš)

življenje je fino gledat iz svetle plati (vsaj kdaj)

življenje je ples


sicer pa, Nekdo, nasvetov ti je bilo tukaj dano veliko ... zdi se mi, da so skoraj vse možnosti izčrpane

jaz nikdar nisem verjela v kaj takšnega kot je kraja energije, če pa to obstaja, je pa resnica ta, da ti sam to dopuščaš ... ergo

vzdržuješ odnose, ki so jalovi

ali vzdržuješ lastno samopomembnost, samopomilovanje ali gojiš, oz. vzdržuješ zamere

zamera: recimo, če gojiš zamere, te skoz vleče v preteklost, dobesedno tam si, lahko celo večkrat na dan: s čustvi, mislimi, energijo

ali pa strahovi vseh vrst: strah pred posmehom, strah pred zavrnitvijo, strah pred zapuščenostjo  

možnosti je pa ogromno ... recimo tudi ta, da življenje jemlješ preveč resno ... ali celo kot težko

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #76 - 30.11.2004 at 00:23:55
 
siaj wrote on 29.11.2004 at 23:47:00:
zamera: recimo, če gojiš zamere, te skoz vleče v preteklost, dobesedno tam si, lahko celo večkrat na dan: s čustvi, mislimi, energijo


Kako res je to. Obstaja priročna šamanska tehnika "soul retrieval", s katero vse te ujete delčke energije osvobodiš.

Nekdo, če ne verjameš nama, verjemi Googlu Wink

http://www.google.com/search?hl=sl&q=soul+retrieval&lr=

Zadetki 1 - 10 od približno 136.000 za soul retrieval.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #77 - 30.11.2004 at 00:48:23
 
siaj wrote on 29.11.2004 at 23:47:00:
možnosti je pa ogromno ... recimo tudi ta, da življenje jemlješ preveč resno ... ali celo kot težko

Življenje vsekakor jemljem resno. Kot težko pa le takrat, ko mi to dejansko je.

Mislim da, če življenje ne jemlješ resno, te tudi drugi ljudje v življenju ne morejo jemati resno.

Poleg tega, da ixtlan še vedno veselo pisari šale, pa ne vem kaj imajo te stvari veze z ljudmi, ki kradejo energijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #78 - 30.11.2004 at 00:54:32
 
Grin 136.000 zadetkov na Googlu se ti zdi šala?

veze ma tok, da sm ti povedov za orodje, s katerim si lahko izgubljeno energijo povrneš in za v bodoče poskrbiš, da je ne boš izgubljal... a to ni dost? Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #79 - 30.11.2004 at 00:54:45
 
Devi wrote on 29.11.2004 at 21:53:15:
Kdor išče rešitev, najde rešitev.
Kdor išče izgovor, najde izgovor.

Izgovora mi ni treba iskati. Tega si lahko tudi izmislim, če bi mi že bila ta nuja. Zaradi tega pa ne bi šel na svet pogovorov spraševati za nasvet, torej rešitev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #80 - 30.11.2004 at 01:00:42
 
ixtlan wrote on 30.11.2004 at 00:54:32:
Grin 136.000 zadetkov na Googlu se ti zdi šala?

Izvoli, 373.000 zadetkov: http://www.google.com/search?hl=sl&q=ghosts+exist&lr=
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #81 - 30.11.2004 at 01:02:15
 
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #82 - 30.11.2004 at 01:04:41
 
ixtlan wrote on 30.11.2004 at 01:02:15:

Sklepam, da si našel le en zadetek. Sebe? Ni se ti potrebno za to opravičevati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kraja energije
Reply #83 - 30.11.2004 at 01:12:32
 
Quote:
Mislim da, če življenje ne jemlješ resno, te tudi drugi ljudje v življenju ne morejo jemati resno.



lej, jaz pa tukaj nobene vzročne povezave ne vidim  Roll Eyes

življenje - ljudje  Undecided

sej, mogoče te razumem, veš ... ti želiš, da te ljudje jemljejo resno ... ampak a veš kaj? ... lahko boš v to še tok vlagal energijo ... pa te nekateri ne bodo jemali resno ... ljudi po navadi glih briga ... eni so pa taki, ki se vtaknejo v vsako malenkost - in se bojo, pa če boš še tako popoln


(to pa itak nima veze z unimi, ki kradejo energijo  Tongue)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Nekdo
Guest




Re: Kraja energije
Reply #84 - 30.11.2004 at 01:19:50
 
siaj wrote on 30.11.2004 at 01:12:32:
lej, jaz pa tukaj nobene vzročne povezave ne vidim  Roll Eyes

življenje - ljudje  Undecided

Kako pa ti vidiš življenje, brez ljudi? Zame so ljudje glavna komponenta življenja. Kaj nisi s temi stalno v kontaktu, v šoli, službi, trgovini... kjerkoli?

siaj wrote on 30.11.2004 at 01:12:32:
sej, mogoče te razumem, veš ... ti želiš, da te ljudje jemljejo resno ... ampak a veš kaj? ... lahko boš v to še tok vlagal energijo ... pa te nekateri ne bodo jemali resno ... ljudi po navadi glih briga ... eni so pa taki, ki se vtaknejo v vsako malenkost - in se bojo, pa če boš še tako popoln


(to pa itak nima veze z unimi, ki kradejo energijo  Tongue)

Ne vem, če me res razumeš. Mene ljudje že jemljejo dovolj resno. Probleme imam le z energijskimi vampirji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kraja energije
Reply #85 - 30.11.2004 at 01:24:27
 
Quote:
Kako pa ti vidiš življenje, brez ljudi? Zame so ljudje glavna komponenta življenja. Kaj nisi s temi stalno v kontaktu, v šoli, službi, trgovini... kjerkoli?

Ne vem, če me res razumeš. Mene ljudje že jemljejo dovolj resno. Probleme imam le z energijskimi vampirji.


glej tko ti bom rekla, če si tak obvladač v lajfu, ... pol pa itak ni problema ....  Smiley

srečno  Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #86 - 30.11.2004 at 09:25:58
 
Quote:
Kako pa ti vidiš življenje, brez ljudi? Zame so ljudje glavna komponenta življenja. Kaj nisi s temi stalno v kontaktu, v šoli, službi, trgovini... kjerkoli?

Ne vem, če me res razumeš. Mene ljudje že jemljejo dovolj resno. Probleme imam le z energijskimi vampirji.


Spoznanja okol tega pri meni so se zmeraj nagibala v smer, kjer sem čutila, da se zares spoštujem šele, ko se znajdem v stanju, ko mi ni mar kako (resno) me drugi jemljejo. Vendar ta "ni mar" je moral postati resničen tako zelo, da ga ni bilo nikjer videti. Temu eni pravijo izgubiti samopomembnost.



Lej to zgodbico:

[size=0,5]

Nekoč je živel par z 12 let starim fantom in oslom.

Odločili so se, da bodo potovali, delali in spoznali svet. Tako so odpotovali vsi trije z oslom vret. Prišli so v prvo vas in ljudje so komentirali: »poglejte tistega fanta, sploh ni lepo vzgojen…on sedi lepo na oslu, njegovi ubogi starši, že ostareli, ki ga porivajo.«

Žena reče možu: "ne bomo dovolili, da ljudje grdo govorijo o najinem otroku." Mož je posadil otroka na tla in se sam povzpel na osla.

Ko so prispeli v drugo vas so ljudje mrmrali: "poglejte, sram naj bo tipa…pusti, da otrok in uboga žena porivata osla, med tem ko je on komot v sedlu".

Odločili so se, da se bo žena povzpela na osla, med tem ko bosta oče in sin držala uzdo za vlečenje osla.

Prišli so v tretjo vas in ljudje so komentirali: "ubogi človek! delal je cel dan, sedaj pa pusti, da je žena zlezla na osla. In ubogi sin, kdo ve kaj ga še čaka s tako mamo!

Zmenili in odločili so se, da se bodo vsi trije povzpeli na osla za novo nadaljevanje svoje poti.

Prispeli so v naslednjo vas in poslušali kaj pravijo vaščani: pošasti so, bolj pošasti kot osel, ki jih nosi. Mu bodo hrbet zlomili!

Na koncu se obupani odločijo, da bodo vsi trije stopili z osla in hodili ob oslu, ampak ko so šli skozi naslednjo vas, niso mogli verjeti govoricam ljudi, ki so se jim smejali: "poglejte tiste tri idiote: hodijo, tudi če imajo osla, ki bi jih lahko nosil!"

NAUK ZGODBE: Zmeraj te bodo kritizirali, govorili slabo, grdo o tebi in bo težko spoznati koga, ki mu boš všeč takšen kot si. Torej, živi kot verjameš, delaj kar ti pravi srce….tisto kar želiš….ampak življenje je kot igra v gledališču, ki nima začetnih vaj. Tako torej: poj, smej se, pleši, ljubi…in globoko uživaj vsak trenutek tvojega življenja…preden pade zastor in se predstava konča brez aplavzov. Charlie Chaplin je rekel, da: "potrebujemo le eno minuto, da opazimo posebno osebo, eno uro da jo spoštujemo in celo življenje, da jo pozabimo".

Vzemi si čas za življenje..

PRIJATELJ JE SONCE BREZ ZAHODA[/size]


See? Oni so dopustili, da so drugi bili »vampirji«, dokler niso obupali, in še takrat niso mogli verjeti, da so »drugi« še zmeraj našli nekaj. Kaj to pove?
Live your life & be free


(Itak je blo to for me Smiley)

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kraja energije
Reply #87 - 30.11.2004 at 09:28:52
 
Quote:
Življenje vsekakor jemljem resno. Kot težko pa le takrat, ko mi to dejansko je.

'težko' obdobje v življenju je samo priložnost za rast ... in to taka priložnost, ki s svojo 'težino' govori o tem, da si imel možnost toisto prerast že prej ... pa nisi ... zato maš, valjda, tud zdej s tem probleme ... težave ...


Quote:
ne vem kaj imajo te stvari veze z ljudmi, ki kradejo energijo?

sijaj je lepo povedala
siaj wrote on 29.11.2004 at 23:47:00:
jaz nikdar nisem verjela v kaj takšnega kot je kraja energije, če pa to obstaja, je pa resnica ta, da ti sam to dopuščaš ...

se reče ... nima tolk pointa kaj majo oni s tem, blj ma point kaj maš ti z njimi. se reče ... zakaj so taki ljudje v tvoji okolici ... ali ... precej bolje ... zakaj jih ti tako doživljaš ...

bom reku drugač, zakaj jim energijo sploh daješ?

al pa še drugač ... podobno privlači podobno ... sam se moraš odvaditi vampirizma energijskega, pa bo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kraja energije
Reply #88 - 30.11.2004 at 09:34:35
 
C.G. Jung: »Vse, kar nas iritira pri drugih, nas lahko vodi k razumevanju sebe.«
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kraja energije
Reply #89 - 30.11.2004 at 11:32:07
 
Mark Avrelij: "Ljudje so drug za drugega na svetu, torej jih pouči ali prenašaj."


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8