Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 12626 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Telo je neinteligentno
Reply #15 - 18.11.2004 at 14:59:07
 
ixtlan wrote on 17.11.2004 at 21:52:58:
evolucija temelji na preživetju primernejših. ohranijo se vrste, ki so boljše, sposobnejše, močnejše, pametnejše. rak ne gre ravno po poti preživetja


Kako veš, da ne, tudi če bi bil rak na nasprotni strani evolucije, je še vedno njeno orodje.
Evolucija izbira tiste, ki so v danem trenutku najprimernejši  in rak kot aktivno spreminjanje lahko deluje temu tudi v prid: ponavadi izumrejo tisti, ki se ne prilagajajo. S tega stališča tudi rak deluje pozitivno: mogoče bodo pač nekoč obstajala nova bitja, katerim bo ravno rak omogočal preživetje v okoljih kjer mi ne moremo preživeti.

(lep primer je tudi to, da se rak pojavlja tam kjer je onesnaženje največje: mogoče je rak samo način, kako telo išče nove možnosti preživetja v onesnaženem okolju - mogoče se tebi ta način ne zdi intelegenten ampak deluje že precej dlje od obstoja naše vrste)


ixtlan wrote on 17.11.2004 at 21:52:58:
mimogrede sem prišel do naslova, ki namiguje na to, da je telo input-output machine


noter hrano ven pa drek  Wink


ixtlan wrote on 17.11.2004 at 21:52:58:
Če tako razmišljaš: šparej svoje spermije in pazi da jih ne požro; ali, da kako drugače ne bodo šli v nič. veliko jih je, mogoče bo komu uspelu izvršiti svoj potencial
Grin



Jaz sem itaq privrženec kloniranja: če že moram koga rodit in redit, bom boljšega sebe  8)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Telo je neinteligentno
Reply #16 - 18.11.2004 at 17:12:30
 
Magla wrote on 18.11.2004 at 14:43:50:
dobra debata -  dobr pogled

Kaj pa sporoča jabolko, ko začne gniti?  Lips Sealed


: nihče me ni hotu pojest  Cry

Magla wrote on 18.11.2004 at 14:43:50:
Kaj pa je glava? Ali to ni del neiteligentnega telesa?


da

Magla wrote on 18.11.2004 at 14:43:50:
Kaj pa pesticidi?

Kaj pa vse kemikalije na pakirnaih embalažah z oznako E?

Kaj pa neosnažen zrak in povezava s pljuči?



kaj pa je z njimi?

Magla wrote on 18.11.2004 at 14:43:50:
Glava, ki misli da ni del telesa bi lahko jest prevedel tvoj naslov
Glava, ki misli da je več vredna kot ostali del telesa - še en exempl tvojega naslova



??? ne razumem zakaj tko prevajaš moj naslov
glava je del telesa in je prav tako input-output procesirni stroj

vprašanje, ki se ponuja, je: kaj je zame sploh inteligenca?

Med avtorji, ki obravnavajo temo inteligenca, ni pravega soglasja glede razlage ali kategorizacije izraza inteligenca. Popolni angleški slovar navaja, da je inteligenca ‘konstrukt, ki ga merimo s standardiziranimi 'testi’. Po besedah prof. Trstenjaka (Trstenjak, 1981) lahko vsa doslej navedena pojmovanja iinteligence spravimo na nekaj skupnih imenovalcev: Inteligenca je zmožnost posameznika, da se prilagaja novim nalogam in okoliščinam življenja, da spoznava, vzpostavlja in uporablja odnose med stvarmi, odpira in rešuje probleme ter ustvarjalno razmišlja.

Po mojem "prava" inteligenca izvira iz intuicije/duše/kozmičnega intelekta ...ne pa iz telesa kot biokemičnega stroja. Možgani so zmožni le predelovat vnešene informacije - kategorizirat, (logično) razmišljat, pretvarjat zunanje dražljaje v telesne občutke ter obratno...

Magla wrote on 18.11.2004 at 14:43:50:
Torej ta tvoja povezava kaj je dobro vnesti v telo se mi zdi odlična... celo navdušujoča in mi da vedet da nas je čedalje več k vemo  ZAKAJ je dobro biti dober s telesom....



kul 8)

Magla wrote on 18.11.2004 at 14:43:50:
GLEDE naslova pa ne bi mogel biti dlje od resnice... Moje mnenje je da ga POPRAVIš ... pa ne na forumu...
v mislih bo čisto dovolj - namreč to kar mislis se ti uresniči...
Vse je v glavi... in tvoja resnica - ni najboljša za telo in glavo



saj ne mislim nič slabega. naslov je provokativen (in zame še vedno resničen)

Magla, a si ti mogoč iz Izole?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Telo je neinteligentno
Reply #17 - 18.11.2004 at 22:24:11
 
Hmmm, jz osebno ne bi rekla, da je telo neinteligentno... Zame osebno je to ena najlepših in najbl dovršenih stvaritev. najbolj obcudovanja vrednih usklajenih akcij in reakcij;D Zato ne pustim da se cez telo simfa Grin Tongue

Kar se pa raka tiče-mislm da ni problem v neinteligenci telesa, kokr je problem v 'inteligenci' raka samega, da uspe pretentat telo, da je del njega. Tak del, ki ga je treba tako kot druge celice/tkiva/organe v telesu prehranjevat (lep primer je nastanek novih žil, ki prehranjujejo in vzdržujejo raka:)) poleg tega pretenta vse varnostne mehanizme in se uspe izognt vsem kontrolam v fazi delitve celic-zato se kr lepo brez problema delijo in delijo rakave celice.. Poleg tega pa rak predstavlja u bistvu neskončno/nesmrtno življenje, saj ima določene encime, ki ne dovoljuje skrajševanje kromosomov po vsaki delitvi.. Btw ce bi ljudje imeli tak encim, bi bil to kljuc do nesmrtnosti TELESA! U pa še enkp je tega kako je rak inteligenten, ampk kljub temu mi ni tok všeč, kot mi je všeč človešk telo Roll Eyes

Kar se tiče merkanja na prehrano pa sm 100% za to, da je treba pazit kaj se daje vase... Je pač tud biokemicno dokazano Wink Sam me vseen zanima kaj prav čokolada? Pa kaj pravjo sirovi smokiji ali pa čips cheese and onion? Kaj prav pizza? o-ov pol pa jz o zdravi prehrani Lips Sealed sam toj itak faza ko se tolazm s hrano-se mi oprosti Roll Eyes

p.s. A ni ena enkrat rekla, da bo dala neki gor o zdravi prehrani-a sm spet kj sfalila ???


LP Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Telo je neinteligentno
Reply #18 - 18.11.2004 at 22:37:03
 
spark, nkol nism reku, da je telo neinteligentno zasnovano, le da samo po seb ni inteligentno (deluje zgolj tako kot je naprogramirano)

napisal sem tut kaj meni pomeni inteligenca

inteligentno naprogramirana zadeva zame ni intelegentna, ampak še zmeraj samo inteligentno naprogramirana
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Telo je neinteligentno
Reply #19 - 18.11.2004 at 22:41:19
 
spark wrote on 18.11.2004 at 22:24:11:
Kar se pa raka tiče-mislm da ni problem v neinteligenci telesa, kokr je problem v 'inteligenci' raka samega, da uspe pretentat telo, da je del njega. Tak del, ki ga je treba tako kot druge celice/tkiva/organe v telesu prehranjevat (lep primer je nastanek novih žil, ki prehranjujejo in vzdržujejo raka:)) poleg tega pretenta vse varnostne mehanizme in se uspe izognt vsem kontrolam v fazi delitve celic-zato se kr lepo brez problema delijo in delijo rakave celice.. Poleg tega pa rak predstavlja u bistvu neskončno/nesmrtno življenje, saj ima določene encime, ki ne dovoljuje skrajševanje kromosomov po vsaki delitvi.. Btw ce bi ljudje imeli tak encim, bi bil to kljuc do nesmrtnosti TELESA! U pa še enkp je tega kako je rak inteligenten, ampk kljub temu mi ni tok všeč, kot mi je všeč človešk telo Roll Eyes



jaz nebi pripisovala raku takšne inteligence, sploh pa ne takšnega pomena

se pa sprašujem, ... na kakšen način bi bilo lahko telo inteligentno .... (itak da nimam pojma)

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Telo je neinteligentno
Reply #20 - 18.11.2004 at 22:43:38
 
ixtlan wrote on 18.11.2004 at 22:37:03:
spark, nkol nism reku, da je telo neinteligentno zasnovano, le da samo po seb ni inteligentno (deluje zgolj tako kot je naprogramirano)

napisal sem tut kaj meni pomeni inteligenca

inteligentno naprogramirana zadeva zame ni intelegentna, ampak še zmeraj samo inteligentno naprogramirana


I'm coming in peace, brother Grin
Lej jz tud nism nič čez tvoje poglede rekla/mislila/tipkala. Sm si pozorno prebrala 'masturbiranje o inteligenci, neinteligenci, pameti itd. jz sm sam delčk svojga mišljenja podelila z malo širšo javnostjo... Pa lih zato sm posebj poudarjala meni osebno
Kar sem pa mela zate, je biu pa vprašančk, če maš še kj 'govoric hrane' kje na zalogi
LP Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Telo je neinteligentno
Reply #21 - 18.11.2004 at 22:50:59
 
siaj wrote on 18.11.2004 at 22:41:19:
jaz nebi pripisovala raku takšne inteligence, sploh pa ne takšnega pomena

se pa sprašujem, ... na kakšen način bi bilo lahko telo inteligentno .... (itak da nimam pojma)



hej ti, k tazadna tko k jaz vse zveš Grin posluš.. raku ne pripisjem nobenga extra pomena... sam malčk zagovarjam telo.. itk so pol tuki spet ljudje k znajo uničt raka- na kakršnkol način že!!
zame osebno!! je pa inteligenca ze v tem, da telo sploh deluje.. že samo dihanje in bitje srca.. kaj sele da lahk misls, ali pa da uskladiš misli in nek gib... lahk pa da je moj opis inteligentnosti telesa neinteligenten Wink
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Telo je neinteligentno
Reply #22 - 18.11.2004 at 23:07:59
 
ok, sis, if this is so i'll put my gun away Smiley ej, sorry za suhoparen odgovor, ubistvu je bil res napisan v 15s. ni bil to užaljen odgovor, mogoč sam že mal naveličan besede inteligenca Smiley

katera hrana konkretno bi te pa zanimala? si bom probov konkretno na primeru kaj izmislt Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Telo je neinteligentno
Reply #23 - 18.11.2004 at 23:35:05
 
spark wrote on 18.11.2004 at 22:50:59:
zame osebno!! je pa inteligenca ze v tem, da telo sploh deluje.. že samo dihanje in bitje srca.. kaj sele da lahk misls, ali pa da uskladiš misli in nek gib... lahk pa da je moj opis inteligentnosti telesa neinteligenten Wink


ja tudi mene fascinira kako je lahko telo tako dovršeno in popolno.

kot me fascinira tudi dovršenost lotusovega cveta, popolne snežinke, telo slona, žirafe, delfina, osla... vse je ustvarila Inteligenca. vse je tako popolno.

kar pa še ne pomeni, da so materialne stvaritve same po sebi inteligentne
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Telo je neinteligentno
Reply #24 - 19.11.2004 at 12:22:35
 
ixtlan wrote on 18.11.2004 at 23:07:59:
ok, sis, if this is so i'll put my gun away Smiley ej, sorry za suhoparen odgovor, ubistvu je bil res napisan v 15s. ni bil to užaljen odgovor, mogoč sam že mal naveličan besede inteligenca Smiley


what goes around comes around... kaj si pa nacenjal temo inteligenca Tongue  a si kj drugega zmislimo- kaj pravš na acnegiletni? (joke)

Quote:
katera hrana konkretno bi te pa zanimala? si bom probov konkretno na primeru kaj izmislt Wink


solit se pejt, jz sm mislila, da maš ti to kje napisan.. ampk lahk uporabš svojo domišljijo in poveš kaj prav čokolada, teli mali slani prigrizki, bučke, sir,... mogoče pa me rata prepričat! Čeprov me res zanima, aobstaja kje kj kaj takega kot je govorica hrane?

Quote:
ja tudi mene fascinira kako je lahko telo tako dovršeno in popolno.

kot me fascinira tudi dovršenost lotusovega cveta, popolne snežinke, telo slona, žirafe, delfina, osla... vse je ustvarila Inteligenca. vse je tako popolno.

kar pa še ne pomeni, da so materialne stvaritve same po sebi inteligentne


ja lej, jz tud občudujem druge stvaritve v naravi pa mam rada naravo (sm odvisna (addicted) od narave-čeprov sm zadnic prebrala v enmu mejlu, da če to ženska rece pomen, da se ne brije pod pajsko in nogah in da ne uporablja deodoranta  Grin) in ne rečem, da je samo človešk telo popolno. Gre se za to, da moj telo je pač moj! Me po njem poznajo-čeprov sm več kot sam moj telo! Kar ne pomen da je moj telo najbolš, ali da je od kogarkol telo bolš kot je kar kol v naravi... grrr, se zgublam v tem, da me ne bi kod kj narobe zastopu.. u glavnem to je moje in zato ga tko cenm.
Slovenija je znana po visoki stopnji samomorov in jz sm večkrat že razmišlala, da če bi  potencialn samomorilc vedu u kako čudovitmu templu prebiva, ga že zard tega ne bi uniču... Kaj vse v nemu se usklajeno in brez da bi on vedu, bolj al manj samo od sebe dogaja, da se lahko prek telesa izraža...

to da je neki tko fajnga ustvarla Inteligenca je pa tud jasno seveda.. sj računalniki in ostala tehnologija ni nč drugega kot kopiranje narave. pa vsi gredo rajš občudovat en spešl računalnik ali pa eno mašinco nekam na sejme kot, da bi doma poobčudovali svoj telo, ali pa šli občudovat in ohranjat naravo! karkol... mislm da me je zdj zajel ze offtopicilitis!

Sej že od vsega začetka mislm, da ubistvu ti nočš spodbijat naravnega pomena telesa ali kaj drugega, ampk gledaš na telo kot nekaj kar nam je dano na enkratno izposojo, za en določen čas, da se neki novega naučimo in da telo samo po sebi ni inteligentno, ampk je inteligentna Inteligenca, ki telo poganja ??? Ampk pol, če Inteligenca poganja telo in če v tem telesu, ki samo pač je/obstaja, se redi rakec, pol je u bistvu neinteligentna Inteligenca, ki telo poganja ???  ej ne vem več...  I've got lost, ali pa vse narobe zatopm Undecided

LP Kiss


Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Telo je neinteligentno
Reply #25 - 19.11.2004 at 13:22:56
 
ixtlan wrote on 18.11.2004 at 17:12:30:
Po mojem "prava" inteligenca izvira iz intuicije/duše/kozmičnega intelekta ...ne pa iz telesa kot biokemičnega stroja. Možgani so zmožni le predelovat vnešene informacije - kategorizirat, (logično) razmišljat, pretvarjat zunanje dražljaje v telesne občutke ter obratno...


Samospominjanje je 'črpanje' intelignce iz telesa kot  biokemičnega stroja, ki je samo utelešenje   intuicije/duše/kozmičnega intelekta. Samospominjanje je  možganski proces  osredotočen na celostno občutenje.  Je v bistvu odklop  možganov od zunanjih dražljajev in njihovih notranjih logičnih ali domišljijskih interpretacij z namenom, da se vse kapacitete možganov da na razpolago za občutenje samih sebe.

Je  ena vrste finta oz.  bližnjica za  občutenje kozmične inteleignce, ki se razodene skoz celostno občutenje lastnega telesa,  ki  ga je logično/razumsko/domišljijsko mogoče interpretirat bodisi kot pribelžališče pred to isto logično/razumsko/domišljsko funkcijo  možganov bodisi kot  izhodišče zanjo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Telo je neinteligentno
Reply #26 - 19.11.2004 at 15:30:43
 
spark wrote on 18.11.2004 at 22:50:59:
hej ti, k tazadna tko k jaz vse zveš Grin posluš.. raku ne pripisjem nobenga extra pomena... sam malčk zagovarjam telo.. itk so pol tuki spet ljudje k znajo uničt raka- na kakršnkol način že!!
zame osebno!! je pa inteligenca ze v tem, da telo sploh deluje.. že samo dihanje in bitje srca.. kaj sele da lahk misls, ali pa da uskladiš misli in nek gib... lahk pa da je moj opis inteligentnosti telesa neinteligenten Wink


hej spark  Smiley   Grin a ti tud tazadna vse zveš?  Cheesy

lej, jaz sem takoj za zagovor telesa   - pa veš kaj, tko kot si ti polemično razmišljala, jaz tudi, a veš mal retoričnih vprašanj, pa tko bla bla bla  Wink, pa mal si dolgčas preganjamo ... in se strinjam celota ... eno in drugo ...

ja sej pol se strinjava, point je v tem, da mentalno temu raku ne posvečaš pozornosti ... ampak rokco na srček, a veš, sem se kar mal zgrozila ko sem tis o raku brala, zato sem mogla pa takoj skenslat ... da nebi preveč not padla .... uuuuu Roll Eyes

lp Smiley

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Telo je neinteligentno
Reply #27 - 20.11.2004 at 16:10:51
 
titud wrote on 19.11.2004 at 13:22:56:
Samospominjanje je 'črpanje' intelignce iz telesa kot  biokemičnega stroja, ki je samo utelešenje   intuicije/duše/kozmičnega intelekta. Samospominjanje je  možganski proces  osredotočen na celostno občutenje.  Je v bistvu odklop  možganov od zunanjih dražljajev in njihovih notranjih logičnih ali domišljijskih interpretacij z namenom, da se vse kapacitete možganov da na razpolago za občutenje samih sebe.

Je  ena vrste finta oz.  bližnjica za  občutenje kozmične inteleignce, ki se razodene skoz celostno občutenje lastnega telesa,  ki  ga je logično/razumsko/domišljijsko mogoče interpretirat bodisi kot pribelžališče pred to isto logično/razumsko/domišljsko funkcijo  možganov bodisi kot  izhodišče zanjo.  


titud, mislim, da sva prišla do prepada med filozofskimi in spiritualnimi koncepti. po tvojem, filozofskem konceptu, so informacije vskladiščene v možgane s strani kozmičnega intelekta ob rojstvu in se jih je treba samo spomnit, po mojem, spiritualnem konceptu, pa jih dobivaš sproti skozi intiuitivne prebliske, ki izhajajo bodisi iz duše, ki je še vedno individum, vendar razpet preko časa ter prostora in tako lahko razpolaga z vsemi informacijami, ki so ji kot individumu z nekim namenom (različnosti) dodeljene, bodisi iz enosti-globalne zavesti kot mozaika vseh duš-individumov, vendar spet prek duše. tudi v tem primeru gre za samospominjanje. količino informacij, ki jo lahko na tak način absorbiramo je po mojem odvisna od prepustnosti uplinka. možgani kot logični/razumski/domišljijski konstrukt to prepustnost znajo celo omejevat, zlasti v primeru, ko te avtonomne logične/razumske/domišljijske procese postavimo na pedestal
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Telo je neinteligentno
Reply #28 - 22.11.2004 at 12:07:11
 
ixtlan wrote on 18.11.2004 at 17:12:30:
: nihče me ni hotu pojest  Cry  


Grin  dobr fora

ixtlan wrote on 18.11.2004 at 17:12:30:
saj ne mislim nič slabega. naslov je provokativen (in zame še vedno resničen)  


očitno je akcija uspela

ixtlan wrote on 18.11.2004 at 17:12:30:
Magla, a si ti mogoč iz Izole?


ne ... bi bil pa rajši kokr iz LJ
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Telo je neinteligentno
Reply #29 - 22.11.2004 at 18:22:09
 
ko je ravno bila omenjena homeopatija v uvodni temi..
zakaj zdravilo vseeno deluje ce je zloooooooo mau notr?

kukr sm jes bral v eni dost novi knigi je zadeva taka:
ponavad je medij voda kajti voda si zlo zapomne energetske vibracije..naj ponovim ,gre pac za to da voda si ful zapomne kvantne (energetske,elektromagnetne  ) vibracije razne snovi, .. no vsaka snov oddaja tocno dolocene vibracije.. in TELO, neve kera snov je, zazna pa vibracije.. in ker  voda deluje kot nek magnetni trak, ki si zapomni in oddaja vibracije, si zapomni vibracije zdravila, in telo to dojema, kot da je zdravilo, ceprav ni.. zard tega recimo homeopati orenk premesajo zdravilo da se voda "navlece" teh ferkvenc

medcelicno komuniciranje je se sedaj v biologiji dost neznana stvar, predvidevajo pa, da se pogovarjajo preko elektromagnetnih valov (kvantne?) vibracije (oddajanje valov).. in zakaj pol rak nastane?.. raka povzrocijo dolocene vibracije,ki jih oddaja telo samo, in sporoca nekim celicam "raka"...zdej od kje je vzrok, zakaj se to zgodi, je verjetno v nasem podzavednem (kukr sm jes slisal je rak posledica mocne zamere do nekoga).. no, bottom line - nevejo kako se celice sporazumevajo, kar je nekak skor osnovno vprasanje moderne biologije,.. to bi mogoce tut razlozil, kako lah iz 1 celice nastane clovek. .kako dolocena celica ve, katero funkcijo more prevzet... oz kako neka celica ve da se more zdej kle razmnozvat in tvort raka.. kera celica ji je povedala? je kle ksna glavna celica? js mislm da ne ker telo ima energetske centre,ki oddajajo to, in celice poslusajo in se temu primerno ravnajo...

in  hrana tut oddaja svoje "informacije" ki jih seveda po konzumaciji sprejeme tudi clovek...ampak kukr se men zdi, lahko to samo ublazi posledice (raka), kajti telo ne bo prenehalo oddajati ferkvence "raka", dokler ne bo resen vzrok...

zdej na blef verjet eni knigi je nekaj, ampak je podprta z raznimi eksperimenti (Vecinoma empiricno)... kniga tut obravnava raka, samo nevem tocno kaj so gledali, je pa zanimivo recimo to da.. hidra k ma velko sposobnost regeneracije, so ji eno nogo odrezal, in potem so ji tam predvajal take ferkvence k so jih zaznal v okolici glave, in je glava zrasla namesto noge..
podobno nastane tudi rak pomoje.. kancerogene snovi oddajajo take ferkvence da telo pac misl zdej bom kle raka naredu (poenostavleno) seveda so ferkvence samega telesa dost mocnejse...

ironicno je to, da znanost na iber razvita v eno smer, vseeno vseh osnovnih vprasanj, na dostih podrocjih (ne samo biologija) pa enostavno ne razume.. kako deluje gravitacija? kako iz 1 celice nastane clovek? itd...
kar se zdi je, da znanstvena nacela(aksiomi) odsevajo nepopolno razumevanje sveta, in zato je tudi nezmozno razumet dolocene stvari.. v prihodnosti pricakujem(o) znanstveno revolucijo..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4