Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12747 times)
Pussycat
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Nam yo ho renge kyo
03.11.2004 at 21:51:17
 
Pred leti, ko sem živelAa v ITA sem prakticirala SUTRA DEL LOTO, veja budizma.  Zanima me kako se to kliče pri nas.
V bistvu gre za ponavljanje NAM YO HO RENGE KYO pred steno vsak dan po najmanj pol ure in branje tekstov GONGYO v Sanskrtu.

Hvala za pomoč!
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #1 - 03.11.2004 at 21:54:07
 
Žal ti ne morem pomagat, ne vem.

Kaj pa pomeni "NAM YO HO RENGE KYO" ?

Lp,
2227
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pussycat
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #2 - 03.11.2004 at 21:58:31
 
Huhh, v bistvu ne vem. Nobeden mi ni znal povedati pomena teh besed!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #3 - 03.11.2004 at 23:40:41
 
japka wrote on 03.11.2004 at 21:54:07:
Žal ti ne morem pomagat, ne vem.

Kaj pa pomeni "NAM YO HO RENGE KYO" ?

Lp,
2227

http://www.guernsey.net/~moorman/HOW_TO_CHANT.html

kj se najde Wink

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #4 - 03.11.2004 at 23:51:19
 
...

...

Tnx Kali
Wink
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pussycat
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #5 - 04.11.2004 at 21:48:45
 
Admin, še jaz se ti zahvaljujem.  Kiss
A lahko še stakneš odgovor na mojo vprašanje??? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #6 - 04.11.2004 at 22:12:22
 
kako pa lahko mantraš nekaj česar ne veš ne pomena ne učinka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #7 - 04.11.2004 at 23:51:54
 
Pussycat wrote on 04.11.2004 at 21:48:45:
Admin, še jaz se ti zahvaljujem.  Kiss
A lahko še stakneš odgovor na mojo vprašanje??? Wink

ej, nimam pojma...malo posrčaj Wink mene osebno je sam zanimal kaj pomeni ta mantra....  poskusi pr budistih slovenskih... al pa vprašaj tega strica:

http://www.gape.org/geeklog/public_html/calendar_event.php?eid=20041101114453843...


Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pussycat
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #8 - 07.11.2004 at 21:25:00
 
Snowball, ni pomembno da veš pomen mantre, kljub temu deluje veš!!! Zato pa vem veliko drugih stvari o tej sutri!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #9 - 08.11.2004 at 11:01:12
 
ja no sej je zadosti da začutiš mantro, ampak da mantraš brez da bi vedel pomena mantre in njenih učinkov, je mal...mhm, smotano

no, sej sm vesel da deluje, zato pa so mantre Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pussycat
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #10 - 08.11.2004 at 22:20:49
 
To v bistvu ni mantra v smislu Om, ampak učinek ima na tvoje življenje in je v bistvu kot neka trditev. Zato res ni pomembno, da jo ti zavestno poznaš!
Sicer pa naj bi se s tem Buda razsvetlil . Zato se tudi kliče
SUTRA DEL LOTO. Loto pomeni lotosov cvet.

Sej bi ti obširneje razložila zakaj gre, pa se mi ne da pisat. Sem bolj lene sorte! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sea
Guest




Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #11 - 22.03.2005 at 14:48:54
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
atma
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #12 - 24.05.2005 at 08:26:45
 
Pussycat wrote on 03.11.2004 at 21:51:17:
Pred leti, ko sem živelAa v ITA sem prakticirala SUTRA DEL LOTO, veja budizma.  Zanima me kako se to kliče pri nas.
V bistvu gre za ponavljanje NAM YO HO RENGE KYO pred steno vsak dan po najmanj pol ure in branje tekstov GONGYO v Sanskrtu.

Hvala za pomoč!



Pozdravljena Pussycat. Morda si v tem času že našla pomen misli iz budistične sutre, če ne je tukaj odgovor.

Lotos je cvet,
ki raste iz blata.
Globlje ko je blato,
lepši so lotosovi cvetovi.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pusssycattt
Guest




Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #13 - 14.06.2005 at 22:22:26
 
Dolgo me ni bilo na forumu, sedaj pa sem pozabila geslo. Sem pa jaz Pussycat. Hvala vsem za povezave in prevod.
Za Snowball pa copy-paste, ker se mi takrat ni dalo pisati za kaj gre ta vera.

Vero predstavljata jutranji in večerni obred, ki ju lahko opravljamo sami v svojem stanovanju ali z drugimi. Obsega ponavljanje, recitiranje zlogov 'Nam-mjoho-renge-kjo' in recitiranje dveh najvažnejših poglavij 'Nauka lotosovega cveta'. To imenujemo gongio. 'Nam-mjoho-renge-kjo' enostavno rečeno pomeni posvetitev našega življenja univerzalnemu zakonu ali trud, da bi naš življenjski ritem uskladili z ritmom vesolja.


Mnogim ljudem se zdi gongio na začetku prakticiranja težak. Pravilno recitiranje zahteva napor in dejansko ga nikoli ne bi smeli jemati zlahka. Eden izmed učinkov gongia je namreč v tem, da se očistimo naših negativnih tendenc in tako pripravimo duh za bistveni obred recitiranja 'Nam-mjoho-renge-kjo'.


Recitiranje je dejanje vere. Na začetku je to zaupanje, zaupanje v človeka, ki nas je seznanil z budizmom. Na podlagi tega zaupanja recitiramo in se čutimo opogumljene, da preizkusimo učinke v našem lastnem življenju. S temi izkušnjami postopoma raste naša vera. Zato ni potrebno, da verjamemo v 'Nam-mjoho-renge-kjo' , ko začenjamo s prakticiranjem budizma. Veliko ljudi pravi, da sicer resno verjame v učinek, da pa recitiranja ne potrebujejo. V tem primeru ne gre za dejansko vero, kajti recitiranje je »orodje« vere. Vera in recitiranje sta eno.

 

ŠTUDIJ  
Budizem ne zahteva slepega verovanja. Zato je študiranje budističnih naukov pomembno sredstvo za poglabljanje naše vere in razumevanja. Ničirenovo učenje in njegova uporaba pri reševanju problemov vsakdanjega življenja je ohranjeno v njegovih pismih učencem. Ta pisma imenujemo 'Gošo'.
 

PRAKTICIRANJE  
Prakticiranje se kaže v tem, kako poskušamo kot budisti oblikovati naš vsakdan. Na osebni ravni je cilj v spremembi našega življenja, ki ga imenujemo »človekova revolucija«. Človekova revolucija ne pomeni samoodpovedovanja, ampak je nasprotno, postopna sprememba, pri kateri odkrivamo in spreminjamo vidike svojega življenja, ki nam ali drugim povzročajo trpljenje. Za nekoga pomeni človekova revolucija premagovanje lenobe, nekdo drug se uči sprostitev in uživanje življenja. Tretji morda želijo s človeško revolucijo spremeniti svojo željo po kontroli drugih ljudi. Še nekdo drug bi morda želel preseči svoje pomanjkanje samozaupanja in občutek zatiranosti.


Budizem pravi, da je nemogoče biti srečen sam. Zato prakticirajo budisti tudi za srečo drugih. Spodbujajo tudi druge v razvijanju in izpopolnjevanju sebe s pomočjo Ničirenovega budizma.

Vsem udeležencem pomenijo odprta budistična srečanja mesto za svobodno izmenjavo različnih mnenj z namenom medsebojnega spodbujanja. Ni treba, da ste budist, če se želite udeležiti takšnega srečanja. Če vas le malo zanima, so ta srečanja primerno mesto, kjer lahko izveste več o praktičnih učinkih budizma.
 


 
Copyright © 2003 SGI Slovenija  
info@sgi-si.org  
Unofficial site. Powered by N30  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nam yo ho renge kyo
Reply #14 - 14.06.2005 at 23:02:38
 
sej se opravičujem za takratno mal butasto pripombo

zdej mal bolj razumem mantranje in tudi to, da lahko mantraš nekaj tudi če ne veš kaj pomeni...ker je važen namen/energija ki se sprošča s samim ponavljanjem mantre
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2