Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 15
(Read 72695 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #15 - 08.10.2004 at 11:03:03
 
Quote:
no in depresija ni momentalna stvar, se pravi ima posameznik na voljo še in še časa da razmisli kaj bo sam s sabo



Ojej, tako pa ne...depresija resda traja in traja, duševno razpoloženje znotraj depresije se pa spreminja, ima svoje vzpone in padce.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #16 - 08.10.2004 at 11:09:16
 
in tak padec je priložnost za razmislek, al bo končno prekinu s tem al se bo še naprej utapljal v bolečinah

sej mogoče res zvenim brezbrižno, ampak tud jst sem imel svoje padce in kadar človek pade res globoko, se mora odločit kako in kaj, drugega mu ne preostane. Sej logično da se to ne more zgodit v enem dnevu, čeprav z malo prakse se že da naredit tako, da ko se začneš smilit samemu sebi in spet padeš v kakšna temna razpoloženja, si rečeš, "aha, to je to", in se spraviš v drugačno stanje.
Samo ponavljam, važna je želja po spremembi!

Če te želje ni, pol pa naj zgnije v dreku tisti ki trpi.Žal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #17 - 08.10.2004 at 11:24:25
 
mene pa samo to zanima, koliko od vas govori o depresiji (tisti pravi, ne uno dnevno razpoloženje) iz lastne prakse? Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #18 - 08.10.2004 at 12:09:13
 
Petra. wrote on 08.10.2004 at 11:24:25:
mene pa samo to zanima, koliko od vas govori o depresiji (tisti pravi, ne uno dnevno razpoloženje) iz lastne prakse? Wink


jaz
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #19 - 08.10.2004 at 12:43:38
 
Iz moje izkušnje gre depresija z roko v roki z manijo. Manija je tako    prertirano navduševanje   nad stvarimi samo zato, ker te je strah priznat, da ti  v bistvu ne pomenjo nč in bi bil lahko komot   brez njih. To je v bistvu samo hrbtna plat depresije oz.  pestovanja bolečine nad izgubo nepomebnih stvari samo zato, ker si v bistvu enako kot pri maniji  bojiš priznat, da bi bil lahko tud brez njih.

V tem kontekstu se mi svetovanje zdi bolj smiselno, če je usmerjeno v to, kako hendalt z depresijo oz. manijo in ne kako ju premagat, ker če se z njima nis zmožen soočit kot v bistvu z eno in istim problematičnim  odnosom do stavri, pol boš neprestano zackilan v  'premagovanje' enega stanja   z drugim ...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #20 - 08.10.2004 at 13:10:15
 
titud wrote on 08.10.2004 at 12:43:38:
Iz moje izkušnje gre depresija z roko v roki z manijo.




A misliš evforijo?



(manija je samo tujka za odsedenost, ki pa lahko rezultira tako v stanju evforije, kot depresije )



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #21 - 08.10.2004 at 13:14:43
 
Hehe, Titud...tole si pa z veliko žlico zajel.
Mislm...jaz se veselim svojega življenja in me je strah, da ga bom izgubil, a ne. In...imaš prav. A ga sploh potrebujem, življenje namreč. Če in ko ga bom izgubil, bom ugotovil, da ga...sploh ne potrebujem in sem komot brez njega. In je sekiranje in navduševanje...res brezveze... nad ostalimi stvarmi pa brezveze še bolj.
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #22 - 08.10.2004 at 13:45:44
 
Quote:
Glej, če si sam ne želi zdravljenja, zakaj bi ga morali drugi voziti na zdravljenje? Očitno mu je tolk všeč depresija da noče iz nje. Kdor se zaveda da trpi in si želi iz tega, bo tudi  sam neki naredil za to.

Mislil sem pa tako kot je Lilith obrazložila. Kdor ima železno voljo se izkopati iz depresije, se bo, napori drugih mu lahko malček pomagajo, ampak večina teže je na njegovi izbiri/nameri.


Ja, zopet ni tako enostavno. Recimo, zakaj si ljudje ne poiščejo pomoči, npr. zaradi tega, ker je sama narava depresije takšna, recimo če je primešana s socialno fobijo, da si ljudje včasih še na svetlo ne upajo pogledati, morda par metrov pred svojo hišo, kaj šele da bi zbrali pogum, se usedli v avto ali avtobus in se namenili psihiatru, če si niti do splošnega zdravnika ne upajo?

Pod drugo, še skoz vlada splošna stigma oziroma pritajena nestrpnost do ljudmi, ki bolehajo za različnimi duševnimi boleznimi, da take ljudi radi izločijo (npr. zakaj so vse metnalno-higienske ustanove izven oziroma na obrobju mest? ker so shizofreniki nevarni in se lahko kateremu "zmeša" pa koga ubije? Farsa, to bi trdil popoln zelenec, ki preveč gleda holivudske filme - je pa nasprotno, ti ljudje so ponavadi mirnejši od ostalih "povprečnih" ljudi) okarakterizirajo za "norce", "psihopate", "šibke osebnosti" in podobne žaljivke, ki kažejo le na laičnost ljudi in njihovo nepoznavanje stroke, in hudomušnost, tako da so ti ljudje še dodatno zaznamovani.
Tongue

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #23 - 08.10.2004 at 13:49:36
 
t wrote on 08.10.2004 at 13:10:15:
A misliš evforijo?

(manija je samo tujka za odsedenost, ki pa lahko rezultira tako v stanju evforije, kot depresije )

uživaj!


Ma v tem pomenu bolj evforijo. Manijo sem očitno napačno navezal samo na obsedenost z nečim na  način, da ti ta obsedenost vzbuja evforična občutja in ne tolk na obsedenost z nečim  na način, da te ta obsedenost zatolče u nulo.  Undecided  
Back to top
« Last Edit: 08.10.2004 at 14:59:58 by titud »  
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #24 - 08.10.2004 at 13:49:45
 
titud wrote on 08.10.2004 at 12:43:38:
Iz moje izkušnje gre depresija z roko v roki z manijo. Manija je tako    prertirano navduševanje   nad stvarimi samo zato, ker te je strah priznat, da ti  v bistvu ne pomenjo nč in bi bil lahko komot   brez njih. To je v bistvu samo hrbtna plat depresije oz.  pestovanja bolečine nad izgubo nepomebnih stvari samo zato, ker si v bistvu enako kot pri maniji  bojiš priznat, da bi bil lahko tud brez njih.

V tem kontekstu se mi svetovanje zdi bolj smiselno, če je usmerjeno v to, kako hendalt z depresijo oz. manijo in ne kako ju premagat, ker če se z njima nis zmožen soočit kot v bistvu z eno in istim problematičnim  odnosom do stavri, pol boš neprestano zackilan v  'premagovanje' enega stanja   z drugim ...  


ja, ampak ni pogoj, bipolarna osebnostna motnja oziroma manična depresija je to, da tak človek ima "svetle" točke vzpona, da je recimo nadpovprečno kreativen v času vznesenosti, da lahko ogromno dela, da je poln energija, evforije, zagnanosti, optimizma...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #25 - 08.10.2004 at 14:00:24
 
en_bk wrote on 08.10.2004 at 13:14:43:
Hehe, Titud...tole si pa z veliko žlico zajel.
Mislm...jaz se veselim svojega življenja in me je strah, da ga bom izgubil, a ne. In...imaš prav. A ga sploh potrebujem, življenje namreč. Če in ko ga bom izgubil, bom ugotovil, da ga...sploh ne potrebujem in sem komot brez njega. In je sekiranje in navduševanje...res brezveze... nad ostalimi stvarmi pa brezveze še bolj.
Grin


Zdejle se mi je nekaj utrnilo: jest ne potrebujem  življenja, amak življenje potrebuje mene.  Zato je moja bojazen pred izgubo življenja brez veze, ker življenje se me bo oklepalo tud če bom jest izgubu voljo do njega. V bistvu ga res sploh ne rabm,  ker ono rab mene, zato se ne rabm nad njim niti navduševat niti se ga otepat.   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #26 - 08.10.2004 at 14:01:12
 
ja, in zaradi strahu pred tem da ne bi bili sprejeti v družbi, postajata depresivnost in socialna fobija še hujša

ampak exo, enkrat je treba nardit tud temu konc Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #27 - 08.10.2004 at 14:01:41
 
Quote:
dokler si sam ne bo hotel pomagat, ne bo pomoje nič iz tega


Ja, gotovo je samoiniciativa potrebna, da si sam angažiran, da si pomagaš, vendar le če gre - vendar le ko je jabolka zrela, da sama odpade od drevesa, če je npr. prej ne razje črv - zato je tem ljudem treba pomagati in predvsem RAZUMETI, ti že ne kažeš nobenega posluha do teh ljudi, treba je vzeti v obzir samo naravo bolezni, katerih simptomatika se ravno nanaša na to, da si ljudje zapadli v depresijo ne upajo in ne zmorejo si poiskati pomoči, tako da jih ni mogoče kriviti za nič, še manj pa jih imeti odgovorne, zato ker so zboleli, ker v tem primeru, kar ti in še kdo počne, bi naredil pravo pustošenje pri teh ljudeh, kar se odraža v tvojem nerazumevanju klinične depresije, na kar kaže tvoje velik čustven odziv, ki je nezaželen, kaj šele tvoja kritično-agresivna distanca, da ne rečem, da je obtožujoča,  do te oblike duševne bolezni. Torej pozabljaš, da je tvoj namig v svojem jedru na nek način nasprotujoč si, saj kaj hitro izzveni v to, kot da bi okrivil nekoga, ki je bolan, naj si sam pomaga, ker si je sam kriv, ali pa naj bolezen odloži, pa bo zdrav....  Tongue  ???  Jao, snow, snow....  Sad

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #28 - 08.10.2004 at 14:11:28
 
titud wrote on 08.10.2004 at 14:00:24:
Zdejle se mi je nekaj utrnilo: jest ne potrebujem  življenja, amak življenje potrebuje mene.  Zato je moja bojazen pred izgubo življenja brez veze, ker življenje se me bo oklepalo tud če bom jest izgubu voljo do njega. V bistvu ga res sploh ne rabm,  ker ono rab mene, zato se ne rabm nad njim niti navduševat niti se ga otepat.   Wink


Sem ga vprašal, če me kaj potrebuje, pa pravi, da ga boli đoko zame.
Sad sam malo žalostan Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #29 - 08.10.2004 at 14:19:39
 
exodus wrote on 08.10.2004 at 14:01:41:
Ja, gotovo je samoiniciativa potrebna, da si sam angažiran, da si pomagaš - vendar le ko je jabolka zrela, da sama odpade od drevesa, če je npr. prej ne razje črv - zato je tem ljudem treba pomagati in predvsem RAZUMETI, ti že ne kažeš nobenega posluha do teh ljudi, treba je vzeti v obzir samo naravo bolezni, katerih simptomatika se ravno nanaša na to, da si ljudje zapadli v depresijo ne upajo in ne zmorejo si poiskati pomoči, tako da jih ni mogoče kriviti za nič, še manj pa jih imeti odgovorne, zato ker so zboleli, ker v tem primeru, kar ti in še kdo počne, bi naredil pravo pustošenje pri teh ljudeh, kar se odraža v tvojem nerazumevanju klinične depresije, na kar kaže tvoje velik čustven odziv, ki je nezaželen, kaj šele tvoja kritično-agresivna distanca, da ne rečem, da je obtožujoča,  do te oblike duševne bolezni. Torej pozabljaš, da je tvoj namig v svojem jedru na nek način nasprotujoč si, saj kaj hitro izzveni v to, kot da bi okrivil nekoga, ki je bolan, naj si sam pomaga, ker si je sam kriv, ali pa naj bolezen odloži, pa bo zdrav....  Tongue  ???  Jao, snow, snow....  Sad


no exo, ti se kar naprej smili se sam sebi, pa bo vse OK
to da si misliš da si bolan, te dela samo še bolj bolnega

jst sm bolan, ker sem staknu virozo Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 15