Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 35969 times)
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
ninjutsu
29.09.2004 at 21:19:57
 
ljudi moji ce ne vete kaj to je naj vam tkole povem pa vam bo vse jasno - to so NINJE.pa ne une filmske afne k se kr neki grejo ampšak prave ninje tezki carji.ena redkih vescin, ki je ohranila prvotno filozofijo in se je drzi 100%.zelo v redu.
dej pa prosm, ce je tle ksn k to trenera mi napise kuko to zgleda ker me strasansko zanima in bi tut sam rad to treniral a kaj ko se nism dost star za to in se ne morm vozt skos u ljubljano zvecer ker obstaja sola.
pa c sm kej narobe napisal me popravte pa nadaljujte to temo

lp
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
Tyne
1
*
Offline

don't worry, be happy!!

Posts: 37
ljubljana
Gender: male
Re: ninjutsu
Reply #1 - 02.10.2004 at 20:25:08
 
pa kaj je zdej a ninje nbenga ne zanimajo pa tle ni nubene ninje al pa koga k bi kej vedu o njih??

pisite, pisite
Back to top
 

SHAOLIN 4EVER
 
IP Logged
 
ten chi
Guest




Re: ninjutsu
Reply #2 - 13.01.2005 at 14:23:01
 

Zivio Tyne,

sicer nekoliko z zamudo...mogoce tega sploh prebral ne bos a vendar...

Osebno treniram ninjutsu, lahko ti povem, da je vescina, ki zahteva celega cloveka, v smislu, da je kompleksna vescina in zahteva veliko volje in truda. Ni le borilna vescina kot taka ampak deluje tudi na osebni ravni.

No nekoliko casa je ze minilo od tvojega posta, mogoce si pa zdaj ze dovolj star, da se nem pridruzis.

Treninge imamo 3x tedensko, ob torkih so zunanji treningi (vse leto), cetrtek ob 18h v telovadnici gimnazije Poljane ter ob sobotah ob 9h.

Vabim te na nas forum (vpisi BNDS forum) kjer bos lahko postavljal vprasanja nasemu sensei-u in ostalim mojstrom, ki ti bodo z veseljem odgovoril na  tvoja vprasanja.

Lp Grin



Mogoce si pa zdaj ze dovolj star za trening pri nas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: ninjutsu
Reply #3 - 13.01.2005 at 20:03:03
 
HA, HA.....celega sebe je zahteval.
Baje da je 20 dan.-ov v tem ninja -jutsu-ju. Pa kako to da k sem celo japonsko prehodu nisem nikjer vidu nobenga ninjutsu kluba....kako to?????. Pr nas u Sloveniji hiljada milja od Japanskih bub pritlikavih.....pa delamo NIN-jutsu al kaj jest vem....ma kr neki.

Jest upam da je to klub pod 12 let starih otrok, ker ce je kje kksn recmo temu odrasu clouk k bi hotu bit ninja.....he, he.....reces si en dan...jest sem pa ninja...al pa se mal mi fali do celega sebe...pol sem pa ninja 20 dan.....buaaaaaahahahahahahahahaaaa.....
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: ninjutsu
Reply #4 - 13.01.2005 at 22:38:40
 
Tyne wrote on 29.09.2004 at 21:19:57:
pa ne une filmske afne


no, vem, da je filmski igralec, ampak Michael Dudikof je zame pojem ninje.  Smiley pa naj kdo reče, da ni dober.

Lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: ninjutsu
Reply #5 - 14.01.2005 at 13:41:41
 
Sem gledu na TLP, da je vaš šef enga po gobcu s katano Shocked. KK se je to končalo, je blo hudo? Mora bit kr fak. Se sreča da ga ni v vrat.

Se spomnem pred leti v našem kraju , so vsi hotli bi neke ninđe. Pol so pa po gozdu letali in si šurikene in katane metali, psihoti. Seveda oblečeni v popolno opremo, z vsemi pripadajočimi orožji. Brali ninđa u prolazu paperback izdaje,  Grin Fak Seveda ni blo to blizu kaki veščini. Pol so bli pa redarji na bazenu! kaki carji.... Grin wtf
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: ninjutsu
Reply #6 - 14.01.2005 at 18:46:33
 
hA, ha ....majkl dudi-kof....najraj sem ga meu.....noro..........se zdej je moj idol......to k da uno rutko cez obraz.....morm si nabaut ninja obleko.....tastarim bom za maskare prletu.........sam ne vem pa koga bi s katano na gobec Smiley)))), ma kdo predlog????
men gre tko na smeh k slism da mamo u SLO ninje....
dej kje se dobi seznam teh modelov. Pa dejmo nardit narodne heroje iz njih, k oni bi mogl bit u salomoncu. Če kje zagusti , ma da jih pokličeš...k so itak plačanci....in oni ti spedenajo jebo. Ma da best.
Treba je furat komercialo pa tut mal milst ....če bodo u  Prekmurju zaprl Muro in na cesto poslal teh ne vem kolk miljonou prekmurcou priporočam nbeki.....nej si sešijejo obleke ninja....in pol rešjo na zavodu svoj status u momentu. Jest mislm da bo dela  na norca Smiley))

Treba je verjet, verjet in delat..in delat...Smiley))
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
GregaJ
Guest




Re: ninjutsu
Reply #7 - 16.01.2005 at 11:54:25
 
Ne me j... Majkl the american ninja:)))

Sam te ninje so se vsem tradicionalistom azije zelo prikupile in izgleda, da ko primarna disciplina sibi, so to zopet izkoristile dolocene osebe.

Predstavljam si, da tecem po rozniku in vidim ljudi v crne pajace oblecene, ki mecejo surikene okol:)), pomoje bi me kap od smeha.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: ninjutsu
Reply #8 - 16.01.2005 at 14:10:15
 

Fanje, vsak berač svojo malho hvali

sam tole se mi pa zdi bolj lajanje na neznano

zato vam podajam par linkov:
http://bart.ascent.si/demo/bujinkan/slo/
http://www.bujinkan.hr/
http://www.bujinkan.com/

In lahko rečem, če bi naši boksarji in še kateri drug, ki imajo polna usta sebe trenirali tako resno kot oni, bi mogoče imeli tudi kaj za pokazat... tako pa lajajte naprej...

pes ki laja...

uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: ninjutsu
Reply #9 - 17.01.2005 at 13:58:36
 
ha, ha ....šuriken meni k mečejo prah v oči nasprotnikov trdo delajo.....ha, ha .....in to še bl kt boksarji....ha, ha
ma da povem to floskulo u boksarski zvezi slovenije....po moje bo takoj pršlo do izziva ....Smiley))

sam s katano ne velja v ring.....z zvezdicami - šurikeni pa ja

joj kakšna bedarija......ninje bl delajo kt boksarji

za crknt od smeha..
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: ninjutsu
Reply #10 - 17.01.2005 at 21:26:27
 
Ne  vem zakaj...ampak jst sem po (očitno) nekem čudnem naključju mislila,da če treniraš borilne veščine,da tut duhovno in osebnostno rasteš...kar pa mi nekaj ne gre skupaj s posmehovanjem pa temi forami...Al je to samo fizični trening pa mam jst napačne informacije?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: ninjutsu
Reply #11 - 18.01.2005 at 10:08:13
 
morš razlikovat med športom in veščino.
veščinarji dodajajo neko kvazi duhovnost, ki je v realnoisti ne vidis , pač pa je samo tržna niša, šport pa ostaja relativno pošten s tem kar ponuja...in to je da te nauči športnega borjenja....ki je dosti bližje samoobrambi kot filozofiranje veščinarjev....
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: ninjutsu
Reply #12 - 18.01.2005 at 10:17:58
 
Quote:
in to je da te nauči športnega borjenja....ki je dosti bližje samoobrambi kot filozofiranje veščinarjev....

hm.. men se ne zdi, da bi pri samoobrambi veljala kaka pravila, kot pri športu Brus!? Šport je pač fer, ko ostaja v okviru pravil, ki ga naredijo kot takega. Samoobramba je pa boj za preživetje. Js na samoobrambo gledam bolj kot odgovor na nevarnost, ne pa kot na izziv premagati nekoga, kot je to pri športu. Najboljša samoobramba pa je še vedno šprint, kar pa je res šport:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: ninjutsu
Reply #13 - 18.01.2005 at 12:38:28
 
zivjo picola,
kaj borilne vescine so, oziroma kaj niso, je cist stvar okusa.Za nekatere je nekaj bolj globjega, za druge ne.
Iz mojega zornega kota izgleda stvar takole.. sploh nevem kje bi zacel, ker je vse nekaj tako pomalem nadrobljeno v moji glavi..

samo mesanje duha v ta sport ali borilno vescino ni kar tako.. kajti samo ce pomislis, ti ko si v dvoboju.. ti se ne bojujes prot telesu k ma roke s katerimi te udar in noge.. ti se bojujes proti njemu,ki razmislja, kako bo udaril. kako bo branil, kaj bo naredil, proti "psihi", oz energiji, ki ta telo ozivlja, Ki(chi)... v boju se vedno gleda v oci, kajti tam je odprt pogled v duha(nikoli se ne gleda v roke, v noge, v "telo")..in pravi boj se odvija na te ravni..
obdrzati mir, sproscenost, skoncetriranost, to je bistvo, kajti takrat bos deloval bolje, in kontrolirano,izpiljeno..
sem se ravnokar spomnu prispodobo iz filma Hero, ce ste gledal.. predno sta se 2 bojevnika dejansko zacela borit, sta samo stala z zaprtimi ocmi, in se v mislih tepla..
to je bla taprava vojna, psiholoska v nekem smislu..
potem ko je prvi premgal drugega v mislih, sta oba odprla oci, in zgodilo se je tako nekak kot v mislih, zmaterializiralo se je, kot posledica.. drugi ni mogel nic narest, na obrazu je meu tak izraz, kot da je vedel, da je izgubil .. zanimiv no..
samo v resnici je malce drugace, nimas nikol zaprtih oci..to poteka pred napadom kateregakoli z gledanjem v oci...
v kendu mislim da, udarec sestavlajo se kriki pred udarcom, je pa valda tut mozno, da zakricis, pa potem ne izvedes udarca, odvisno kako to vpliva na nasprotnika, kajti s kriki se dolocena energija prenese, ki premakne nasprotnikov ki iz ranovesja, ce ga, spravis iz ritma.. on pa more drzat svoj ritem, ne sme se pustit nekak zmotit..

kot so rekli stari mojstri  :" namen vojne ni zunanjo iskanje nemira, ravno obratno, notranje iskanje miru"
.. namrec veliko stvari na abstraktni ravni, ki veljajo za vojne, veljajo tudi za borbe 1 na 1..
to niso misljene moderne vojne verjetno..

no in da nadaljujem, kar se mi se dozdeva ,samo se nevem tocno, bom pa verjetno raziskal:
ta boj ki poteka med 2 borcema.. kot sem prej govoril o psiholoski vojni. v resnici se mi zdi vsak "bojuje" sam s sabo, s svojimi mislimi, obcutki,  skratka sam s sabo..
v boju nimas cajta mislt, stvari kr avtomatsko prihajajo iz podzavesti, in delujes na podlagi teh obcutkov ,

to kar je tudi zivljenska konstanta v vesolju.. ce te nekdo udari, v boju, si lahko jezen nanga, al pa hvalezen, ker ti je pokazal kdaj si sibek, v katerih trenutkih, in lahko napredujes...
no kakorkoli ze, grem ,
lp

lahko da se motim  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: ninjutsu
Reply #14 - 18.01.2005 at 14:30:23
 
miha .... ven iz pravljic. pred tebe pride en k se brcnt u redu ne zna. In tut ce te poskenira ga bos vseen nalomu.
Sport pa ni zmagovati, ampak sodelovati......pa se izboljsati sebe.

kar se pa tice kenda....ti lahko se take krike spuscas - jest te z enorocno palico- canne de combat nalomm, tko da bos res mogu kricat - sam tokrat spontano. Tko da he, he......pravjo ne tuli dokler nisi u dreku, ce pa ze si , vsej pritajeno da te se globlje ne potisnejo.....he, he.

No zdej pa mal zares. Iz mode so azoitske vescine, ker jih je sodobni moderni clovek z vsemi njihovimi floskulami prerastel.

Idealnih bitij , bogov zaenkrat med nami se nisem videl, sploh pa ne na boriscih. Lahko da se kje v kaksnem gozdu skriva kaksen.....Smiley))
Zato ostajam z obema nogama na tleh.
Ce se hoces boriti moras poznati vsaj ABC realnega borjenja. Brez filozofiranja in umovanja. Najprej to.

Najprej zacetek.
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3