Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 22636 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #60 - 30.09.2004 at 10:48:58
 
t wrote on 29.09.2004 at 15:06:19:
no temu se pač reče do konca prignana ideja nadjaza, pri kateri se poudarja samo neko pozitivno plat - šele to je resnična frustracija



A je po tvoje sploh možno to transformacijo jaza kot   subjektivnosti  z nadjazom   objektinostjo izpeljat brez ostanka? Ker tud nadjaz je že plod  interakcije jaza  z objektivnim,  se vanj sproti vgarjuje ena 'napaka', ki onemogača trajno objektivizacijo jaza.  

Nekateri psihoanalitiki  te nesposbnosti jaza po trajni odrešitvi niso razrešl tko, da bi jaz odravl, ampak tako,  da so jo razgasl za trajen ciklični proces. Hkat so objektivno preselil iz zunanje resničnosti v notranjo, tko da se jaz v bistvu ne objektivizira, amapak se subjektivizira oz. induvidualizira. Ker individulaiziran jaz je tist, ki je povezan z notranjimi nastavki kolektivnega nezvednega in ne tist, ki je prilagojen/usklajen s svojim trenutnim  nadjazom. Drgač povedan:  o nadjazu kot socilaizirnim jazom, ki bi našemu jazu povzročal frustracije, se sploh ne ukvarjajo, ker odtujenost jaza  ne izhaja iz njegove nezmožnosti prigoditve objektivni realnosti, ki jo simbolizira nadjaz, ampak nezmožnosti jaza, da bi sicer obstoječo objektivno realnost povezal z arhetipskimi nastavki v lastnem nezvednem oz.  s sebstom. To funkcijo je  včasih v skupnosti  opravljali mitologija, preroki, duhovniki, vrači in drugi poosebljeni razlagaci resnice,  dons pa naj bi se  tega  v bistvu mističnega obredja  primoran izučit vsak sam.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #61 - 30.09.2004 at 11:19:59
 
titud wrote on 30.09.2004 at 10:48:58:
A je po tvoje sploh možno to transformacijo jaza kot   subjektivnosti  z nadjazom   objektinostjo izpeljat brez ostanka? Ker tud nadjaz je že plod  interakcije jaza  z objektivnim,  se vanj sproti vgarjuje ena 'napaka', ki onemogača trajno objektivizacijo jaza.  


1. jaz ni subjektivnost (lahko pa je subjekt - lahko tudi objekt)

2. nadjaz ni objektivnost (lahko pa je objek ali subjekt)

3. nadjaz ni plod interekcije, temveč seštevek zahtev, ki se jazu postavljajo s strani družbe (družba pa ni objektivnost - lahko pa je objekt ali subjekt nečesa)

4. jaz je v interakciji z realnim (mogoče je to tisto čemer ti praviš odjektivnost) (realno pa obsega tako nezavedno kor realno zunanje - ne(po)znano: smrt)

5. objektivnost ni nič drugega kot spoznavna prednost objekta spoznanja pred subjektom spoznavanja (spoznava subjekt resnica spoznanuja pa je predvsem na strani objekta spoznavanja)


titud wrote on 30.09.2004 at 10:48:58:
Nekateri psihoanalitiki  te nesposbnosti jaza po trajni odrešitvi niso razrešl tko, da bi jaz odravl, ampak tako,  da so jo razgasl za trajen ciklični proces. Hkat so objektivno preselil iz zunanje resničnosti v notranjo, tko da se jaz v bistvu ne objektivizira, amapak se subjektivizira oz. induvidualizira. Ker individulaiziran jaz je tist, ki je povezan z notranjimi nastavki kolektivnega nezvednega in ne tist, ki je prilagojen/usklajen s svojim trenutnim  nadjazom. Drgač povedan:  o nadjazu kot socilaizirnim jazom, ki bi našemu jazu povzročal frustracije, se sploh ne ukvarjajo, ker odtujenost jaza  ne izhaja iz njegove nezmožnosti prigoditve objektivni realnosti, ki jo simbolizira nadjaz, ampak nezmožnosti jaza, da bi sicer obstoječo objektivno realnost povezal z arhetipskimi nastavki v lastnem nezvednem oz.  s sebstom. To funkcijo je  
včasih v skupnosti  opravljali mitologija, preroki, duhovniki, vrači in drugi poosebljeni razlagaci resnice,  dons pa naj bi se  tega  v bistvu mističnega obredja  prim
oran izučit vsak sam.  


1. tukaj ni ničesar kar bi bilo potrebno ozdraviti, saj s vsi ti procesi popolnoma naravni; zdravljenje je potrebno šele, kadar se ti procesi zaciklajo na tak način, da jaz ni več zmožen skrbeti za svoje osnovne funkcije (preživetje etc); seveda pa je ekonomizacija in optimizacija tega procesa vedno dobrodošla.

2. arhetipizacija in podobni procesi potekajo za nazaj in niso apriorno vključeni v nezavedno (oziroma tega nikoli ne bo mogoče dokazati na popolnoma nedvoumen način).

3. mitologija, religija in podobne zadeve v bistvu nikoli niso ničesar rešile (so pa reševale), če bi karkoli rešile in razrešile bi najbrž še vedno živeli v tisti srečni razrešitvi; srečna preteklost je pač še vedno eden od mitov, ki pa služi predvsem določenemu delu družbe, ki se večno bori za oblast (tako kot se Eva najbrž nikoli ni pogovarjala s kačo in zapeljevala Človeka v greh).


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #62 - 30.09.2004 at 11:56:37
 
t wrote on 30.09.2004 at 11:19:59:
1. jaz ni subjektivnost (lahko pa je subjekt - lahko tudi objekt)

2. nadjaz ni objektivnost (lahko pa je objek ali subjekt)

3. nadjaz ni plod interekcije, temveč seštevek zahtev, ki se jazu postavljajo s strani družbe (družba pa ni objektivnost - lahko pa je objekt ali subjekt nečesa)

4. jaz je v interakciji z realnim (mogoče je to tisto čemer ti praviš odjektivnost) (realno pa obsega tako nezavedno kor realno zunanje - ne(po)znano: smrt)


Hvala za razlago.

Quote:
5. objektivnost ni nič drugega kot spoznavna prednost objekta spoznanja pred subjektom spoznavanja (spoznava subjekt resnica spoznanuja pa je predvsem na strani objekta spoznavanja)


Seštevek vseh  zunajih zahtev, ki je postavljen pred jaz, ima tud narava,  pa si zato žival ne ustvarja nadjza. Nadjaz zato ne more bit samo seštevek zunajih zahtev, ampak je že sam plod interacije jaza z družbenim, ker družbeno se lahko vzdružje samo z medsebojno interakcijo jazov in samo po seb za nas sploh ne  obstaja na način  kot obstaja narava.  


Quote:
1. tukaj ni ničesar kar bi bilo potrebno ozdraviti, saj s vsi ti procesi popolnoma naravni; zdravljenje je potrebno šele, kadar se ti procesi zaciklajo na tak način, da jaz ni več zmožen skrbeti za svoje osnovne funkcije (preživetje etc); seveda pa je ekonomizacija in optimizacija tega procesa vedno dobrodošla.


Sorry, sem naredu napako, sem hotu napist odpravit jaz in ne ozdravit. Je pa  na nek način res, da  če se  psihoanalitiki začnejo vpletat v otološka vprašanja, nardijo bivnjaskost patološko.  

Quote:
2. arhetipizacija in podobni procesi potekajo za nazaj in niso apriorno vključeni v nezavedno (oziroma tega nikoli ne bo mogoče dokazati na popolnoma nedvoumen način).


Ja, obstoj arhetipa je mogoče dokazat samo subjektivno z občutjem aboslutne gotovosti, čeprav se iz množice takih občutij po moje da sklepat na eno skupno metafizično ozadje.  

Quote:
3. mitologija, religija in podobne zadeve v bistvu nikoli niso ničesar rešile (so pa reševale), če bi karkoli rešile in razrešile bi najbrž še vedno živeli v tisti srečni razrešitvi; srečna preteklost je pač še vedno eden od mitov, ki pa služi predvsem določenemu delu družbe, ki se večno bori za oblast (tako kot se Eva najbrž nikoli ni pogovarjala s kačo in zapeljevala Človeka v greh).


Iskanja 'resnice', prenešeno iz kolektivne na osebno raven, seveda prav tko nč trajnega ne bo razrešlo niti individualno niti kolektivno, bo pa vsaj začasno  omogočlo  znosno sožitje brez velikih religioznih, ideloških in drugih sistemov za ustvarjenje resnic, ki bi nas razdvajale.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #63 - 30.09.2004 at 12:12:22
 
titud wrote on 30.09.2004 at 11:56:37:
Seštevek vseh  zunajih zahtev, ki je postavljen pred jaz, ima tud narava,  pa si zato žival ne ustvarja nadjza. Nadjaz zato ne more bit samo seštevek zunajih zahtev, ampak je že sam plod interacije jaza z družbenim, ker družbeno se lahko vzdružje samo z medsebojno interakcijo jazov in samo po seb za nas sploh ne  obstaja na način  kot obstaja narava.  


Narava ne postavlja zahtev, temveč samo omogoča: preživetje pod svojimi pogoji, ki so za vse isti.

ne štekam pa naveze s tistim, na kar nej bi bil to odgovor (točka 5.), sicer pa sej sem to povedal v točki 3:
t wrote on 30.09.2004 at 11:19:59:
3. nadjaz ni plod interekcije, temveč seštevek zahtev, ki se jazu postavljajo s strani družbe (družba pa ni objektivnost - lahko pa je objekt ali subjekt nečesa)



titud wrote on 30.09.2004 at 11:56:37:
Sorry, sem naredu napako, sem hotu napist odpravit jaz in ne ozdravit. Je pa  na nek način res, da  če se  psihoanalitiki začnejo vpletat v otološka vprašanja, nardijo bivnjaskost patološko.  


odpravljanje jaza je smrt - ali pa resna psihična bolezen
(glede na to, da se šele skozi jaz vzpostavijo preživetveni goni)

titud wrote on 30.09.2004 at 11:56:37:
Ja, obstoj arhetipa je mogoče dokazat samo subjektivno z občutjem aboslutne gotovosti, čeprav se iz množice takih občutij po moje da sklepat na eno skupno metafizično ozadje.  


Vsako takšno dokazovanje bo vedno delovalo za nazaj in v mediju govorice, ki je že sam po sebi zelo arhetipski in poln simbolov in simbolizma. Lahko je torej popolnoma objektivno vendar pa ne more "skočiti iz svoje kože". Lahko poskusi, vendar s tem medijem, medija samega niikoli ne more preseči. In govorica (prostor logosa) je lepo metafizično ozadje.

titud wrote on 30.09.2004 at 11:56:37:
Iskanja 'resnice', prenešeno iz kolektivne na osebno raven, seveda prav tko nč trajnega ne bo razrešlo niti individualno niti kolektivno, bo pa vsaj začasno  omogočlo  znosno sožitje brez velikih religioznih, ideloških in drugih sistemov za ustvarjenje resnic, ki bi nas razdvajale.


Pa saj znosno sožitje vedno je, čeprav skupaj z vso kramo. Meni se zdi, da sploh ni panike.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #64 - 30.09.2004 at 16:12:17
 
gape wrote on 28.09.2004 at 04:06:49:
je verjetn čist ok če masko uporabljaš, če se tega zavedaš (in če daš drugim možnost tega istega zavedanaja ??? ) ... al ne rabiš niti to ???


mišljene so bolj tiste maske, katerih se niti ne zavedamo, da jih nosmo  ...
drugim tega ne moreš dat, to možnost si vsak sam ustvarja ali pa si je ne, svobodna volja posameznika po moje ...  Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #65 - 30.09.2004 at 16:17:05
 
Quote:
Naprimer, da smo slabe volje. In da naprimer pred otrokom to prikrijemo, si nadenemo masko dobre volje. Pa večkrat ne upali. Se skregamo s partnerjem in dobimo obisk, zopet se maskiramo kao da se nič ne dogaja. Zdaj eni so vešči v tem, enim pa rata prikriti stanja, kakšnega že, čustvenega?



teh mask se zavedamo ... nadenemo si jih iz praktičnih razlogov, so pa lažje razpoznavne, prozorne ...
Govorimo o maski, ki se je ne zavedamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #66 - 30.09.2004 at 16:30:03
 
titud wrote on 28.09.2004 at 09:57:47:

Zato osebnost po moje drugo kot maska sploh ne more bit, je ni mogoče odvrečt in na ta način razglasit avtentičnost/resničnost svojega jaza.  


ob tem sem se spomnila na film Slika Doriana Graya, si  gledal ?,  ko se je podoba na sliki "gršala", ne zarad staranja ampak zarad notranje preobrazbe. Osebnost in maska imata tako isti pomen in gre le za usklajenost zunanje podobe (maske) z avtentičnostjo samega sebe (osebnostjo) ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #67 - 30.09.2004 at 16:46:16
 
titud wrote on 28.09.2004 at 14:05:06:
Ta poskus  kreiranja avtentične osebnosti, ki išče svojo avtentičnost v 'naravnosti' (od naravnega prehranjevanja do prakticiranja izvornih duhovnih praks) in se na tak način skuša znebit svojega 'lažnega jaza' je po moje lahko le prehodna faza,  ne more pa bit cilj samorealizacije, ki se lahko zgodi samo skoz osebnost, vpeto v konkretno kulturno okolje na svoj lasten in s tem  avtetičen način.


Smiley ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #68 - 15.12.2004 at 08:35:01
 
Ogledalo

Moj ujeti jaz
ima zatemnjeni pogled
preteklih let
in vsakršnih nesreč.
Ko stopim predenj
z zimsko bledico lic,
se izogne prepričljivi besedi.
Moj edini jaz
se zazira vame
kakor v tujca
s slabimi nameni.
Nimam
drugega ogledala.
Svoj obraz
kaznujem kruto :
hočem resnico
in samo resnico.

                 Anica Perpar ( iz zbirke Vsečasje )
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #69 - 10.02.2005 at 07:57:45
 
vida wrote on 17.09.2004 at 14:47:10:
Še nekaj na temo "jaza":

Rekli smo, da pristnost stika izvira iz najzgodnejših izkušenj v odnosu z materjo. Za Winnicotta jaz ni samoumeven, ampak se trdni jaz lahko razvije samo v okolju, ki je v stiku z otrokovo neopredeljeno tesnobo in otrokovimi potrebami po stiku. V primerih, ko otrokovo okolje otroka popolnoma spregleda oz. se nanj ne prilagodi, otrok razvije lažni jaz, to je jaz, ki je povsem skladen z okoljem, ne da bi bil v stiku z otrokovimi spontanimi potrebami in vzgibi.
Zato je eden ključnih mehanizmov zdravega razvoja prav mehanizem zrcaljenja, ko mati otroku zrcali njegovo podobo in njegova čustva ter njegove potrebe in s tem uravnava tisto nezamisljivo tesnobo, na robu katere je otrok. Odsotnost zrcaljenja je torej ena najhujših travm, ki jih lahko doživi otrok...

Iz knjige "Odkritje odnosa" - Lia Katarina Kompan Erzar


Poleg t.i. pravega in nepravega Jaza  (Self)( Winnicotts ) je D.N. Stern vpeljal še t.i. privatni Jaz ( SElf ),ki je vmes med pravim in nepravim Jazom.
Po Sternu je razvoj privatne sfere - v katero nikogar ne " spuščamo " - povezan z razvojem nepravega Jaza, se pa  bistveno razlikuje od njega, ker privatni Jaz ni bil v pravem smislu nikoli zatajen. Privatni delež Jaza se sestoji iz izkušenj samega sebe, izkušenj ki niso   bile deležne ojačanja ter čustvenega sozvočja, enako niso bile deljene z drugimi ljudmi, ne bi pa  bil otrok v teh izkušnjah samega sebe zavrnjen s strani pomembnega drugega v primeru, če bi jih izrazil.
Te privatne izkušnje lahko v principu zajamemo v besede, jih približamo Jazu in s tem bolje integriramo ( kot je to slučaj v primeru zatajenih samoizkušenj ).
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #70 - 10.02.2005 at 08:02:07
 
Toni_Zamene wrote on 10.02.2005 at 07:57:45:
Privatni delež Jaza se sestoji iz izkušenj samega sebe, izkušenj ki niso   bile deležne ojačanja ter čustvenega sozvočja, enako niso bile deljene z drugimi ljudmi, ne bi pa  bil otrok v teh izkušnjah samega sebe zavrnjen s strani pomembnega drugega v primeru, če bi jih izrazil.


Zakaj potem že pri malem otroku ta potreba, obdržati stvari zase? Še sploh v luči dejstva, da ne bi bil zavrnjen. In še najpomembnejše- kako pa ve, da ne bi bil zavrnjen?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #71 - 10.02.2005 at 08:23:15
 
Lilith wrote on 10.02.2005 at 08:02:07:
Zakaj potem že pri malem otroku ta potreba, obdržati stvari zase? Še sploh v luči dejstva, da ne bi bil zavrnjen. In še najpomembnejše- kako pa ve, da ne bi bil zavrnjen?


To pa mislim, da je neke vrste milost v sicer na nek način krutem procesu "očlovečenja - socializacije " dojenčka.

Zanimivo, da je C.G.Jung bil na nek način precej zadržan do t.i. psihoanalitičnih "vložkov" v biopsihološkem razvoju dojenčkov. Njegovo mnenje je bilo, da  je dojenček  kar  pomembno dolgo obdobje  del "psihologije njegovih staršev " ( ponavadi mame ) . Vse to znotraj spoznanja, da se mati ( ali oseba nege ) odziva na otroka    skozi lastno psihologijo ( in ne značilnosti otroka , ki jih je  prejel z rojstvom kot individuum) in tako, kot   otrokov Self regulirajoča oseba , dejansko oblikuje (novega) malega človeka po svoji podobi. V tem odnosu pa se znotraj  lastne slepe pege psihičnih izkušenj in čustev ( t.j. lastne psihologije ) dejansko ne "dotakne" vrste izvornih otrokovih impulzov in hotenj.

Ali drugače povedano : Vsaka mati bere dojenčkovo zunanjo izraznost , zunanjo sporočilnost skozi lastno psihologijo. In ravno tukaj ostaja dovolj "lukenj", da izgrajuje lastno privatno sfero.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #72 - 10.02.2005 at 08:50:16
 
Če te prav razumem- otrok pravzaprav ne ve, da ne bi bil zavrnjen v svoji potrebi  oz. mu niti ne pade na pamet, da bi starš lahko urejal dotične stvari zanj. Na pamet pa mu ne pade, ker starš skozi lastno psihologijo ni bil pozoren na to otrokovo potrebo (čeravno je ob prepoznavanju najverjetneje ne bi zavrnil, pač pa bi se ustrezno odzval).
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #73 - 10.02.2005 at 08:59:47
 
Toni_Zamene wrote on 10.02.2005 at 07:57:45:
Poleg t.i. pravega in nepravega Jaza  (Self)( Winnicotts ) je D.N. Stern vpeljal še t.i. privatni Jaz ( SElf ),ki je vmes med pravim in nepravim Jazom.
Po Sternu je razvoj privatne sfere - v katero nikogar ne " spuščamo " - povezan z razvojem nepravega Jaza, se pa  bistveno razlikuje od njega, ker privatni Jaz ni bil v pravem smislu nikoli zatajen. Privatni delež Jaza se sestoji iz izkušenj samega sebe, izkušenj ki niso   bile deležne ojačanja ter čustvenega sozvočja, enako niso bile deljene z drugimi ljudmi, ne bi pa  bil otrok v teh izkušnjah samega sebe zavrnjen s strani pomembnega drugega v primeru, če bi jih izrazil.
Te privatne izkušnje lahko v principu zajamemo v besede, jih približamo Jazu in s tem bolje integriramo ( kot je to slučaj v primeru zatajenih samoizkušenj ).


Toni_Zamene wrote on 10.02.2005 at 08:23:15:
To pa mislim, da je neke vrste milost v sicer na nek način krutem procesu "očlovečenja - socializacije " dojenčka.


Morda bi bilo moč tole primerjati z M. Pogačnikovo opredelitvijo teles, kjer naj bi vsi imeli takšno neke vrste varovalko v tem, da naj ne bi presegli razvojne stopnje, ki smo jo imeli tam pri 12 letih starosti. To nam omogoča spoznanja na podlagi spoznanja, v smislu nedokončnosti, ki bi naj tudi bila milost, če sem prav razumela.  



Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: PRAVI IN LAŽNI JAZ
Reply #74 - 10.02.2005 at 09:00:03
 
Lilith wrote on 10.02.2005 at 08:50:16:
Če te prav razumem- otrok pravzaprav ne ve, da ne bi bil zavrnjen v svoji potrebi  oz. mu niti ne pade na pamet, da bi starš lahko urejal dotične stvari zanj. Na pamet pa mu ne pade, ker starš skozi lastno psihologijo ni bil pozoren na to otrokovo potrebo (čeravno je ob prepoznavanju najverjetneje ne bi zavrnil, pač pa bi se ustrezno odzval).


Tako ja... in kaj je tukaj še zelo pomembno, to je obdobje doživljanja, ki pa še nima verbalnega sporočanja. In v tem obdobju, v obdobju do obvladovanja  govora in poimenovanja ,mati skozi odnos do s strani dojenčka izraženih impulzov že na nek  način določi semantični okvir njunega medsebojnega sporočanja. In ta okvir je  določen skozi njeno psihologijo in dojenček preprosto ne najde načina, da bi ji "to nekaj " sporočil, ker pač mama tega zaradi lastnih posebnosti ne prepoznava, v primeru, da bi bilo to mogoče, pa njena psihologija s tem ne bi bila " ogrožena".
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6