Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 49832 times)
miha--
Guest




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #90 - 07.05.2005 at 01:28:33
 
vem da ne mors govort v splosnem, ker je od vsazga primera posebi odvisn.. ampk
kasne so karmicne posledice ukvarjanja s crno magijo?

recmo ksn primer..
kasn je mozen scenarij za nasledno zivljenje



Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #91 - 07.05.2005 at 06:35:49
 
Gama wrote on 07.05.2005 at 00:47:01:
Sicer sem sklenil, da ne bom več sodeloval v tej debati, a ker sem tako direktno izvan naj samo eno stvar pripomnim:

Dobro je vedeti kaj se resnično zagovarja s takšnim relativizmom: da je nekdo, ki ubija žrtve zaradi sle po ubijanju enako dober kot nekdo, ki nesebično pomaga sočloveku; da ni nič narobe z ljudožerstvom; da ni nič narobe če tiran surovo zatira cele nacije; da ni nič narobe z vsemi totalitarizmi (tudi verskimi BTW); da ni nič narobe z zlorablanjem otrok, posiljevanjem in otroško prostitucijo; da ni nič narobe če mama ubije svojega sina ali sin mamo; da ni nič narobe če nekdo nekoga celo življenje surovo muči, itd.

In kaj bi bilo če bi se takšna logika uveljavila v družbi nasploh? Seveda bi ukinili zapore in vsi morilci ter prevarantje bi se začeli prosto sprehajati med nami, čisto vse bi bilo dovoljeno... Ljudje bi se pobijali za vsako malenkost... Kmalu bi ljudje videli kako nevzdržna je takšna situacija ter bi se slepo zatekli k religioznemu fanatizmu, ker bi bila to edina stvar, ki bi jim še preostala. Zanimivo pa je, da se je takšen relativizem sprva začel ponujati kot odsvoboditev od vse zlagane morale - no jaz sem pač malce skeptičen glede tega.

Drugače pa vidim, da veliko ljudi, ki se nekoliko ukvarja s spiritualnostjo (vendar premalo) naredi napako in iz svojih mističnih izkušenj, ki jim kažejo, da je vse Eno potegnejo sklep, da je vseeno. Tu pa gre za dve različni stvari. In večina (če ne vsi) spiritualni mojstri preteklosti, so s svojimi dejanji kazali, da jim ni vseeno.

No, sedaj se bom pa res poskušal izvzeti iz nadaljne razprave (upam, da mi bo uspelo). Smiley




Mislim, da ti ne bo uspelo.

To, da je naše odločanje o dobrem in zlem potopljeno v nekakšen relativizem, je samo nujna posledica življenja samega, saj je življenje (tisto največ, kar imamo)  samo po sebi zavezano k temu, da je preživetje neke enote odvisno od smrti druge - gre za neko soodvisnost, ki je vzajemna. Če temu rečeš ti relativizem jaz to imenujem dejstvo - tako pač je in če nisi za, imaš še vedno zelo svobodno izbiro, da prenehaš s svojo eksistenco v smislu življenja in se podaš med duhove.

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #92 - 07.05.2005 at 06:38:22
 
Quote:
vem da ne mors govort v splosnem, ker je od vsazga primera posebi odvisn.. ampk
kasne so karmicne posledice ukvarjanja s crno magijo?

recmo ksn primer..
kasn je mozen scenarij za nasledno zivljenje






karma je samo nekaj za na kruh namazat

(nekaj, zaradi česar naj bi črvi uživali v plazenju)



buh pazheghnaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Klemen
Guest




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #93 - 09.05.2005 at 14:00:57
 
Posledice ukvarjanja s črno magijo npr.

Človek ima težko sladkorno, odpoved ledvic, postaja slep, hodi na dializo, ima zvito hrbtenico navspred, hrope in komaj diha, ne more ne ležati in ne sedeti.

Drugi primer, ki sem ga imel- s pobijanjem Židov v Nemčiji in črno magijo pa je rezultiral v številnih zdravstvenih težavah osebe, ki jo bodo spravili v grob- in to ne na lahek način, njeni sorodniki- bratje, sestre, starši in bližnje sorodstvo so že vsi umrli, bodisi od bolezni, bodisi od nesreč.

Karma ima veliko težo in njenemu vplivu je težje uiti kot gravitaciji. Zaščite nikoli ne delujejo- ker ne morejo delovati večno. Karma je večna.


Že človeškemu umu "manjši" greh kot npr. zamera do bližnjega dostikrat rezultira v raku. Občutki krivde v levkemiji.

Kdor ve, poizkuša biti skromen, povezan z virom in čist. Delovati iz ljubezni. Tudi zmote- misliš da delaš dobro, a delaš ravno obratno, se kaznujejo.

Včasih sem poizkušal ljudi obvarovati pred njihovo karmo. BV. Da bi lahko še naprej grešili in s tem oviral njihovo Pot? Bil za takšno svoje delovanje kaznovan tudi jaz sam? Edino kar lahko storim je, da tistemu, ki me vpraša, povem za karmični vzrok njegovih težav. Kaj bo on s tem naredil ni in ne sme biti moj problem. Če se nekdo želi spremeniti- mu lahko nakažeš(m) pot, spremeniti se mora pa pač on sam in ne jst. Ne morem se jst namesto njega.

Mir in blagoslov,

Klemen
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #94 - 09.05.2005 at 14:16:05
 
Klemen wrote on 09.05.2005 at 14:00:57:
Posledice ukvarjanja s črno magijo npr.

Človek ima težko sladkorno, odpoved ledvic, postaja slep, hodi na dializo, ima zvito hrbtenico navspred, hrope in komaj diha, ne more ne ležati in ne sedeti.

Drugi primer, ki sem ga imel- s pobijanjem Židov v Nemčiji in črno magijo pa je rezultiral v številnih zdravstvenih težavah osebe, ki jo bodo spravili v grob- in to ne na lahek način, njeni sorodniki- bratje, sestre, starši in bližnje sorodstvo so že vsi umrli, bodisi od bolezni, bodisi od nesreč.

Karma ima veliko težo in njenemu vplivu je težje uiti kot gravitaciji. Zaščite nikoli ne delujejo- ker ne morejo delovati večno. Karma je večna.


Že človeškemu umu "manjši" greh kot npr. zamera do bližnjega dostikrat rezultira v raku. Občutki krivde v levkemiji.

Kdor ve, poizkuša biti skromen, povezan z virom in čist. Delovati iz ljubezni. Tudi zmote- misliš da delaš dobro, a delaš ravno obratno, se kaznujejo.

Včasih sem poizkušal ljudi obvarovati pred njihovo karmo. BV. Da bi lahko še naprej grešili in s tem oviral njihovo Pot? Bil za takšno svoje delovanje kaznovan tudi jaz sam? Edino kar lahko storim je, da tistemu, ki me vpraša, povem za karmični vzrok njegovih težav. Kaj bo on s tem naredil ni in ne sme biti moj problem. Če se nekdo želi spremeniti- mu lahko nakažeš(m) pot, spremeniti se mora pa pač on sam in ne jst. Ne morem se jst namesto njega.

Mir in blagoslov,

Klemen



TIsti, kateri se s tem hokus-pokusom ukvarja, itak ni pri čisti. Me pa spominja tole sklepanje na ono tezo, ko so kristjane strašili, da bodo od samozadovoljevanja dobili kosmate roke, da se jim bo mozek v glavi posušil in podobno. To je praznoverje in nič drugega... Ampak se da s tem na prefinjen način psihično manipulirati, ampak le vernike. Ker kdor v to ne verjame, na njega zagotovo nima nobenega vpliva...  To je zame lahkovernost, ki še toliko bolju vžge pri zelo naivnih in vraževernih ljudeh. Prepričan sem, da bi ta stvar tudi na tebi delovala in prišlo do efekta. Pri meni pa nikakor, pa če si naredi "črni mag" 100 mojih lutk, heheh , in jih vse prepika z buciko....   Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #95 - 09.05.2005 at 15:06:58
 

Exo, pa ne, da se bom še s teboj moral strinjat  Wink

Je pa bolj zajebano, če potem, ko vidijo, da ne dela z lutko, začnejo po človeku pikat.

Večina teh čirul-čarul ima podlage predvsem v vraževerju, seveda pa so možne še druge manipulacije - najlaže pa se manipulira z neizobraženimi in prestrašenimi ljudmi.

Če bi magijo opredelili skozi manipulacijo, potem je tega še zelo veliko prisotnega. Še posebej v času informacijske dobe. In tu bi se skoraj bolj bal raznih belih manipulatorjev kot črnih (pri črnih ima človek vsaj občutek, da ve, pri čem je, medtem ko beli največkrat še sebe ne razumejo - v stilu, da je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni).

Tu se mi zdijo višek manipulacije še vedno vse te razne religije in sekte.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #96 - 11.05.2005 at 17:36:48
 
u hvala klemen,

drgac pa exo ti si enacil crno magijo z vudujem..
crna magija je mnogo vec, kot samo to, ce to sploh je.
(ker pac js tut nevem ce verjamem v vudu, vem pa da obstaja crna magija)
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #97 - 11.05.2005 at 22:28:02
 
Quote:
u hvala klemen,

drgac pa exo ti si enacil crno magijo z vudujem..
crna magija je mnogo vec, kot samo to, ce to sploh je.
(ker pac js tut nevem ce verjamem v vudu, vem pa da obstaja crna magija)


seveda, če verjameš v te reči, potem te v bistvu ne "začara" ali obvlada "mag", ampak postaneš žrtev lastnega strahu, posebej če je človek še bolj duševno nestanoviten - potem tega strahu ne znaš več kontrolirati, kar lahko vodi v paranojo, da se ti začejo res stvari dogajati , ko zdrkneš v psihozo, ker verjameš, da se ti to vse mora dogajati. Razumeš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Klemen
Guest




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #98 - 12.05.2005 at 09:06:38
 
Ni bla fora da bi kaj strašil. Zakoni karme delujejo za tistega, ki verjame in tistega ki ne, povsem enako. Pomembno je biti etično čist, v mislih, besedah in dejanjih. Ne, ni ti TREBA biti čist, povratnemu učinku pa v nobenem primeru ne moreš uiti.

k.

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #99 - 14.05.2005 at 13:01:12
 
Klemen wrote on 12.05.2005 at 09:06:38:
Ni bla fora da bi kaj strašil. Zakoni karme delujejo za tistega, ki verjame in tistega ki ne, povsem enako. Pomembno je biti etično čist, v mislih, besedah in dejanjih. Ne, ni ti TREBA biti čist, povratnemu učinku pa v nobenem primeru ne moreš uiti.

k.




Glavni zakon karme je, da ostaneš, kjer si v trenutnem kastnem sistemu.

Karma in vse ostalo okrog je zgolj orodje za manipulacijo ljudi - da ostajajo znotraj kastnega sistem to kar so. Vse ostalo je zgolj pesek v oči.


Sicer pa je zadnje čase en precej dober film na temo črno/nevtralno/belo - Constantine (seveda pa ga je potrebno videti kot metaforo v krščanarskemu kontekstu Hollywoodovseke produkcije).


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #100 - 14.05.2005 at 14:35:32
 
exodus wrote on 11.05.2005 at 22:28:02:
seveda, če verjameš v te reči, potem te v bistvu ne "začara" ali obvlada "mag", ampak postaneš žrtev lastnega strahu, posebej če je človek še bolj duševno nestanoviten - potem tega strahu ne znaš več kontrolirati, kar lahko vodi v paranojo, da se ti začejo res stvari dogajati , ko zdrkneš v psihozo, ker verjameš, da se ti to vse mora dogajati. Razumeš?


js nism reku da verjamem, js vem, in z vedenjem ne pride strah, ampak razumevanje..

nekje je en point v tem kar pravis, samo ni tocno tko..
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #101 - 14.05.2005 at 17:49:56
 
Klemen wrote on 12.05.2005 at 09:06:38:
Ni bla fora da bi kaj strašil. Zakoni karme delujejo za tistega, ki verjame in tistega ki ne, povsem enako. Pomembno je biti etično čist, v mislih, besedah in dejanjih. Ne, ni ti TREBA biti čist, povratnemu učinku pa v nobenem primeru ne moreš uiti.

k.


Karma, kot  je napisal t, če se prav spomnim - ali je karma nekaj za na kruh namazat?

Skozi new-agerski pogled je za vse "kriva" karma, pri kristjanih je tisti Satan, za Busha je AL-Kaida.... Tolažit se s tem, da tisti, ki pobija ali posiljuje sedaj, da  bo kaznovan v prihodnjem življenju ali da mu bo zaradi tega kaj slabše, pa kaj bore malo koristi pravici in pomeni ničevo zadoščenje za žrtev. Lahko kvečjemu pomeni, da se pasiviziramo, stojimo križem rok, da nasilje na nek način dopuščamo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #102 - 14.05.2005 at 17:53:42
 
Quote:
js nism reku da verjamem, js vem, in z vedenjem ne pride strah, ampak razumevanje..

nekje je en point v tem kar pravis, samo ni tocno tko..



recimo, da verjameš... tako kot kristjan neizpodbitno verjame, da je Jezus Bog oziroma Božji sin.... To je še vedno stvar vere ali nevere, ne pa nekaj dokazljivega ali merljivega....
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #103 - 14.05.2005 at 18:22:59
 
exodus wrote on 14.05.2005 at 17:53:42:
recimo, da verjameš... tako kot kristjan neizpodbitno verjame, da je Jezus Bog oziroma Božji sin.... To je še vedno stvar vere ali nevere, ne pa nekaj dokazljivega ali merljivega....


ce ves, potem tut verjames, ampak..

.. a ti verjames da je zemla okrogla, al ves?

in ce ves, kako ves, ce nisi nikol vidu iz vesolja?
torej ti ne ves, da je zemla okrogla, samo verjames drugim.. naivnez??

vejo pa samo tisti, k so bli v vesolji(ali kako drugace) in vidl na lastne oci
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Črna magija v Ljubljani
Reply #104 - 14.05.2005 at 18:29:51
 
hotel sem med drugim povedat da "bela magija" kot jo je berg "definiral" obstaja in je merljiva , samo vprasanje je zdej, kaj je za koga dokaz
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8