Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6342 times)
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: zelena črta . osebni prostor . javno
Reply #15 - 04.09.2004 at 13:09:57
 
Mae wrote on 04.09.2004 at 12:19:57:
kako pa to sploh zgleda, a je gužva tam v čakalnici, pa kdaj dobiš rezultate, takoj al po pošti.

a prideš tja pa poveš kaj bi rad, al prideš na prou posebno mesto, kjer se že ve kaj bi rad.

excuse my ignorance

Smiley


Torej, jaz sem se testiral za virus HIV. Ko prideš tja, se usedeš v čakalnico pred ambulanto, kjer se najprej pogovoriš z zdravnikom zakaj si tam, kakšne okoliščine so te tja privedle itd. - vse zelo korektno, zdravnik zelo človeški (bi se lahko marsikateri kolega pri njem česa naučil).

Potem glede na omenjene okoliščine in če se mu zdi potrebno poslušaš "pridigo"  Wink ampak, kot rečeno, vse zelo korektno, nevsiljivo, tako da čutiš, da človek želi pomagati.

Potem greš s papirji k sestri, ki na tvoje papirje in na epruvete nalepi etikete z nekimi šiframi in tvojim imenom. Tu je potem tisti keč. Lahko bi te klicali po šifri. Pa vsaj mene in tistih nekaj oseb, ki so bile takrat tam niso... Torej, če to berete Igor in Tanja in Mojca in ostali, katerih imen si nisem zapomnil, lep pozdrav!

No in potem greš rdečih lic ali pa bled - kakor kdo - dat kri. In potem zveš, kdaj bodo rezultati tam in takrat prideš na konzultacije k zdravniku.

In zveš sodbo. Moja je bila oprostilna. In od večine ostalih, sodeč po obrazih, tudi. Samo en moški je prišel iz ordinacije bel kot stena in jo odkuril kot so ga nesle noge. Ob tem prizoru je v čakalnici nastala smrtna tišina.

Sicer je pa zanimiva skupinska psihologija v takih primerih. Imel sem občutek, da kar vsakemu na čelu piše, zakaj je tam. Punce, ki so jih fantje varali, sedaj, ko to vedo, jih je pa zagrabila panika. Te so ponavadi v družbi prijateljic(e), ki ne gredo v ordinacijo. Fantje in kaka punca, ki so se dol dajali kjerkoli, kadarkoli, s komerkoli, a vedno brez zaščite, pa jih je nekaj nenadoma navedlo k  razmišljanju o svojem neodgovornem početju. Potem nekaj tistih romantikov, ki želijo negativni izvid pokazati svoji novi ljubezni v znak odgovorne odločitve za skupno prihodnost - tem je nekako še najlažje in naj kdo reče kar hoče, meni se to zdi zelo romantično. Potem so tu fantje, ki so bili preveč zaupljivi do svojih fantov in se jih je polotil stah, ko jih je enkrat doletelo spoznanje o lastni naivnosti. Potem še kak posameznik, ki se je tako ali drugače zbodel na iglo ali kak drug predmet in ni prepričan ali se je pri tem morebiti okužil. Ipd.

Pa ne preveč resne vzeti zgornjih besed. Opisujem samo svojo izkušnjo, pri čemer je dejstvo, da večina ljudi, ki so tam, sploh ne opazuje okolice. To počnem jaz zaradi svoje poklicne deformacije. Vsekakor je dobro narediti tak test, če so pretekla dejanja rodila kak upravičen sum. Ali kakor pravi moj pregovor: "Bolje na test magari z vrečko na glavi, kot obsoditi drugega na smrt."
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: zelena črta . osebni prostor . javno
Reply #16 - 04.09.2004 at 17:29:33
 
Thx for sharing.  Smiley Kiss
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: zelena črta . osebni prostor . javno
Reply #17 - 21.10.2004 at 20:26:33
 
No, moram priznat, da je mene tko firbec matral, da sem šla jst tut. Prvič. Pa ni blo nobene panike. Vse čist cool. Rezultate pošljejo po pošti. Sploh nisem zaznala neke neprijetne whatever. Rezultat je pa tut bil "ugoden".  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2