Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 61603 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #30 - 27.08.2011 at 23:10:29
 
Quote:
Nespremenljivi večni univerzalni red je samo eden, ampak se lahko meddimenzijsko prepleta.

s čim se pa lahko to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #31 - 27.08.2011 at 23:19:49
 
Eva wrote on 27.08.2011 at 22:51:52:
plus
dedne lastnosti se ne prenašajo samo po telesu temveč tudi po umu in zgledu v komuniciranju in ravnanju. in sploh vsem! kajti ne pozabite, kako ste povezani (razen mene, ki ločujem vsaj 50% svojih odpadkov, kot pozorna občanka - ja hec), kvantna fizika uči, da so naj-mini delci moje roke pomešani z naj-mini delci mize, na kateri slonim.
in materija je lahko tudi nežna, hvala lepa za mnogovrstne elemente & materiale.
pač človek z eno namero, ki jo 'neguje' tako, da si pomaga sam, da to svojo namero realizira, utegne pritegniti k sodelovanju človeka z namero, ki ji je takisto 'sledil', in se ujema ali dopolnjuje ali nadgrajuje, ali druge ustvarjalne možnosti, namero prvo-omenjenega človeka.


Ja, pa saj um je materialen kot telo, obnašanje in komunikacija so pa po moje materialni vzorci, ki jih otroci prenesejo od staršev ali pa kakšnih idolov.

V vesolju vlada zakon privlačnosti enakega z enakim, sicer se nebi nobena materija sprijela in postala homogen mineral ali pa kaj drugega. Enako je pri človeku, pa čeprav mi vedno tako ne opazimo.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #32 - 27.08.2011 at 23:25:34
 
Eva wrote on 27.08.2011 at 23:10:29:
Quote:
Nespremenljivi večni univerzalni red je samo eden, ampak se lahko meddimenzijsko prepleta.

s čim se pa lahko to?


V vsaki dimenziji je eden red, ki pa je isti, kot v drugi dimenziji, zato sem mislil reči, da prehaja iz dimenzije v dimenzijo kot eden red, hkrati pa je v vsaki dimenziji samostojen. Trenutno ne morem boljše besedno obrazložiti.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #33 - 27.08.2011 at 23:42:57
 
M.L. wrote on 27.08.2011 at 23:25:34:
Eva wrote on 27.08.2011 at 23:10:29:
Quote:
Nespremenljivi večni univerzalni red je samo eden, ampak se lahko meddimenzijsko prepleta.

s čim se pa lahko to?


V vsaki dimenziji je eden red, ki pa je isti, kot v drugi dimenziji, zato sem mislil reči, da prehaja iz dimenzije v dimenzijo kot eden red, hkrati pa je v vsaki dimenziji samostojen. Trenutno ne morem boljše besedno obrazložiti.

Pa lep pozdrav.

pa motnje oz. šum pri prenosu informacij o tem redu

pa lep pozdrav tudi tebi  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #34 - 28.08.2011 at 10:04:22
 
M.L. wrote on 27.08.2011 at 23:19:49:
Eva wrote on 27.08.2011 at 22:51:52:
plus
dedne lastnosti se ne prenašajo samo po telesu temveč tudi po umu in zgledu v komuniciranju in ravnanju. in sploh vsem! kajti ne pozabite, kako ste povezani (razen mene, ki ločujem vsaj 50% svojih odpadkov, kot pozorna občanka - ja hec), kvantna fizika uči, da so naj-mini delci moje roke pomešani z naj-mini delci mize, na kateri slonim.
in materija je lahko tudi nežna, hvala lepa za mnogovrstne elemente & materiale.
pač človek z eno namero, ki jo 'neguje' tako, da si pomaga sam, da to svojo namero realizira, utegne pritegniti k sodelovanju človeka z namero, ki ji je takisto 'sledil', in se ujema ali dopolnjuje ali nadgrajuje, ali druge ustvarjalne možnosti, namero prvo-omenjenega človeka.


Ja, pa saj um je materialen kot telo, obnašanje in komunikacija so pa po moje materialni vzorci, ki jih otroci prenesejo od staršev ali pa kakšnih idolov.

V vesolju vlada zakon privlačnosti enakega z enakim, sicer se nebi nobena materija sprijela in postala homogen mineral ali pa kaj drugega. Enako je pri človeku, pa čeprav mi vedno tako ne opazimo.

Pa lep pozdrav.


M.L Ti ne ločiš med IN akumulirano vrednostjo (dušo) in RI realizirano vrednostjo. Akumulirana vrednost je v trenutku spočetja individualizirana spominska koda življenja na katero se v istem trenutku  veže snovni DNK.Če tega ne bi bilo sploh ne bi bila možna rast plodu,ne življenja-štekaš.Pri končanju rasti se obe vrednosti dokončno zlijeta poenotita. V duši je brezčasna spominska koda življenja iz nje snov (telo) črpa vzajemno z umom -zlivanjem druga v drugo vse življenjske informacije..Šum je tu mgoč samo zaradi neugodnih em frekvenc,ki jih naš genom sprejema, trenutno so še prenizke,Morajo biti prave,te pa niso odvisne od nas -ampak so vesoljno ciklično dejstvo -samodelovanja .Za Nemoteno komunikacijo je potreben točno določen cikel(poletje galaksije)!!! Wink  
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #35 - 28.08.2011 at 18:21:08
 
@M.L. hvala za odgovor. Lepo, da si se edini potrudil razložit na nivoju, ki ga razume lahko vsak.

Žal mi je, da se sedaj prepirate med seboj kdo ima prav in kdo ne.
Saj morda pa imate vsi prav. Samo ne se prepirat fantje in dekleta!

Še nekaj me zanima:
Ali je potem tako, da moja duša in duša vseh nas še ni bila utelešena ali pa je pač že bila in jo lahko (s pomočjo regresije,kot pravite) izsledimo, če potujemo nazaj v preteklost?

Recimo, a je možno, da samega sebe najdeš kjer si nekoč že deloval in bil? Samo za primer, če recimo jaz čutim, da sem tu (v neki xy državi pa že bila, da sem tu že enkrat živela) ali je to spominska koda iz prejšnjega življenja?

Da v sebi čutim (skriti glas ali 6.čut ali kako se temu reče) da moram it živet tja in tja, ali je potem možno, da v tem življenju odkriješ zgodovino osebe, ki je nosila tvojo dušo?

Prosim, rada bi samo razumela dogajanje, ker se mi zdi fascinantno, ko sem ugotovila, da morda samega sebe lahko poguglaš, če si recimo nekaj že storil v preteklosti (dobrega) in imaš sedaj občutek, da moraš nadaljevati, kjer si bil denimo ustavljen?
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #36 - 28.08.2011 at 18:29:39
 
Vrtnica wrote on 28.08.2011 at 18:21:08:
Žal mi je, da se sedaj prepirate med seboj kdo ima prav in kdo ne.
Saj morda pa imate vsi prav. Samo ne se prepirat fantje in dekleta!




Brez panike, to je klasika  Smiley

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #37 - 28.08.2011 at 18:35:51
 
Hahaha kje se je pa kdo prepiral ? Grin
Vrtnica  vse kar te fascinira ni nujno da je resnicno  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #38 - 28.08.2011 at 23:11:53
 
"Le čevlje sodi naj Kopitar!"  Wink
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #39 - 28.08.2011 at 23:58:34
 
Vrtnica wrote on 28.08.2011 at 18:21:08:
@M.L. hvala za odgovor. Lepo, da si se edini potrudil razložit na nivoju, ki ga razume lahko vsak.

Žal mi je, da se sedaj prepirate med seboj kdo ima prav in kdo ne.
Saj morda pa imate vsi prav. Samo ne se prepirat fantje in dekleta!

Še nekaj me zanima:
Ali je potem tako, da moja duša in duša vseh nas še ni bila utelešena ali pa je pač že bila in jo lahko (s pomočjo regresije,kot pravite) izsledimo, če potujemo nazaj v preteklost?

Recimo, a je možno, da samega sebe najdeš kjer si nekoč že deloval in bil? Samo za primer, če recimo jaz čutim, da sem tu (v neki xy državi pa že bila, da sem tu že enkrat živela) ali je to spominska koda iz prejšnjega življenja?

Da v sebi čutim (skriti glas ali 6.čut ali kako se temu reče) da moram it živet tja in tja, ali je potem možno, da v tem življenju odkriješ zgodovino osebe, ki je nosila tvojo dušo?

Prosim, rada bi samo razumela dogajanje, ker se mi zdi fascinantno, ko sem ugotovila, da morda samega sebe lahko poguglaš, če si recimo nekaj že storil v preteklosti (dobrega) in imaš sedaj občutek, da moraš nadaljevati, kjer si bil denimo ustavljen?


Me veseli, da sem lahko pomagal in da si v moji razlagi videla smisel odgovorov, katerih si zastavila vprašanja. Glej, jaz se nočem in se ne  prepiram z nikomer, samo povem kar jaz mislim, pustim pa vsakomur svoje mišlenje in ga tudi spoštujem. Včasih sva se z našem Alojzem tudi kaj sporekla, vendar zdaj tega več nočem in mu na njegove provokativne poste ne odgovarjam, saj to početje potem nikamor ne vodi.

Glede utelešenja duš pa bom še takole rekel; vse človeške duše katere so nastale in so se razvile na naši zemlji, jim je utelešanje prednostno, lahko se pa tudi ponovno utelešajo če imajo takšno željo. Enako je z dušami iz drugih planetov, katere se iz svojih visokih razlogov utelešajo tudi na našo zemljo.

Regresija ali hipnoza človeka je lahko zelo nevarna, če ni upravljana v rokah, ne bom rekel profesionalca, ampak v rokah modrega človeka. Ta način hipnoze ali regresije pride samo v poštev pri zdravljenju, kjer lahko duša obolelega sama sebi vzpostavi najnatančnejšo diagnozo bolezni. Seveda ob zlorabi magnetizerja ali hipnotizerja, pa je lahko škoda za dušo obolelega ali pa zdravega človeka zelo velika.

Duša mora in se je tudi strinjala, da ji bo ob utelešenju v človeško meso, odvzet ves spomin na prejšnja stanja, sicer bi njeno utelešenje v človeško meso bilo brez smisla. Zato so regresije zelo nevaren poseg v človeško dušo, če niso uporabljene za te namene, kot sem že prej povedal. Neumnost je nekomu z regresijo dopovedat, da je bil za časa svojega prejšnjega življenja, Rimski cesar Kaligula, saj mu s tem ne moreš narediti nikakršne usluge, temveč boš zakopal njegovo dušo še tisočkrat globje, kot si jo je sam cesar Kaligula in še nešteto je lahko takšnih primerov, ki bi škodili danes trenutno utelešeni duši, ali v dobrem ali pa v slabem prejšnjem ravnanju.

Danes ljudje večinoma hodijo zapravljat denar ne te regresijske seanse, saj je vsakemu postreženo s tistem česar si želi, denar pa pristane v žepih veščih sleparjev. Ti šarlatani pa resnično nobenega človeka ne prikrajšajo za druga, kakor za lažjo denarnico, nevarnejši so pa tisti, ki znajo resnično magnetizirati in to zaradi svoje koristi, ne pa v korist obolelega ali pa naivnega človeka.

Še enkrat bom rekel; neumnost je raziskovati prejšnja življenja ali pa stanja nekega prejšnjega bivanja, kjer smo nekoč bili. Neskončno večni nezmotljivi red je odredil tako, zakaj bi mi to univerzalnost spreminjali in bili bolj pametni od nezmotljivega.

Duši, kljub izgubi spomina ostane neka slutnja na prejšnja stanja, kjer je bivala, ali pa tudi, če je že bila, na prejšnja življenja v človeškem mesu. Zdaj je pa vse odvisno od samega človeka, ali se bo podal po poti duhovnosti, to pomeni ločevanje duša od mesenega telesa, ali pa po poti materialnosti, to pomeni združevanje duše z mesenim telesom in zaužiti vse užitke tega materialnega sveta. Duša, ki hoče zaužiti vse mesene užitke in strasti, bo izgubila sleherni stik z duhovnostjo in vse slutnje o prejšnjih stanjih življenja. Na koncu je celo tako združena z mesom, da ne more prepoznati več nikakršnega simptoma o duhovnosti, ampak verjame še samo v posmrtni nič in neobstoj.

Duša, ki se pa poda na pot duhovnosti začenja vase sprejemat vse duhovno in slutnja o prejšnjih stanjih bivanja in morebitnih življenjih v človeškem mesu, je vedno večja. S takšnim ravnanjem in početjem duša duhovno raste ali takorekoč se dviga v svojem razvoju do končnega prerojenja in združenja z Enostjo.

Neumnost si je misliti, da ne rabimo nič storiti za bližnjega, čeprav naše slutnje in morebitne regresijske seanse kažejo drugače. Človek ni iz mesa, ampak iz duhovnosti, in postane šele pravi človek, ko doseže stopnjo duhovne razvitosti, da lahko premosti vso materialno. Ni pomembno kje človek živi, pomembna so njegova dela v korist bližnjega in to iz vse ljubezni, ki jo premore. Ni vsaki klic pravi, ki ga človek sliši, ampak njegova ljubezen in modrost naj presodita verodostojnost tega klica.

Pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #40 - 29.08.2011 at 09:10:07
 
Vrtnica wrote on 28.08.2011 at 23:11:53:
"Le čevlje sodi naj Kopitar!"  Wink

Zgodba lastnega zivljenja marsikoga ne osrecuje najbolj , to je ok saj te lahko edino zivljenje samo - happening okoli tebe z tabo vred zdaj ko tole beres, to je vse kar je  Wink To je popotovanje tvoje duse , kaj bo ko umres in ce bo lepse tam bos pa tudi zagotovo izvedela po tem ko se bo tvoja stacionirana vseobsegajoca bit razpuhnila nazaj v nezavedno  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #41 - 29.08.2011 at 12:40:49
 
ego-3p wrote on 29.08.2011 at 09:10:07:
Vrtnica wrote on 28.08.2011 at 23:11:53:
"Le čevlje sodi naj Kopitar!"  Wink

Zgodba lastnega zivljenja marsikoga ne osrecuje najbolj , to je ok saj te lahko edino zivljenje samo - happening okoli tebe z tabo vred zdaj ko tole beres, to je vse kar je  Wink To je popotovanje tvoje duse , kaj bo ko umres in ce bo lepse tam bos pa tudi zagotovo izvedela po tem ko se bo tvoja stacionirana vseobsegajoca bit razpuhnila nazaj v nezavedno  Grin

Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #42 - 29.08.2011 at 13:56:32
 
Vrtnica wrote on 27.08.2011 at 18:12:03:
Aha, hvala gape za odgovor.
Se pravi to je to. Regresija. Tako, da te avtoritete imajo seveda prav. Nazaj si pa itak nihče najbrž ne želi.
Sej, zakaj bi šel. Sam naprej je treba it
Pa še tole:

1. A ni tko, da tut duša hoče it sam naprej, da pride na najvišjo instanco?

Pa še nekaj me zanima.

2. Recimo, če imam občutek, da sem tu, da naredim nekaj velikega, nekaj plemenitega, da se zapišem v zgodovino, ali je to tisti del duše, ki je prišla nedokončane stvari uresničit, ali je to samo moj ego?

3. Ali duša ve česa si želi, recimo, da uporabi mene za dosego nečesa.  
In potem poseže recimo vmes "mind" aka pamet in te ustavi-kdo prevlada?

1
povečini hočmo it naprej
ni pa predstava kaj/kje/kako naprej sploh je enaka pri vseh ljudeh ...

2
to je tvoj ego ... izkušnje ki jih bo prebrodu pa si bo zapomnla duša

3
duša ve
prevlada un k mu ti dovoliš da prevlada
prevladuje



se mi zdi pa full fino da smo full pluralni
hhhh

mogoče bi blo dobr poudart da je pri komuniciranju ki se ga gremo na tem threadu (in še kje) hud problem u definicijah beded ... se reče kaj sploh je 'duša' in s pomočjo katerga okvira jo opisuješ.
iz tega vn tud sledi kdo use te bo lahko sploh razumel ... glede na to kaj že razume/ve

tko da - nč se sekirat ... šerat u čimblj razumljivem in spravljivem tonu
iskat podobnosti
in zanemarit različnosti
mogoče razumet od kje različnosti prihajat
kaj je njih vzrok ...


vsak ma prow zase
vsak je različen od druzga
in hkrat smo vsi edn



Vrtnica wrote on 28.08.2011 at 18:21:08:
Ali je potem tako, da moja duša in duša vseh nas še ni bila utelešena ali pa je pač že bila in jo lahko (s pomočjo regresije,kot pravite) izsledimo, če potujemo nazaj v preteklost?

tko trdijo avtoritete na tem področju.
menda obstajajo tud duše ki prej inkarnirane še niso ble
prišle so zdej direkt na pomoč za to priložnost ki se pripravlja ... so se odzvale klicu na pomoč u bistvu
(smo?)

Quote:
Recimo, a je možno, da samega sebe najdeš kjer si nekoč že deloval in bil? Samo za primer, če recimo jaz čutim, da sem tu (v neki xy državi pa že bila, da sem tu že enkrat živela) ali je to spominska koda iz prejšnjega življenja?

ja je ... je pa kr precej nagodljano use skupi, ker se pač lahko inkraniraš u več oseb naenkrat ... menda

Quote:
Da v sebi čutim (skriti glas ali 6.čut ali kako se temu reče) da moram it živet tja in tja, ali je potem možno, da v tem življenju odkriješ zgodovino osebe, ki je nosila tvojo dušo?

Prosim, rada bi samo razumela dogajanje, ker se mi zdi fascinantno, ko sem ugotovila, da morda samega sebe lahko poguglaš, če si recimo nekaj že storil v preteklosti (dobrega) in imaš sedaj občutek, da moraš nadaljevati, kjer si bil denimo ustavljen?

možno

moje mnenje pa je da tega treba počet ni (potovat z namenom raziskovat prejšnje življenje (eno od))
kle lahko zdej nardiš kar maš za narest, skor sto posto, če si se usaj mal poslušala ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #43 - 29.08.2011 at 15:28:03
 
Jaz vidim,da mi vsi semle pišemo,ne ,da bi dojeli zadeve,ampak,da bi jih čimbolj zakomliciral.Ker potem lahko še naprej vsak po svoje prazno slamo tolče.Resnično imam bčutek takšen!!

Kaj je tu za filozofirat tisoč in enkrat je bilo obrazloženo.Kdor ne razume naj gre v vrtec ,ali pa k prizadetim na obisk. Ti se z vprašanji življenja-duše -duh telo. niti v tem naugodnejšem času,za prebujenje naše akumulirane brezčasne spominske kode (duše) naše vrste niti ne moreš ukvarjati pred 40 letom.
Starost ni merilo intelekta,ampak modrosti.
Štekate razliko.

Iniciat v skrito vedenje ni mogoče biti prej. Sedaj bi pa že otroci v vrtcu hoteli vse vedeti, a ne razumejo niti svojih dejanj.

RAzkačlo me je- se opravičujem nekaterim,ki se jim vsaj sanja o čem tule govorimo!! Cheesy
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Knjiga Potovanje duš in Usoda duš - razmišljanja
Reply #44 - 29.08.2011 at 18:04:56
 
Quote:
Ali je potem tako, da moja duša in duša vseh nas še ni bila utelešena ali pa je pač že bila in jo lahko (s pomočjo regresije,kot pravite) izsledimo, če potujemo nazaj v preteklost?

Nekateri res verjamete v te religiozne pravljice o potovanju duš.....Če nisi zdaj zadovoljen ali zadovoljna, boš pa v drugem življenju....Duša ni nobena lastnina in jo nič ne briga za naš ego, ki si lasti neke pojme o duši.
Duša ne živi in ne obstaja v nobenem času, saj čas za njo ne obstaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7