Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 22809 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Rugelj - odnosi med spoloma
21.08.2004 at 12:40:36
 
Jaz bi tole vseeno na novo, čeravno smo že pisali nekaj o reinkarnaciji pri Samozdravljenju in pa pri Knjigah- o njegovi knjigi.

No včeraj sem gledala Polnočni klub in ves čas mi je bilo po malem žal, da sploh gledam, vmes mi je bilo tudi kaj všeč....taki mešani občutki.

Zdaj pa malo razmišljanj na to temo:

- ves čas mi je Rugelj s svojo samozaverovanostjo dajal občutek, da ima on prav, vsi ki mislimo drugače smo pa : telebani, lenuhi, faliranci, spolno neprebujeni....in še en kup žaljivih stigmat je naštel
....ko takole razmišljam, me je verjetno prizadel, ker imam preslabe obrambe pred nasiljem Rugljevega kova

- teza naj bo moški gospodar, ženska pa naj mu sledi pri izpolnjevanju njegovega poslanstva
...tisti par v studiu je deloval tak togo, ženska je za vsako besedo pogledala moškega, kot bi iskala potrditev....ne vem, če je to ravno odgovor za vsako žensko...osmisliti si življenje s služenjem moževemu poslanstvu...ampak vse, kar je drugačno, za Ruglja ne pride v poštev in je spet označeno s slabšalnimi vzdevki

- v bistvu imam skoz občutek pri Ruglju, da ti tako napolni dan z nekimi obveznostmi in "odvisnostmi", ki nadomestijo prejšnje....da izgubiš stik s seboj, da sploh nimaš več časa zase (razen če je to kar Rugelj promovira tudi dejansko tvoj lastni interes)

- mi je bilo všeč, ko je ob koncu dejal, da se je večkrat poročil zato, ker si koruzništva ne more privoščiti, saj takrat ljudje šimfajo in si drznejo komentirati partnerja- pred poroko pa se morajo vsi UKLONITI. To mi je všeč, ker ljudje res s strupenimi jeziki zastrupljajo srečo mnogih parov....ampak tolk kontradiktoren in zmeden sam v sebi je ta Rugelj, da ne pokapira, da ravno to on ves čas počne....vtikuje se v partnersko življenje ljudi....nič mu ni sveto....to kar od drugih pričakuje (ukloniti se pred institucijo poroke)- sam ni sposoben dati.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #1 - 21.08.2004 at 14:44:13
 

RUGLJA ZA PREDSEDNIKA!
Back to top
« Last Edit: 23.08.2004 at 12:22:05 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #2 - 22.08.2004 at 01:41:35
 
Ruglej že žanje uspehe, ampak ustrezen je le za specifične ljudi, ki jim pač ustreza taki "malo odštekan" oz. avtoritarni oz. špartanski režim dela s pacienti, da jih nekdo poniža,  jih nadira, komandira  in ocenjuje - ti nimajo notranje varnosti in rabijo nekoga "od zunaj", da jih ocenjuje - da edino on ve, kaj je prav za druge ljudi, kot da bi bil polbog, ki jim določa, kako naj živijo. Taki ljudje, s katerimi ima opravka so ponavadi bolj togi, "trdi", okosteneli, podredljivi, ki rabijo ves čas nekega zunanjega ocenjevalca in vzpodbujevalca, da jih vodi, ki nimajo pravega notranjega cenzorja - odsotnost superega.  Za večino bolj tankočutnih oz. senzibilnih ali čustvenih ljudi pa je popolnoma neustrezen, ker bi mu tak način dela z dr. Rugljem le uničil, sesul bi jim psiho. tale vojaški sistem obravnavanja ljudi. in nenehno komandiranje.

Zdravljenje, pa najsi od alkoholizma je odvisno od dveh temeljih faktorjev, od edinstvenosti in neponovljivosti oz. enkratnosti psihoterapevta in edinistvenosti oz. neponovoljivosti pacienta. Tukaj se morata oba ujemati. NAmreč za ene je ustrezen nek psihoanalitski postopek, kateri je za nekoga drugega povsem napačen ali neustrezen in mu lahko celo škoduje. Torej pacienti, pri katerih je Rugelj žel uspehe, so bili po osebnosti strukturi kompatibilni  Rugljevi.

Ruglju so se na starost krepko skisali možgani - to velja tudi omeniti. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #3 - 22.08.2004 at 12:35:32
 
sinjeoka wrote on 22.08.2004 at 11:46:01:
če mene vprašaš, bi ti potreboval tako figuro v lajfu, da bi te naučila prevzemati odgovornost zase, predvsem pa da bi se zmigal in končal faks in nenazadnje, poštimal bi ti odnos do gapeforuma


Ni čudno, da si ti simpatizer Ruglja, ko pa sta si "duševna brateca".

Vidiš, ti bi bila že pravi kandidat za Ruglja, ker sta si slična. Vajine značilnosti so: površinskost,  neobčutljivost,  izrazita verbalna nadarjenost, enodimenzinalno gledanje na svet, čustvena odtujenost, razumarstvo brez srca in duše, pa seveda, nepremišljenost, da na prvo blekneš, kaj ti pade na misel, soljenje pameti itd., se pravi po domače povedano - deska, rupa, lata......
Tongue

Sinjeoka, če boš tako nadaljevala, veš dobro kaj se ti piše, če ne pa ti sedaj jaz povem, morda se boš spremenila,    ker si okužena z novodobno boleznijo potrošništva in "grebatorstva" (tekmovalnosti, pehanja in sla po materializmu, malikovanu zlatega teleta - mamona....) -  mašinerija in njena koleščka so te prijela in te počasi meljejo, piše se ti duhovni razpad, da boš ostala prazna, votla, neizpolnjena in nesrečna, saj če boš v takem razantnem tempu nadaljevala, se boš izčrpala, pregorela, na starost pa končala kot ena skopuška, do amena zafrustrirana samska babnica, ki ždi nekje v temni sobi in se guga v svojem naslanjaču polna zlobe do ljudi, ki so srečni....

Da se malo karikirano izrazim, za par ušivih krajcarjev si prodala dušo "hudiču".... Huda bolezen je LAKOMNOST oz. POŽREŠNOST in sla po materializmu...

Ti bi morala dobiti enega dedca, ki bi bil nasprotno predznačen od tebe, ki bi imel obrjene vrednote, ki jih ti imaš, da bi te potegnil iz ekstremizma.... Jaz še nisem srečal tebi poodobne ženske, ker si utelešenje tega, kar me povsem odbija in se mi gnusi,  sicer se mi ne zdiš slaba in osebno nimam nič proti tebi, ampak jaz ne bi zdržal s tabo niti enega dneva, sploh pa ne, če bi te moral poslušati...  No, saj zato smo ljudje različni, da se najdemo podobni, vsaj ponavadi....

Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #4 - 23.08.2004 at 12:11:23
 
sinjeoka wrote on 22.08.2004 at 11:41:34:
... kar se tiče para ... bi nekako rekla, da jima je bilo malo nerodno tako javno izpostavit odnos .... to bi meni recimo pomenilo moj odnos postavit na eno hudo preizkušnjo, razgaliti mojega dragega javno ... sigurno bi na neverbalni ravni iskala komunikacijo z njim v takih momentih....



Saj ravno tu je več momentov, ki me begajo.
Da ljudje sploh pristanejo na to, da bodo živeli do konca življenja kot ene poslušne ovce, ki jih bo Rugelj ocenjeval in jim diktiral, kako naj živijo.

Vse skupaj je izpadlo, kot da par zelo pazi, kaj bo povedal, da ne bi slučajno česa napak povedala.... sicer pa jima je Rugelj itak skakal v besedo, ju odpravljal, češ da zna on bolje povedati od njiju (ZA BOŽJO VOLJO!!!), kako sta onadva kaj doživljala, kako se je njuno življenje odvijalo v preteklosti.

Mislim...nimam besed...da se lahko nekdo postavi v tako omnipotentno pozo....pozo edinega poklicanega in zveličanega poznavalca, kako naj bi ljudje živeli....
In da se dejansko najdejo ljudje, ki jim takšno 24 urno vodenje ustreza.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #5 - 23.08.2004 at 12:22:20
 
t wrote on 21.08.2004 at 14:44:13:
RUGLJA ZA PREDSEDNIKA!





(predvsem zato, ker je eden redkih, ki je skozi življenje ohranil pokončno držo - iz njegovega zgleda pa bi se tudi mi lahko marsikaj naučili)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #6 - 25.08.2004 at 10:41:44
 
sinjeočka, imho thanx za tole razmišljanje Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #7 - 25.08.2004 at 11:17:57
 
sinjeoka wrote on 24.08.2004 at 17:13:20:
V bistvu je odgovor na to zelo podoben tistemu, kdaj lahko psiholog, psihiater ravna na svojo roko in obvesti organe pregona v nasprotju z željo žrtve in prijavi zlorabo.

Torej kdaj lahko človek v stiski še lahko "objektivno" sodi kaj in kako je dobro zanj.

"vzami si čas in premisli kaj pravi nejgova diktatura ... da je treba brat, se učit, skrbeti zase duhovno in fizično, ter negovati medosebne odnose... does it sound crazy ... u bistvu sploh ne .... (je pa res, da to pove na precej grob način...)

....diktatura sploh ni diktatura ... samo, da vse to spraviš v svoj lajf imaš 24 ur na dan res kaj počet Grin

spolnost v zakonu ... v bistvu tip razpravla o kvaliteti, ne pa kvantiteti ... je recimo gospa rekla, da erotika ni število penetracij ... (česar danes povprečen slovenko ne ve)



Da si je Rugelj postavil pediestal, da je najboljši ...

... statistika uspešnosti zdravljenja alkoholikov govori njemu v prid

... da dejansko stoji za svojimi besedami (hrbtenica) mu je tudi težko oporekat...

... zakaj bi potem moral biti skromen... zato ker je Slovensko okolje tako ...? da bog ne daj, da štrliš iz povprečja pozitivno?

kolikor sem jaz zaznala njegovo vmešavanje, sem bolj dobila občutek, da je precej zaščitniški do obeh "pacientov" ... roko na srce, nismo bogsigaznaj zvedeli o njima... in ravno Rugelj je presekal debato, ko sta hotela povedati preveč (za njegove pojme)... kjer oddaja je bila v zasnovi zastavljena zelo provokativno (glede na to, da so hoteli imeti not tudi Rugljevo ženo), pa je voditeljica počepnila...

_________________________________
he, he he ... mislim, da je največji problem njegove teorije ravno moški-gospodar....

beseda gospodar je zelo obremenjena ... jaz na primer dobim fleš o nasilnam, pijanem kmetu, ki ima v rokah vile in je ves zaripel Grin

.... samo to ni to ...



Gospod Rugelj je brezobziren do skrajnosti, predvsem seksističen, sodeč po tvojem odgovoru pa mu zagotovo ne bo zmanjkalo pacientov. Kdaj boš se prijavla?  Lips Sealed


Štirikrat ločen, ha, potem pa bo drugim nekaj pridigal o zakonu, spolnosti itd....

Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #8 - 25.08.2004 at 11:22:19
 
exodus wrote on 25.08.2004 at 11:17:57:
Štirikrat ločen, ha, potem pa bo drugim nekaj pridigal o zakonu, spolnosti itd....

Tongue



Kdo pa naj bi pridigal?

Mogoče tisti, ki se ne bodo oženili nikoli?

Mogoče ti?


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #9 - 25.08.2004 at 11:26:08
 
t wrote on 25.08.2004 at 11:22:19:
Kdo pa naj bi pridigal?

Mogoče tisti, ki se ne bodo oženili nikoli?

Mogoče ti?


uživaj!


Ha, pravi se je zglasil, čakaj jaz jih imam 24 - sorazmerno mlad. Kolko pa ti 28 ali 30? Pa si oženjen? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #10 - 25.08.2004 at 11:34:48
 
exodus wrote on 25.08.2004 at 11:17:57:
Gospod Rugelj je brezobziren do skrajnosti, predvsem seksističen ...

O Exo,

Kako že pravijo: it takes one to know one Wink

(zdaj samo čakam, da kakšna dama tukaj reče, da je Rugelj ta prav dedec)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #11 - 25.08.2004 at 11:49:11
 
exodus wrote on 25.08.2004 at 11:26:08:
Ha, pravi se je zglasil, čakaj jaz jih imam 24 - sorazmerno mlad. Kolko pa ti 28 ali 30? Pa si oženjen? Grin




Nisem, zato pa poslušam nasvete tistih, ki so to že preiskusili - čim več krat -  sam pa takšna opravila odsvetujem.  Roll Eyes


(glede na to, da je tvoj stan precej podoben pa res ne vem, s katere pozicije lahko obsojaš dr. Ruglja)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #12 - 25.08.2004 at 11:57:04
 
t wrote on 25.08.2004 at 11:49:11:
Nisem, zato pa poslušam nasvete tistih, ki so to že preiskusili - čim več krat -  sam pa takšna opravila odsvetujem.  Roll Eyes


(glede na to, da je tvoj stan precej podoben pa res ne vem, s katere pozicije lahko obsojaš dr. Ruglja)


No, pa kar, želim ti, da se vsaj 5x ločiš, potem pa lahko greš za zakoneskega svetovlaca... samo ne verjamem, da boš imel kaj strank, morda ala Rugljevega tipa "paciente"..
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #13 - 25.08.2004 at 12:14:50
 
exodus wrote on 25.08.2004 at 11:57:04:
No, pa kar, želim ti, da se vsaj 5x ločiš, potem pa lahko greš za zakoneskega svetovlaca... samo ne verjamem, da boš imel kaj strank, morda ala Rugljevega tipa "paciente"..



To sploh ni potrebno pa že dobim ala axo tipa "paciente"..  Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Rugelj - odnosi med spoloma
Reply #14 - 25.08.2004 at 12:27:42
 
t wrote on 25.08.2004 at 12:14:50:
To sploh ni potrebno pa že dobim ala axo tipa "paciente"..  Wink


t, kaj ti obracas plahto po vetru ali pa je spremenljivost tvoja specifika, da 1x tak misliš, drugiča pa zopet drugače. Ker se dobro spomnim, da še niti pred letom dni si pljuval v Rugljevo skledo, sedaj pa ga zagovarjaš? Ali pa to počneš pač zato, ker se ti je v danem trentuku zazdelo, da nasprotuješ meni ali pa komu drugemu, pač kar tako za hec, samo da rečeš kontra....  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4