Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 45328 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Anksioznost
Reply #15 - 04.08.2004 at 16:53:44
 
Smiley
začni se ukvarjati s čebelarstvom, ali z živalmi, kupi si psa mačko, ribice, kanarčka, ali papigo skratka bitja za katera boš skrbel in ti bodo vračala ljubezen Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Anksioznost
Reply #16 - 04.08.2004 at 17:03:26
 
Mislim, da šetekam, o čem govori rose.

Da je anksioznost posledica strahu, da bi izvisu v praznem, odrezan od lastne biti. Otrok, ki   to  navezanost na lastno bit itak dojema kot nevzanost na mamo, ki je v bistvu spojna z njegovo  lastno bitjo in z njo nerazdružljiva, razdruževanje z njo ankiozno dojema kot strah, da bi se loču od vsega. Od tod  ima panična navezanost na mamo isto osnovo kot panična potreba po tem, da bi bil v stalni navezi s svojo lastno bitjo. Te je v bistvu strah tud zaspat, ker se zavestna vez s svojo bitjo prekine. Ni te tolk  strah, da ti bo ko med spanjem  kaj neredu, ampak da se boš v spanju 'odrezal' od lastne biti. Zato eni to ankisoznost pred izgubo stika z lastno bitjo  preganjajo s stalnim zbujanjem pozornosti okolice, posiljevanjem /mučenjem samega sebe z nikoli opravljenimi dejavnostmi....

Pardoks je v tem, da prav ta strah pred izgubo stika z lastno bitjo pozroči odtujenost od lastne biti in s tem dejansko izgubo stika sabo. Ta začaran krog odtujevanja od sebe  se je rose lotila pretrgavat s pručevanjem svoje biti,  s katero je treba vzpostavtit magari iz nule  trajno  medsebojno zaupanje in zavezništvo. Korak za korakom po preizkušenih metodah, ki so jih poznali naši stari in ki smo jih mi samoljubno zavrnili kot preživete in nepotrebne.  Gre po jungovsko rečeno za znanje vsakokratnega vzpostvljnaja osi med jazom in sebstvom, ki mora bit trdna in zaupanja vredna prav zarad tega, ker gre skoz cikluse od izvorne celovitosti preko heroične aktivne inflacije jaza do odtujenosti  in nazaj preko kesanja in sprijaznenja nazaj v stik s sebstvom.  Temu ciklusu  se noben ne more izognt, lahko pa se ga nauči brez panike sprejemat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Anksioznost
Reply #17 - 04.08.2004 at 17:07:27
 
Smiley
ne titud, ljudje imajo samo preveč cajta se ukvarjat z napačnim delom samega sebe, nabavit mačka, psa, kanarčka, mačko, ribice, koze, krave, konje in lepo skrbet za njih pa ne bo več časa za anksioznost Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Anksioznost
Reply #18 - 04.08.2004 at 18:23:30
 
stoychi wrote on 04.08.2004 at 16:53:44:
Smiley
začni se ukvarjati s čebelarstvom, ali z živalmi, kupi si psa mačko, ribice, kanarčka, ali papigo skratka bitja za katera boš skrbel in ti bodo vračala ljubezen Smiley


Jaz imam čebele, ker sem čebelar, ampak mi prav nič ne vračajo ljubezni, nasprotno - popikajo me....
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Anksioznost
Reply #19 - 04.08.2004 at 18:31:58
 
stoychi wrote on 04.08.2004 at 17:07:27:
Smiley
ne titud, ljudje imajo samo preveč cajta se ukvarjat z napačnim delom samega sebe, nabavit mačka, psa, kanarčka, mačko, ribice, koze, krave, konje in lepo skrbet za njih pa ne bo več časa za anksioznost Grin


Se strinjam, z nečim se treba zamotiti, okupirati, da ne mislimo samo na lastne težave in ne jamramo, kako smo bogi... Kajne, to si mislil? Ampak pri duševnih bolnih ni to "jamranje", ampak gre za bolezen, ki jo kot tako ne smemo gledati, ker bi bilo nepravično do teh. Ker vsaka bolezen zahteva zdravnika, kajneda?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Anksioznost
Reply #20 - 04.08.2004 at 18:43:15
 
Smiley
ljubezen do česarkoli živega,
je največje zdravilo
za vse duševne bolezni Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Anksioznost
Reply #21 - 04.08.2004 at 18:59:59
 
stoychi wrote on 04.08.2004 at 18:43:15:
Smiley
ljubezen do česarkoli živega,
je največje zdravilo
za vse duševne bolezni Wink


Se strinjam, ampak pri nas je običaj da te "ljubljenčke" ubijemo, imamo koline, če že govorimo o "gujdekih" in jih pojemo.... To je tudi ljubezen?
Grin

Se strinjam na nek način, včasih ljudje niso imeli časa misliti na te tegobe, ves dan so delali na njvi, tv in radia, ki poneumlja ni bilo.... (to je tudi oblika psihoterapija). DAvek našega časa in te konzum kulture je to, da živimo v nenehnem stresu, pa pač pride do tega...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Anksioznost
Reply #22 - 04.08.2004 at 20:18:07
 
sprejet to, da si anksiozen je zihr pametn ...

*
Kakšnih duhovnih knjig raje ne berem, ker sem zelo čustveno labilna oseba in bi mi kaj takega lahko še bolj naškodilo.
*
zakaj to ... kako pride do tega ... jest to ne razumem ...

mogoče bi lahko pobrsku zakaj si se bal teme ...


ljubezen je definitvno najboljše zdravilo
... sploh k teče v pravi smeri ... brezpogojna ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Anksiozni
Guest




Re: Anksioznost
Reply #23 - 04.08.2004 at 22:52:50
 
gape wrote on 04.08.2004 at 20:18:07:
zakaj to ... kako pride do tega ... jest to ne razumem ...

mogoče bi lahko pobrsku zakaj si se bal teme ...

ljubezen je definitvno najboljše zdravilo
... sploh k teče v pravi smeri ... brezpogojna ...

Verjamem, da ko berete tele moje poste si verjetno mislite s čim si pa tip dela probleme... verjamem da je to težko razumet, ker včasih tudi sam sebe več ne razumem.

Strah pred temo si jaz razlagam oz. sem našel izgovor, še ko sem bil zelo majhen me je sestrična,ki starejša govorila da ponoči hodijo okoli duhovi in strašijo otroke. Spomnim se da sem zelo težko zaspal, ker sem bil pozoren na vsak šum, ki se je v sobi zgodil. No danes se je ta pozornost obrnila v moje telo, pozoren sem na vsak trzljaj mišic.

Naj ti opišem kaj sem mislil pod labilnost...
Enkrat sem bral knjigo o raznoraznih boleznih (medicina). Ko sem bral to knjigo sem mislil da imam vsemogoče bolezni. Najprej sem mislil da imam angino pektoris, ker se simptomi ki so bili vpisani v knjigi ujemali z mojimi. Kasneje sem prišel do poglavja duševne bolezni, ko sem ve to prebral sem mislil da so vse te bolezni zbrale v meni. Mislil sem da sem shizofren, manično depresiven, mislil sem tudi da imam Parkinsonovo bolezen ker včasih počutim zelo shaky. Ko sem na TVju slišal, da so v Britaniji ljudje zboleli za Kreutzfeld-Jacob Disease (človeška varjanta norih krav), sem si rekel to je to kar imam jaz, zdaj vem zakaj sem tak. Shocked
Jaz sem prepričan da je to normalnemu človeku smešno ko kaj takega prebere, saj je potem tudi meni ko sem zvedel da za tem pa že nisem zbolel.
Ko sem prelistal sveto pismo sem ugotovil da sem obseden, povsod mi grozijo z večnim ognjem.
Kot da sem magnet za negativne stvari, čudim se zakaj se me pozitivne stvari ne prilimajo tako kot negativne, pozitivne stvari ponavadi trajajo zelo kratek čas, ker negativizem hitro preplavi moje misli.
Kar se tiče živali, doma imamo psa. Pes je kul žival, človeka nikoli ne bi zapustil, ko sem zelo slabe volje, to tudi pes začuti in nekako sočustvuje z mano. Ampak vseeno imam raje ljudi kot živali, psu če kakšen daljši stavek povem me ne razume več...

Vseeno je lažje tukaj na forumu malo spregovoriti o težavah, ker nekateri vsaj do neke mere razumete moje doživljanje. Če bi to govoril kakšnemu prijatelju mi sploh ne bi verjel, ker navzven to svoje dojemanje sebe in okolice dobro zakamufliram Undecided




Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Anksioznost
Reply #24 - 04.08.2004 at 22:56:47
 
jest bom napisala pa nekaj, kar se na dotičen topik zdi morda prav katasrofalno, ampak je na podlagi moje izkušnje z boleznijo

ni je pač bolezni, ki se je ne da premgat

pa dolker se poistovečaš z "svojo" boleznijo si pečen, oziroma "bolan"

enostavno si je treba rečt: jaz nisem ta bolezen

pa se vprašat, čemu ti koristi in zakaj jo neguješ

pa da se, tudi pri teh "boleznih", poznam primere, recimo gospe, ki ni bla v "ezosceni", pa je premagala kar dve bolezni, raka, pa še psihično bolezen

volja do življenja in ljubezen je ključ gotovo, predvsem pa vera, vera v ljbezen, vera vase in svojo moč

veliko veselja, sreče in ljubezni ti želim A....... na poti k ozdravitvi

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Anksioznost
Reply #25 - 04.08.2004 at 23:19:06
 
Anksiozni, ti argumenti, ki jih navajaš v opravičilo, da si labilen, no, v bistvu si navaden hipohonder. Pa te nič ne obsojam, jst sem tut vedno mislila, da imam vse žive stvari na tem svetu. Zdej k razmišljam o tem, je to en tak podzavestni klic k pozornosti. Ukvarjanje s seboj v smislu imam to in to, mi je to in to, je ustvarjanje neke ne/realne skrbi Zase, kjer naj bi nekdo tretji/zdravnik to pogledal/se ukvarjal s teboj/te tolažil. Se nekdo ukvarjal s teboj = pozornost. Če pokrajšamo enačbo, v momentu, ko se te nekdo dotakne/kavica/chat/objem/poljub/**x/whatsoever, se  ta hiposituacija razblini. Zato sem tudi vztrajala na terminu: kontaktirati z ljudmi. Z vsako besedo, z vsakim odnosom, z vsakim tako insignificantnim dejanjem z drugo osebo, te bo vleklo ven in tega s*anja. Mislim, da sedaj že veš, da to, da si tuki, je dobr zate. Je pa pred tabo še taka dolga pot, da boš enkrat tam na koncu poti vedel, da si ok, da boš živel svoje zadovoljno življenje, in da boš vseeno prišel sem, ker si ok. Just mingle.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Anksioznost
Reply #26 - 05.08.2004 at 12:52:44
 
titud wrote on 04.08.2004 at 17:03:26:
Mislim, da šetekam, o čem govori rose.

Da je anksioznost posledica strahu, da bi izvisu v praznem, odrezan od lastne biti. Otrok, ki   to  navezanost na lastno bit itak dojema kot nevzanost na mamo, ki je v bistvu spojna z njegovo  lastno bitjo in z njo nerazdružljiva, razdruževanje z njo ankiozno dojema kot strah, da bi se loču od vsega. Od tod  ima panična navezanost na mamo isto osnovo kot panična potreba po tem, da bi bil v stalni navezi s svojo lastno bitjo. Te je v bistvu strah tud zaspat, ker se zavestna vez s svojo bitjo prekine. Ni te tolk  strah, da ti bo ko med spanjem  kaj neredu, ampak da se boš v spanju 'odrezal' od lastne biti. Zato eni to ankisoznost pred izgubo stika z lastno bitjo  preganjajo s stalnim zbujanjem pozornosti okolice, posiljevanjem /mučenjem samega sebe z nikoli opravljenimi dejavnostmi....

Pardoks je v tem, da prav ta strah pred izgubo stika z lastno bitjo pozroči odtujenost od lastne biti in s tem dejansko izgubo stika sabo. Ta začaran krog odtujevanja od sebe  se je rose lotila pretrgavat s pručevanjem svoje biti,  s katero je treba vzpostavtit magari iz nule  trajno  medsebojno zaupanje in zavezništvo. Korak za korakom po preizkušenih metodah, ki so jih poznali naši stari in ki smo jih mi samoljubno zavrnili kot preživete in nepotrebne.  Gre po jungovsko rečeno za znanje vsakokratnega vzpostvljnaja osi med jazom in sebstvom, ki mora bit trdna in zaupanja vredna prav zarad tega, ker gre skoz cikluse od izvorne celovitosti preko heroične aktivne inflacije jaza do odtujenosti  in nazaj preko kesanja in sprijaznenja nazaj v stik s sebstvom.  Temu ciklusu  se noben ne more izognt, lahko pa se ga nauči brez panike sprejemat.  


Vau. Morm to tvoje dojemanje pohvalit, titud. A lahko nekdo to ve, če ni šel skozi to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Anksioznost
Reply #27 - 05.08.2004 at 13:54:06
 
Quote:
Vau. Morm to tvoje dojemanje pohvalit, titud. A lahko nekdo to ve, če ni šel skozi to?


Vsak gre po mo je čez to, samo je vprašanje, s kakšno intenzivnostjo.

Stopnjo intenzivnosti same pa ne določajo nujno samo 'objektivne' okoliščnine, npr. pri otroku dejanska  odostnost  staršev.  Panična ankioznost je  lahko dost intenziovnijša pri otroku, ki mamo noč in dan pr seb, saj jo ma pr seb glih zarad zarad tega, ker nonstop zahteva njen po pozornost in prav zato ker jo dobi, se ne nauči pridobivat  stika s svojo bitjo,  zarad česar se dejasnko  odtuji tako od sebe, da non stop tud kot odrasu človek rab neko pozornost od nekoga, ki pa ga  ta po defoltu   ne more zadovoljit, saj ni problem v premajhni pozornosti drugih do njega ampak v lastni odtujenosti od samega sebe.

Jest sem tako obliko ankiznoisti imel priložnost spremljat, doživljat in analizirat  prek svojga fotra na samemu seb, saj bil fotr pravo brezno nezasitne in panične anksioznosti, ki je bla posledica njegove nesobnosti najt kontakt s samim sabo. To nesposobnost je kompenziral s pretiranim  gojenjem čustveno  izpraznjenih malomščanskih družinskih vzorcev (skupni obedi, obrednimi prazniki, obiski, izleti...),  izbruhi ljubosumja, poesivnosti, skrbi/živčnosti, pijančevanja, nespečnosti in na koncu  z  boleznijo (parkinsovo, ki itak nujno zahteva pozornost celotnega človeka).      
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Anksioznost
Reply #28 - 05.08.2004 at 15:25:34
 
titud wrote on 05.08.2004 at 13:54:06:
Vsak gre po mo je čez to, samo je vprašanje, s kakšno intenzivnostjo.

Stopnjo intenzivnosti same pa ne določajo nujno samo 'objektivne' okoliščnine, npr. pri otroku dejanska  odostnost  staršev.  Panična ankioznost je  lahko dost intenziovnijša pri otroku, ki mamo noč in dan pr seb, saj jo ma pr seb glih zarad zarad tega, ker nonstop zahteva njen po pozornost in prav zato ker jo dobi, se ne nauči pridobivat  stika s svojo bitjo,  zarad česar se dejasnko  odtuji tako od sebe, da non stop tud kot odrasu človek rab neko pozornost od nekoga, ki pa ga  ta po defoltu   ne more zadovoljit, saj ni problem v premajhni pozornosti drugih do njega ampak v lastni odtujenosti od samega sebe.

Jest sem tako obliko ankiznoisti imel priložnost spremljat, doživljat in analizirat  prek svojga fotra na samemu seb, saj bil fotr pravo brezno nezasitne in panične anksioznosti, ki je bla posledica njegove nesobnosti najt kontakt s samim sabo. To nesposobnost je kompenziral s pretiranim  gojenjem čustveno  izpraznjenih malomščanskih družinskih vzorcev (skupni obedi, obrednimi prazniki, obiski, izleti...),  izbruhi ljubosumja, poesivnosti, skrbi/živčnosti, pijančevanja, nespečnosti in na koncu  z  boleznijo (parkinsovo, ki itak nujno zahteva pozornost celotnega človeka).        



Pa si je bil tvoj vater sam kriv, da je bil takšen, saj nekoga z zlomljenimi nogami ne moreš pričakovati, da bi preskakoval ovire, če je npr. vater tvojega vatra - tvoj ded, bil isti? Potem celotna krivda ne leži na njemu, ali kako? Ti si bil pač ta ključen člen, ki je pretrgal zakleto familiarno verigo, ki nisi dodal še en obroček zraven, da bi npr. postal kopija svojega očeta. Kako gledaš na to? Res pa je, da je vsak odgvooren za svoja dejanja in zanj ni opravičila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Anksioznost
Reply #29 - 05.08.2004 at 15:32:17
 
Quote:
Verjamem, da ko berete tele moje poste si verjetno mislite s čim si pa tip dela probleme... verjamem da je to težko razumet, ker včasih tudi sam sebe več ne razumem.

Strah pred temo si jaz razlagam oz. sem našel izgovor, še ko sem bil zelo majhen me je sestrična,ki starejša govorila da ponoči hodijo okoli duhovi in strašijo otroke. Spomnim se da sem zelo težko zaspal, ker sem bil pozoren na vsak šum, ki se je v sobi zgodil. No danes se je ta pozornost obrnila v moje telo, pozoren sem na vsak trzljaj mišic.

Naj ti opišem kaj sem mislil pod labilnost...
Enkrat sem bral knjigo o raznoraznih boleznih (medicina). Ko sem bral to knjigo sem mislil da imam vsemogoče bolezni. Najprej sem mislil da imam angino pektoris, ker se simptomi ki so bili vpisani v knjigi ujemali z mojimi. Kasneje sem prišel do poglavja duševne bolezni, ko sem ve to prebral sem mislil da so vse te bolezni zbrale v meni. Mislil sem da sem shizofren, manično depresiven, mislil sem tudi da imam Parkinsonovo bolezen ker včasih počutim zelo shaky. Ko sem na TVju slišal, da so v Britaniji ljudje zboleli za Kreutzfeld-Jacob Disease (človeška varjanta norih krav), sem si rekel to je to kar imam jaz, zdaj vem zakaj sem tak. Shocked
Jaz sem prepričan da je to normalnemu človeku smešno ko kaj takega prebere, saj je potem tudi meni ko sem zvedel da za tem pa že nisem zbolel.
Ko sem prelistal sveto pismo sem ugotovil da sem obseden, povsod mi grozijo z večnim ognjem.
Kot da sem magnet za negativne stvari, čudim se zakaj se me pozitivne stvari ne prilimajo tako kot negativne, pozitivne stvari ponavadi trajajo zelo kratek čas, ker negativizem hitro preplavi moje misli.
Kar se tiče živali, doma imamo psa. Pes je kul žival, človeka nikoli ne bi zapustil, ko sem zelo slabe volje, to tudi pes začuti in nekako sočustvuje z mano. Ampak vseeno imam raje ljudi kot živali, psu če kakšen daljši stavek povem me ne razume več...

Vseeno je lažje tukaj na forumu malo spregovoriti o težavah, ker nekateri vsaj do neke mere razumete moje doživljanje. Če bi to govoril kakšnemu prijatelju mi sploh ne bi verjel, ker navzven to svoje dojemanje sebe in okolice dobro zakamufliram Undecided







Ne razmišljal o tem, reči si nasprotno, pa kaj zdaj, če sem zbolel za to ali to boleznijo, svet se ne bo podrl zaradi tega. Ti si čisto "normalen" s takšnimi in podobnimi strahovi se je srečal že vsak izmed nas. Drugo je, če bi šlo to za kak kroničen strah, ki bi te spremljal na vsakem koraku in te hromil, onemogočal, da bi živel polno življenje, tako pa če se ukvarjaš s športom in drugimi raznimi konjički, se družiš s prijatelji je ta strah povsem odvečen. Veš, da ima strah samo velike oči, od znotraj pa je votel. T isi čist ozdrav človek - preberi si knjigo Moliere - Namišljeni bolnik
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6