Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 18090 times)
apostat
Ex Member




Re: Lilith
Reply #15 - 12.07.2004 at 13:49:11
 
Toni_Zamene wrote on 12.07.2004 at 13:40:30:
Madona , kateri arhetip je sedaj na delu ?

Bom  malo ugibal.... arhetip Apostata ? Shocked


Ne, arhetip drezanja Tonija_Zamene v Ahilovo peto...  Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Lilith
Reply #16 - 12.07.2004 at 14:00:14
 
apostat wrote on 12.07.2004 at 13:49:11:
Ne, arhetip drezanja Tonija_Zamene v Ahilovo peto...  Grin




Kdo zdaj koga dreza - Toni tebe ali ti njega?...
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Lilith
Reply #17 - 12.07.2004 at 19:24:12
 
Lilith wrote on 12.07.2004 at 14:00:14:


Ah, pomiri se no! V bistvi sem sem enakega mišljenja kot Toni - on je to samo povedal bolj sofisticirano in fancy, da ti je bolje sedlo. Zakaj se tako hitro razburiš za prazen nič?  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Lilith
Reply #18 - 12.07.2004 at 21:06:04
 
apostat wrote on 12.07.2004 at 19:24:12:
Ah, pomiri se no! V bistvi sem sem enakega mišljenja kot Toni - on je to samo povedal bolj sofisticirano in fancy, da ti je bolje sedlo. Zakaj se tako hitro razburiš za prazen nič?  Lips Sealed


Ne me basat, a res ?

Tule je malo drugačen izgled mišljenja, ali je pač to samo prilizovanje, lezenje in še kaj zaradi uvida  Grin Grin Grin


apostat wrote on 12.07.2004 at 13:34:17:
Ja, ja... Pa v rit si porini ti tvojo po božje malikovano Lilith, zlato tele.... S stene si snami razpelo oziroma krucifix, pa jo zamenjaj z njeno sliko. Lahko jo zlorabiš recimo za vizualno stimulacijo...   Cheesy Grin  hi hi (aja, to bi bil greh, tega raje ne počni)     Wink


Ne me basat Wink

Nepobasani Kr_eden  Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Lilith
Reply #19 - 13.07.2004 at 06:34:48
 
apostat wrote on 12.07.2004 at 19:24:12:
V bistvi sem sem enakega mišljenja kot Toni  


No Apostat, sem vesel zaradi tega. Smiley

Ampak, Kr_eden, ti ga pa kar ne izpusti izpred oči.... 8) Smiley
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Lilith
Reply #20 - 13.07.2004 at 17:48:57
 
exo alias apostat

glede na sam tvoj način komuniciranja, se včasih vprašam (resno mislim), če nimaš ti doma nekoga, ki je zadirčen in kritizerski, povrh pa še nikoli zadovoljen s svojim lajfom...

Ker imam občutek, da je to "demon" zoper katerega se boriš

Včasih me tvoj vrednostni sistem neverjetno zabava ... tvoj ženski ideal Device Marije, Ivane Orleanske ... ti ideali se meni zdijo tko no, histerični ... nekako se mi zdi to manifestacija kolektivnega zanikanja seksualnosti strašev, predvsem matere... po drugi strani pa poznamo tudi sindrom starih devic ... ki pa baš ni nevemkakšen ideal (celo tebi ne)

lahko pa rečeš tudi to, da je bil Jožef najboljznani rogonosec v zgodovini človeštva  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Lilith
Reply #21 - 14.07.2004 at 16:31:41
 
sinjeoka wrote on 13.07.2004 at 17:48:57:
exo alias apostat

glede na sam tvoj način komuniciranja, se včasih vprašam (resno mislim), če nimaš ti doma nekoga, ki je zadirčen in kritizerski, povrh pa še nikoli zadovoljen s svojim lajfom...

Ker imam občutek, da je to "demon" zoper katerega se boriš

Včasih me tvoj vrednostni sistem neverjetno zabava ... tvoj ženski ideal Device Marije, Ivane Orleanske ... ti ideali se meni zdijo tko no, histerični ... nekako se mi zdi to manifestacija kolektivnega zanikanja seksualnosti strašev, predvsem matere... po drugi strani pa poznamo tudi sindrom starih devic ... ki pa baš ni nevemkakšen ideal (celo tebi ne)

lahko pa rečeš tudi to, da je bil Jožef najboljznani rogonosec v zgodovini človeštva  Grin  Grin  Grin


Mater, pa zate sem transparenten, kot da bi bil iz stekla, spregledala si me, zbezljala na plano, nimam se več kam skriti. Vse moške tako hitro spregledaš? Hvala za psihoanalizo.... Kolko računaš na eno seanso, bi prišel k tebi še na kak razgovor? Hi, hi....  Grin

Pazi, ne razumeš razlike med idealom in arhetipom! Nisem jaz omejal nobenih idealov....



Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Lilith
Reply #22 - 16.07.2004 at 08:27:41
 
Postane pravičen, kdor dela pravična dejanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Lilith
Reply #23 - 19.07.2004 at 08:47:11
 
Toni_Zamene wrote on 12.07.2004 at 10:58:17:
Če  govorim o čustvu ljubezni, potem zelo hitro pridem do tega, da zahteva bližina s tem čustvom od mene ponižanje (seveda ne v smislu klečeplazenja, prosjačenja, samožrtvovanega izsiljevanja idr. ). To ,a sem sposoben tega ponižanja ali ne, odloča o tem ali sem ali nisem. Vse skupaj v smislu besed Kahlil Gibrana -...Kajti tako kot vas ljubezen krona, vas mora tudi križati...


Toni, a mi lahko razložiš, kaj misliš  s ponižanjem, kako to odloča o tem, "ali sem ali nisem"? Pa zakaj bi ljubezen morala tudi križati?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Lilith
Reply #24 - 19.07.2004 at 09:37:34
 
Jaz razumem tale stavek iz Preroka v smislu sprejemanja ljubezni v njeni celovitosti, vključno z njeno temno platjo, z njeno senco in vsemi pripadajočimi temnimi čustvi, katerim se ne smem upirati (ne tlačiti sence), pač pa jih sprejeti takšne kot so (to je pa že ponižnost v odnosu).
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Lilith
Reply #25 - 19.07.2004 at 09:45:50
 
lola wrote on 19.07.2004 at 08:47:11:
Toni, a mi lahko razložiš, kaj misliš  s ponižanjem, kako to odloča o tem, "ali sem ali nisem"? Pa zakaj bi ljubezen morala tudi križati?



Lola, to je moj osebni odnos do ( in doživljanje ) omenjenega čustva ( in noben poskus podajanja resnice za vse ).  Sposobnost ponižanja v ljubezni pomeni zame sposobnost priznati pred seboj in pred tem Drugim, da ga potrebujem - in to priznati znotraj prostora svobode ,ali drugače povedano, znotraj možnosti, da bomo v svojih željah in potrebah zavrnjeni.  Seveda je to prostovoljno ponižanje, za katero nas      duša vedno znova bogato nagradi ( vsaj jaz tako verjamem ).

Lola, pravzaprav bolj ko razmišljam o odgovoru na tvoja  vprašanja, bolj prihajam do tega, da se na tako zastavljena  vprašanja drugemu ne da odgovoriti.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Lilith
Reply #26 - 19.07.2004 at 09:46:31
 
Lilith wrote on 19.07.2004 at 09:37:34:
Jaz razumem tale stavek iz Preroka v smislu sprejemanja ljubezni v njeni celovitosti, vključno z njeno temno platjo, z njeno senco in vsemi pripadajočimi temnimi čustvi, katerim se ne smem upirati (ne tlačiti sence), pač pa jih sprejeti takšne kot so (to je pa že ponižnost v odnosu).


Kaj je senca, temna plat v ljubezni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Lilith
Reply #27 - 19.07.2004 at 09:55:17
 
lola wrote on 19.07.2004 at 09:46:31:
Kaj je senca, temna plat v ljubezni?


Vsak zase najbolje presodi, katera temna čustva ga obvladujejo v nekem odnosu....to je lahko marsikaj...ljubosumje, posesivnost, negotovost, obup...soočanje s tem in sprejemanje teh dejstev (sem ljubosumen, sem posesiven, potrebujem te....) je pa korak k ponižnosti, kakor jo jaz razumem v nekem odnosu.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Lilith
Reply #28 - 19.07.2004 at 09:56:58
 
Toni_Zamene wrote on 19.07.2004 at 09:45:50:
Sposobnost ponižanja v ljubezni pomeni zame sposobnost priznati pred seboj in pred tem Drugim, da ga potrebujem - in to priznati znotraj prostora svobode ,ali drugače povedano, znotraj možnosti, da bomo v svojih željah in potrebah zavrnjeni.  Seveda je to prostovoljno ponižanje, za katero nas      duša vedno znova bogato nagradi ( vsaj jaz tako verjamem ).



To si lepo povedal in v tem trenutku moram priznati, da sem kar obsedela in se zamislila in sem ganjena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Lilith
Reply #29 - 19.07.2004 at 09:59:58
 
lola wrote on 19.07.2004 at 09:46:31:
Kaj je senca, temna plat v ljubezni?



Toni_Zamene wrote on 08.07.2004 at 08:02:47:
V kulturi, ki ceni osebno svobodo in izbiro, je želja po lastništvu nekaj senčnega, a  tudi resnična. Ljubosumje se izpolni v pravi zvezi z drugo osebo. Toda taka zveza postavlja resne zahteve. Terja, da ljubimo navezanost in odvisnost, da tvegamo neznosno bolečino ločitve in da najdemo svojo izpolnitev v partnerstvu z drugim - tradicionalna Herina lastnost.

Hera, Zevsova žena, boginja ljubosumja je simbol življenja napetosti imeti in ne imeti drugega. Živeti pomeni zanjo napetost med tem, da smo posamezniki in v  bistvu sami v življenju, ter čutiti popolno odvisnost od drugega.

Po Heri je človek najbolj posameznik, ko se določa v odnosu do drugega, čeprav se zdi, da je zamisel v nasprotju z vsemi sodobnimi pomeni vrednote neodvisnosti in ločenosti. ... Partnerja lahko v Herinem   duhu varujeta svoje razmerje in cenita znake svoje odvisnosti. Zavoljo Here pokličeta domov, kadar sta na izletu ali stran od doma. Zavoljo nje zajamete partnerja v vizije prihodnosti...

Povzeto po T. Moor ( Nega duše )


.

Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4