Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 15
(Read 75374 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #30 - 31.05.2004 at 16:05:08
 

izvoli, itak ga je že enkrat nekdo hotel

samo, daj cel pogovor, ne rezat stvari, ki tebi pašejo


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #31 - 31.05.2004 at 16:12:04
 
Smiley Wink Cheesyin , ker sem dobre volje , ti še enkrat povem , kaj pomeni GNOZA..DIREKTNO  DOŽIVETJE..
moral bi že vedeti , da se gnostiki ne oklepajo nikogar in da to ni sekta..
poiskusijo  vse in kar je rezultat tega , to je ali pa ni ..
da nekaj doživiš ali spoznaš ali imaš ...veš , tudi za to je treba ...ne znori mi ...ja , DELATI.
in zakjuček..
ja,lahko tudi počivaš ...a počivaj in daj mir... Smiley Wink Cheesy
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
e.xo
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #32 - 31.05.2004 at 16:37:31
 
Ma kaj si ti Stojchyjev replikant, Arlena? Napad klonov iz svemirja, reši se naj vsak, kdor se zna in more? Enostavno ne morem verjeti, kako ste si podobni, ko ena brezoblična masa brez lastnega mišljenja, ampak vsi isto mislite. Ko kolektivne mravlje, ki delujejo po nagonu, da preskrbijo matico (esktremno versko prepricanje, religijo,) s hrano, da naprej vali jajca. Tebe nekaj teži, lahko zanikaš, ampak jaz vidim, da nekaj ne štima, sicer se ne bi ubadala z mano, niti pisarila po tem forumu, ker ne bi vidla potrebe, to bi se ti zdelo vse brezveze... Lahko limaš smeskote, ampak, ko klovnu snamejo masko, je ponavadi za njo en patetičen človek, ki je žalosten in ima taksen ali drugacne tezave. Ti si pac izpodrinila svoja prvotna čustva, ter jih skrila za masko vere - gnosticizma. Ampak verjemi mi podzavesti nisi niti malo dirnula, je pa to dober obrambni mehanizem, da si lazemo in se dvakratno ogoljufamo... Če ti lahko tako živiš, vsaka ti čast, jaz ne morem, pa niti ne pričakuj tega odme? OK? Enostavno me ne zanimajo tvoje spiritualisticne izkusnje, ker vem, da je v ozadju psihologija samozanikanja....

Ne govorim o tvojih lastnih poduhovljenih fintah, ampak o ŽIVLJENJSKIH izkušnjah, ne duhovnih, ne zanima me ne religija, ne vera, še manj pa gnosticizem, ker vedno eno in isto gonite. Vse skupaj je isti šmorn. Mej ti svojo prepričanje in religijo, meni pa pusti, da imam svojo. Jaz ne bom muslimana prepričeval, da moli k napačnemu bogu, ne kristjan, ne nikogar. Vsak bo po svoji veri zveliča, previjo. Meni je v redu to, kar sem. Ne vidim potrebe, da bi bil neodločen, pa skakal iz enega prepričanja v drugo!

Ker mi postavljaš vprašanja, nikoli nisem trdil, da sem imam jaz za kaj več, če bi brala pozorno moj prvi post, sem se štel med vas, med "bolnike", le z blažjimi simptomi nevroticizma, za razliko od vas, ki vas je večina psihotikov, ker se ne zavedate, da ste zelo ali malo iztirjeni. Ampak moti me to, da bolnik hoče zdraviti bolnika, to ne gre. To počnete nekateri, ko samo pastate nekaj, pa nekaj se vam šajna, zabluženec svetuje zablužencu. KAj bo kdo rešil z nekim citatom, ki mu ga prilepi, to je fundamentalizem, to počnejo skrajneži, ki so 100% prepričani, da imajo prav, da poznajo zdravilo za druge ljudi, ko pa še sami niso pošlihtani v glavi. To je mamilo, da se v nekaj vpičiš, venomer premlevaš tele duhovne knjige, to je strup za duha, če prekoračiš meje zdravega razuma. Ampak eni mislijo, da bodo potem srečni, če bodo nadudlani teh new-ageerskih vark, figo pasjo, to je  slepilo, katerega se oprijemajo ljudje brez lastne hrbtenice. Rad bi našel enega samega "čistega" človeka tu zgoraj, da racionalno razmišljal, ki je nepristranski, ki mi ne bo posiljeval z vero in s svojo filozofijo, za katero meni, da je ustrezna za vsakogar!!!! Ampak ni jih takih, ker tisti niti ne berejo tega, kar se piše tu zgoraj, spekedravščina, ker bi nas imel za vse malo premakjene, prismukjene. Kapiš? Zakaj bi se nek psihično zdrav človek ubadal z nami, ki smo tako ali drugače zakinkani. Eni so že po naravi malo čudni, da jim je tak okoliš fin, drugi pa se zatekajo semkaj, da ubežijo pred samim sabo, pred problemi, ker so psihično labilni, tatretji pa tak za razvedrilo....

Arelan, ne vem, če ravno uživaš, ko samo sebe goljufaš? AKko dolgo ti bo špilal psiha zraven, preden bo naredlo pok, in se jez razlije?

Uživaj iluzionist! Imej lepe sanje, lepo je sanjati podnevi, celo z odprtimi očmi, kajneda?
Back to top
 
 
IP Logged
 
*moon*
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #33 - 31.05.2004 at 16:47:49
 
...Aloha... exotic  Grin

kak si kaj - tile Romani so mi pri tebi tak všečni - sedaj nas ti popravljaš in učiš a ni to lepo  Cheesy

saga, sagaaaa..exo
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #34 - 31.05.2004 at 16:55:54
 
Wink Smileyja, prijatelj moj ..sanjati  V življenju ali življenje le sanjati ...to je razlika
ne boš našel to kar iščeš...
iščeš na napačnem mestu in uporabljaš napačen način
postavi se pred ogledalo in se vprašaj na glas , kdo si .in  zaradi mene si lahko kar hočeš , vendar , če nisi zadovoljen s seboj , delaj raje na temu..in ne teži drugim

imaš prav ...vsi odgovori so v tebi
zakaj jih venomer iščeš od drugih
če čutiš pomankanje ljubezni , si jo poišči ..ali nadomestno mater ali otroško negovalko ali beybiko...če tega ne znaš...se pa uči
če pa tega nočeš , pa ne cvili...

spominjaš me na trmasto dete , ki je povrhu še prestrašeno in topota z nogami.
vendar ne bom igrala vloge negovalke
odrasti ali pa bodi še naprej to , kar IGRAŠ

IN VSAJ V TEM SE NAUČI UŽIVATI...

Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #35 - 31.05.2004 at 17:02:53
 
exo

tvoja potreba je po VELIKI LJUBEZNI, če je ne prejemaš v meri kot si jo želiš - maš eno veliko možnost - UČI SE - ,če ti tukaj nekdo, ki je ima veliko v sebi in ti jo daje, ni všeč, potem je nekaj s teboj res narobe, vprašaj svoja čustva, kaj premorejo.

Mogoče nismo mi nič krivi, ampak tvoje odnos do življenja, ki si ga živel in ga še vedno živiš.

VEDNO pa boš prišel DO enega - DA TE IMAMO VSI RADI.

****

Si pa očitno veliko na sebi spregledal kanje...
Ko opaziš napako pri drugem, jo najprej reši pri SEBI!!!

pa pa
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #36 - 31.05.2004 at 17:19:31
 
Moonlight wrote on 31.05.2004 at 17:02:53:
exo

tvoja potreba je po VELIKI LJUBEZNI, če je ne prejemaš v meri kot si jo želiš - maš eno veliko možnost - UČI SE - ,če ti tukaj nekdo, ki je ima veliko v sebi in ti jo daje, ni všeč, potem je nekaj s teboj res narobe, vprašaj svoja čustva, kaj premorejo.

Mogoče nismo mi nič krivi, ampak tvoje odnos do življenja, ki si ga živel in ga še vedno živiš.

VEDNO pa boš prišel DO enega - DA TE IMAMO VSI RADI.

****

Si pa očitno veliko na sebi spregledal kanje...
Ko opaziš napako pri drugem, jo najprej reši pri SEBI!!!

pa pa




To je pa resnično en velik vseobsegajoči BIG SHIT Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #37 - 31.05.2004 at 17:21:35
 
In bolnike se opazi tudi tukaj.  http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=;action=mlall;start=850

Celo pozoren ti ni treba biti.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #38 - 31.05.2004 at 17:42:31
 
ha, ha ANDRES Wink
welkome in the klub
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #39 - 31.05.2004 at 17:46:02
 
Ja ni treba biti pozoren da to opaziš, celo ti si opazil. Svaka ti čast, malo možganov ti pa še funkionira.  Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #40 - 31.05.2004 at 17:50:57
 
Winkto me pa res zabava ..
všeč mi je da se je končno zbudil smisel za humor Grin Grin Cheesy
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #41 - 31.05.2004 at 18:01:30
 
Quote:
Ja ni treba biti pozoren da to opaziš, celo ti si opazil. Svaka ti čast, malo možganov ti pa še funkionira.  Grin Grin Grin Grin Grin



Opazil sem celo tebe bolani  multi registrant.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #42 - 31.05.2004 at 18:15:54
 
Andres wrote on 31.05.2004 at 18:01:30:
Opazil sem celo tebe bolani  multi registrant.

Andres



To je lepo, da si opazil, boan si pa v celoti ti na svojem preostanku mozga, če ga je še sploh kaj  Cheesy Cheesy Cheesy

Če Andres ustreliš v glavo je to, STREL V PRAZNO  Grin
Ker možganov itak ni v njegovi glavi  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcistek
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #43 - 31.05.2004 at 18:24:40
 
Arlena, bolje izmikanje kot pravi odgovor, tudi prav. Tale "prijtelj" zveni že zelo oguljeni in ne deluješ nič prijateljsko, kot da bi prežvekovala kislo jabolko, prej užaljeno in nejevoljno, pa še vedno svojo goniš naprej, eno in isto. Sprašujem te, kje je tvoj problem? Kaj te muči? Ko boš pri sebi razčistla, četudi boš ozdravela, še vedno nimaš zdravniške licence, da bi me secirala, misleč, da vidiš s prostimi očmi tumor v mojem bedru, zarezala pa bi mi v želodec in prebodla črevesje. Oprosti, ampak taki domišljavci ste eni. Vsi vidite druge probleme, ampak za to niste odgovorni, da bi ljudi zdravili z vašimi frankenstein projekti in obilico elektrošokov duhovnosti in oguljenih fraz. Ne me šopati s tem Arlena, zadnjič ti povem, ne me futrati s svojimi osebnimi razlagami in kvazi gnostičnimi visokoletečimi potezami. Zazri se v sebe, razčiščisti problem pri sebi, ko boš to storila, mi povej, ampak ne verjamem, da si zmožna kaj storiti pri sebi, ker si enostavno notri, vrtinec te je posesal, padla si v črno luknjo, kjer ni več izhoda ne rešitve. Isto, kot da dobiš žig za vrat, z vodo se ga ne da izprati... Zato je itak brezveze, da ti govorim naprej, tudi če bi ti s krtaško gulil tvojo zaznamovanost, ker te ne bi itak v nič prepričal, kot ti mene ne. Ti verjameš v svoj absolutni prav, jaz pa ne dam čisto nič na tvoje besede... Mislim si svoje...

Ti živi, kako živiš, ampak pusti mene na miru, ker to je zame agresija, če me nekdo posiljuje s svojimi ekstremnimi verskimi prepričanji. Ti me ne boš spreobrnila, jaz pa ne tebe. Torej, zakaj mi vedno skočiš v besedo? Ohrani zase svojo religijo, ali vero, ali gnosticizem, ali kakrokoli že temu praviš. Jaz sem rekel odločno NEEEEEEE, pa sem vedno znova naletel na gluha ušesa pri tebi. Lahko vodima diskurz na normalni pogovorni ravni, ampak ne vpletat verstev, religij, gnosticizma.... Čisto nek vsakdanji, "normalen" pogovor. Si to sposobne? Ne, na žalost... Človek mora biti kolko tolko uravnotežen, da ga zopet ne premami opij duhovnosti, saj samo o tem govoriš? NA tem forumu nisem zasledil, da bi se udejstvovala še v  drugih rubrikah in tematikah, ki nimajo povezave z religijo, tvojo osebno vero.... Še 1x: Nein, danke!!!! MAlo sem ti grdo govoril, ampak morebiti boš vsaj k sebi prišla...



Star12, tudi ti si na žalost zabredla nekam globoko v new-age. Le da še tebi materinski nagoni ponagajajo, si pa vsaj čvrst karakter, za razliko od drugih, da se vsaj držiš na gladini, čeprav plavaš s tokom, pa si misliš, da lahko rešuješ ljudi. Ampak moraš biti pri sebi "čist", razumeš, zdrav, ti imaš s sabo težave ali manjše komplekse, za to nisi za to primerna najbolj, predvsem strahovi te tudi dajejo, ki ti grenijo vsakdan, pa točno vem, kaj te muči, saj sem delno že namignil, ampak ne bi te izpostavljal, dvomi so v tebi problem, ker nisi zadovoljna takšna kot si, zraven pa še moraš biti ustrezno kvalificirani, da ne noriš s skalpelom naokrog, če si videla 1x po tv Urgenco, pa Georga Clooneyja, ki ti je bil zagotovo šarmanten, kako se izvaja operacija. Dragica, ne poznaš me ma ništa, nič, pa še enkrat nič, nič, nič, to ti že ves čas govorim, pa tudi nočeš slišati, imaš svoje predstave o drugih ljudeh, ki pa so samo v grobem pravilne, malo preveč romantični in idealizirani, globinskega pogleda pa nimaš, da mi pač napopaš kakšen odstavek iz kakšne novodobne knjige, ki se ti je zdel še posebaj lep, prikupen, srčkan, da si v njem videla razloženo celotno zagonetko sveta, odprla se ti je celotna paleta možnosti, kako nekoga "reševati".

Preveč poenostavljeno gledaš na svet, površinsko, nimaš globinskega dovtipa, ne pravega občutka za sočloveka, da bi mu pravilno svetovala, da bi me lahko razčlenjevala, sorry! Jaz sam sebe predobro poznam, vem kakšen sem in kaj sem....
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #44 - 31.05.2004 at 18:40:47
 
Cheesy WinkEJ , exo... če te pa doživljam , kot prijatelja
a  včasih je bolje raniti prijatelja z resnico , kot ga izgubiti , zaradi laži
poslužila sem se citata..ker mi je pač všeč
dete moje ...slišim tvoj ..neeeee
postavi se v kot in šššššt...in počakaj , da napad mine...

in seveda , dovolim ti ...od srca ...
da se igraš
in IGRAŠ
dalje...
Kiss Wink Smiley
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 15