Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 19245 times)
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #60 - 27.01.2004 at 08:25:57
 
predvsem smeh, smeh, smeh Grin

sej, to sem pa tud jaz že opazila, da imam včasih strohnele možgane Tongue

se dogaja, kaj čmo Grin Grin

kako pa ti kanaliziraš? mislim, ker si rekel, da se šteješ med najnižje

kdo ste to?
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #61 - 27.01.2004 at 09:17:01
 
Quote:
Pokaži mi enega duhovnega človeka na tem forumu ???

Ne moreš, ker ga ni in ga ne bo, kajti vsak pameten duhovnež ne zavije na takšno smetišče katero je posvinjano in upluvano do skrajnosti.
Samo preberi si odgovore vse teh kateri so ti odgovarjali, pa če znaš kolker tolko logično razmišljati boš videl da so v vseh odgovorih napisana sranja, potpolnoma nič drugega kot, sranja.

Edino kar je dobro je to, da se človek vsaj nasmeji ob branju teh duhovnih postov, ki izžarevajo vso svojo veličino duhovnosti in duhovno egoistične učenosti.


Me je pa prav začudilo, ko sem prebral, da še tako šolani ljudje ne znajo prebrati ali razumeti knjige kot je Bhagavadan ali Bhagavad-gita in kako na humorni način hočejo opisati kako so prišli do teh knjig, zraven pa kažejo svoj pravi obraz in svojo pametnost katera jim pa služi kot že rečeno samo za filanje egiča.

Ena "cvetka" iz duhovne zakladnice Hare Krišna:
Kdor ni Krišnovc je demon.  Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #62 - 27.01.2004 at 10:42:23
 
Kdor ne skače, ni slovenc, ej, ej, ej.........

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #63 - 27.01.2004 at 11:33:21
 
sidha wrote on 27.01.2004 at 09:17:01:
Ena "cvetka" iz duhovne zakladnice Hare Krišna: Kdor ni Krišnovc je demon.  Grin

tud "demoni" sluzjo Sri Krishni... sam da na indirekten nacin in so v tem smislu tud pomembni faktor v igri.

tist k hoce bit sidha, mora bit istocasno tudi sadhaka.
Back to top
« Last Edit: 28.01.2004 at 13:01:31 by aryan »  
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #64 - 28.01.2004 at 12:00:15
 
Ne vem, če oni to govorijo v tem kontekstu.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #65 - 28.01.2004 at 12:12:10
 
sidha wrote on 28.01.2004 at 12:00:15:
Ne vem, če oni to govorijo v tem kontekstu.

bl pozorno poslusi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #66 - 28.01.2004 at 14:52:09
 
Torej, oni NE govorijo v tvojem kontekstu.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #67 - 28.01.2004 at 15:10:24
 
sidha wrote on 28.01.2004 at 14:52:09:
Torej, oni NE govorijo v tvojem kontekstu.

upam, da bos zdej bl pozorno prebral/slisal.

Sri Krishno/Boga/Absolut sluzi vsak njegov del. tudi mi smo "delcek" ene izmed njegovih potenc in smo kot taki mu vedno podrejeni, ce se tega zavedamo ali ne.

Bog (izvor energije, energetik) ima neomejeno energij ampak v grobem tri skupine, eksterno, interno, mejno. vse ga sluzijo. interna direktno, eksterna indirektno. delcki mejne energije (mi) pa imamo svobodno voljo se odlocat ali bomo pod vplivom eksterne ali interne. kadar smo pod vplivom eksterne energije se zmotno poistovecamo z materijo v obliki grobega in subtilnega telesa in ob tem stalno trpimo (smo vznemirjeni). ce smo pod vplivom interne energije se zavedamo svoje prave narave in direktno, naklonjeno sluzimo Bogu in smo ob tem vedno in neomejeno zadovoljni in pomirjeni.

"demon" je tisti, ki sluzi Sri Krishno indirektno (njegova eksterna energija), oz. so demoni tudi tisti delcki mejne energije (mi), ki smo pod njenim vplivom. to je le "oznacba", da se razlikuje ene od drugih in ne zaljivka al kaj podobnega. kot sem ze prej napisu sta obe "vlogi" pomembni za igro. je pa iz strani Boga priporoceno (ne prisiljeno) za delcke mejne energije, individualne duse, da za svoje vecno dobro vzamejo zavetje njegove interne energije. ljubezen ne pozna prisile, zato nam je Bog dal svobodno voljo. kjer je svobodna volja morajo biti tudi moznosti odlocitve, zato je to tko kot je. ta svobodna volja je za nekatere najvecje prekletstvo za nekatere pa najvecji blagoslov. lahko smo si najvecji prijatelj, lahko pa najvecji sovraznik. izbira je nasa.

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #68 - 29.01.2004 at 07:59:01
 
Roll Eyes
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5