Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 19409 times)
exorcist
Ex Member




Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
21.01.2004 at 11:47:42
 
Jaz ne verjamem v tako duhovnost, kot ga ponujate tukaj na forumu, da če imam konflikt, da se bom zato spustil v duhovnost, to je beg pred odgovornostjo in življenjskimi obvezami. To je omama in odvisnost. Nmreč pred kratkim mi je Titud in še kdo sugeriral, češ koliko ljubezni sem prejel na tem forumu. Kakšne ljubezni, preko interneta ljubezni, ma dajte? Osebnostne krize ne moremo reševat preko Gape foruma, ki deluje kot skupinska plemenska zveza, da se nekdo zateče v to kvazi duhovnost, ko rabi pomoč, ko se ne zna več soočati s težavami, ki ga kljujejo, pri tem pa gre v neko duhovno skrajnost in zasvojenost, da niti pravilno ne zaznava več fizičnega sveta. Drži, da vsi rabimo duhovno hrano, ampak vse v nekih zdravih mejah, ne pa da prebiramo na tone knjig, ki so predvsem ameriškega izvora, večina prevedenih iz vzhodnjaške filozofije. Čemu so dobri ti ekstremi duhovnosti, da se skrijemo pred osebnostno nezrelostjo in kilavostjo? Še s kruhom je treba šparati, tukaj pa vse kar se servira, se tudi poje.  Sad

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #1 - 21.01.2004 at 11:50:43
 
me pa res zanima zakaj skoz nazaj hodiš?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #2 - 21.01.2004 at 12:16:14
 
ljubezen ne pozna fizičnih omejitev

nekateri smo marsikako krizo razrešl s pomočjo prijateljev  ki smo jih našli tukaj gor ...

drgač pa ...
gape wrote on 21.01.2004 at 11:58:47:
point je v tem da se gremo preveč materialnosti in zato se hočemo zavestno it duhovnost (ki nas edina lahko povleče iz materialnosti) ... preveč česarkoli ni dobro, isto velja za duhovnost ... lahko bi človk reku da je duhovnost protiutež materialnosti ... z lahkoto ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #3 - 21.01.2004 at 12:31:20
 
gape, tisto cemur ti pravis "visji jaz" je harmonizator, usklajevalec materialnosti in duhovnosti. bolj ko delujemo iz "visjega jaza" manj je problemov, tko materialnih kot duhovnih.

kako dostopt do visjega jaza? velik velik tehnik, ampak vse majo eno skupno znacilnost... "pozornost", kar ni nic druzga kokr sluzenje oz. ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #4 - 21.01.2004 at 12:36:23
 
exorcist wrote on 21.01.2004 at 11:47:42:
Jaz ne verjamem v tako duhovnost, kot ga ponujate tukaj na forumu, da če imam konflikt, da se bom zato spustil v duhovnost, to je beg pred odgovornostjo in življenjskimi obvezami. To je omama in odvisnost. Nmreč pred kratkim mi je Titud in še kdo sugeriral, češ koliko ljubezni sem prejel na tem forumu. Kakšne ljubezni, preko interneta ljubezni, ma dajte? Osebnostne krize ne moremo reševat preko Gape foruma, ki deluje kot skupinska plemenska zveza, da se nekdo zateče v to kvazi duhovnost, ko rabi pomoč, ko se ne zna več soočati s težavami, ki ga kljujejo, pri tem pa gre v neko duhovno skrajnost in zasvojenost, da niti pravilno ne zaznava več fizičnega sveta. Drži, da vsi rabimo duhovno hrano, ampak vse v nekih zdravih mejah, ne pa da prebiramo na tone knjig, ki so predvsem ameriškega izvora, večina prevedenih iz vzhodnjaške filozofije. Čemu so dobri ti ekstremi duhovnosti, da se skrijemo pred osebnostno nezrelostjo in kilavostjo? Še s kruhom je treba šparati, tukaj pa vse kar se servira, se tudi poje.  Sad



Jest iz tega posta razbiram, da bi želu razčisti razmerje  med ljubeznijo in zasvojenostjo, razmerje med ljubeznijo in duhovnostjo in s tem v zvezi med duhovnostjo in zasvojenostjo. O tem smo se pa res že velik  na tak in drgačen način razpisal tko v teoriji kot iz izkušpenj,  tko da probaj bolj  konkretno povedat, kaj te muči, pa bom tud jest lahko bolj konkreten.


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #5 - 21.01.2004 at 12:47:35
 
Exo...s tem kar si napisal bi se jaz celo strinjala. Vendar te odvisnosti ne bi kolektivizirala po tvojem principu...vsi gapetovci so zasvojeni z duhovnostjo...meni namreč tako delujejo samo nekateri...

....med njimi tudi ti...preveč namreč živiš v knjigah in premalo v realnosti...med ljudmi

...in res me zanima zakaj se tako zelo trudiš obračunati z ljudmi tule gor...ali ne bi raje vso to energijo preusmeril v tistih svojih 10% svobodne volje in nekaj storil pri sebi...

...in res je ... ljudje se tukaj s tabo veliko ukvarjajo...na nek način se trudijo (mo) ti kakšno zadevo povedat tako, da jo boš lahko razumel in jo s pridom uporabil... Smiley na žalost so bila naša prizadevanja, upam da samo za enkrat, neuspešna...slej ko prej se bo našel nekdo, ki ti bo zadevo pravilno obrazložil...življenje ta pa že itak zadosti tepe in zato iščeš odgovore...(tudi v knjigah)

....mi je prav smešno, da se je ravno zdaj tale topic odprl, že 2 dni namreč razmišljam zakaj ljudje duhovnost tako favorizirajo...čaker je namreč 7 in nobena ni več ali manj vredna od drugih..bi blo kar fajn za vse enako skrbet

in zato se podpisujem tudi pod gapetov post
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #6 - 21.01.2004 at 12:48:58
 
exorcist wrote on 21.01.2004 at 11:47:42:
Jaz ne verjamem v tako duhovnost, kot ga ponujate tukaj na forumu, da če imam konflikt, da se bom zato spustil v duhovnost, to je beg pred odgovornostjo in življenjskimi obvezami. To je omama in odvisnost. Nmreč pred kratkim mi je Titud in še kdo sugeriral, češ koliko ljubezni sem prejel na tem forumu. Kakšne ljubezni, preko interneta ljubezni, ma dajte? Osebnostne krize ne moremo reševat preko Gape foruma,

Mali,

Se do tukaj do neke mere celo strinjam s tabo.

Quote:
ki deluje kot skupinska plemenska zveza, da se nekdo zateče v to kvazi duhovnost, ko rabi pomoč, ko se ne zna več soočati s težavami, ki ga kljujejo, pri tem pa gre v neko duhovno skrajnost in zasvojenost, da niti pravilno ne zaznava več fizičnega sveta. Drži, da vsi rabimo duhovno hrano, ampak vse v nekih zdravih mejah, ne pa da prebiramo na tone knjig, ki so predvsem ameriškega izvora, večina prevedenih iz vzhodnjaške filozofije. Čemu so dobri ti ekstremi duhovnosti, da se skrijemo pred osebnostno nezrelostjo in kilavostjo? Še s kruhom je treba šparati, tukaj pa vse kar se servira, se tudi poje.  Sad

Ampak ne razumem pa kako tu uspe tako zabluzit  s temle kar pises naprej. Se mi zdi, da imas ena cisto posebna ocala na nosu, ki ti dolocene stvari skrivajo, druga pa napihujejo. Bom tokrat govoril precej taksisticno, ceprav gre v bistvu za moje izkusnje in moj pogled.

Ustvaril si si svet z zelo jasno dolocenimi mejami. Pocasi te zacenja utesnjevat in ti postaja preozek. Ves, da rabis vec druzbe in vec zivljenja, zato si se tudi znasel na internetu, kjer je dolocene ovire lazje podret, kot pa v realnem svetu. No tudi v realnem svetu ni tako tezko na novo postavit mej, samo zdi se pa precej tezje. Meje so v veliki meri v glavi in v dojemanju sveta. In res se lahko kdo pred tezavami zatece v neko duhovnost, si poisce neko posebno podrocje, na katerem je vse predvidljivo in kjer lahko vse v popolnosti nadzira. To je slabo predvsem zanj, se posebej ce v tem pretirava, vendar pa lahko to marsikomu tudi pomaga, da se bolj neposredno spopade z zivljenskimi problemi. Zato ne mores kar popvprek opletat z raznimi nalepkami in jih podeljevat kar vsem.

Cisto enako problematicno kot iskanje odgovorov na zivljenska vprasanja v neki kvazi duhovnosti pa je tudi neprestano vrtenje v krogu, ponavljanje istih postopkov in napak. Zdi se mi kot zaletavanje v namisljene zidove z namenom, da bi se preprical, da so se tam in da so zares trdi in debeli, ne pa kot iskanje izhoda iz tvoje situacije.

Zacni pometat pred svojim pragom. Mogoce ti lahko kdo od duhovnezev celo pomaga, mogoce pa to sploh ni tvoja pot in rabis realneza tipa Rugelj. Mogoce se uspes celo sam cisto uspesno razvijati naprej. Kaj vem. Samo prosim nehaj se ze zaganjati v vse ljudi okrog sebe, ki ti nic nocejo in niso krivi za tvoje probleme in dileme, meje in zidove. Kot vidis marsikdo pocasi zgublja potrpljenje s tabo, pa se ti lahko zgodi, da bos zgubil se eno moznost, za dokaj odprt pogovor.

Ce mislis, da moras komu osebno povedat kaj posebnega, da mu lahko pomagas, prosim stori to, nehaj se skrivat za razne splosne oznake, kategorije, skupinske nalepke in podobno.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #7 - 21.01.2004 at 13:03:53
 
exorcist wrote on 21.01.2004 at 11:47:42:
Jaz ne verjamem v tako duhovnost, kot ga ponujate tukaj na forumu, da če imam konflikt, da se bom zato spustil v duhovnost, to je beg pred odgovornostjo in življenjskimi obvezami. To je omama in odvisnost. Nmreč pred kratkim mi je Titud in še kdo sugeriral, češ koliko ljubezni sem prejel na tem forumu.



nič ni bolj pomembno, kot to, da nas vedno bolj ljubiš  Wink



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #8 - 21.01.2004 at 13:15:43
 
Se strinjam z b.p.-jem, da se cikalaš ven nov krog, v katerem spet duhovnost razgašaš za krivca, med tem ko vsi drugi v njej vidmo (lažnega) odrešitelja. A veš kaj sem se je jest na tem forumu  nauču? Da je duhovno pač ni v istem polju kot fizično, da zanjga veljajo čist svoja  pravila in da  z njim ni  mogoče komunicirat direktno, ampak je možno z njim  samo simbolno korespondirat. Zato ne jemlji vsako tle od kogarkoli napisano besedo za karšnokoli čisto duhovnost, ker tud če se ta še tko trudi taka bit, z duhovnostjo samo nebene zveze ne more imet in te zato ne more niti razočarat. Vse kar tle z besedami počnemo je samo fintiranje uma, da se sprijazni s svojo  omejenostjo. To je  že velik in   kdorkoli goji  večja pričakovanja, je slej ko prej nad nami razoračaran.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #9 - 21.01.2004 at 13:33:58
 
Ja, Ten, zdej se je še meni utrnilo. Exo nas ima vendar rad, na tisti čist, prisrčen način, kot en_bk tisto deklico v četrtem razredu, ko ji je to poskušal dopovedati tako, da ji je nagajal. Seveda bo on to zanikal, ker to se pa dedcu kot je on že ne spodobi, in podobna samozavajanja, ampak, nič ne de. EXO NAS MA RAD!

Exo, ...


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #10 - 21.01.2004 at 13:42:46
 
Valentinaa wrote on 21.01.2004 at 13:33:58:
Ja, Ten, zdej se je še meni utrnilo. Exo nas ima vendar rad, na tisti čist, prisrčen način, kot en_bk tisto deklico v četrtem razredu, ko ji je to poskušal dopovedati tako, da ji je nagajal. Seveda bo on to zanikal, ker to se pa dedcu kot je on že ne spodobi, in podobna samozavajanja, ampak, nič ne de. EXO NAS MA RAD!

Exo, www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/hug.gif



Uaaau, Exo, a res? Smiley
Moram hitro še Loli pa Lance-u povedat (t.i. prevesti tvoje vedenje Grin).
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #11 - 21.01.2004 at 13:53:46
 
Valentinaa wrote on 21.01.2004 at 13:33:58:
Ja, Ten, zdej se je še meni utrnilo. Exo nas ima vendar rad, na tisti čist, prisrčen način, kot en_bk tisto deklico v četrtem razredu, ko ji je to poskušal dopovedati tako, da ji je nagajal. Seveda bo on to zanikal, ker to se pa dedcu kot je on že ne spodobi, in podobna samozavajanja, ampak, nič ne de. EXO NAS MA RAD!

Exo, www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/hug.gif




hehe, Val...si skužila Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #12 - 21.01.2004 at 14:04:43
 
Quote:
vse majo eno skupno znacilnost... "pozornost", kar ni nic druzga kokr sluzenje oz. ljubezen.

včasih smo znal rečt, da vse kar imaš, je pozornost ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #13 - 21.01.2004 at 14:22:34
 
 Valentina, tale objemček je pa čist uničujoč
Grin  Grin  Grin  Wink

neki najboljšga
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Odvisniki od duhovnosti - Gapeovci?
Reply #14 - 21.01.2004 at 16:57:12
 
sinjeoka wrote on 21.01.2004 at 12:47:35:
....med njimi tudi ti...preveč namreč živiš v knjigah in premalo v realnosti...med ljudmi


življenje ta pa že itak zadosti tepe in zato iščeš odgovore...(tudi v knjigah)




Kako pa ti to veš, na podlagi česa to sklepaš? Zakaj meniš, da preveč živim v knjigah, saj me ne poznaš? Zakaj meniš, da sem tudi jaz eden izmed "tistih"?

Kako že zopet veš, da me življenje tepe? Zakaj si takega mnenja, lajko kaj utemeljiš, obrazložiš?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5