Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 49880 times)
bogumil
1
*
Offline


Posts: 6

Re: sončna osebnost
Reply #15 - 17.02.2006 at 19:54:31
 
Sončna osebnost si predstavljam kot osebo, ki s svojo toploto in svetlobo nenehno in vsepovsod odstranjuje mraz in temo, že s svojo samo pojavnostjo, kaj šele z dejanji.

Nam je sedaj po izboru, kaj bolj toplo pri srcu, kaj bolj jasno? To, kar nam pošilja Sončna osebnost, jaz ne sprejmem!
Back to top
 

Če hodiš samo v sončnih dnevih, nikoli ne prideš do cilja.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #16 - 17.02.2006 at 20:47:49
 
bogumil wrote on 17.02.2006 at 19:54:31:
Sončna osebnost si predstavljam kot osebo, ki s svojo toploto in svetlobo nenehno in vsepovsod odstranjuje mraz in temo, že s svojo samo pojavnostjo, kaj šele z dejanji.

Nam je sedaj po izboru, kaj bolj toplo pri srcu, kaj bolj jasno? To, kar nam pošilja Sončna osebnost, jaz ne sprejmem!

Ja tako je to. Vsak ima svoje mnenje. meni tudi ni všeč Slovenec leta, pa kaj morem, če ga je večina izbrala. Tongue
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: sončna osebnost
Reply #17 - 17.02.2006 at 21:02:14
 
Sploh ne bom komentiral, ker rešitev je potrebno iskati drugače.   Obenem niti ne vem kakšni duhovni ljudje ste tisti, ki ste v to kreganje vpleteni. Sam se nimam za duhovneža, vendar v meni nikoli ni bilo toliko zamere kot jo je v vas, torej glavnih kreatorjih zgornjih postov in članka.   Tatjane, Mirana in Stojčija.
Sicer pa so ravno na tem forumu rekli, da sem budala, nihče pa se ni opravičil, kar je seveda enakovredno  njihovem mnenju neodstopanja do žalitev.  Ostajam torej to kar sem. Kot tak pa sem zadovoljen in mi to tudi ustreza.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogumil
1
*
Offline


Posts: 6

Re: sončna osebnost
Reply #18 - 17.02.2006 at 21:06:00
 
Quote:
bogumil wrote on 17.02.2006 at 19:54:31:
Sončna osebnost si predstavljam kot osebo, ki s svojo toploto in svetlobo nenehno in vsepovsod odstranjuje mraz in temo, že s svojo samo pojavnostjo, kaj šele z dejanji.

Nam je sedaj po izboru, kaj bolj toplo pri srcu, kaj bolj jasno? To, kar nam pošilja Sončna osebnost, jaz ne sprejmem!

Ja tako je to. Vsak ima svoje mnenje. meni tudi ni všeč Slovenec leta, pa kaj morem, če ga je večina izbrala. Tongue


Bolje rečeno: izbran/a je bil/a zaradi največjega števila glasov. Ali je en glas tudi ena oseba, je pa veliko vprašanje.
Back to top
 

Če hodiš samo v sončnih dnevih, nikoli ne prideš do cilja.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #19 - 17.02.2006 at 21:12:56
 
bogumil wrote on 17.02.2006 at 21:06:00:
Quote:
bogumil wrote on 17.02.2006 at 19:54:31:
Sončna osebnost si predstavljam kot osebo, ki s svojo toploto in svetlobo nenehno in vsepovsod odstranjuje mraz in temo, že s svojo samo pojavnostjo, kaj šele z dejanji.

Nam je sedaj po izboru, kaj bolj toplo pri srcu, kaj bolj jasno? To, kar nam pošilja Sončna osebnost, jaz ne sprejmem!

Ja tako je to. Vsak ima svoje mnenje. meni tudi ni všeč Slovenec leta, pa kaj morem, če ga je večina izbrala. Tongue


Bolje rečeno: izbran/a je bil/a zaradi največjega števila glasov. Ali je en glas tudi ena oseba, je pa veliko vprašanje.

Slovenec leta je bil izbran na podlagi dopisnic. Ali je en človek poslal le eno dopisnico?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Doživetje utrujenosti(Guest)
Guest




Re: sončna osebnost
Reply #20 - 17.02.2006 at 21:20:28
 
Na Katedrali se masturbirajo voščene lutke

p.s.
Dva komentarja tituda vredna razmisleka:
"Tatjana, iz tekme za osebni prestiž si Pozitivke kujejujo takšen ali drugačen dobiček in obratno, iz prestiža Pozitivk si skušamo skovat takšen in drugačen oseben dobiček. Dobiček ni nujno neposredno materialen, kar pa še ne pomen, da ga ni mogoče tako ali drugače tudi materializirat."

"Pozitvke so zavestno pognale mašinerjo za pranje umazananega perila, ko so s projektom sončne osebnosti leta sploh lotile promocije izbranih osebnosti. Pranju umazanega perila bi se blo mogoče izognit samo brez tovrstnih promocijskih akcij. Če pa se že organizirajo, postane pranje umazanega perila pač del promocijske akcije same tud če bo to dejstvo uredništvo skušalo pospravit pod preprogo."




Back to top
 
 
IP Logged
 
Doživetje utrujenosti(Guest)
Guest




Re: sončna osebnost
Reply #21 - 17.02.2006 at 21:24:44
 
Kaj se dogaja na Katedrali z voščenimi lutkami?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tatjana Malec(Guest)
Guest




Re: sončna osebnost
Reply #22 - 17.02.2006 at 21:49:41
 
PESNJENJE GROZDA
(Napisala sončna osebnost leta 2005)

Napisala sem pesem.
Preoblečeno v darovalko luči.
Poglej, ta grozd na mojih dlaneh,
to družino zlatih jagod,
ki se tišče med seboj
in lepijo na moje prste.
Prisluhni temu pesnjenju v grozdu!

Jagode so ovite v žametno svilo
mojega navdiha.
Sonce jim je položilo
svetlobo v pesem
in dremavost besed
v nežno podkožje.

Jagode so mi spregovorile,
kako so vstale iz zemlje
in nastavile svoj obraz soncu,
ki jim je namotavalo
svetlobno prejo v vlakna.
Jasnino in milino neba.
In grozd je začel utripati
v mojih rokah.

Kakor, da bi v njem oživelo sonce,
je bil, ko je shranjeval koščke svetlobe
in jih pretvarjal v besede,
ki so hotele povedati,
da je sonce hotelo napisati pesem zanj,
pa je sonce pozlatilo vse besede
in si izmislilo jagode.

Jagode najbolj podobne
besedi ljubezen
in podobi zmehčane jasnine.

Vendar nihče točno ne ve
kaj je grozd hotel povedati,
ko se je moja roka dotaknila
zelenega lista, ki je nihal
nad grozdom in mi jemal besede iz ust,
ko je zorel s svojo pesmijo
in pozlatil pogled.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Tatjana Malec(Guest)
Guest




Re: sončna osebnost po kateri se pljuva
Reply #23 - 17.02.2006 at 22:12:06
 
Hojla, Igor, tako pa ne razpravljaj, jaz Andresa sploh ne poznam, ne vem kdo je, ga nisem nikoli videla, nikoli govorila z njim, ne gojim nobenih ne pozitivnih in ne negativnih čustev z osebkom. Mene Anders in njegov medij sploh ne zanimata, v kolikor ne objavlja žaljivih vsebin zoper mene.

Osebek pod psevdonimom Andres mi je le toliko znan, da vem, da je bil na njegovih spletnih straneh Katedrale objavljen žaljiv članek zoper mojo čast, ugled in dobro ime. Se bom pozanimala za njegove osebne podatke in bom iprek svojega odvetnika vložika odškodninsko tožbo v kolikor v 24 urah ne umakne žaljivega članka in se mi javno ne opaviči na pozitivkah in na svojem mediju. Naj se osebek pod psevdonimom Anders zaveda, da odgovarja po zakonu o medijih za vsebine, ki jih objavlja v svojem mediju, po zakonu o obligacijskih razmerjih pa še odškodninsko in da odškodnine za takšne žalitve niso majhne.

Z mano ne bo prav nihče pral umazanega perila.

Tatjana Malec
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogumil
1
*
Offline


Posts: 6

Re: sončna osebnost
Reply #24 - 17.02.2006 at 22:26:12
 



Quote:
bogumil wrote on 17.02.2006 at 21:06:00:
Quote:
bogumil wrote on 17.02.2006 at 19:54:31:
Sončna osebnost si predstavljam kot osebo, ki s svojo toploto in svetlobo nenehno in vsepovsod odstranjuje mraz in temo, že s svojo samo pojavnostjo, kaj šele z dejanji.

Nam je sedaj po izboru, kaj bolj toplo pri srcu, kaj bolj jasno? To, kar nam pošilja Sončna osebnost, jaz ne sprejmem!

Ja tako je to. Vsak ima svoje mnenje. meni tudi ni všeč Slovenec leta, pa kaj morem, če ga je večina izbrala. Tongue


Bolje rečeno: izbran/a je bil/a zaradi največjega števila glasov. Ali je en glas tudi ena oseba, je pa veliko vprašanje.

Slovenec leta je bil izbran na podlagi dopisnic. Ali je en človek poslal le eno dopisnico?



UndecidedNi mi znan način izbora Sončne osebnosti, so bile tudi dopisnice v igri? Če da, se vdam.
Back to top
 

Če hodiš samo v sončnih dnevih, nikoli ne prideš do cilja.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #25 - 17.02.2006 at 22:51:09
 
bogumil wrote on 17.02.2006 at 22:26:12:
UndecidedNi mi znan način izbora Sončne osebnosti, so bile tudi dopisnice v igri? Če da, se vdam.


Torej sodiš nekaj in pišeš o nečem, za kar sploh ne veš, kako je v resnici potekalo. Na strani www.pozitivke.net lahko vse najdeš.  Roll Eyes

Ni zastonj Prešeren rekel: Le čevlje sodi naj kopitar... Cool
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bogumil
1
*
Offline


Posts: 6

Re: sončna osebnost
Reply #26 - 17.02.2006 at 23:56:54
 

Quote:
bogumil wrote on 17.02.2006 at 22:26:12:
UndecidedNi mi znan način izbora Sončne osebnosti, so bile tudi dopisnice v igri? Če da, se vdam.


Torej sodiš nekaj in pišeš o nečem, za kar sploh ne veš, kako je v resnici potekalo. Na strani www.pozitivke.net lahko vse najdeš.  Roll Eyes

Ni zastonj Prešeren rekel: Le čevlje sodi naj kopitar... Cool



1. Nisi mi odgovoril na vprašanje o načinu glasovanja, torej lahko sklepam, da imaš razlog, da o tem ne govoriš.
2. Sodim ne, vso pravico pa imam povedati svoje stališče in to je, da iz zgornjih postov Sončne osebnosti ne sije nič  sončnega. Se strinjaš?
Back to top
 

Če hodiš samo v sončnih dnevih, nikoli ne prideš do cilja.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #27 - 18.02.2006 at 01:09:17
 
bogumil wrote on 17.02.2006 at 23:56:54:
1. Nisi mi odgovoril na vprašanje o načinu glasovanja, torej lahko sklepam, da imaš razlog, da o tem ne govoriš.
2. Sodim ne, vso pravico pa imam povedati svoje stališče in to je, da iz zgornjih postov Sončne osebnosti ne sije nič  sončnega. Se strinjaš?


Sem ti odgovoril o načinu glasovanja. Vse kar te zanima najdeš na Pozitivkah. Wink

Če se strinjam, da imaš pravico povedati svoje mnenje? Veš da se strinjam. Tako kot imam jaz pravico povedati, da mi ni všeč pesem, ki bo zastopala Slovenijo na Evrosongu. Se strinjaš?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Ales2a(Guest)
Guest




Re: sončna osebnost
Reply #28 - 18.02.2006 at 07:59:10
 
Quote:
p.s.
Dva komentarja tituda vredna razmisleka:
"Tatjana, iz tekme za osebni prestiž si Pozitivke kujejujo takšen ali drugačen dobiček in obratno, iz prestiža Pozitivk si skušamo skovat takšen in drugačen oseben dobiček. Dobiček ni nujno neposredno materialen, kar pa še ne pomen, da ga ni mogoče tako ali drugače tudi materializirat."

"Pozitvke so zavestno pognale mašinerjo za pranje umazananega perila, ko so s projektom sončne osebnosti leta sploh lotile promocije izbranih osebnosti. Pranju umazanega perila bi se blo mogoče izognit samo brez tovrstnih promocijskih akcij. Če pa se že organizirajo, postane pranje umazanega perila pač del promocijske akcije same tud če bo to dejstvo uredništvo skušalo pospravit pod preprogo."






Bom še enkrat tokrat zadjič povzel !!!!

Glede glasovanja, sončno osebnost izbirajo bralci s klikanjem na ankete na speltu v sodelujočih medijih. Ankete so narejene tako, da se lahko glasuje 1x iz enega računalnika, seveda je tehnika nepopolna in na vsake nekaj dni, ko se spremeni prepoznavnost računalnika se lahko ponovno odda glas za eno osebo. (lahko da nekateri obvaldajo to storiti tudi prej). S tem glasovanje ni nič manj relevantno, kajti tudi za vsa ostala glasovanja od Eme daleje (telefonska, pošta...) je tako večkrat lahko glasuješ za eno osebo. S tem, da je kot razumem glasovanja bistvo to, da imajo vsi enake možnosti za večkratno glasovanje za vse kandidate. Torej če za enega glasuje eden 100x se nekako izravna, če tudi za drugega drugi glasuje 100x in to je to.

Tako vrsto galsovanja pozna večina izborov tako, da o tem ne bi več.

Bom pa povezel se nekaj besed o nečem drugeč in sicer o našem dojemanju stavri, duhovnem vidiku, spoštovanju, ljubezni, modrosti ter skupnem sodelovanju pri tem da stavri izboljšamo.

Če je stojči napisal določene stvari in jih posredno namenil tudi pozitivkam, lahko rečem ok, se z določenimi zadevami strnijamo.

Zelo težko je namreč narediti pravično glasovanje, zaenkrat zmaga kdor je med bralci najbolj dejaven ali poznan.

To vejo vsi, tudi stojči in to je problem pri vseh glasovnajih kot je povedal igor in to napihovat je najlažje.

Kot vedno povem to ni tekmovanje to je naša zahvala vam, ki delate dobre stvari in kot pravi Manca Košir v sonči osebnosti leta vidi to, da je v dvorani okrog 20 zmagovalcev.

S tem sem povedal vse, kar se tiče sončne osebnosti in glasovanje za sončno osebnost leta kot naša zahvala tem ljudem, ki jih ostali mediji premelo predstavljajo, kaj šele da bi jim kdo rekel iskrena HVALA, je in bo prireditev opravljala svoje poslanstvo tudi dalje.

Iz ene same velike hvaležnosti in zavedanja, koliko dobrega ti ljudje storijo za nas.

To zgoraj je edini razlog zakaj sem leta 2003 prvič predlagal izbor sončne osebnosti leta, res, to ni za promocijo pozitivk, drugače bi bil to izbor samo pozitivk k njemu pa vsako leto povabimo večino medijev s tega področja.  

Ideja o tem je že dolgo tlela v meni, ker se mi je zdelo, da če kdo si to ljudje, ki delajo dobre stvari in dobra dela zasluži, da jim rečemo to ste pa letos res dobro naredili, poleg tega pa je lepo da se enkrat letno zberemo in da se spoznamo, pogovorimo in družimo. To je tudi skupni vtis vseh udeležencev na svečani razglasitvi.


Pozitivke majo druge načine promocije, je pa res, da so tudi mediji dobro sprejeli to idejo (in upam da bodo še kakšno, tako dobro kot so sprejeli idejeo dr. drnovška in tudi drugih...)

Hvala Bogu.

Kaj ma tu pranje umazanega perila s tem ne vem mislim pa da titudi enači prireditev z odnosi nominirancev, ki so samo ljudje in to se je treba zavedat. Tudi sončne osebnosti delajo napake in hvala bogu da jih, se iz tega vsi nekaj naučimo.

Odnosi med tatjano, miranom in stojanom so druga zgodba v katero ste se eni spet ujeli. Torej je očitno tudi del vaše zgodbe, ampak s sončno osebnostjo to nima nič.


Zdej pa še to zakaj Tatjane nismo nominirali prejšnja leta, ker je enostavno nismo poznali v tem merilu, da bi si zaslužila nominacijo. To sem tudi povedal javno.
Letos pa si je s svojim obširnim pseniško duhovnim opusom in delovanjem to nominacijo definitivno prislužila. In bralci so jo potrdili.

Sem pa letos že pred glasovanjem razmišljal kako naj uredimo to, da bo naslednje leto prireditev tudi bolj relevantna kar se tiče vplivov prepoznavnosti na glasovanje in da bodo priznaja dobila dela in ljudje, ki si enako zaslužijo ta naziv, pa ga zaradi medijske neizpostavljenosti ne bi nikoli dobili.
Zato bomo poleg izbora bralcev, izbrali tudi sončno osebnost po izboru komisije in verjetno podelili dve priznanji.

Tako to gre, nikoli ne bo vse popolno, in v našem duhovnem svetu se tega pač zavedamo, zato si pomagamo in sprejemamo predloge. To je skupna duhovna in osebna rast.
In potem je vsem bolje in vsi s tem veliko dobrega pridobimo!

Zato ne sprejemam na grob in enostranski način povedane stvari, dobrodošlo je da vsak pove svoje mnenje, na nas pa je, da smo toliko modri ga bodo vedno poslušali in razumeli, saj prinaša sporočilo.

Predvsem pa dragi moji prijatelji, na teh straneh in tudi tem forumu si želim videti več spoštovanja, prijateljstva, pripravljenosti za pomoč, predvsem pa to da če nekateri naši prijatelji, kot jih sam imenujem, ne najdejo pravega načina in ljubezni drug do drugega, da jim to pomagate ozavestiti. Tu res pogrešam vašo nepristransko vlogo in vstrajanje na tem, da se stvari uredijo na prijateljski način, saj se razume, ne moremo napredovat kot forum revija in niti kot ljudje, če drug drugega ne spoštujemo, si ne pomagamo, se ne razumemo in ne ljubimo med sabo. Kako si predstavlajte, da boste pomagali ostalim zunaj tega, naravi in zemlji, če ste popolnoma razdvojeni namesto, da bi imeli jasno čisto svetlo skupno zavedanje, kej je res pomebno.  Wink Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tatjana Malec(Guest)
Guest




Re: sončna osebnost
Reply #29 - 18.02.2006 at 19:22:53
 
Sporočilo avtorja prispevka pesnici z dne 18.2.2006

Razlog zakaj sem napisal oni članek o vprašljivosti
> regularnosti za sončno osebnost je bil v tem, da ste me vi
> obtožili, da skozi Jako pošiljam svoje prispevke…

Članek torej ni bil napisan in dan v objavo z namenom ustvarjalne in konstruktivne kritike podelitve priznanja Sončna osebnost 2005, temveč kot maščevanje za "obtožbo".... No, vidite kako lahko izdajatelj nasede!

Lepa reč!

Drugo leto vsi tisti, ki boste na listi za nominirance glejte, da se zgornjemu avtorju iz Postojne ne zamerite,
kajti dobili boste bumerang nazaj...

 Grin Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4