Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8440 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Glasniki resnice, pozor!
17.01.2004 at 20:45:21
 
Ob prebiranju postov in člankov na Pozitivkah, sva dobila občutek, da ob pisanju oz. s pisanjem vsak na nek način izraža vedenje, vedenje o resnici. Govori o mislih, spoznanjih, ki so za njega (in za vse ostale tudi, seveda) resnica. Po drugi strani pa, to resnico postavlja na laž. Ker… kaj je resnica. Po teoriji vsak trdi, da je resnica tisto, kar ni odvisno od mojih(njegovih) prepričanj, nekaj kar je izven mojega (njegovega) zavedanja. Recimo, če napišem, da je nekaj resnica, in če nekdo nasprotuje temu, potem bi jaz moral ob tem ostati ravnodušen. Ker, če se povrnem prej napisanemu, je resnica nekaj nad mojim »jazom« , tako da  moj »jaz« ne bi niti smel ob tem reagirati. Ko pa bereš nadaljnje poste (replike), pa začutiš nek čustven odziv (recimo neko željo, da dokažeš, da imaš prav). Saj če ne bi hotel s tem nekaj dokazati, niti ne bi ustvarjal oz. razmišljal oz. trdil, da je nekaj res (ali laž).

Verjamem, da »vsi« iščemo Resnico.  Smiley Ampak kaj v resnici iščemo. Pravzaprav ne iščemo resnico. Če bi iskali resnico, bi se s tem podrl ves naš svet, naše predstave in tudi naš jaz. Odpovedati bi se morali vsemu kar imamo, kar poznamo. S tem, ko pa zagovarjamo nekaj, pa to ni dokaz, da smo se pripravljeni čemu odpovedati.

Zakaj ves čas govorimo, da je naš Jaz lažen? Saj to je vse,kar imamo. In edino to imamo, in skozi to delujemo. To smo.

Res je, da smo mi (kot oseba skozi otroštvo, vzgojo) postali nek jaz, nek odsev okolice. Ampak s tem, ko naš jaz zanikamo, ga označimo za lažnega, kot ne našega, naredimo isto, kot smo kot otroci. Zopet povzamemo neko tuje mnenje, prepričanje, predstavo, ki naj bi ustrezala »resničnemu« jazu.

S tem, ko naš jaz (ego) zanikamo (in če rečemo, da je lažen, potem ga zanikamo – oz. verjetno ga zanikati niti ne moremo, zato rečemo, da je lažen), je to odraz nesprejemanja in nerazumevanja samega sebe in v končni fazi tudi nepoznavanje resnice.

Vse je samo v naši glavi. Tudi resnica. Tudi laž. In laž in resnico je ustvaril naš um, da lahko deluje. Da imamo snov, da lahko razmišljamo. Saj o enosti ne moremo razmišljati. Moramo neko stvar ločiti: +, - ; 1 ali 0. In vse, vsa prepričanja izhajajo iz tega. Tudi iskanje resnice je odraz delovanja našega jaza, ega. Ločujemo in ustvarjamo prepričanja  zato, da lahko doživljamo neke občutke, saj to nas dela žive. In človeška lastnost je, kar nas loči od živali, da imamo to sposobnost, moč, nad ustvarjanjem lastnih občutkov. Lahko temu rečemo ustvarjalnost. In resnica je tu. Resnica je torej skupek tega, kar delimo na višji ali nižji jaz, resnica je ustvarjalec.


Robi in N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #1 - 17.01.2004 at 22:26:53
 
Quote:
In človeška lastnost je, kar nas loči od živali, da imamo to sposobnost, moč, nad ustvarjanjem lastnih občutkov. Lahko temu rečemo ustvarjalnost. In resnica je tu. Resnica je torej skupek tega, kar delimo na višji ali nižji jaz, resnica je ustvarjalec.

Ko se moj macek spravi igrat s kaksno zogico, ali s cem podobnim, si ustvarja svoje lastne obcutke. Zna bit pri tem tudi kar ustvarjalen, recimo ko je treba zogico zbezat iz kaksnega kota, pa se pri cem drugem tudi. Po tvojem (vajinem) razmisljanju je v tem resnica ce ze ne kar Resnica. Pa se mi zdi, da se moj mackon ne obremenjuje prevec s tem, jest pa se nisem tako pameten.

Kaksne barve je zares (resnicno) breskev? Oranzne? Marelicne? Rumenkasto-oranzkasto-rdeckaste? Barve soncnega vzhoda na lepo in jasno jutro, opazovano z barke sredi morja? Zelene (ce recimo se ni povsem zrela)? Breskove?

O tem se lahko prepirava v neskoncnost, ali pa se zelo hitro dogovoriva, zelo odvisno od tega, kaj zeliva s tem dogovorom dosect.

Resnica je zame vedno dogovor, lahko cisto zaseben, med nama dvema recimo, da je ta breskev zelena, ali pa splosno sprejet, recimo, da je danes sobota.

Na najvisjem nivoju abstrakcije, pa je zame resnica vsota vseh dogovorov in zaveza, da jih bom spostoval. Ta vkljucuje dogovor, da bom svoji partnerki povedal, kje sem dejansko prezivljal sobotni vecer in si ne bom izmislil necesa, za kar bi se mi zdelo, da bi ona rada slisala. Pa dogovor, da ce si bom izmisljeval zgodbice pred sodnikom, da grem lahko v zapor in se mnoge druge.

Posedovati ekskluzivno in edino resnico je zato zame odnos. Dostikrat neprimeren odnos do drugih. Gre za vsiljevanje svojega videnja drugim, brez dialoga, brez razprave. Gre za moc in kontrolo, celo zelo pogosto se uporablja resnica v te namene. Gre za moznost enostranskega spreminajnja dogovorov tako, da bolj ustrezajo njegovim partikularnim interesom.

Zato velike vecine clankov na pozitivkah ne preberem. Itak se mi zdijo dolgocasni.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #2 - 17.01.2004 at 22:47:23
 
V precejšnji meri se z vama strinjam, določene stvari pa so me zmotile.

Quote:
Vse je samo v naši glavi. Tudi resnica. Tudi laž. In laž in resnico je ustvaril naš um, da lahko deluje. Da imamo snov, da lahko razmišljamo. Saj o enosti ne moremo razmišljati. Moramo neko stvar ločiti: +, - ; 1 ali 0. In vse, vsa prepričanja izhajajo iz tega. Tudi iskanje resnice je odraz delovanja našega jaza, ega. Ločujemo in ustvarjamo prepričanja  zato, da lahko doživljamo neke občutke, saj to nas dela žive. In človeška lastnost je, kar nas loči od živali, da imamo to sposobnost, moč, nad ustvarjanjem lastnih občutkov. Lahko temu rečemo ustvarjalnost. In resnica je tu. Resnica je torej skupek tega, kar delimo na višji ali nižji jaz, resnica je ustvarjalec.





Če je vse v naši glavi, zakaj potem ne ne bi mogli razmišljati o enosti?

Sicer lepo, da vaju tako skrbi za glasniško ekipco, vendar pa mi slednje da kar precej materiala za razmislek o vsem.

(predvsem me zmotijo razne demagogije v stilu "vse je v naši glavi" ali "o enosti ne moremo razmišljati" in podobno, ko pa pride do floskule "resnica je ustvarjalec")



Če malo  pogledam tek vajinih misli in neverjetne lupinge, ki sta jih naredila se lahko resnično zabavam:

1. postavka: Vse je samo v naši glavi.

vaju pripelje, do tega, da je tudi resnica v naši glavi (Tudi laž in najbrž tudi um)
še več: "resnico je ustvaril naš um, da lahko deluje. Da imamo snov, da lahko razmišljamo."

(do tu še lahko sledim nekakšni povezanosti misli: vse je v naši glavi, tudi resnica, ki jo je ustvaril naš um, da lahko deluje)

2. postavka, ki poskuša odgovoriti na to zakaj je temu tako pa mi spodmakne tla pod nogami: naš um je ustvaril resnico zato "Ker o enosti ne moremo razmišljati." - res modra utemeljitev

(zakaj ne moremo razmišljati o enosti, če je vse v naši glavi - najbrž enost pri vsem ne more biti izvzeta)

3. naslednja abotnost, ki se vmeša v celotno sklepanje pa je resnično carska: "Ločujemo in ustvarjamo prepričanja  zato, da lahko doživljamo neke občutke, saj to nas dela žive."

(vse je v glavi, um je ustvaril resnico, ker o enem ne moremo razmišljati in zato moramo ločevati - če hočemo živeti moramo ločevati: doživljanje nekih občutkov nas dela žive)

skratka: mi ustvarjamo lastne občutke in resnica je v tem: resnica je ustvarjalec

V glavnem vama je uspel krasen salto mortale:

Vse je samo v naši glavi. - Tudi resnica. - resnico je ustvaril naš um, da lahko deluje - Resnica je torej skupek tega, kar delimo na višji ali nižji jaz, resnica je ustvarjalec.


S štartne pozicije, da je vse samo v naši glavi tudi resnica, ki je naredil um, ker o enosti ne more razmišljati sta sta preko doživljanja občutkov, ki nas dela žive prišla do sklepa, da je resnica skupek tega, kar delimo na višji in nižji jaz, da je resnica ustvarjalec.  Undecided

(a ni že resnica tista, katero je ustvaril um, oziroma del vsaga, kar je v naših glavah, a nista tudi višji in nižji jaz samo v naših glavcah zato, ker o enosti ne moremo razmišljati)

Načeloma sta torej naredila skoraj vse napake, ki jih očitata ostalim.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #3 - 18.01.2004 at 09:22:53
 
Saj uživam. Smiley


Samo to.....


Robi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #4 - 18.01.2004 at 10:16:49
 
t wrote on 17.01.2004 at 22:47:23:
Če je vse v naši glavi, zakaj potem ne ne bi mogli razmišljati o enosti?

(zakaj ne moremo razmišljati o enosti, če je vse v naši glavi - najbrž enost pri vsem ne more biti izvzeta)




Enost = ni dobrega, ni slabega, ni nasprotujočih si polov. S tem, ko že nekaj rečeš, že drugo zanikaš. Če recimo rečeš, da je nekaj recimo televizija, že zanikaš, da ni avto. Če bi bilo vse enost, ne bi obstajalo nič, niti vesolje. Že vesolje je ločevanje, ločevanje na sonce, zemljo… že to je dvojnost.
Ljudje imamo le eno približno idejo o enosti. Ko rečem, recimo, da sva dva eno, takrat samo ne čutimo nekih trenj, nesoglasij. Še vedno pa sva seveda dva.
Že samo razmišljanje (na splošno) je dvojnost, ločevanje. V naši glavi je samo ideja o enosti, to pa lahko pomeni marsikaj, za vsakega nekaj drugega.

Mislim, da je stvar v tem, da ti misliš, da razmišljaš o enosti, ampak razmišljaš pa o ideji o enosti.

Da se ne bom ponavljala, vse je v naši glavi.

Mi se zavedamo samo dvojnosti, ločevanja. Imamo idejo o enosti, ampak če bi se zavedali enosti, se ničesar več ne bi zavedali. Ne bi več vedel, da je enost. Ker ne bi bilo več dvojnosti.


Quote:
Načeloma sta torej naredila skoraj vse napake, ki jih očitata ostalim.


Kako? Prosim, razloži.

N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #5 - 18.01.2004 at 11:11:28
 
Quote:
Enost = ni dobrega, ni slabega, ni nasprotujočih si polov. S tem, ko že nekaj rečeš, že drugo zanikaš. Če recimo rečeš, da je nekaj recimo televizija, že zanikaš, da ni avto. Če bi bilo vse enost, ne bi obstajalo nič, niti vesolje. Že vesolje je ločevanje, ločevanje na sonce, zemljo… že to je dvojnost.
Ljudje imamo le eno približno idejo o enosti. Ko rečem, recimo, da sva dva eno, takrat samo ne čutimo nekih trenj, nesoglasij. Še vedno pa sva seveda dva.
Že samo razmišljanje (na splošno) je dvojnost, ločevanje. V naši glavi je samo ideja o enosti, to pa lahko pomeni marsikaj, za vsakega nekaj drugega.

Mislim, da je stvar v tem, da ti misliš, da razmišljaš o enosti, ampak razmišljaš pa o ideji o enosti.



Da se ne bom ponavljala, vse je v naši glavi.


pa kdo pravi, da dobro in slabo sta?

(tako dobro, kot slabo sta vedno dobro in slabo za nekoga - in kar je zame dobro je najbrž za drugega lahko slabo)

- ko rečem dobro ne zanikam slabega, temveč ga šele vzpostavim kot opozicijo (dokler se ne lotim ločevanja ni ne enega ne drugega)
- ko rečem tema, ne zanikam svetlobe, temveč lahko preprosto opišem neko stanje (šele z negacijo, kot logično operacijo pridemo do zanikanja v stilu: to je to, torej to ni ono)

tudi, ko razmišljam o televiziji, razmišljam o ideji televizije - ker pač nimam televizorja v glavi, ampak samo njegovo idejo

ideja kot taka pa ni nekaj omejenega, niti nekaj omejujočega

kar pa se mišljenja tiče, ni vsako mišljenje zgolj razmišljanje, temveč je tudi dojemanje, pojmovanje, zrenje, motrenje ... in samo nekatera od teh umskih opravil se prekrivajo s tvojim pojmovanjem in linearno jezikovno omejonostjo

(vesolje ni ločevanje, saj obsega tako Zemljo, kot Sonce, ostale planete zvezde, ozvezdja in druga nebesna telesa - kar se mene tiče je vesolje združevanje vsega tega; sam si vesolja brez zvezd ne morem predstavljati - to bi bilo nekaj drugega; vesolje  ni dvojnost vseh njegovih delov temveč njihova celovitost)

Quote:
Mi se zavedamo samo dvojnosti, ločevanja. Imamo idejo o enosti, ampak če bi se zavedali enosti, se ničesar več ne bi zavedali. Ne bi več vedel, da je enost. Ker ne bi bilo več dvojnosti.


Česa se zavedaš lahko govoriš samo zase. Kar se mene tiče se celote vsega lahko zavedam vedno in povsod.

Meni enost ne diši preveč, saj je to samo neko stališče, poleg tega pa preveč diši po analitičnosti, zato raje govorim o celoti (v smislu hermenevtičnega kroga).

Zavedanje in zavest nista samo linearno pogojena tako kot jezik ali razmišljanje, zato zavedanje enosti ne pomeni toliko tega, da smo eno z vsem v smislu nekega poenotenja, kot pa to, da imamo svoje mesto v celoti vsega - da tudi mi tvorimo celoto (enost) in da smo njen nujni sestavni del. Gre torej za zavedanje, da smo v vsakem trenutku del nečesa popolnoma celovitega in da je tudi celota sama del nas.

(gre za mišljenje, ki od nas zahteva, da celoto spoznavamo in mislimo preko njenih delov, dele celote pa preko colote same)


Quote:
Kako? Prosim, razloži.

N.



ja postala sta glasnika resnice, pri čemer pa sta popolnoma pozabila na vsaj minimalne kriterije koherentnosti:

Od tega, da je "vse samo v naših glavah" in da je resnica samo proizvod našega uma, sta prišla do tega, da je "resnica skupek tega, kar delimo na višji ali nižji jaz, resnica je ustvarjalec."

(najprej gre za napačno posplošeno predpostavko, katere se pri glasnikih uporabljajo povsem nekritično in nereflektirano v nadaljeveanju pa zapadeta v mešanje nivojev, Resnice in resnice, resničnosti, ustvarjenega in ustvarjajočega ter v pretirano nekritično posploševanje in vpeljevanje nekaterih novih pojmov brez kakršne koli minimalne predhodne pojasnitve - pri čemer pa sta seveda prepričana (vsaj tako delujeta), da je to Resnica (ali vsaj resnica))


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #6 - 18.01.2004 at 12:07:00
 
Mene niti najmanj ne moti, če nekdo piše o svoji resnici, dokler ne začne bluzit, da je samo njegova resnica edina prava. V bistvu ima prav, edina prava je za pisca, kanalizatorja... Ne pa za vsakogar. Pa fajn bi blo, če bi bli mi vsi zmožni sprejemat to, da obstaja veliko resnic in da pustimo in dovolimo prqav tako drugim, da pišejo in govorijo o svoji.

Robi in N., to je bla itak vajina resnica, ko sta odprla ta topik, to je pa moja kar zdaj pišem.  Wink

In zarad veliko različnih resnic sveta ne bo konec, potrebno se je le toliko odpreti, da lahko vse te resnice krožijo, krožijo, krožijo ...in prihajajo vse bližjer univerzalni resnici!

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #7 - 18.01.2004 at 12:53:44
 
t wrote on 18.01.2004 at 11:11:28:
- ko rečem dobro ne zanikam slabega, temveč ga šele vzpostavim kot opozicijo (dokler se ne lotim ločevanja ni ne enega ne drugega)
- ko rečem tema, ne zanikam svetlobe, temveč lahko preprosto opišem neko stanje (šele z negacijo, kot logično operacijo pridemo do zanikanja v stilu: to je to, torej to ni ono)

Če rečeš tema, torej da obstaja tema, seveda tudi kot opozicijo rečeš, da obstaja svetloba. To res ni zanikanje. Čim pa rečeš, zdaj je zunaj tema, pa hkrati zanikaš, da je dan.


Quote:
Česa se zavedaš lahko govoriš samo zase. Kar se mene tiče se celote vsega lahko zavedam vedno in povsod.


Pazi.
Enost in celota ni eno in isto. In govorila sem o enosti. Ne o celoti.
Po drugi strani pa, ali se res vedno in povsod zavedaš celote? Ali pa imaš v glavi idejo/e o celoti. Ker če je ideja, potem ni zavedanja. Če pa se zavedaš, res zavedaš vedno in povsod celote, pa razloži celoto televizije (naprimer).


Quote:
Meni enost ne diši preveč, saj je to samo neko stališče, poleg tega pa preveč diši po analitičnosti, zato raje govorim o celoti (v smislu hermenevtičnega kroga).


Kakšnega kroga? Se vidi, kako sem nenačitana. Še nisem slišala za hermenevtični krog. Ne bi pa nič imela proti, če bi mi ga pojasnil.

In t, jaz nisem trdila, da je to, kar pravim resnica. Na osnovi česa si ti dobil ta sklep?

N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #8 - 18.01.2004 at 13:00:54
 
Petra. wrote on 18.01.2004 at 12:07:00:
In zarad veliko različnih resnic sveta ne bo konec, potrebno se je le toliko odpreti, da lahko vse te resnice krožijo, krožijo, krožijo ...in prihajajo vse bližjer univerzalni resnici!



Saj resnice nikoli samo ne krožijo, krožijo, krožijo, vsakogar se dotaknejo. Tudi ti, ko si s tem rekla, da te ne moti, mislim, da nisi bila čisto odkrita in mislim, da bi raje videla, da bi se drugače pisalo o resnici, in da bi vsakdo izmed nas imel drugačno resnico kot jo ima zdaj. Tisto resnico, ki je bližje tvoji idejo o univerzalni resnici.

Resnica, beseda resnica, je zelo močna beseda. Nekako kot Bog. In nas ne poušča ravnodušne.  Če ne ne bi bilo nekih verskih sekt in podobno.

Pustiti, da neke resnice krožijo, lahko privede do zavajanja.   Nekako imam v glavi otroka (in ljudje smo majhni otroci), vse verjamemo, le prave besede je potrebno uporabiti.

N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #9 - 18.01.2004 at 13:33:15
 
Quote:
Če rečeš tema, torej da obstaja tema, seveda tudi kot opozicijo rečeš, da obstaja svetloba. To res ni zanikanje. Čim pa rečeš, zdaj je zunaj tema, pa hkrati zanikaš, da je dan.


dozdeva se mi, da si se ujela v zanke logičnega dualizma nasprotij, vendar pa nam naša govorica kot naše domovanje in območje mišljenja ali zavedanja omogoča več, kot zgolj logično dualistično-logično rezoniranje: govorica nam omogoča tudi zajemanje celote vsega - omogoča nam tudi seganje čez, v tisto neizrekljivo in nemisljivo

če rečeš, da je zunaj tema, ne zanikaš ničesar

saj je tema precej širši pojem, kot svetloba: tema vedno že je, nikamor ne gre in bi jo fizikalno najlaže opisali kot brezenergijsko stanje - kot odsotnost svetlobe

(lahko je temačen dan, lahko je ravno sončni mrk, ali pa si pozabil dvigniti rulete, mogoče pa te je čez noč napadla siva mrena, v kavi je bil metanol . . .)

poleg tega, dan, če smo dosledno pikolovski ni nasprotje teme, nasprotje teme je svetloba, nasprotje dneva pa je noč,

(pri čemer je semantično gledano dan pojem, ki ima večji obseg kot noč: reče se, da ima dan 24 ur, in ga lahko razdelimo na jutranji del, dnevni del, večerni del in nočni del: če torej rečem, da je tema, ne zanikam tega, da je dan, temveč mogoče samo to, da ni svetlo; po drugi strani pa je dan tudi tisti del dneva, ko je svetloba)

Quote:
Pazi.
Enost in celota ni eno in isto. In govorila sem o enosti. Ne o celoti.
Po drugi strani pa, ali se res vedno in povsod zavedaš celote? Ali pa imaš v glavi idejo/e o celoti. Ker če je ideja, potem ni zavedanja. Če pa se zavedaš, res zavedaš vedno in povsod celote, pa razloži celoto televizije (naprimer).


joj,

ni celote brez enosti - celota vsega, je sama sebi enost

ko se govori o celoti, sam koncept celote zajema tudi njeno enost: celota je znotraj in zunaj same sebe enovita: v njej ni  ničesar premalo in ničesar odvečnega

ideja ni isto, kot zavedanje ideje, še manj pa zavedanje nečesa, kar je zunaj glave

(zavedanje celote televizije mi je v tem življenju pobralo kar nekaj let: lepa štiri leta moje mladosti + še kakšno leto spotoma, vendar pa trenutno nimam dovolj časa, da bi ti pojasnil celoto televizije - za začetek pa ti v branje predlagam elektrotehniški priročnik)


Quote:
Kakšnega kroga? Se vidi, kako sem nenačitana. Še nisem slišala za hermenevtični krog. Ne bi pa nič imela proti, če bi mi ga pojasnil.


hermenevtični krog je krog razumevanja, preprosto pravilo, ki pravi, da moramo celoto spoznavati (dojemati) po njenih delih, dele pa po celoti, katero sestavljajo


Quote:
In t, jaz nisem trdila, da je to, kar pravim resnica. Na osnovi česa si ti dobil ta sklep?

N.



ko recimo govoriš tole:

Quote:
Vse je samo v naši glavi. Tudi resnica. Tudi laž. In laž in resnico je ustvaril naš um, da lahko deluje. Da imamo snov, da lahko razmišljamo. Saj o enosti ne moremo razmišljati. Moramo neko stvar ločiti: +, - ; 1 ali 0. In vse, vsa prepričanja izhajajo iz tega. Tudi iskanje resnice je odraz delovanja našega jaza, ega. Ločujemo in ustvarjamo prepričanja  zato, da lahko doživljamo neke občutke, saj to nas dela žive. In človeška lastnost je, kar nas loči od živali, da imamo to sposobnost, moč, nad ustvarjanjem lastnih občutkov. Lahko temu rečemo ustvarjalnost. In resnica je tu. Resnica je torej skupek tega, kar delimo na višji ali nižji jaz, resnica je ustvarjalec.



je beseda "resnica" tu kar nekajkrat uporabljena, nikjer pa eksplicitno ne zapišeš, da to kar tu govoriš ni resnica, zato pač sklepam, da misliš, da je to, kar tu pišeš resnica (da si ti koncept resnice predstavljaš tako kot si napisala)



uživaj!


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #10 - 18.01.2004 at 14:02:05
 
Itak se vsakogar nekaj dotakne. Nekaj bolj kot kaj drugega.

Valda mene tudi kdaj kaj zmoti. Npr. ko sem ravno navedla, da me moti, ko nekdo razlaga nekaj, kot da mora to veljati za vse. Zdaj je pa stavar mene koliko si bom dovolila, da me to moti. In saj pravim, ko bom dosegla popolni notranji mir, me ne bo nič več zmotilo. To lahko rečem zase. Evo, pa si spet pogojujem.  Grin

Ne vem za vsako stavr odgovora, vse kar lahko naredim, da se fokusiram na dobro znotraj sebe in na dobru v vsemu kar me obdaja. Itak pa bojo moja mnenja več al manj subjektivna. Wink Cheesy Tko to je.

In spet ena idealistična,   Wink in takrat ko bomo zmožni sprejemat različne poti, metode, tehnike vseh iskalcev, takrat bomo res eno. Ker poanta enosti ni to, da bi bli vsi kao isti, na isti način razmišljali in prakticirali, saj verjetno ni naključje, da je vsak od nas edinstven in unikaten primerek celotnega stvarstva.

Pol je pa še to, da je treba upoštevat, da nas je večina tu na forumu, kar precej mladih, modrost se pa itak nabira z iskušnjami in notranjimi spoznanji.
Smiley

Evo, a mi dovoliš, N., da citiram iz Pogovori z angeli:

MOJE SRCE IN DUŠA STA POLNA SREČE! SEM VELIČASTEN ODSEV BOŽJE RADOSTI!



Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #11 - 18.01.2004 at 14:45:36
 
Pol se lahko pa samo še iskreno vprašam, al tudi jst merim moč, ali je to mnenje zgolj postaja na poti iskanja? Grin  Shocked Grin Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Glasniki resnice, pozor!
Reply #12 - 19.01.2004 at 09:20:08
 
Quote:
Ob prebiranju postov in člankov na Pozitivkah, sva dobila občutek, da ob pisanju oz. s pisanjem vsak na nek način izraža vedenje, vedenje o resnici. Govori o mislih, spoznanjih, ki so za njega (in za vse ostale tudi, seveda) resnica.

...

In človeška lastnost je, kar nas loči od živali, da imamo to sposobnost, moč, nad ustvarjanjem lastnih občutkov. Lahko temu rečemo ustvarjalnost. In resnica je tu. Resnica je torej skupek tega, kar delimo na višji ali nižji jaz, resnica je ustvarjalec.


Robi in N.  



Občutek vaju ni prevaral Grin, le da so se zdaj ti glasniki resnice preseli še sem: pod Splošno, aktualno Grin.






Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1