Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4919 times)
exodus
Ex Member




Čustvena impotenca
09.05.2004 at 23:34:55
 
(neodgovorjeno že 2 dni) Lips Sealed
Back to top
« Last Edit: 11.05.2004 at 16:19:18 by exorcist »  
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Čustvena impotenca
Reply #1 - 12.05.2004 at 08:09:33
 
Impotenca ni priljubljena tema.  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Čustvena impotenca
Reply #2 - 13.05.2004 at 15:28:36
 
Danes sem izvedel, kako se izraz impotenca imenuje po latinsko, in da je v latinščini lahko moškega, ženskega ali srednjega spola.

Moški spol:
"vidi meni visi"

Ženski spol:
"vidi tebi visi"

Srednji spol:
"vidi ono visi"

zanimivo, a ne
???
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Čustvena impotenca
Reply #3 - 13.05.2004 at 16:35:30
 
en_bk wrote on 13.05.2004 at 15:28:36:
Danes sem izvedel, kako se izraz impotenca imenuje po latinsko, in da je v latinščini lahko moškega, ženskega ali srednjega spola.

Moški spol:
"vidi meni visi"

Ženski spol:
"vidi tebi visi"

Srednji spol:
"vidi ono visi"

zanimivo, a ne
???


Ja, ampak nisem ime spolne impotence v misilih, ampak čustveno, ki pomeni navezovanje stikov z drugimi ljudi in podobno, kar sem namenoma zbirsal, ke je topik ostal neodgovorjen. Zakaj sta si z Rose si pretolmačila celotno zadevo?   Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Čustvena impotenca
Reply #4 - 13.05.2004 at 16:49:15
 
exorcist wrote on 13.05.2004 at 16:35:30:
Ja, ampak nisem ime spolne impotence v misilih, ampak čustveno, ki pomeni navezovanje stikov z drugimi ljudi in podobno, kar sem namenoma zbirsal, ke je topik ostal neodgovorjen. Zakaj sta si z Rose si pretolmačila celotno zadevo?   Embarrassed


Hehe, Exo...a pa sva si z Rose res pretolmačila zadevo? A se ti zdi, sem imel spolno impotenco v mislih?
A pa se ti zdi, da je topik res neodgovorjen?
A se ti zdi, da molk ni odgovor?
A se ti zdi, da tega molka ni možno prevesti v... hehe...enega od teh "latinskih" izrazov?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Čustvena impotenca
Reply #5 - 13.05.2004 at 17:48:29
 
en_bk wrote on 13.05.2004 at 16:49:15:
Hehe, Exo...a pa sva si z Rose res pretolmačila zadevo? A se ti zdi, sem imel spolno impotenco v mislih?
A pa se ti zdi, da je topik res neodgovorjen?
A se ti zdi, da molk ni odgovor?
A se ti zdi, da tega molka ni možno prevesti v... hehe...enega od teh "latinskih" izrazov?
Wink


Ja, že 3 dni , ni pokukal nihče, pa sem ga zbrisal. Rose je govorila o impotenci, ni pa dodala pridevka spredaj - čustvena. Ker govoriti o čustveni impotenci, kot pa fizični impotenci ali erektilni disfunkciji, ki je nekaj povsem drugega, ni nikomur nerodno govoriti. Iz tega sklepam, da si noben od vaju v 3 dneh ni prebral tega topika... Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Čustvena impotenca
Reply #6 - 13.05.2004 at 19:11:38
 
exorcist wrote on 13.05.2004 at 17:48:29:
Ker govoriti o čustveni impotenci, kot pa fizični impotenci ali erektilni disfunkciji, je nekaj povsem drugega.


Im/potenca je lahko čustvena, umetniška, ustvarjalna, ekonomska, ničta ... & tukaj si ti edini, ki omenja erektilno disfunkcijo.  Shocked

Mislim, da sva oba z en_bkom govorila o generalnem pojmu zato, da se debata nekako prične, in da se morda kdo s kakšno idejo gor naveže. Ti si naju pa takoj nalepu, da sva midva tista, ki misliva samo o tistem, o čemer v resnici misliš ti. Se mal projiciraš?  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Čustvena impotenca
Reply #7 - 13.05.2004 at 21:42:44
 
Hja...

Exo, mislim, da si načel temo, ki se dotika tvojega najglobjega bistva!

Občutek imam, da se nekje globoko v sebi  zavedaš, kaj je narobe s tabo. To pomeni, da si deležen blagoslova (in hkrati prekletstva!), sposobnosti spoznanja resnice o sebi. To spoznanje pa ti samo na sebi nič ne koristi, če za sabo ne potegne tudi ustreznega ravnanja, beri: zvestobo samemu sebi. Ker pa smo ljudje po delu svoje narave leni in se spremembam na vse kriplje izogibamo, to tudi pomeni, da se boš po vse verjetnosti celo svoje življenje kregal sam s sabo. Moje oči tukaj vidijo samo eno rešitev: da samega sebe brcneš v rit in si rečeš: dovolj imam tega sranja, od zdaj naprej bom ravnal drugače! Torej...

Kot mulcu (in tudi še zdaj) mi je bila zelo všeč reklama za Kawasakija GPZ 900R. Zato, ker je na koncu prospekta pisalo: The rest is up to you!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Čustvena impotenca
Reply #8 - 14.05.2004 at 18:24:36
 
Jakob_Ostrjan wrote on 13.05.2004 at 21:42:44:
Hja...

Exo, mislim, da si načel temo, ki se dotika tvojega najglobjega bistva!

Občutek imam, da se nekje globoko v sebi  zavedaš, kaj je narobe s tabo. To pomeni, da si deležen blagoslova (in hkrati prekletstva!), sposobnosti spoznanja resnice o sebi. To spoznanje pa ti samo na sebi nič ne koristi, če za sabo ne potegne tudi ustreznega ravnanja, beri: zvestobo samemu sebi. Ker pa smo ljudje po delu svoje narave leni in se spremembam na vse kriplje izogibamo, to tudi pomeni, da se boš po vse verjetnosti celo svoje življenje kregal sam s sabo. Moje oči tukaj vidijo samo eno rešitev: da samega sebe brcneš v rit in si rečeš: dovolj imam tega sranja, od zdaj naprej bom ravnal drugače! Torej...

Kot mulcu (in tudi še zdaj) mi je bila zelo všeč reklama za Kawasakija GPZ 900R. Zato, ker je na koncu prospekta pisalo: The rest is up to you!


Meni se zdi, da tebe to ni osrečlo, da imaš celo pomisleke, če ne celo občutke krivde, če si ravnal zoper svojo naravo, da si se posilil in prisilil v nekaj, kar ti je bilo tuje, pa si mrzlično iskal rešitev, pa si to zagrabil, kar ti je bilo ponujeno, ko si se "pustil"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Re: Čustvena impotenca
Reply #9 - 15.05.2004 at 07:32:07
 
Exo...čustvena inteligenca? ok..priznam_nisem videla tvijega vprašanja (ker si ga fino zbrisal), a lahko ti rečem le to, da ti veš kaj je čustvena inteligenca in to še predobro... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Čustvena impotenca
Reply #10 - 16.05.2004 at 20:29:56
 
Yvonne wrote on 15.05.2004 at 07:32:07:
Exo...čustvena inteligenca? ok..priznam_nisem videla tvijega vprašanja (ker si ga fino zbrisal), a lahko ti rečem le to, da ti veš kaj je čustvena inteligenca in to še predobro... Wink


Exorcist, dej kej na to temo ...  Smiley A je to, da oseba ni čustveno zrela al kaj... In če ni čustveno zrela, a je to, da nima partnerja al kaj. Ali je čustvena impotenca ozdravljiva in ali je povzročena zaradi ne/pravilne vzgoje. Thx.  Smiley

Yvonne govori, da si ti čustveno inteligenten. Kaj je zdej razlika med čustveno inteligenco/impotenco. Thx.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Čustvena impotenca
Reply #11 - 16.05.2004 at 23:04:47
 
Mae wrote on 16.05.2004 at 20:29:56:
Exorcist, dej kej na to temo ...  Smiley A je to, da oseba ni čustveno zrela al kaj... In če ni čustveno zrela, a je to, da nima partnerja al kaj. Ali je čustvena impotenca ozdravljiva in ali je povzročena zaradi ne/pravilne vzgoje. Thx.  Smiley

Yvonne govori, da si ti čustveno inteligenten. Kaj je zdej razlika med čustveno inteligenco/impotenco. Thx.  Smiley


Yvonne je verjetno mislila, da sem cenzuriral naslov "čustvena inteligenca" in ga nadomestil s "ćustveno impotenco", ampak s čustveno impotenco sem imel v mislih predvsem na nezmožnost izkazovanja čustev, težave pri navezovanju stikov in podobno, kar sem tudi napisal.

Definicija čustvene inteligence pa se glasi nekako takole, ampak to jaz nisem, prej nasprotno:

Čustveno inteligentne oseba ves čas ve, kaj čuti, in zna to tudi izraziti, pa čeprav so njena čustva "neprijetna". To ji ne omogoča le boljšega poznavanja in razumevanja svojih čustvenih potreb, temveč tudi čustvenih potreb drugih. Laže premaguje spore, zna se vživljati v druge, optimizem in pozitivna naravnanost pa jo delata močnejšo in bolj samozavestno.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1