Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8504 times)
mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Srebrno polje
Reply #15 - 26.05.2004 at 11:50:45
 
Nisem bil dost razumljiv.
Ja tista knjiga po moji logiki izkljucuje karmo, nisem pa tistega kar sem napisal kasneje povezoval v kontekstu s to knjigo, ampak sem samo nadaljeval razmislanje.

Meni osebno ta koncept, ki se opisuje v "potovanje dus" ni logicen. Sam pac menim da obstajajo kazni za clovesko pokvarjenost in dejanja tudi po smrti, ampak to ne pomeni krscanskega koncepta vecnega trplenja v peklu, ampak, recimo temu ciscenje duse oz esence. Ja..skozi trplenje.
New age razlage dus in ljudi se mi zdijo prevec pocukrane in sploh ne v stanju z realnostjo stanja v katerem je clovestvo. Vse bazirajo na temu da se dusa ob smrti na nek nacin resetira in posledicno kesa za vse slabe stvari, ki jih je naredila na zemlji in se pac iz tega nekaj nauci. Ce bi bilo to res, bi se razmere na nasemu planetu skozi stoletja boljsale, se mi pa zdi da je kvecejmu obratno in ob temu tempu unicevanja je vprasanje koliko let je se pred to naso civilizacijo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #16 - 26.05.2004 at 12:12:36
 
Za vsakim kaosom se skriva red, za tem še večji kaos in za tem še veličastnejši red. Kaj hočem rečt? Če nam ni logično, še ne pomeni, da vesolju tud ni. Predvsem to. In ravno zato ne bi presojala stanja na planetu. Sicer tud jaz nisem glih padla na ti dve Newtonovi knjigi, pa na marsikaj zares pocukranega naletiš, tako kot bi lahko kdo tudi rekel Malem princu, ki nam pa le želi povedat, da je bistvo očem skrito.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #17 - 26.05.2004 at 12:13:01
 
mogoče mora jit na slabše da lahk gre na boljše
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Srebrno polje
Reply #18 - 26.05.2004 at 13:47:23
 
kako že pravi tista misel?...
....večja ko je tema, bolj vidimo  zvezde?  Wink

tiste knjige nisem brala, btw... in na zemlji smo zato, da smo ljudje...in vsi vidimo le delček celote, ki jo lahko le skupaj sestavimo... tu pač imamo dvojnost, dobro in slabo in že od nekdaj je na zemlji tako bilo... in tega se tu učimo, točno takšne izkušnje kot jo živimo...

kar se tiče karme, kaj ti jst vem....sam vem, da so taki časi, da se zelo hitro udejanjajo zadeve, tko da bo karma, če še obstaja, hitro porihtana Wink

vem pa še nekaj, da je v vsakem trenutku na tem planetu, več dobrega kot slabega...  in da lahko spremenim samo sebe... zanimivo je, ko pedenaš svojo notranjost, se avtomatično začnejo spreminjat tud zunanje okoliščine....sam s tem lekcij ni konec, preizkušenj je vedno več, in ta pot se nikol ne konča....za vsakim spoznanjem in iluzijo se pojavi nova.... ja priznam, ta pot zna bit včasih tud zatežena, ampak hej, sam da dogaja in da se imamo čim bolj fino....

kaj pa prtedstavlja una srebrna nit? povezava duše s tem programom na zemlji? to je nit s katero smo povezani z višjim jazom, ki je kao master of the puppets, tole bitje klele sem pa ena izmed lutkic... Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Srebrno polje
Reply #19 - 26.05.2004 at 15:46:22
 
Quote:
mogoče mora jit na slabše da lahk gre na boljše


To bo najbrz kar drzalo, eden od zakonov vesolja je tudi zakon ciklov. Vsaka stvar ima svoj vzpon in svoj padec.

Petra. wrote on 26.05.2004 at 13:47:23:
vem pa še nekaj, da je v vsakem trenutku na tem planetu, več dobrega kot slabega...



Res tako mislis? Ce realno pogledas svet tezko dokazes ta stavek. Dejstvo je da je planet zemlja svetlobna leta dalec od tistega kar bi lahko bil v smislu kvalitete zivljenja. Ljudje smo ratali (ali smo zadnji xxx let) intelektualne zivali ki svoj obstoj definirajo skozi materijalizem. Po drugi dusevni strani je pa zemlja polna verskih blaznezev, ki so sveto prepricani v svoj prav in ga vsiljujejo vsem drugim. A pozabljamo eno zelo pomembno stvar, da se boga in skrivnosti vesolja ne da spoznati skozi golo prepricanje in vero, ampak so za to potrebna leta in leta ucenja, izkusenj in odpovedovanj.
Tukaj se zgodba zal konca in situacija je taka kot je.

Glede srebrne niti pa nima smisla filozofirat, ker je zlahka preverljiva, samo AP se je treba naucit Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Manana
1
*
Offline

Nasmehni se in svet se
bo smejal s tabo!
Posts: 6

Gender: female
Re: Srebrno polje
Reply #20 - 26.05.2004 at 19:28:07
 
v VSAKEM DOGODKU VEČ DOBREGA KOT SLEBEGA?

Jaz bi se kar strinjala s to trditvijo, glede na to, da zakoni karme itak delujejo, potem slabo za posameznika sploh ne obstaja, ampak je vse kar se ti zgodi slabega le del karme oziroma lekcije, ki jo moraš osvojiti v tem življenju. In če zavestno sprejemaš svoj del odgovornosti potem iz tega sledi le še sprejemanje.
Sprejemanje in učenje....in s tem čiščenje karme....
Sicer pa obstajajo tudi vodniki, in če jih prosiš za pomoč pri sprejemanju in vodstvo za naprej, se nimaš česa bati! Lahko le deluješ naprej....
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #21 - 27.05.2004 at 09:12:53
 
mak wrote on 26.05.2004 at 15:46:22:
Glede srebrne niti pa nima smisla filozofirat, ker je zlahka preverljiva, samo AP se je treba naucit Grin


Jaz AP ne forsiram zavestno, ampak dopustim, da se mi takšne izkušnje zgodijo spontano.

Zanimalo me je in me še srebrno polje in ne nit. Saj bom že zvedla bo času. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #22 - 27.05.2004 at 10:30:20
 


ŠKORPIJON

Škorpijon se je prebijal skozi nasipe peska, ki se je srebrnkasto svetlikal v svetlobi meseca. Pesek, ki mu je silil v čevlje ga sploh ni motil in imel je občutek, da je otrok noči. Še nikoli v njegovem življenju se mu ni zdela
noč tako minljiva in enkratna in nikoli ni občutil, da je njegova mati, ki ga varuje pred dnevom. Ni mu bilo važno, kam gre, kajti cilj zanj ni bil pomemben.

Opazoval je drevesa, ki so v svetlobi meseca izgledala kot začarani princi, ki so v temi zopet postali princi iz pravljic. Porodila se mu je misel, da bi ugasnil sonce in bi za zmeraj ohranil te čarobne slike. Sovražil je sonce, ki je pokazalo še tako skrito skrivnost.

Nenadoma je pesek izginil in namesto na njem je stal na mehki travi. Bilo je neskončno srebrno polje trave, ki ga je vabilo s svojo mehko roko. Za trenutek se je ustavil in pogledal v nebo ki je bilo posejano z zvezdami. Zavidal je zvezdam, ki so svojo lepoto skrivale nekje globoko v morju teme. Sedaj ni bilo več polje in znašel se je v mestu. Mesto se je kopalo v temi in tišina je prodirala skozi njegova ušesa. Bil je ganjen nad to lepoto.

Nenadoma se je na horizontu pokazala mala, svetla pika, ki je naznanjala prihod svetlobe. Svetloba je postajala vse večja in močnejša in svetlejša. Videl je, kako tema, njegova zavetnica beži pred to svetlobo. Tudi on se je umaknil v najtemnejši kot mesta. Toda svetloba je nezadržno prodirala. Prodirala je in se širila povsod in bila je vedno svetlejša. Počutil se je kakor v ognjenem obroču brez možnosti za pobeg. V zadnjem trenutku je dvignil svoj rep in spet postal človek.
                     
ICEBEAR
Back to top
 
 
IP Logged
 
mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Srebrno polje
Reply #23 - 27.05.2004 at 14:12:10
 
Quote:
Jaz AP ne forsiram zavestno, ampak dopustim, da se mi takšne izkušnje zgodijo spontano.

Zanimalo me je in me še srebrno polje in ne nit. Saj bom že zvedla bo času. Wink


Moras met res sreco da se ti AP dogaja spontano na redni bazi. Mnogi se tega ucimo dalj casa da nam sploh uspe. Ampak to ni forsiranje, Astralna dimenzija je priloznost za odkrivanje nesteto skrivnosti in odgovore na razna vprasanja, ampak vse to zahtevo ucenje in doloceno mero odpovedovanja.

Ne vem pa kaj naj bi bilo srebrno polje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #24 - 27.05.2004 at 14:31:39
 
mak wrote on 27.05.2004 at 14:12:10:
Moras met res sreco da se ti AP dogaja spontano na redni bazi. Mnogi se tega ucimo dalj casa da nam sploh uspe. Ampak to ni forsiranje, Astralna dimenzija je priloznost za odkrivanje nesteto skrivnosti in odgovore na razna vprasanja, ampak vse to zahtevo ucenje in doloceno mero odpovedovanja.

Ne vem pa kaj naj bi bilo srebrno polje...


Redna baza? Nikjer nisem tega napisala, ker ne pojmujem časa "tako". Odpovedovanje ja, vendar morda za drugi cilj. Znano, da je v stresnih obdobjih veliko večja možnost za izventelesne izkušnje, lucidno sanjanje ipd.

Včasih več mesecev nič, tudi leto, pol pa pride obdobje, ko je skoraj vsako noč kakšna.  

Zavestno mi je uspelo le pol metra iz fizičnega telesa pridet; recimo, da bi se rada kdaj se zbudila v sanjah v RL, and never be the same again.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2