Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8502 times)
LittleStar
Ex Member




Srebrno polje
06.05.2004 at 09:26:51
 
Ve kdo kaj o tem izrazu? Na eni web strani, ki več ne obstaja, sem pred leti ujela izraz Silver plane oz. cord; pa bi bla vesela, če bi mi kdo znal po domače Grin razložit kaj ve o tem?



Back to top
 
 
IP Logged
 
mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Srebrno polje
Reply #1 - 21.05.2004 at 21:03:21
 
Se rece kar silver cord oz srebrna nit. Ta nit povezuje
astralno telo z fizicnim, se ne more strgat oz jo lahko strgajo le za to posvecena bitja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #2 - 24.05.2004 at 08:40:50
 
mak wrote on 21.05.2004 at 21:03:21:
Se rece kar silver cord oz srebrna nit. Ta nit povezuje
astralno telo z fizicnim, se ne more strgat oz jo lahko strgajo le za to posvecena bitja.


Lahko pretrgano nit razumem kot prenehanje bivanja ?

Brala sem, da recimo tisti, ki obupajo nad življenjem, samorilci ipd. pristanejo le še povezani s tole nitjo in kot praviš le posvečeni bi jo lahko pretrgali, vendar ga pošljejo nazaj v življenje.

Verjetno je to ista zadeva o kateri je tud Castaneda govoril, da smo v bistvu vsi kot svetlobna jajca povezana s takšnimi nitmi.

A se potemtakem resnično gre še samo za moč?

Bi lahko recimo to, da je nekdo pristal nekje pri srebrnem razumela tud kot dejstvo, da se je razvezal karme?


Back to top
 
 
IP Logged
 
mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Srebrno polje
Reply #3 - 24.05.2004 at 18:05:00
 
Ja, clovek umre , ko mu za to posvecena bitja to nit pretrgajo. Krozijo fame da se to lahko zgodi ob astralnem potovanju, ampak to nikakor ne drzi. Ta nit se dejansko ne more pretrgati.

Glede samomorilcev ti ne bi znal odgovoriti, mislim si samo lahko, da ti ljudje v naslednjem zivljenju se bolj trpijo. Karma.

Quote:
Bi lahko recimo to, da je nekdo pristal nekje pri srebrnem razumela tud kot dejstvo, da se je razvezal karme?


Ne vem tocno kaj mislis s tem, da je nekdo pristal pri srebrnem.
Ampak karma velja za vse, tudi za bogove. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #4 - 24.05.2004 at 18:51:28
 
človek umre ko je njegov čas oz ko mu telo odpove

ta bitja ti ne morejo pretrgati nitke kar tako medtem ko hodiš po cesti in če se raztreščiš 200km/h ob zid ti je tud ne morejo držati skupaj Grin

se pravi zakaj bi bla pol tvoja nitka sploh u rokah drugih bitij..če je tvoja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Srebrno polje
Reply #5 - 24.05.2004 at 19:02:38
 
Mogoče, če bi kdo definiral pojem: za to posvečena bitja.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Srebrno polje
Reply #6 - 25.05.2004 at 13:25:11
 
Quote:
človek umre ko je njegov čas oz ko mu telo odpove

ta bitja ti ne morejo pretrgati nitke kar tako medtem ko hodiš po cesti in če se raztreščiš 200km/h ob zid ti je tud ne morejo držati skupaj Grin

se pravi zakaj bi bla pol tvoja nitka sploh u rokah drugih bitij..če je tvoja?


Mah glej, sej to ni ne vem kaksna znanost in vsa ta stvar je preverljiva, ce si jo hoces dokazat. Ta nit je vez med tvojim astralnim in tvojim fizicnim telesom. Stvar ni v temu da bi bila ta nit v rokah drugih, ampak je poanta v temu, da ti nimas kontrole nad tem kdaj bos umrl, ampak so ti dolocene stvari ze v naprej usojene. Med ostalim tudi smrt. In ko umres ta povezava med fizicnim in astralnim telesom zgine oz je pretrgana. Tista primerjava z karambolom je pa itak nesmiselna....


Se odgovori mi na tole:


Quote:
človek umre ko je njegov čas oz ko mu telo odpove


Kdo doloci kdaj je tvoj cas da umres? A je to sreca? Naklucje?


Back to top
 
 
IP Logged
 
mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Srebrno polje
Reply #7 - 25.05.2004 at 13:26:25
 
Mae wrote on 24.05.2004 at 19:02:38:
Mogoče, če bi kdo definiral pojem: za to posvečena bitja.  Smiley



Temu lahko reces tudi bog ce ti tako pase. Dejansko si je treba odgovore poiskat sam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #8 - 25.05.2004 at 13:43:07
 
Pomojem ima vse to v rokah moj višji jaz, se pravi jst. In ne verjamem da je moja smrt določena za 30 let vnaprej, mogoče za par mescev, več pa ne. Nesmiselno bi bilo če bi bilo celo življenje že vnaprej določeno? a si prišel sem igrat po scenariju al sam probaš eno izmed poti ki so mogoče?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Manana
1
*
Offline

Nasmehni se in svet se
bo smejal s tabo!
Posts: 6

Gender: female
Re: Srebrno polje
Reply #9 - 25.05.2004 at 14:04:13
 
mak wrote on 25.05.2004 at 13:25:11:
Mah glej, sej to ni ne vem kaksna znanost in vsa ta stvar je preverljiva, ce si jo hoces dokazat. Ta nit je vez med tvojim astralnim in tvojim fizicnim telesom. Stvar ni v temu da bi bila ta nit v rokah drugih, ampak je poanta v temu, da ti nimas kontrole nad tem kdaj bos umrl, ampak so ti dolocene stvari ze v naprej usojene. Med ostalim tudi smrt. In ko umres ta povezava med fizicnim in astralnim telesom zgine oz je pretrgana. Tista primerjava z karambolom je pa itak nesmiselna....


Se odgovori mi na tole:



Kdo doloci kdaj je tvoj cas da umres? A je to sreca? Naklucje?





A ni tak, da umreš, ko ti zmanjka energije  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Srebrno polje
Reply #10 - 25.05.2004 at 15:54:54
 
Umreš takrat, ko se naučiš  točno tiste zadeve zaradi katerih si na Zemljo prišel... Cheesy
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #11 - 25.05.2004 at 16:10:36
 
Ko zaključiš šolanje v letniku v katerem pač si...   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
mak
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Srebrno polje
Reply #12 - 25.05.2004 at 17:50:18
 
Quote:
Pomojem ima vse to v rokah moj višji jaz, se pravi jst. In ne verjamem da je moja smrt določena za 30 let vnaprej, mogoče za par mescev, več pa ne. Nesmiselno bi bilo če bi bilo celo življenje že vnaprej določeno? a si prišel sem igrat po scenariju al sam probaš eno izmed poti ki so mogoče?


Ej se strinjam, vse ma v rokah tvoj visji jaz (pac izraz), jast temu recem oce. Ampak a si ti v stiku z svojim visjim jazom? A ves kaj on od tebe hoce oz zakaj si na zemlji?

Smrt je dolocena okvirno v skladu z karmo, ki si si jo nabral v prejsnjih zivljenjih. Zivljenje je na nek nacin doloceno. Ampak ne to kaksno sluzbo bos mel, oz podobne malenkosti, ker so odlocitve kljub vsemu prepuscene tvoji svobodni volji. Temelji kot so zivljenje, smrt, bolezni, oz vecje prelomnice pa so ti dolocene v naprej, glede na karmo. Napake oz dogodki se nam pa zal (cast izjemam) ponavljajo skozi celo zivljenje/zivljenja.
Taksno je vsaj moje opazovanje/mnenje.

Petra. wrote on 25.05.2004 at 15:54:54:
Umreš takrat, ko se naučiš  točno tiste zadeve zaradi katerih si na Zemljo prišel... Cheesy


Ja to je fora iz potovanja dus. Jast v to ne verjamem, ker to izkljucuje karmo. To teoreticno pomeni da ti lahko ubijes 5 ljudi in se hkrati naucis tisto zaradi cesa si prisel na zemljo in si svoje naredil. Obstajajo posledice za dejanja, to je eden od zakonov vesolja. Nic se ne zgodi brez vzroka in vsak vzrok ima svoje posledice. In Zivljenje oz cikel zivljenja/smrti ni sestavljeno samo iz prijetnih stvari. Sicer pa, glede na stanje planeta tezko verjamem da se ljudje kaj ucimo iz preteklih izkusenj. Mislim celo da nas je 99,999 % v ucenju zelo slabih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #13 - 25.05.2004 at 21:08:57
 
A pol če ubiješ 5 ljudi si obsojen na trpljenje za vse večne čase? Če jih ubiješ hkrati ko si se odločil zavestno se učiti, si sproti ustvarjaš negativno karmo, četudi se uspešno učiš druge reči. (negativno karmo u smislu da ustvarjaš neke čudne energijske vezi s temi osebami) Če pa pogledaš to tako. Teh 5 je moralo umreti takrat ker je blo tako naštimano da so se njihovi domači in njihova okolica ali pa sami nekaj naučili oz nekaj odnesli od tega. Ti si itak preostanek tistega življenja pretrpel zaradi njihove smrti. Slej ko prej se bosta že srečala da on vzame tebi nazaj kar si mu vzel, ti pa vzameš njemu nazaj kar je on tebi vzel. In krog je sklenjen, karme ni več. Vsak se je nekaj naučil iz tega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Srebrno polje
Reply #14 - 26.05.2004 at 09:44:14
 
mak wrote on 25.05.2004 at 17:50:18:
Ja to je fora iz potovanja dus. Jast v to ne verjamem, ker to izkljucuje karmo. To teoreticno pomeni da ti lahko ubijes 5 ljudi in se hkrati naucis tisto zaradi cesa si prisel na zemljo in si svoje naredil. Obstajajo posledice za dejanja, to je eden od zakonov vesolja. Nic se ne zgodi brez vzroka in vsak vzrok ima svoje posledice. In Zivljenje oz cikel zivljenja/smrti ni sestavljeno samo iz prijetnih stvari. Sicer pa, glede na stanje planeta tezko verjamem da se ljudje kaj ucimo iz preteklih izkusenj. Mislim celo da nas je 99,999 % v ucenju zelo slabih.


Tu v tem odstavku si nasprotuješ, če smem Wink. Praviš, da Potovanje duš, kako jo razumeš, izključuje karmo, potem pa pravilno ugotavljaš, da vsako dejanje prinese posledico.

Tudi jaz bi rekla, da se zelo malo naučimo (glupost je itaq neuništiva Grin), ker je pravzaprav znanje potrebno na nek način odvreči, saj koliko bolj nam je bilo v pomoč, toliko postane v dani točki ovira. Mogoče bi blo še zanimivo reči, da se pravzaprav moramo spomnit in ne tolk naučit. Najti. Vse je zapisano v prasili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2