Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 58853 times)
exorcist
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #90 - 19.04.2004 at 21:23:23
 
Quote:
, ampak jest kakšnega smisla v posplošenih ocenah tistih, ki so se oglasili tebi v pomoč res ne vidim.

bp


Točno tako, brezveze se je nadejat, da bi imel kako korist od teh odgovorov, ker me niso razumeli, me niti ne bodo.... Verjetno je bilo zgrešeno, ker sem sploh načel to vprašanje, čeprav sem že vnaprej domneval, da ne bo konkretnega odgovora. Bom odnehal, res nima smisla.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #91 - 19.04.2004 at 21:35:46
 
exorcist wrote on 19.04.2004 at 21:23:23:
Točno tako, brezveze se je nadejat, da bi imel kako korist od teh odgovorov, ker me niso razumeli, me niti ne bodo.... Verjetno je bilo zgrešeno, ker sem sploh načel to vprašanje, čeprav sem že vnaprej domneval, da ne bo konkretnega odgovora. Bom odnehal, res nima smisla.....



Kateri in če, odgovor si sploh dobil na tvoje zadano vprašanje?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Me&MySelf
Guest




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #92 - 19.04.2004 at 21:39:59
 
Exorcist, če hočeš ti na mail pošljem svojo zgodbo (izkušnjo) glede krščanstva in spolnosti. Tudi sam sem bil zelo zagrižen za kristusov nauk, spolnost kot šport sem zelo obsojal. Zgodba bi znala slabo vplivati na tvoj pogled spolnost<->krščanstvo
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #93 - 19.04.2004 at 21:49:21
 
Quote:
Exorcist, če hočeš ti na mail pošljem svojo zgodbo (izkušnjo) glede krščanstva in spolnosti. Tudi sam sem bil zelo zagrižen za kristusov nauk, spolnost kot šport sem zelo obsojal. Zgodba bi znala slabo vplivati na tvoj pogled spolnost<->krščanstvo


Ja, saj sem se sam tudi nekako rešil vsega tega, vsaj na razumski ravni. Saj pravim, spolnost je samo ena kockica, ki je doprinesla svoj delež k problemu, imenovanim KOMPLEKS. Bi pa mi morda prav prišlo, če mi pošlješ svojo zgodbo, če morebiti potegnem kaj koristnega še iz tvojih izkušenj, ker mi nekako ni več, da kaj pišem pod ta topik....

pošlji na oportunist@email.si
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #94 - 19.04.2004 at 21:50:05
 
exorcist wrote on 19.04.2004 at 21:23:23:
Točno tako, brezveze se je nadejat, da bi imel kako korist od teh odgovorov, ker me niso razumeli, me niti ne bodo.... Verjetno je bilo zgrešeno, ker sem sploh načel to vprašanje, čeprav sem že vnaprej domneval, da ne bo konkretnega odgovora. Bom odnehal, res nima smisla.....

Exo,

Jest sem imel v mislih tvoje ocenjevanje tistih ljudi, ki so ti bili pripravljeni ponuditi pomoc.

Direktno iz mojih izkusenj pa izhaja, da je najtezje premagat svoje strahove, racionalizacije in obrambne mehanizme, sploh kadar ti ratajo en tak neprebojen kompleks.

Pot ki jo jest poznam skozi, gre skozi razdvojenost, skozi nemir in nelagodje in skozi soocenje s strahovi in vcasih tudi zadane ob kak zid in povzroci kaksno busko.

Tko da mislim, da je treba tisto nelagodje vzdrzevat, saj je lahko zacetek sprememb, obcutek ko stopis cez kaksno blokado pa je izjemen. Zato upam, da si se ob branju vsega tega kar se da nelagodno pocutil Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #95 - 19.04.2004 at 22:28:18
 

Exo, jaz priznam, da te res ne razumem.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #96 - 20.04.2004 at 08:38:22
 
titud wrote on 19.04.2004 at 16:02:06:
Stopnjo iskrenosti  nekega delovanja bi se dalo merit kvečjemu  s stopnjo odsotnosti  pričakovanja koristi od tega delovanja.

iskrenost jz merim v stopnji ljubezni, ki je notr prisotna. ljubezen pomeni ugoditi ljubljeni osebi pri cemer je tvoj lastni interes dalec v ozadju, najveckrat se ga niti ne zavedas. ampak v tem ni nic narobe. za ljubezen sta potrebna dva, ki se zdruzita v eno v interesu a hkrati ostajata individuma. ce mene ne bi bilo, torej niti mojega interesa, pol ljubezen ne bi bila mogoca. moj en in edini interes pr brezpogojni ljubezni pa je sluzenje ljubljeni osebi. oz. obstajas zanj in za njegovo zadovoljstvo.

Quote:
Iskrenost ne moreš skratka gojit zato, da boš deležen (božje) milosti, ker jo gojiš iz preračunljivosti, to pa ni več iskrenost.

"iskrenost" (o kateri sm jz mislu) gojis zato, da bi ugodil Bogu. ne za to, da kej dubu v zameno, ampak zato ker ga imas rad.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #97 - 20.04.2004 at 09:05:44
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 12:38:24:
en_bk,

zelo tezko nalogo si si zadal, ce mislis, da bos kot moski zensko lahko osrecil, izpolnil. tega se sploh ne da. bolj ko ji dajes za pit bolj je zejna in posledicno nezadovoljna. ampak ce ji pa ne bos dajal za pit bo pa isto nezadovoljna.



Hari bol.


Jaz temu rečem največja iskrenost, kar jih je do sedaj napisal aryan in končno sem dobila odgovor, zakaj toliko bluzi o bogu

pozablja pa, da je nezmožnost zadovoljitve in posledične zadovoljnosti bolj kot ne kuga današnjega časa .... potrošniške družbe, kot pa vprašanje spola (marketing namreč neprestano generiran nove potrebe - največkrat namišljene)

žal ugotavljam, da se moja generacija igra podganjo dirko ... lovi neke sanje o karieri, v relanosti pa večina dela 12 in več ur na dan za male pare (običajno keš na roko brez socialnega in zdravstvenega zavarovanja)
Kaj tak način dela pomeni za psiho in medosebne odnose si pa itak lahko mislite.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #98 - 20.04.2004 at 09:37:12
 
sinjeoka wrote on 20.04.2004 at 09:05:44:
Jaz temu rečem največja iskrenost, kar jih je do sedaj napisal aryan in končno sem dobila odgovor, zakaj toliko bluzi o bogu

ce si iskren bos to zlo hitr lahko opazu. sicer bos lahko priznal in sprejel sele cez tok in tok casa ampak ok, nekoc je boljs kot nikoli.

zakaj tok "bluzim" o Bogu?

ker ce iskreno sluzis Bogu, ce zadovoljis Boga, so avtomatsko vsi zadovoljni (vkljucno s tabo), ker On je Acyuta, nedeljiv, Absolut. On je ob sebi in zase. nic ni izven njega. Vse je On (energetik) in njegove neomejene energije (delcek ene smo tudi mi).

ce zalivas drevo na korenino bojo vsi listki, vse veje in vejice avtomatsko nahranjeni. ce zalivas listke, veje ali vejice posebi (mimo korenine) se bo drevo postopoma posusilo, odmrlo.

ce das hrano zelodcu bo celo telo nahranjeno. ce dajes hrano roki, nogi, glavi posebi (mimo zelodca) bo telo postopoma umrlo.

na podobn nacin, ce sluzimo Bogu (Acyuti) bojo vsi zadovoljni.

ne verjames? probi. kako?

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=108185289...
in
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=107503778...

Quote:
pozablja pa, da je nezmožnost zadovoljitve in posledične zadovoljnosti bolj kot ne kuga današnjega časa .... potrošniške družbe, kot pa vprašanje spola (marketing namreč neprestano generiran nove potrebe - največkrat namišljene)

kugo danasnjega casa so vidl prejsni in vidjo tud verodostojni svetniki danasnjega casa... ampak oni je ne vidjo tolk v potrosniski druzbi, vprasanju spola itd., ampak bolj v nenaklonjenosti oz. pomanjkanju naklonjenosti individualnih spiritualnih dus Bogu (Naddusi), Sri Krishni. to je izvorni vzrok vseh ostalih problemov in kug "tega sveta". zato oni vedno prijazno predlagajo s svojimi nasveti in kazejo s svojim cistim zgledom kaj narest za vecno blagor vseh bitij. vsa slava jim.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #99 - 20.04.2004 at 10:28:43
 
Madan Gopal Das wrote on 20.04.2004 at 09:37:12:
ce si iskren bos to zlo hitr lahko opazu. sicer bos lahko priznal in sprejel sele cez tok in tok casa ampak ok, nekoc je boljs kot nikoli.

zakaj tok "bluzim" o Bogu?

ker ce iskreno sluzis Bogu, ce zadovoljis Boga, so avtomatsko vsi zadovoljni (vkljucno s tabo), ker On je Acyuta, nedeljiv, Absolut.


nenaklonjenosti oz. pomanjkanju naklonjenosti individualnih spiritualnih dus Bogu (Naddusi), Sri Krishni. to je izvorni vzrok vseh ostalih problemov in kug "tega sveta".

... vsa slava jim.

Hari bol.


vsak moli svojega boga, eni Denar, eni Alaha, eni Boga in eni Krišno

problem je v tem, da je vsak od njihovih bogov absoluten ...

absolutnosti pa ni ... česar pa verniki nočejo videt
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #100 - 20.04.2004 at 10:36:26
 
sinjeoka wrote on 20.04.2004 at 10:28:43:
absolutnosti pa ni ... česar pa verniki nočejo videt

Absolut, Bog je in "verniki" Ga lahko vedno in povsod vidjo po Njegovi milosti ko/ce se mu iskreno predajo. tisti, ki se mu ne predajo oz. "neverniki" Ga ne morjo (in najbrz tud nocejo) vidt.

vsak od nas ima svobodno voljo glede misljenja/delovanja... rezultate pa mormo vsi sprejet, pa ce so nam vsec ali ne. vidis Boga?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #101 - 20.04.2004 at 10:43:50
 
Madan Gopal Das wrote on 20.04.2004 at 10:36:26:
Absolut, Bog je in "verniki" Ga lahko vedno in povsod vidjo po Njegovi milosti ko/ce se mu iskreno predajo. tisti, ki se mu ne predajo oz. "neverniki" Ga ne morjo (in najbrz tud nocejo) vidt.

vsak od nas ima svobodno voljo glede misljenja/delovanja... rezultate pa mormo vsi sprejet, pa ce so nam vsec ali ne. vidis Boga?

Hari bol.



Boga sicer vidim ...

ne vidim pa tvojega zadovoljstva in še manj sreče
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #102 - 20.04.2004 at 10:51:57
 
sinjeoka wrote on 20.04.2004 at 10:43:50:
Boga sicer vidim ...

ce vidis Boga pol vidis tud njegove specificne lastnosti... te pa te avtomatsko naredijo ponizno in "usluzno" (kar je itak v tvojo vecno dobrobit, ker Bog je med drugim tudi Vse-dober).

Quote:
ne vidim pa tvojega zadovoljstva in še manj sreče

kam pa gledas oz. po cem/kom to sklepas?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #103 - 20.04.2004 at 11:17:21
 
Madan Gopal Das wrote on 20.04.2004 at 10:51:57:
avtomatsko naredijo ponizno in "usluzno"


nič ni v mojem življenju takega kar bi me avtomatsko delalo ponižno

Madan Gopal Das wrote on 20.04.2004 at 10:51:57:
kam pa gledas oz. po cem/kom to sklepas?

Hari bol.


si mi sam povedal in to na chatu
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #104 - 20.04.2004 at 11:28:57
 
sinjeoka wrote on 20.04.2004 at 11:17:21:
nič ni v mojem življenju takega kar bi me avtomatsko delalo ponižno

tud tvoje (npr. telesne in umske) potrebe ne, ki jih mors nenehno sluzit? si ti nad njimi ali pod njimi? jih ti obvladujes ali one tebe obvladujejo?

Quote:
si mi sam povedal in to na chatu

no, pol bo ze res. to v bistvu sam nakazuje na mojo nenaklonjenost oz. pomankljivo naklonjenost Bogu, Sri Krishni.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8