Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 58858 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #75 - 19.04.2004 at 14:14:32
 
en_bk wrote on 19.04.2004 at 14:09:34:
Ker si tako prepričan v trenutno in končno neuspešnost prvih dveh metod in imaš v rokavu še alternativno metodo, me zanima še toliko bolj...od kod tvoja prepričanost.

ko se bos tud ti iz lastnih izkusenj preprical v neuspesnost (v koncni fazi) prvih dveh metod in si bos upal to iskreno priznati, se ti bo spontano najprej indirektno in kasneje po milosti Boga se direktno razodela tretja alternativa (in v njo bos postopoma, spet iz izkusenj popolnoma preprican).

Hari bol.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #76 - 19.04.2004 at 14:28:39
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 14:14:32:
ko se bos tud ti iz lastnih izkusenj preprical v neuspesnost (v koncni fazi) prvih dveh metod in si bos upal to iskreno priznati, se ti bo spontano najprej indirektno in kasneje po milosti Boga se direktno razodela tretja alternativa (in v njo bos postopoma, spet iz izkusenj popolnoma preprican).

Hari bol.    


Oprosti, ker sem bolj počasne sorte, mislm, kako se pa prepričaš v neuspešnost. Saj vem, da je lastna izkušnja vredna največ, ampak, a je dosti ena slaba izkušnja, ali jih mora biti več, in koliko jih mora biti, da si lahko prepričan, a ja, še to, kaj pa je slaba izkušnja, pravzaprav kdaj pa je slaba izkušnja tolk slaba, da lahko s prepričanjem rečeš, da je bila slaba izkušnja v taki meri, da jo lahko vzamem kot pravilo, ki velja vedno in si lahko priznam, brez strahu da se mogoče pač motim, ter da bo naslednja izkušnja pa drugačna? A mi lahko posreduješ kakšne lastne ugotovitve...da mi prihraniš kakšno buško zaradi lastnega spotikanja, ja, pa da ne bi odkrival tople vode, če je že odkrita.
Hvala Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #77 - 19.04.2004 at 14:44:13
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 14:07:15:
nepoznavalsko in zanicevalno gledanje?

iskreno gledanje.




Iskrenost ne izključuje nepoznavanja in zaničevanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #78 - 19.04.2004 at 14:54:39
 
en_bk wrote on 19.04.2004 at 14:28:39:
Oprosti, ker sem bolj počasne sorte, mislm, kako se pa prepričaš v neuspešnost. Saj vem, da je lastna izkušnja vredna največ, ampak, a je dosti ena slaba izkušnja, ali jih mora biti več, in koliko jih mora biti, da si lahko prepričan, a ja, še to, kaj pa je slaba izkušnja, pravzaprav kdaj pa je slaba izkušnja tolk slaba, da lahko s prepričanjem rečeš, da je bila slaba izkušnja v taki meri, da jo lahko vzamem kot pravilo, ki velja vedno in si lahko priznam, brez strahu da se mogoče pač motim, ter da bo naslednja izkušnja pa drugačna? A mi lahko posreduješ kakšne lastne ugotovitve...da mi prihraniš kakšno buško zaradi lastnega spotikanja, ja, pa da ne bi odkrival tople vode, če je že odkrita.
Hvala Smiley

preber si ksne moje stare poste o pogojenosti, osvobojenosti, zmotnih-poistovecanjih, vzrokih za to pogojenost, o aktivnostih pogojenih in osvobojenih oseb in o razlicnih rezultatih, ki jih okusajo in metodi s katero te stvari lahko sam realiziras in kaj mas od tega.

eno je teorija (za katero ti na zacetku predlagam moje poste, bolj v detajle pa Bhagava-gita od Srila AC Bhaktivedanta Swami Maharaja, prevod in komentar) kasneje pa se ti skozi pripadajoco prakso postopoma stvari vedno bolj jasnijo in s tem pridobivas tudi tko kot ti pravis prepricanje, ki vodi se v resnejso prakso in se v resnejso... in na koncu bos spoznal Absolut... tolk kokr se ti bo On po svoji milosti pripravljen razodet. ampak ze kapljica spoznanja te bo odzejala oz. zadovoljila vec kokr si sposoben pit oz. bit zadovoljen.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #79 - 19.04.2004 at 15:00:00
 
lola wrote on 19.04.2004 at 14:44:13:
Iskrenost ne izključuje nepoznavanja in zaničevanja.

jaz sem sam napisal kako jaz te stvari vidim.

zdej ce se teb tist zdi zanicevalno, nepoznavalsko itd. pol bos mogla ti sama pr seb s tem razciscvat. jaz pa tud, pr seb.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #80 - 19.04.2004 at 15:04:49
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 15:00:00:
jaz sem sam napisal kako jaz te stvari vidim.

zdej ce se teb tist zdi zanicevalno, nepoznavalsko itd. pol bos mogla ti sama pr seb s tem razciscvat. jaz pa tud, pr seb.

Hari bol.


A se spet gremo pri nekaterih priljubljeno igrico: če nimamo argumentov, podtaknimo nekomu projeciranje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #81 - 19.04.2004 at 15:05:38
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 14:54:39:
preber si ksne moje stare poste o pogojenosti, osvobojenosti, zmotnih-poistovecanjih, vzrokih za to pogojenost, o aktivnostih pogojenih in osvobojenih oseb in o razlicnih rezultatih, ki jih okusajo in metodi s katero te stvari lahko sam realiziras in kaj mas od tega.

eno je teorija (za katero ti na zacetku predlagam moje poste, bolj v detajle pa Bhagava-gita od Srila AC Bhaktivedanta Swami Maharaja, prevod in komentar) kasneje pa se ti skozi pripadajoco prakso postopoma stvari vedno bolj jasnijo in s tem pridobivas tudi tko kot ti pravis prepricanje, ki vodi se v resnejso prakso in se v resnejso... in na koncu bos spoznal Absolut... tolk kokr se ti bo On po svoji milosti pripravljen razodet. ampak ze kapljica spoznanja te bo odzejala oz. zadovoljila vec kokr si sposoben pit oz. bit zadovoljen.

Hari bol.

Ker si čisto konkretno zapisal, kako je nemogoče zadovoljiti ženske, sem te čisto konkretno vprašal v pričakovanju čisto konkretnih odgovorov s čisto konkretnimi argumenti.

Življenje je darilo, ženske tudi /pa mi valjda pravtako/
Grin Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #82 - 19.04.2004 at 15:07:26
 
Saj je čisto prav, da zagovarjaš svoje prepričanje, a ko mi razlagaš, kako nimam prav, bi te prosil za argumente
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #83 - 19.04.2004 at 15:08:30
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 14:14:32:
ko se bos tud ti iz lastnih izkusenj preprical v neuspesnost (v koncni fazi) prvih dveh metod in si bos upal to iskreno priznati, se ti bo spontano najprej indirektno in kasneje po milosti Boga se direktno razodela tretja alternativa (in v njo bos postopoma, spet iz izkusenj popolnoma preprican).



Tud jest bi rad tko kot en_bk zvedu ne tolk to, kolk neuspehov je potrebnih, da  se izkustveno popolnoma  prepričaš v nesupešnost metode, ampak kolk uspehov   je potrebnih, da se popolnoma prepričaš v pravilnost drugačne alternative. Ker če bi to zvedu, pol bi zihr tud ugotovu,  da milost razodetja ni popolnoma nč odvisna niti od številčnosti izkušenj niti od njihove pravilnosti/nepravilnosti, ker če je res milost,  ne bi smela bit  poplnoma nč odvisna  niti od  številčnosti  izkušenj  niti od ne/pravilnosti le-teh.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #84 - 19.04.2004 at 15:13:08
 
lola wrote on 19.04.2004 at 15:04:49:
A se spet gremo pri nekaterih priljubljeno igrico: če nimamo argumentov, podtaknimo nekomu projeciranje?

lola in en_bk,

...od kdaj pa je "treba" na gape forumu za svoja spoznanja/mnenja dajati zraven se argumente?

sicer sem jih pa ze dost napisu. tisti, ki jih zares "potrebujejo" jih bojo ze poiskal in tud najdl... ce pa ne, pa tud prav. zahtevat neki pa je v dolocenih primerih neuspesno.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #85 - 19.04.2004 at 15:20:06
 
titud wrote on 19.04.2004 at 15:08:30:
Tud jest bi rad tko kot en_bk zvedu ne tolk to, kolk neuspehov je potrebnih, da  se izkustveno popolnoma  prepričaš v nesupešnost metode, ampak kolk uspehov   je potrebnih, da se popolnoma prepričaš v pravilnost drugačne alternative. Ker če bi to zvedu, pol bi zihr tud ugotovu,  da milost razodetja ni popolnoma nč odvisna niti od številčnosti izkušenj niti od njihove pravilnosti/nepravilnosti, ker če je res milost,  ne bi smela bit  poplnoma nč odvisna  niti od  številčnosti  izkušenj  niti od ne/pravilnosti le-teh.

ce bi bila milost Boga popolnoma neodvisna in brezvzrocna pol Mu (in svetnikom) ne bi blo potrebno dajat nobenih prakticnih navodil kako jo dosezt/sprejet.

brezvzrocna je v tem smislu, da ne potrebuje nobenih materialnih kvalifikacij kot je denar, slava, fizicna/mentalna moc, inteligentno znanje itd. itd. milost Boga pritegnes s svojo iskrenostjo. kako gojit to iskrenost?

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=108185289...

ce verjames verjames, ce ne verjames ne verjames. lahko pa probas Wink

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #86 - 19.04.2004 at 16:02:06
 
Stopnjo iskrenosti  nekega delovanja bi se dalo merit kvečjemu  s stopnjo odsotnosti  pričakovanja koristi od tega delovanja. Iskrenost ne moreš skratka gojit zato, da boš deležen (božje) milosti, ker jo gojiš iz preračunljivosti, to pa ni več iskrenost. Enako  se  je tud  spolnost  neiskreno it z namenom, da te bo partenr spravu v neko psihofizično blaženost, njena iskrenost pa je ziher v tem, da ma v seb potencial, da vsak skoznjo postane  čist nepreračunljiv dar drugmu. Tle ni nč neiskrenga oz. je lahko dost  več iskrenga kot pa v še tako iskrenem sledenju enih svetih  napotkov, katerih namen je dostkrat  edino ta, da te spravjo eno psihofizično blaženost, ki ni darovana nikomur.          
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #87 - 19.04.2004 at 16:08:07
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 15:13:08:
...od kdaj pa je "treba" na gape forumu za svoja spoznanja/mnenja dajati zraven se argumente?



...

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #88 - 19.04.2004 at 19:48:05
 
So določene stvari, ki jih posameznik ne more razumeti pri drugem, kaj šele da bi jih razčlenjeval, kot vi počnete, moram reči zelo amatersko, da bi analiziral in izpeljeval samosvoje teorije, ko si tu pa tam kaj prečitate. Posameznik si lahko samo umišlja, da je nekomu v pomoč, posebaj če je vsiljiv domišljavec, da bi igral usmiljenega Samarijana in hotel svet reševat, kot nekateri počnete tu na Gapetu. To preprosto ni mogoče realizirati, ker takih ljudi je izredno malo, to so darovi, s katerimi se že narodimo, v zibelko so nam položeni, taki so izjemni ljudje, če teh talentov nimaš, jih pač nimaš, no, v določeni meri te "naredijo" tudi izkustva, le-ti ljudje so s srcem in dušo pri stvari, da vedo, zakaj se gre in kake pristopiti k stvari.

Zato je potrebna določena osebna zrelost in predvsem izkušnje, ki si jih nekdo pridobi tekom časa, pa sploh ni pogoj, da je to glih strokovnjak. Potreben je predvsem globinski uvid, da človeka začutiš kot je rekla Lilith, ampak kljub čutenju in razumevanju je to še skoz premalo, če mu ne znaš konkretno pomagat, se pravi moraš biti večstranska oseba, kot univerzalni ključ, ki vse odklepa, ti pa so prava redkost, na žalost. Je pa psiha tako zapletena stvar kot sam kozmos, da je ne razumemo, pri vsakem je drugačna, niso vsi postopki ustrezni za vsakega, ne obstojajo formule in postopki, ker to so razumski prijemi, v bistvu pa smo ljudje nesvobodna bitja, čeprav si mislimo, da imamo svobodno voljo, da delamo to, kar nam paše, napačno, to je ugotovil že Freud, vodi nas podzavest, ki je iracionalna, vzgibi, ki nas krmilijo in usmerjajajo in sestavljajo pretežni del naše osebnosti... Torej vse sloni le na domnevah, če še strokovnjaki ne pridejo do rešitve, ki imajo večletne prakso, zakaj se torej od vas nekateri počutite tako "pametni", da si mislite, da vse znate, pa tja v en dan modrujete?



Jaz na racionalni ravni točno vem, kje in v čem je težava, tukaj sem omenil spolnost, ki je vrh ledene gore, gre pa se za vzročno povezanost življenjske energije in libida, kar je že Freud zatrjeval, to tudi vidim na sebi, da vse drži, niso to samo teorije, ampak mi te ugotovitve čisto nič ne pomagajo, ker enostavno ne moreš razgalit svoje podzavesti, da bi si rekel, aha, v tem je težava, to pa to bom spremenil, pa se bodo težave razblinile, rešen in srečnejši bom. To ne gre, ker je nezavedno iracionalno in zato se ga ne da racionalizirat, ker bi sicer šlo za paradoks ali celo absurd. DA vam dam primer, če si kateri to upa trditi in vso krivdo zvalit na vzorce in podobno čenčarijo, ki jo zganjate tu zgoraj: "Jutri bom svojega psa naučil leteti!" Vidite kaki absurd, in take stvari nekateri pišete tu zgoraj?

Zase recimo vem, da sem že kot otrok, ne vem zakaj, se preveč "vrgel" na religijo, v verski ekstremizem, v Boga sem že veroval odkar pomnim, ampak mi je to blazno škodovalo, ker sem si ga predstavljal na napačen način, kot rablja, ki čaka, kje me bo kaznoval, kje bom dobil okor za vsako manjšo napako in da sem slab in ničvreden človek, če ne izpoljnjujem njegovih zahtev. To je v meni povzročilo disaster, prvič, ker sem se vedno počutil krivega, če sem storil kako niti omembe vredno napako, ki Bogu ni všeč in me bo zato kaznoval, drugič, spolnost sem enačil z grehom, kar je povzročilo dodatno upostošenje v moji psihi, glede na to da sem spolnost odkril sorazmerno zgodaj glede na moja leta, ampak tako sem pač funkcioniral kot otrok, za katerega so pravljice o Sneguljčici realnost, vem, da je to skregano z zdravo pametjo, iracionalno, ampak to mi ne pomaga naprej, niti sedaj v odrasli dobi, ko gledam na to zadevo razumsko. Problemi so se spajkali in prelili, korenine pognali v vse možne smeri, se združili v brezoblično gmoto, ki nima več obraz ne imena, da bi jih lahko posamič identificiral ter jih odstranjeval, likvidiral, kaj šele da bi jih zatrl v korenininah.

Tukaj sem razkril samo delček svojih psihe, morda 25% osebnih težav, ena izmed njih je ravno spolnost, so pa stvari, ki jih ne morem nikomur zaupati, ali pa zelo redkim osebam, za katere vidim, da me razumejo, ena od takih je bila recimo Darinka, ki ni blefirala in je imela določene izkušnje, moram reči, edina oseba dozdaj, ki me je vidla in občutila, vsaj okvirno, res je, da me je v grobem analizirala, ampak vsaj približno me je (pre)poznala, morda 50% moje biti, kar je bilo dosedaj največ, zaupal sem ji tudi določene, sicer zelo osebne stvari, o katerih ne bi nikoli spregovoril tukaj na forumu, ampak vsega pa tudi ne, ker nisem videl potrebe, ker mi to ne bi nič koristilo, to sem storil zgolj zato, ker sem takrat pač čutil potrebo, da izlijem svoje misli in čutenje na list papirja.

In zakaj me je Darinka v grobem razumela, vi pa niti malo, morda 1%, niti me ne morete? Zato ker je najboljši zdravnik, le ranjen zdravnik. Se pravi, da je doživela sama določene izkušnje, ki sicer niso enake mojim, ampak so si v marsičem podobne. Recimo raje, da enak prepozna sebi enakega, ker zdravljanje je zopet povsem duga stvar, ki zopet zahteva svoj talent in celega človeka pri stvari, ki pa mora biti zopet sam svoj maher.

Še enkrat, ne morete si umišljati, da veste, kako se počuti mati, ki je izgubila edinorojenega otroka, recimo pri petih letih, če niste sami bili v podobnem ali enakem položaju, to je stvar IZKUSTVA, ne načitanosti in teorij, šele takrat lahko iskreno sočustvujete z njo. Zato tisti, ki mi reče, RAZUMEM TE, se je gladko zlagal. Ne moreš me razumeti, ne gre, četudi se na vse pretege trudiš, ne moreš... Niti ne pričakujem tega, da bi me kdo razumel, ampak ne me potem analizirati, pa tako grdo v temo brcati.



Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #89 - 19.04.2004 at 20:24:17
 
1. a boš vzel, a boš sprejel, kar kdo nekdo pove, je čisto tvoja odločitev, mislim, da te ni nihče pretirano v karkoli silil, ne vem od kod ti ta ideja.

2. sploh ni važno, kaj smo in kaj nismo v življenju doživeli ali pa nismo doživeli drugi, važno je samo, ali lahko ti iz tega tukaj karkoli potegneš. razen v primeru, da imaš občutek, da upoštevanje kakega nasveta oz. izkušnje drugega lahko škoduje in ne koristi (in to kaj ti škoduje in kaj koristi je pa itak zelo komplicirana reč, ki jo je težko na hitro odpravit)

3. zakaj se sploh tako intenzivno ukvarjaš z našimi izkušnjami, misliš da lahko komu kaj novega poveš ali pomagaš,  ali ker si res ugotovil da so brez zrna soli, ali zato ker se ne počutiš več povsem varno in udobno ob čem kar si tukaj prebral?

4. kako pa si prišel do tega, da gre v tem, o čemer smo se tukaj pogovarjali za prazno nakladanje?

5. lahko ignoriraš, česar ne moreš sprejet, lahko protestiraš, lahko preslišiš butaste pripombe, lahko jih osmešiš, ampak jest kakšnega smisla v tvojem posplošenem ocenjevanju tistih, ki so se oglasili tebi v pomoč, res ne vidim.

bp
Back to top
« Last Edit: 19.04.2004 at 22:54:00 by bp »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8