Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 58855 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #15 - 16.04.2004 at 11:25:00
 
Enkrat mi je en prijatelj rekel, ti preveč kompliciraš, s e x je enostaven, daš hlače dol, pa je... Grin
v bistvu je to res. Je ful enostaven, tisto, kar je zapleteno, so odnosi, ki do njega pripeljejo. To, da ti otrpneš, pa špilaš neko nedosegljivo osebo je po moje tvoja nepripravljenost, da bi se stvari sploh lotil. Ker ima strah velike oči. Pa ker spet preveč črno-belo razmišljaš. Ni ti treba bika za rogo prijet pa premagat, treba se ti je sam dotaknit tistega dekleta in videt, če ti je prijetno... jo poljubit, za začetek, objet... in če ti ni niti tolko blizu, da bi ji zaupal, da se bosta tisti kratki čas lahko imela skupaj dobro, potem nima smisla se pozneje s tem sploh tolko ukvarjat, si se že pravilno odločil.
Po moje kompliciraš tud zaradi tega, ker si si celo stvar predimenzioniral, nanjo obesil očitno čist vse osebnostne probleme, kar si jih našel in se odločil, da se tega ne da storit vsaj dokler jih ne rešiš, kar je tvoja obramba pred tem, da bi se moral odločit, pa to enkrat naredit.
A veš, s e x ni predimezioniran, ni nekaj kar bi kdorkoli moral doživet, niti to ni nujno, da je mega in super in zaradi enega s e x a se ti naslednjega jutra ne boš zbudil kot druga oseba, kot čist nemoralno bitje al pa ko največji lover, daleč od tega. Ti boš še vedno samo ti, z eno izkušnjo več.
Kakšna bo ta izkušnja, se boš zbudil z nasmeškom od uhe do uhe al pa še večjim odporom do sebe in vseh žensk, je spet odvisno od tega, kaj pričakuješ. Kaj če se ti recimo sploh ne bo dopadlo? Meni se ful ni, jest sem mela un blaženi namešek zato ker sem končno zgubla nedolžnost pa ker sem bla zaljubljena do nebes... s e x pa... je bil samo nekej vmes, kar se je pač zgodlo. Sej mogoče da so moški tu drugačni ko ženske, ne rečem...
Bolj ko na to končno prepomembno dejanje, bi se po moje moral osredotočit na odnos z dekletom. Kolko ti je dober, kolko si ga želiš, kolko čutiš, da bi v njem lahko blo dobro pa lepo pa nekaj, kar ne bi rad spustil...
ampak prej probaj vse te fantazme, ki jih imaš v glavi okoli tega ven spustit. S e x je čist drugačen, kot si ti misliš, da je, ni nič od tega, kar si misliš, da je. Ne moreš si ga sploh zamislit, na noben način, ker nimaš te izkušnje in tud pripravit se nanjo na noben način ne moreš. Je tak, ko da bi stopil nekam kamor še noben nikol ni stopil... nedotaknjeno... in vse skupaj bo poustolovščina. Pripravi opremo, sam ne delaj si načrtov za nekaj, česar ne more spoznat, dokler se ne zgodi Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #16 - 16.04.2004 at 11:57:37
 
Devi wrote on 16.04.2004 at 11:25:00:
Enkrat mi je en prijatelj rekel, ti preveč kompliciraš, s e x je enostaven, daš hlače dol, pa je... Grin

Bolj ko na to končno prepomembno dejanje, bi se po moje moral osredotočit na odnos z dekletom. Kolko ti je dober, kolko si ga želiš, kolko čutiš, da bi v njem lahko blo dobro pa lepo pa nekaj, kar ne bi rad spustil...
ampak prej probaj vse te fantazme, ki jih imaš v glavi okoli tega ven spustit. S e x je čist drugačen, kot si ti misliš, da je, ni nič od tega, kar si misliš, da je. Ne moreš si ga sploh zamislit, na noben način, ker nimaš te izkušnje in tud pripravit se nanjo na noben način ne moreš. Je tak, ko da bi stopil nekam kamor še noben nikol ni stopil... nedotaknjeno... in vse skupaj bo poustolovščina. Pripravi opremo, sam ne delaj si načrtov za nekaj, česar ne more spoznat, dokler se ne zgodi Wink


temu pa jaz rečem :

...


in res Dobro povedano Devi
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #17 - 16.04.2004 at 12:37:26
 
Devi wrote on 16.04.2004 at 11:25:00:
Enkrat mi je en prijatelj rekel, ti preveč kompliciraš, s e x je enostaven, daš hlače dol, pa je... Grin
v bistvu je to res. Je ful enostaven, tisto, kar je zapleteno, so odnosi, ki do njega pripeljejo. To, da ti otrpneš, pa špilaš neko nedosegljivo osebo je po moje tvoja nepripravljenost, da bi se stvari sploh lotil. Ker ima strah velike oči. Pa ker spet preveč črno-belo razmišljaš. Ni ti treba bika za rogo prijet pa premagat, treba se ti je sam dotaknit tistega dekleta in videt, če ti je prijetno... jo poljubit, za začetek, objet... in če ti ni niti tolko blizu, da bi ji zaupal, da se bosta tisti kratki čas lahko imela skupaj dobro, potem nima smisla se pozneje s tem sploh tolko ukvarjat, si se že pravilno odločil.
Po moje kompliciraš tud zaradi tega, ker si si celo stvar predimenzioniral, nanjo obesil očitno čist vse osebnostne probleme, kar si jih našel in se odločil, da se tega ne da storit vsaj dokler jih ne rešiš, kar je tvoja obramba pred tem, da bi se moral odločit, pa to enkrat naredit.
A veš, s e x ni predimezioniran, ni nekaj kar bi kdorkoli moral doživet, niti to ni nujno, da je mega in super in zaradi enega s e x a se ti naslednjega jutra ne boš zbudil kot druga oseba, kot čist nemoralno bitje al pa ko največji lover, daleč od tega. Ti boš še vedno samo ti, z eno izkušnjo več.
Kakšna bo ta izkušnja, se boš zbudil z nasmeškom od uhe do uhe al pa še večjim odporom do sebe in vseh žensk, je spet odvisno od tega, kaj pričakuješ. Kaj če se ti recimo sploh ne bo dopadlo? Meni se ful ni, jest sem mela un blaženi namešek zato ker sem končno zgubla nedolžnost pa ker sem bla zaljubljena do nebes... s e x pa... je bil samo nekej vmes, kar se je pač zgodlo. Sej mogoče da so moški tu drugačni ko ženske, ne rečem...
Bolj ko na to končno prepomembno dejanje, bi se po moje moral osredotočit na odnos z dekletom. Kolko ti je dober, kolko si ga želiš, kolko čutiš, da bi v njem lahko blo dobro pa lepo pa nekaj, kar ne bi rad spustil...
ampak prej probaj vse te fantazme, ki jih imaš v glavi okoli tega ven spustit. S e x je čist drugačen, kot si ti misliš, da je, ni nič od tega, kar si misliš, da je. Ne moreš si ga sploh zamislit, na noben način, ker nimaš te izkušnje in tud pripravit se nanjo na noben način ne moreš. Je tak, ko da bi stopil nekam kamor še noben nikol ni stopil... nedotaknjeno... in vse skupaj bo poustolovščina. Pripravi opremo, sam ne delaj si načrtov za nekaj, česar ne more spoznat, dokler se ne zgodi Wink


Moram reči, da mi je tvoje razmišljanje tuje, v nasprotju z Lilith, nekak preveč posplošeno in samoumevno za moj okus, neromantično, saj sem dobil občutek, da si spolni akt in kar je vse povezano z njim, opisala, kot da bi šel v štacuno in naročil 10 dag posebnih klobas, jih pojedel in šel naprej, se pravi brez nekih emocij, čustev, nekak hladno, površinsko, kot da greš na bencinsko črpalko in napumpaš bencin po takšni in takšni ceni, plačaš in greš, pa je to bilo to....

OK, ne rečem, da zate ni dober tak način razmišljanja, ti pač to odgovarja, "usede" ali špila, kot pravimo, ker se pač razlikujema v pogledih in mišljenju, a kar ni nič napačnega, mpak jaz niti približno ne razmišljam tako, tak da ne morem trditi, da bo dobro zame to, kar je tudi zate dobro, in obratno. Ne gledam na sex kot nabiranje izkušenj ali kot na pustolovščino, ampak na nekaj več, na neko posebno in enkratno doživetje, ki jo doživiš le s posebno osebo, ne z bilokom, da bi samo nekaj poeksperimentiral, da greš z nekom v posteljo le z enim namenom, da se poseksaš, potem pa greš, da bi sprobal nekaj zgolj iz gole radovenosti, potem pa bi verjetno razočaran. Nekaj v stilu, kot si zgoraj omenila, da spustim hlače, pa je bilo, kaj bi imel od tega? Jaz zgledam na zveo kot na neko poduhovljeno in poglobljeno zvezo me dvema osebama, ki se v vseh ozirih "klapata" oziroma skladata, tako na čustvenem, duhovnem, intelektualnem in nazorsko-mišljenjskem področju, ne zgolj na seksualnem?

Po drugi strani pa imaš verjetno tudi prav v tem oziru, da sem preveč rezerviran, da bi morebiti res moral stvari okusit, ne samo gledat, biti bolj aktivnejši in manj moralizirat, razglabljat, racionalizirat in teorizirat, ampak se izkustveno podat v zadevo, da lahko potem govorim iz lastnih doživetij. Ne vem, ker se vaša mnenja zelo deljena in se zelo razlikujejo, skratka mislim, da je na meni, da se odločam, kakorkoli se že odločam.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #18 - 16.04.2004 at 12:49:27
 
exorcist wrote on 16.04.2004 at 12:37:26:
Ne vem, ker se vaša mnenja zelo deljena in se zelo razlikujejo, skratka mislim, da je na meni, da se odločam, kakorkoli se že odločam.

tako je. odlocas se sam in posledice (prijetne ali neprijetne) tud nosis sam.

lahko tudi svobodno poslusas mnenja drugih, lahko jih ne poslusas, lahko jih upostevas, lahko jih ne upostevas, kakorkol... mas svobodno voljo, ki ti je dana od Boga iz ljubezni. iz svojih lastnih izkusenj in iz mnenj drugih (prijateljev ali sovraznikov) pa lahko scasoma prides do poti, nacina zivljenja, ki ti bo vedno in povsod prijetno ustrezal.  

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #19 - 16.04.2004 at 12:51:07
 
u bistvu exo si spregeldal nekaj ...

Devi ti je anpisala, da daj prednost odnosu ... tuki romantika in čustva čist lepo not pašejo

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #20 - 16.04.2004 at 12:52:05
 
Exo, ma Devi kr prav. Seks je čist tak fizičen akt. Sej tko že seksaš...z roko...a ne. Seks z žensko je samo različica tega, kar že počneš in res ni nič misterioznega pa oh in sploh. Nekaj popolnoma drugega pa je spolnost ...z žensko...in se strinjam s teboj, da to ni kr nekaj. Ampak za to imaš še čas...ko boš našel pravo. Do takrat pa ti kr seksaj...tud z ženskami.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #21 - 16.04.2004 at 13:30:54
 
en_bk wrote on 16.04.2004 at 12:52:05:
Do takrat pa ti kr seksaj...tud z ženskami.
Wink


a to pomeni: "Poderi kar se podreti  da, če ti to paše" ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #22 - 16.04.2004 at 13:33:30
 
Pozdravček!

"Smo" človek si kot VSI OSTALI. Začni sprejemati tudi druge ljudi. Z njihovimi slabostmi in prednostmi. Takrat ne bo več obsojanja in s tem boš tudi lažje živel.

Še vedno pravim, da je tvoja osnova razmišljanja zelo dobra in se s tabo strinjam. V marsičem sva si zelo podobna, vendar...

Preveč vse predalčkaš... ona je taka... on je tak... Ni vse črno-belo.

Jaz npr. nisem razumela gejev. Kako so lahko taki itd. Imela sem to srečo v življenju, da sem spoznala gejevski par. Sedaj razumem. Tudi onadva imata ljubezen in to je najbolj pomembno.

Življenje ti ob samo prineslo preizkušnjo, da se naučiš. Če pa boš to zavračal in si zatiskal oči, je pa to tvoja stvar.

Prosim, ne razumi to kot kritiko. Želim ti le, da bi bil srečen.

Lep dan vsem  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #23 - 16.04.2004 at 13:40:49
 


tukaj ti podajam dve pradavni modrosti, ena iz naše narodne zakladnice pravi, da


cagav fant še nikoli mi pri punci spal


druga iz zakladnice naših donedavnih bratov in sodržavljanov pa:

jebeš ne jebeš - kurcu vreme prolazi




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #24 - 16.04.2004 at 13:44:49
 

Jaz ne mislim modrovat, ker v bistvu tudi ne vem, kaj bi ti rad. Pri prebiranju odgovorov na tale tvoj topic se mi je pa utrnila misel, da mogoče bi bilo pa dobro, da bi najprej probal imeti kakšno punco samo za prijateljico, brez seksa, brez  telesne intime, mogoče bi tako začutil, kaj punce sploh so, kako čustvujejo, razmišljajo. Mogoče bi tako presegel strah in predsodke do punc na splošno. Kaj vem, ti to veš.



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #25 - 16.04.2004 at 14:02:38
 
V bistvu se ti nalašč tak razosebljeno napisala, ker se mi zdi, da že sam preveč teoretiziraš okoli tega. Preveč stvari si si naložil v glavo in če ti bo breme pretežko, ti bo prehitro zmanjkalo energije sploh karkoli začenjat Smiley
Najboljš je začet na začetku.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #26 - 16.04.2004 at 14:16:29
 
sinjeoka wrote on 16.04.2004 at 13:30:54:
a to pomeni: "Poderi kar se podreti  da, če ti to paše" ?


Pravzaprav ja, če njej tud paše. Sej seks je lahko tud rekreacija...in to fest. K ga bo pa ljubezen pobožala...bo pa tko začutu.

Seks je lahko čist samostojna panoga...tko kot lakota, lahko je pa del spolnosti....mislm.
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #27 - 16.04.2004 at 14:23:49
 
en_bk wrote on 16.04.2004 at 14:16:29:
Seks je lahko čist samostojna panoga...tko kot lakota, lahko je pa del spolnosti....mislm.
Grin


Pa kaj res nobenemu ne potegne, da lahko favoriziranje seksa kot sportne panoge v ljudeh ful odporov in gnusa vzbudi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #28 - 16.04.2004 at 14:31:17
 
Lilith wrote on 16.04.2004 at 14:23:49:
Pa kaj res nobenemu ne potegne, da lahko favoriziranje seksa kot sportne panoge v ljudeh ful odporov in gnusa vzbudi?


Pa sej to ni favoriziranje...hočem rečt, da seks ni nujno povezan z ljubeznijo, s spolnostjo, da je lahko včasih tudi sam sebi namen, kot sprostitev.
Zame je spolnost z ljubljeno osebo nekaj posebnega, ampak to še ne pomeni, da če bi bil sam, nevezan, da bi se branil seksa...še vedno bi bil to lep akt...sicer ne tolk širok in vpliven...lep pa kljub temu...a ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #29 - 16.04.2004 at 14:32:11
 
Lilith wrote on 16.04.2004 at 14:23:49:
Pa kaj res nobenemu ne potegne, da lahko favoriziranje seksa kot sportne panoge v ljudeh ful odporov in gnusa vzbudi?

Meni sport ze itak vzbuja odpor in pa gnus. Tako da na vse sportne panoge gledam na ta nacin, torej bi tudi na seks, ce bi si ga znal predstavljat kot sportno panogo. Pa na serec nimsm zadosti domisljija.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8