Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 17651 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Nataliteta
24.03.2004 at 10:55:22
 
Včeraj zvečer med likanjem, sem si spet vzela malo več časa za poslušanje klobasrij po TV.

... pa sem na nacionalki ujela debato v kateri so razpravljali o tem, kaj bi bilo potrebno storiti, za povečanje natalitete pri nas.

... pa mi je bila neskončno všeč ena misel: Že stari Rimljani v času cesarja Avgusta so imeli probleme z nataliteto... pa je pametni cesar Avgust rekel... "V politiki bomo preferirali tiste, ki imajo več otrok", zatorej lahko v parlament kandidirajo le ljudje, ki imajo določeno število otrok (he, he, he nov vstopni prag)
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Nataliteta
Reply #1 - 24.03.2004 at 11:01:32
 
Cesar Avugst ni bil kar tako, čisto prav je imel.

Naj se politiki praktično posvetijo nataliteti in dajo ljudstvu vzgled.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Nataliteta
Reply #2 - 24.03.2004 at 11:10:29
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 10:55:22:
Že stari Rimljani v času cesarja Avgusta so imeli probleme z nataliteto... pa je pametni cesar Avgust rekel... "V politiki bomo preferirali tiste, ki imajo več otrok", zatorej lahko v parlament kandidirajo le ljudje, ki imajo določeno število otrok (he, he, he nov vstopni prag)



Torej kao: O prihodnosti naj odločajo tisti, ki so za to prihodnost nekaj naredili, torej otroke - prihodnje rodove.  Hudo! Smiley
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Nataliteta
Reply #3 - 24.03.2004 at 15:06:20
 
sinjeoka wrote on 24.03.2004 at 10:55:22:
... ... pa je pametni cesar Avgust rekel... "V politiki bomo preferirali tiste, ki imajo več otrok", zatorej lahko v parlament kandidirajo le ljudje, ki imajo določeno število otrok (he, he, he nov vstopni prag)


ta mi je pa res všeč in sem prec za
če imaš več otrok, se seveda boriš, za boljšo prihodnost, v kateri bodo lahko živeli njegovi otroci.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Nataliteta
Reply #4 - 24.03.2004 at 15:26:39
 
Nič se ne da narediti, če je slovenska sociala na psu. Imaš lahko le toliko otrok, kot jih lahko preživiš, daš v šole, jih osiguraš, nudiš neko finančno oslombo, da ne bodo živeli v pomanjkanju, itd. Žal se v Sloveniji bohoti divji in pohlepni kapitalizem, ki je hujši od vseh postkapitalističnih držav, ki že tradicionalno slonijo na ekonomsko-kapitalistični ureditvi, npr. Anglija, ki pa je za otenek precej mehkejši od našega. Če ni denarja, ne bo otrok.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Nataliteta
Reply #5 - 24.03.2004 at 15:35:46
 
exorcist wrote on 24.03.2004 at 15:26:39:
Nič se ne da narediti, če je slovenska sociala na psu. Imaš lahko le toliko otrok, kot jih lahko preživiš, daš v šole, jih osiguraš, nudiš neko finančno oslombo, da ne bodo živeli v pomanjkanju, itd. Žal se v Sloveniji bohoti divji in pohlepni kapitalizem, ki je hujši od vseh postkapitalističnih držav, ki že tradicionalno slonijo na ekonomsko-kapitalistični ureditvi, npr. Anglija, ki pa je za otenek precej mehkejši od našega. Če ni denarja, ne bo otrok.....


ni čist tko...

problem je v tem, da so maldi komot
da so službe po večini za določen čas (ker delovna inšpekcija nima prakse, da bi izvrševala svoja pooblastila, ali pa se samodejno razglasi za nepristojno)
svinjsko draga stanovanja
slabo delovanje sodišč - pri nas je izterljivost preživnin tamo nekdje oko 20%
in kot vse države J evrope naši moški trpijo za materinskim kompleksom (Italija je bila prva v Evropi, ki je doživela negativno nataliteto mad "čistokrvnimi" Italijani)  Grin btw. Ojdip je bil Grk  Wink  Grin
da so privat delodajalci neuki in noseči delavki dajo knjižico (čeprav vso porodniško še vedno fura na socialo)

in predvsem zato, ker zakone še vedno pišejo moški in ženske brez familij

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nataliteta
Reply #6 - 24.03.2004 at 15:58:29
 
Problem je v tem, da je v krizi partnerski odnos. Nihče ni tolk trapast, da bo šel delat otroke zarad otrok, otroci  so  naravna  posledica zaupanja v trajen partnerski odnos. Ker tega  zauapnja ni, je  en otrok za posmeznika v odnosu  morda  še sprejemljiv  rizik,  dva sta že kamna okrog vratu, trije pa gotova katastrofa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Nataliteta
Reply #7 - 24.03.2004 at 16:51:00
 
titud wrote on 24.03.2004 at 15:58:29:
Problem je v tem, da je v krizi partnerski odnos. Nihče ni tolk trapast, da bo šel delat otroke zarad otrok, otroci  so  naravna  posledica zaupanja v trajen partnerski odnos. Ker tega  zauapnja ni, je  en otrok za posmeznika v odnosu  morda  še sprejemljiv  rizik,  dva sta že kamna okrog vratu, trije pa gotova katastrofa.



partnerski odnos je tak kot je bil ... je dediščina naših mater in očetov... danes samo govorimo (ozaveščamo) več ta aspekt ... molk in tabuiziranje te problematike v preteklosti še ne pomeni, da tega ni bilo ... bilo je  - toda pod preprogo
edina razlika med našo in generacijo naših dedov je ta, da je odpravljen pravni, spolni monopol - zakonska zveza
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Nataliteta
Reply #8 - 24.03.2004 at 18:05:14
 
Ženske se bojijo roditi. Ene, ker jih je sram, da bi imele več otrok kot druge, druge se bojijo roditi, da bi se prehitro ne postarale in bi prehitro postale neprivlačne za moške. Tretje imajo težave z rojevanjem in preživljanjem in te je še najlažhe razumeti... Toda četrte nočejo roditi, ker jih je strah... In pete nočejo roditi, ker imajo pravico, da ne rodijo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Nataliteta
Reply #9 - 24.03.2004 at 23:46:52
 
exorcist wrote on 24.03.2004 at 18:05:14:
Ženske se bojijo roditi. Ene, ker jih je sram, da bi imele več otrok kot druge, druge se bojijo roditi, da bi se prehitro ne postarale in bi prehitro postale neprivlačne za moške. Tretje imajo težave z rojevanjem in preživljanjem in te je še najlažhe razumeti... Toda četrte nočejo roditi, ker jih je strah... In pete nočejo roditi, ker imajo pravico, da ne rodijo....

A ni fletn, k ti ne boš doživljal nobene izmed teh bojazni in težav?

8)
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Nataliteta
Reply #10 - 25.03.2004 at 00:03:10
 
ARS wrote on 24.03.2004 at 23:46:52:
A ni fletn, k ti ne boš doživljal nobene izmed teh bojazni in težav?

8)
ARS


life is cool  8)
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Nataliteta
Reply #11 - 25.03.2004 at 08:09:59
 
Pozdravček  Wink

Vsi imate prav. Jaz še nimam otrok ker:

- nimam redne službe
- se šolam - (študiram)
- nimam stanovanja...

To so samo "ta veliki" razlogi proti.

Potem pa še: Ali sem dovolj zrela za otroka, v kakšen svet se bo rodil...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nataliteta
Reply #12 - 25.03.2004 at 08:46:32
 
soncnica wrote on 25.03.2004 at 08:09:59:
Pozdravček  Wink

Vsi imate prav. Jaz še nimam otrok ker:

- nimam redne službe
- se šolam - (študiram)
- nimam stanovanja...

To so samo "ta veliki" razlogi proti.

Potem pa še: Ali sem dovolj zrela za otroka, v kakšen svet se bo rodil...


Največja zrelost ki jo  po mojem človek lahko doseže je ta, da  zaupa v moč ljubezeni, s katero bi lahko tud ti šla preko vsega tega. Treba je verjet vanjo pa ji  zaupat pa se vsi potrebni  pogoji za otroka začnejo kar sami vzpostavljat. Sploh ni rečen, da so to tisti, ki si jih ti zgorej poredpostavla, saj  to so predsvem  tisti, zarad katerih otroka ne bi imela  in ne tist, zarad katerih  bi ga imela.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Nataliteta
Reply #13 - 25.03.2004 at 08:54:58
 
soncnica wrote on 25.03.2004 at 08:09:59:
Pozdravček  Wink

Vsi imate prav. Jaz še nimam otrok ker:

- nimam redne službe
- se šolam - (študiram)
- nimam stanovanja...

To so samo "ta veliki" razlogi proti.

Potem pa še: Ali sem dovolj zrela za otroka, v kakšen svet se bo rodil...


Kaj pa atija za otroka že imaš  Grin   Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Nataliteta
Reply #14 - 25.03.2004 at 10:59:38
 
exorcist wrote on 24.03.2004 at 15:26:39:
Če ni denarja, ne bo otrok.....



Čudno je, da tisti, ki imajo denar, pa sploh nimajo otrok.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4