Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 12914 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprašujem se ...
Reply #45 - 10.03.2004 at 12:48:26
 
Bardo_Thodol wrote on 10.03.2004 at 12:23:55:
Ne bi se mogel tako ozko opredeliti samo za en kompleks.
Kakorkoli, gre pač za nekakšno deviacijo, ki se navzven izraža  kot neupoštevanje drugih, kot sadizem, paranoja,  manija, kar vse skupaj rezultira v tiraniji.


Ja, vzorci, pridobljeni  v odnosih, se v interakciji z drugimi nikol ne kažejo tko enoznačno, kot so bli pridobljeni. V tem je tud skrivnost alkimije odnosov:  iz tega,  na kašen način se manifestirojo, nikol ne moreš za ziher sodit, kaj jih je nardilo take kot so. V tem tud jest vidim upanje, da bo ljubezen preživela kljub svojim sprevženim vzorcem manifstiranja in da se prav za vsak vzorec  najde kodo, s katero  ga je mogoče  nevtralizirat ne  samo tko, da ne dela škode ampak da  se ga vpreže v konstruktiven in funkcionalen odnos.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sprašujem se ...
Reply #46 - 10.03.2004 at 13:38:29
 
Bardo_Thodol wrote on 10.03.2004 at 12:23:55:
Ne bi se mogel tako ozko opredeliti samo za en kompleks.
Kakorkoli, gre pač za nekakšno deviacijo, ki se navzven izraža  kot neupoštevanje drugih, kot sadizem, paranoja,  manija, kar vse skupaj rezultira v tiraniji.

Se vam zdi to kakorkoli povezano z empatijo? Oz. z moznostjo, da se ta izraza zelo selektivno, oz. samo v nekaterih situacijah, v drugih (povezanih z doseganjem svojih ciljev in uresnicevanjem svojih zelja) pa jo uspe povsem izklopit?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprašujem se ...
Reply #47 - 10.03.2004 at 14:56:22
 
Quote:
Se vam zdi to kakorkoli povezano z empatijo? Oz. z moznostjo, da se ta izraza zelo selektivno, oz. samo v nekaterih situacijah, v drugih (povezanih z doseganjem svojih ciljev in uresnicevanjem svojih zelja) pa jo uspe povsem izklopit?

bp



Jest verjamem, da obstaja  tud empatija, ki preprečuje, da bi se  avtomtizema  zacikalnost v odnos žrtu/tiran  sprožu. Po domače povedano: če mam jest eno punco rad pa ji tega ne znam drgač izrazit kot da jo maltretiram, pol (če mam srečo) se mi lahko tud zgodi, da  ona  tako moje izkazovanja pozornosti sicer  dojema kot  izkazovanje ljubezni,  a se hkrati ne sprejema v  vlogi žrtve mojga maltretiranja, ker si ji ne  aktivira vzorec žrtve, s katerim je  bi bla  ona uspsobljena izkazovat ljubezen men. Taka punca me bo ozavestla, da ji s svojim obnašanjem  povzročam trpljenje in me s svojimi vzorci izkazovanja ljubezni morda  pripravlla do tega, da ji bom svojo ljubezen izkazoval na njej sprejemljiv način. Zarad moje empatične sposobnosti, da uvidim  njeno trpljenje, če ji izkazujem ljubezen  na njej nesprejemljiv  način in zaradi njene empatične spobnosti, da zazna moje trpljenje ob moji nezmožnosti, da bi ji razarkival ljubezen na njej sprejemljiv način, bova oba zainteresirana najt  drug za drugega skupno pot,  na kateri se bova naučila izogibat situacij, ob katerih se nama vklopjo mehnizmi izakzovanja ljubezni, ki naju zacikaljo v vzajemno  trpljenje. Tle noter jest vid eno alkemično moč  ljubezni, ki jo nobena druga stvar  ne more nadomestit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sprašujem se ...
Reply #48 - 10.03.2004 at 15:37:20
 
Quote:
katerkol odnos, baziran na materialni pogojenosti dveh ali vec individualnih dus (ne duse zamenjevat s "psiho", ki je tud materialna pogojenost oz. manifestacija) je v koncni fazi (slej k prej) obsojen na frustracijo vseh udelezenih.


Kako pa veš? Mislim, kako lahko to trdiš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sprašujem se ...
Reply #49 - 10.03.2004 at 15:42:05
 
Lilith wrote on 08.03.2004 at 18:22:14:
.
Gre tudi za to, da nekdo postopoma postaja tiran, če ga partner v to sili skozi svojo pozicijo žrtve.



Pazi. Tlele pa ne vem, če je upravičeno uporabljena besedica: sili.
Bi prej rekla, da zbudi v njem nek vzorec razmišljanja, kar pa še ni siljenje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprašujem se ...
Reply #50 - 10.03.2004 at 16:21:50
 
N. wrote on 10.03.2004 at 15:42:05:
Pazi. Tlele pa ne vem, če je upravičeno uporabljena besedica: sili.
Bi prej rekla, da zbudi v njem nek vzorec razmišljanja, kar pa še ni siljenje.



Pa še to ni nujno, da se, če ni za to zainteresiran, saj kot bp ugiba vzvezi z empatijo,

Quote:
se ta izraza zelo selektivno, oz. samo v nekaterih situacijah, v drugih (povezanih z doseganjem svojih ciljev in uresnicevanjem svojih zelja) pa jo uspe povsem izklopit?
 


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4