Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6430 times)
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: Prisel je nov cas,....
Reply #15 - 08.03.2004 at 19:11:36
 
mind wrote on 08.03.2004 at 14:58:15:
vsa ziva bitja hrepenijo po zadovoljstvu

tebi trenutno daje zadovoljstvo hrana in izzivi, nekomu drugemo alkohol, nekomu drugemu denar, nekomu hisa, punca , otroci, zdravje , itd, itd....ampak vsa ta zadovoljstva so iluzorna v smislu njihove minljivosti
vsa "materialna" zadovoljstva minejo in so kvecjemu lahko dolgorocna, ampak ker smo mi princip vecnosti si zelimo zadovoljstvo trajno/večno zadržat



Napisal sem simbolno, kar pomeni, da hrana ni dobesedno hrana ampak vse kar daje uzitke moji dusi(simbolno, saj ne verjamem vanjo). In v ta kos ne spadajo samo materialne stvari, ampak tudi custva, sporocila nezavednega (kar verjetno drugi imenujejo bog) in seveda ves materializem,... vse, kar me osreci,...


mind wrote on 08.03.2004 at 14:58:15:
le Bog, naš izvor iz katerega vsi izhajamo nam lahko ponudi zadovoljstvo (ljubezen) ki nikoli ne mine, vednar kot ze tisockrat na tem forumu receno, za ljubezen sta potrebna dva ki se prostovoljno odlocita služiti eden drugemu


V boga, kot sem ze napisal ne verjamem,... Ljubim pa ljubezen samo, in vsa custva,... Vazno, da so spremembe,... verjetno najbolj od vsega ljubim spremembe (zraven ljubezni, ki premaga vse).
Back to top
 
 
IP Logged
 
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: Prisel je nov cas,....
Reply #16 - 08.03.2004 at 19:15:48
 
Quote:
To je laž. To zadnje. Sam si jo pišeš. Pišeš da ljubiš vse ljudi in hkrati pogojuješ to ljubezen, torej ne ljubiš tiste, ki delujejo napr. negativno.
Ali vidiš to?
Če ljubiš, ljubiš. V tistem trenutku čutiš ljubezen.
Ne moreš vse ljudi ljubiti. To ni možno.
Me zanima, kaj je zate sploh ljubezen. Sprejemanje? Brezpogojno sprejemanje?

Ti piši, ti razmišljaj. Kot sam praviš:
N.


Mogoce sem se rahlo prenagliv v izbruhu besed, s katerimi je nastal ta post,.... Ljubezen je seveda premocna beseda. Delujem dobro, ker mi je vseeno za ljudi, razen za tiste, ki so blizu meni,.... Ker se ne bojim nikogar sem lahko poljubno dober, ker me nihce ne more prizadet (razen tisti blizu meni), ker nimam pikice ljubusunlja v sebe, nic tekmovalnost, custev, ki nam je druzba vcepila v glavo,....
Priznam, pretiraval sem, ampak to je bil rahel simbolizem,... ki ga pac eni ne razumejo,....
Back to top
 
 
IP Logged
 
minimal
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 12

Re: Prisel je nov cas,....
Reply #17 - 08.03.2004 at 19:24:17
 
Gru Gru wrote on 08.03.2004 at 15:47:42:
Minimal, moj comment - mal prehitro sklepaš!

Preber se še enkrat, pa boš mogoče uvidu, da iz tvojih tipkanj leti zmeda. Ti bom pokazu tvojo nedoslednost:


kdo vsi verni, poznaš vse vernike iskrene - neiskrene, se mal motiš, oziroma SODIŠ, brez podlage! Ne meči vseh vernikov v isti koš!


Kdo so to nove generacije, med katere se tvoja minimalnost prišteva... letnik 2000, letnik 1950, letnik 1900, ... spet posploševanje.


NE, mislim, oz. skorajda vem, da jih ne ljubiš, to si ti misliš, da jih. Se trudiš to 100% ozavestit. Če bi ljubil vse ljudi, bi jasno napisal:

JAZ LJUBIM VSE LJUDI

karkoli več je čisto nepotrebno, in samo kaže, da imamo še kaj za poštimat!

Kiss


Edi


P.S. Kar se pa tiče, kako mnenje ima kdo tu od nas, pa je dovolj da klikneš na njegovo ime in rečeš - Show all posts in pazljivo bereš od nekoč do danes... Wink


Zelo napadalno,... Smiley ,... Tvoji proti argumenti so otrocji, bedasti,...  Nedosleden sem, ker nisem navedel svojih let???  ???
Ko sem uporabil besedo verni, sem mislil, na iskreno verne in tiste ostale bedake,... Naceloma ljudje, ki zares verjamejo v boga, delujejo dobro v druzbi,... v kolikor niso fanatiki,... Ampak na zalost so prav iskreno verni zagrozili najvecje zlocine v zgodovini,.... Mogoce si preberi kaksno knjigo o krizarskih vojnah. Kdo jih je vodil? papezi,... kako dolgo so trajale? stoletja,.... Zakaj so nastale? zaradi bedastega prostora na zemlji, ki seveda ni od cloveka, ampak je del narave (jeruzalem),... Kaksen je bil konec? Na tisoce, deset tisoce mrtvih vseh moznih ver,.... Ze zdaj se vsako lepo papez opravici jeruzalemu zaradi velikega pokola (zid-ov, muslimanov in na koncu krscanov),... Kaj se danes dogaja? Vojne: muslini-krscani, muslimani-zidje,... in se bi se dalo nastevat,....
Glede ljubezni sem res pretiraval,.... sem napisal ze v prejsnem reply-ju,....
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Prisel je nov cas,....
Reply #18 - 08.03.2004 at 21:21:57
 
minimal:

Quote:
Napisal sem simbolno, kar pomeni, da hrana ni dobesedno hrana ampak vse kar daje uzitke moji dusi(simbolno, saj ne verjamem vanjo). In v ta kos ne spadajo samo materialne stvari, ampak tudi custva, sporocila nezavednega (kar verjetno drugi imenujejo bog) in seveda ves materializem,... vse, kar me osreci,...


da se nebom prevec ponavljal...


mind wrote on 04.03.2004 at 16:27:33:
ja, v materiji je edina stalnica sprememba

v Bhagavad Giti med drugim nekako takole piše glede tega na kratko..."...razumnega človeka takšne spremembe ne zavedejo..."

mi v bistvu nismo grobo materialno fizično telo, niti nismo subtilno fino telo, ampak smo duša, čista zavest katere obstoj ni odvisen od materije in kot takšni ostajamo vedno nespremenjeni

ko se rodimo imamo telo dojenčka in otroka, nato sčasoma dobimo novo preobleko ki se ji reče mladenic/ka, nato prehajamo preko srednjih let kjer ustvarimo določene stranske produkte (otroke) ter družino in še kasneje imamo/dobimo telo starca/ke

vse te spremembe so zunanje oz. materialne (bodisi grobe fizične ali subtilne)  , vendar zavest o "nas" ostaja vedno enaka....ne moremo rečt da smo bili kot otrok nekdo drug, zdaj pa vec ne....mi ostajamo vedno/večno "mi", ker imamo večno identiteto katere namen in interes je  ljubezen oz. služenje Bogu, le da se tega ne zavedamo cist dobro ali pa sploh ne

( malo bolj pozoren pogled ljubezni nam razkrije, da je iskrena ljubezen v bistvu služenje )


in podobno se zgodi ko nase telo preneha delovati...to ne pomeni da "nas" ni več ali da ne obstajamo, ampak v skladu z našimi aktivnostmi in željami dobimo novo materialno telo

materialno telo lahko deluje le na podlagi nas,duhovne duše, ki večno obstaja...mi torej vecno obstajamo in nikoli ne umremo

zakaj pa moramo mi (individualne duše) ki smo princip večnosti, trenutno uporabljati minljive oz. spreminjajoče materialne prevleke in se z njimi poistovečati, ter kako se tega "trpljenja" rešit pa je najboljše, da vprašamo tiste,ki so svoj odnos z Njim že realizirali ali Njega samega, katerega beseda je napisana v avtoritivnih svetih zapisih





mind wrote on 29.02.2004 at 19:31:08:
Vsi imamo v sebi zakodirana "partnerska" nagnjenja, kajti šele partnerstvo (najmaj dva individuma) pomeni ljubezen. Ker smo  mi (cista zavest) trenutno pogojeni z materijo se z njo tudi poistovečamo v obliki grobega fizičnega (materialno telo) in subtilnega (um, inteligenca, zmotni ego) telesa. In zaradi te "iluzije" iščemo zadovoljstvo v "matarialnih" partnerstvih ali pa zadovoljujemo čute z drugimi materialnimi aktinostmi. Rastlina bo zadovoljna če bo dobila vodo in svetlobo, tiger bo zadovoljen ko bo razkosal srno, človek je zadovoljen ko ima raznorazne materialne (subtilne in fizične) stvari poslihtnane ampak vsa ta zadovoljstva so "iluzorna" v smislu njihove minljivosti...torej da nam ta zadovoljstva slej kot prej vzame čas...

hočem v bistvu povedat, da bi se naše "partnerstvo" in težnja po lastni izpolnjenosti morala nanašati na princip večnosti (ker smo tudi mi princip večnosti ) ne pa na materiialna zadovoljevanja

ker v pogojenem stanju lahko delujemo le z materialnimi čuti  poskušajo nekateri  čute zadovoljit z materilanimi "partnerstvi", nekateri jih skušajo umiriti, nekateti jih zanikajo, itd...

tega nenehnega "trpljenja" v obliki  ponavljajocih minljivih zadovoljtvih in ponavljanajocega cilkusa rojstev, smrti, staranja, umiranja...se lahko rešimo le z uporabo naših pripomočkov (telesa, individualnosti in svobodne volje) za ljubezen oz. partnerstvo z Njim, Vrhovno osebo iz katere vse izhaja. Mi smo ustvarjen po "Njegovi podobi" kar pomeni da je On tudi oseba. Ljubezen pomeni služenje interesom partnerja. In glavna razlika med nami in Njim je v tem, da je On večno osvobojen. On je večna ljubezen in zato je tud naš večen skupni namen oz. ineteres ljubezen z Njim, le da se mi tega trenutno bolj slabo, ampak vseeno preecej boljse kot živali lahko zavedamo. Bog je naš večen "partner", in samo On nas lahko trajno/večno pomiri in zadovolji, ampak pomembno je vedet da ljubezen temelji na "prostovoljnosti".
Človeška oblika je zelo redka v primerjavi z ostalimi "materialnimi" oblikami, in nam edina ponuja  zmožnost prostovljne predaje oz. služenja Njemu oziroma ljubezni z Njiim in to bi tud morali "tukaj in zdaj" izkoristiti.  Smiley





minimal:
Quote:
V boga, kot sem ze napisal ne verjamem



če ne verjameš v obstoj Boga, potem verjetno verjames v evolucionistične pravljice o nastanku zivljenja iz nezive narave ?


drugac pa, Absolutna resnica je vedno/večno vzpostavljena takšna kakršna je, in naša verjetja ali neverjetja tega ne morejo spremenit...


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 2