Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 19
(Read 78347 times)
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #15 - 23.02.2004 at 21:43:06
 
Smileyindigo raje mi bodi prijatelj ,ne rabim učencev,ker se sama tudi še učim..in prav imaš ,največji hudič je ,če nisi pozoren - zavesten
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #16 - 24.02.2004 at 12:18:34
 
Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley

       ...
skoraj naredim eno pavzo, ne bom pisala
treba je nekaj novega, svežega  Wink Smiley

...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Me&MySelf
Guest




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #17 - 24.02.2004 at 19:19:16
 
Če obstaja bog, zelo verjetno obstaja tudi hudič. Kako je nastal "krščanski" hudič je opisano v stari zavezi kako se hotel vsesti v božji prestol, vendar ga je ta vrgel in z njim vred celo vrsto "padlih" angelov - njegovo vojsko. Problem je verjetno v tem da ga mi s temi telesnimi očmi nismo zmožni videt, tako kot nismo zmožni videt boga, lahko pa občutimo njihovo prisotnost. Vendar kakor se je Jezus pojavil kot bog v telesni obliki se bo po zapisih v Apokalipsi tudi hudič pojavil v telesni obliki, vprašanje je če bodo ljudje vedeli da je to hudič...
Tudi raznorazne bolezni so v sv. pismu opisane kot obsedenost z demonom, ena taka je epilepsija, ki se jo da z zdravili lepo nadzorovat. Kaj pa recimo shizofrenija in razne druge duševne bolezni - so morda tudi hudičevega izvora...
Seveda je pa vse stvar vere, nekdo ki v to ne verjame se mu to vse zdi en larifari...
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #18 - 25.02.2004 at 02:35:15
 
Quote:
Če obstaja bog, zelo verjetno obstaja tudi hudič. Kako je nastal "krščanski" hudič je opisano v stari zavezi kako se hotel vsesti v božji prestol, vendar ga je ta vrgel in z njim vred celo vrsto "padlih" angelov - njegovo vojsko. Problem je verjetno v tem da ga mi s temi telesnimi očmi nismo zmožni videt, tako kot nismo zmožni videt boga, lahko pa občutimo njihovo prisotnost. Vendar kakor se je Jezus pojavil kot bog v telesni obliki se bo po zapisih v Apokalipsi tudi hudič pojavil v telesni obliki, vprašanje je če bodo ljudje vedeli da je to hudič...
Tudi raznorazne bolezni so v sv. pismu opisane kot obsedenost z demonom, ena taka je epilepsija, ki se jo da z zdravili lepo nadzorovat. Kaj pa recimo shizofrenija in razne druge duševne bolezni - so morda tudi hudičevega izvora...
Seveda je pa vse stvar vere, nekdo ki v to ne verjame se mu to vse zdi en larifari...

Me&MySelf,
tako je, 'padli angel' je pa najboljše ime za
močno bitje, njegova je velika oblast na Zemlji

Hudobni Duh ima oblast v zemaljskom življenju,
je v puščari 40 dni skušal tudi Kristusa in nudil mu
vsa kraljevstva sveta... (ker more Undecided )

On je bil ubijalec od začetka
in se nikoli ni zavzemal za resnico,
ker resnice zanj sploh ni.
Kadar laže,
govori sebi primereno,
ker je lažnik in oče laži.

Janez  8,44

Kristus je rekel da on bo otišel
ker prihaja knež ovega sveta...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #19 - 25.02.2004 at 19:23:49
 
indigo wrote on 25.02.2004 at 02:35:15:
Hudobni Duh ima oblast v zemaljskom življenju,
je v puščari 40 dni skušal tudi Kristusa in nudil mu
vsa kraljevstva sveta... (ker more Undecided )


Kaj pa, če se je Jezus spopadal z "notranjim" hudičem, s svojimi notranjimi demoni - dvomi, strahovi, zeljami, hotenji, nagoni.... Da je morda tehtal, ce ni bil 100% preprican, ce se res hoce odrec vsemu tuzemeljskemu in podvreč svojo voljo preko trpljenja "Očetu"....
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #20 - 25.02.2004 at 20:09:22
 
Vprašanje: Ali obstajajo sile, ki delujejo proti Božanskemu?

Mati Meera: Da.

Vprašanje: Ali zle sile nadzorujejo naš svet?

Mati Meera: Svet nadzoruje Božansko. Božansko ve, kako uporabljati zlo. Zle sile so zelo nevarne, toda zelo neumne. Nikoli se ne bojte zla – tudi v najslabših okoliščinah. Božansko je vedno prisotno in vedno pomaga – to lahko izkusimo. Zlo je resnično, ni pa končna resničnost. Končna resničnost je Svetloba in ljubezen Boga. Vedno znova in v vsakem trenutku se ukoreninite v tej končni resničnosti in zlo okoli vas se bo zlomilo.

Vprašanje: Zakaj je zlo prisotno na svetu?

Mati Meera: Zaradi brezsrčnosti. Bolj ko smo srčni, več je tudi velikodušnosti.

Vprašanje: Kakšen je smoter obstoja zlega?

Mati Meera: Da človeštvu pomaga rasti. Da se človeštvu pomaga razvijati. Da se človek lahko sooči s posledicami svojih lastnih odločitev. Človeka pripravi, da odvrne pozornost od posvetnih igračk in začne iskati svoj pravi jaz, svojo pravo naravo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Me&MySelf
Guest




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #21 - 25.02.2004 at 21:33:28
 
Sv. pismo je polno nekih prispodob, pa verjetno tudi jezik v katerem je bilo napisano je bil zelo pisan, tako da so morali včasih mogoče pri prevajanju prirediti kakšne zadeve. Ena taka je že kako je bog ustvaril zemljo, prvi dan, drugi dan ,tretji dan...Kolikor sem slišal ta dan ni dan kot ga mi poznamo(24 h), pač pa v originalu pomeni obdobje. Tako da je prav verjetno kot pravi Exorcist, da je Kristus imel neke notranje borbe v puščavi z materialnimi poželenji, ki so po naravi demonskega izvora (prav zaradi pohlepa je bil lucifer s svojimi angeli vred vržen med večnega božjega sovražnika)
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #22 - 25.02.2004 at 23:04:45
 
exorcist wrote on 25.02.2004 at 19:23:49:
Kaj pa, če se je Jezus spopadal z "notranjim" hudičem, s svojimi notranjimi demoni - dvomi, strahovi, zeljami, hotenji, nagoni.... Da je morda tehtal, ce ni bil 100% preprican, ce se res hoce odrec vsemu tuzemeljskemu in podvreč svojo voljo preko trpljenja "Očetu"....


Smiley Ja, zdaj se vprašam, kot 100 krat do sedaj, kaj imamo danes,
kakšne vire znanja?
Meni je (za kristijana) avtoriteta predvsem Biblija
in je berem kot avtoritet  No.1
Zdi se mi (intuicija, izkušnje...)
v ovem primeru ni bilo veliko vpliva 'človeške besede'
katera se pa tudi v Sv. pismu najde med Božjom besedom...
Zarad tega v ovem primeru jaz razumem in verjamem
natančno kako tam piše... Če kdo bolj verjame da je 'padli angel'
znotraj, del človekoveg bitja, ali negativni del človeka, podzavest, ...
naj mu bo...  
vsekakor kdo hoče ljubiti Boga, 'Svetlobo' , človeka
bo Hudobnega Duha/podzavest čutil kot sovražnika

Če bo ljubezni, bo tudi vojne Wink
Smiley Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #23 - 25.02.2004 at 23:08:44
 
Quote:
Vprašanje: Ali obstajajo sile, ki delujejo proti Božanskemu?

Mati Meera: Da
.................... ....................
........    .........  ............
..................         ............
...........            ..............


Smiley Smiley SmileyDaBi, ti si šel preveč naprej

žal zdaj nimam časa za mojo razlago Cry (tedaj bom kadar se vrnem na forum)
zdaj bom rekla- vse to mislim tudi jaz, samo ne polponoma to da Božansko nadzoruje Zemljo,
v delu materijalnog nadzorojo več Padli Angeli, ampak vedno tudi Božansko

Smiley Smiley lp
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #24 - 27.02.2004 at 16:18:02
 
Indigo meni je bil bolj ta del spodoj v mislih.
Velikokrat sprašuje zakaj je zlo na svetu, nesreče, to in ono.
Zaradi šole..
Quote:
Vprašanje: Kakšen je smoter obstoja zlega?

Mati Meera: Da človeštvu pomaga rasti. Da se človeštvu pomaga razvijati. Da se človek lahko sooči s posledicami svojih lastnih odločitev. Človeka pripravi, da odvrne pozornost od posvetnih igračk in začne iskati svoj pravi jaz, svojo pravo naravo.




Se pa veselim tvoje razlage Indigo Wink
..čas bo vedno..
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #25 - 27.02.2004 at 16:27:12
 
Quote:
Vprašanje: Ali obstajajo sile, ki delujejo proti Božanskemu?

Mati Meera: Da.

Vprašanje: Ali zle sile nadzorujejo naš svet?

Mati Meera: Svet nadzoruje Božansko. Božansko ve, kako uporabljati zlo. Zle sile so zelo nevarne, toda zelo neumne. Nikoli se ne bojte zla – tudi v najslabših okoliščinah. Božansko je vedno prisotno in vedno pomaga – to lahko izkusimo. Zlo je resnično, ni pa končna resničnost. Končna resničnost je Svetloba in ljubezen Boga. Vedno znova in v vsakem trenutku se ukoreninite v tej končni resničnosti in zlo okoli vas se bo zlomilo.

Vprašanje: Zakaj je zlo prisotno na svetu?

Mati Meera: Zaradi brezsrčnosti. Bolj ko smo srčni, več je tudi velikodušnosti.

Vprašanje: Kakšen je smoter obstoja zlega?

Mati Meera: Da človeštvu pomaga rasti. Da se človeštvu pomaga razvijati. Da se človek lahko sooči s posledicami svojih lastnih odločitev. Človeka pripravi, da odvrne pozornost od posvetnih igračk in začne iskati svoj pravi jaz, svojo pravo naravo.



Hindujci verjamejo v reinkarnacijo, to pomeni, da zlo ne more niti obstojati v svoji personificirani, prvinski obliki, ker v vsakem primeru tudi zlobnezi duhovno-evolucijsko napreduje po lestvici navzgor, evolucija skoz pomeni napredek, razvijanje, izboljsava, se preciscuje preko utelesenj. Torej, ce poeneostavljeno povem, danes demon, cez 1000 ponovnih inkarnacij pa bog.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #26 - 27.02.2004 at 16:42:07
 
Hotel si povedati da zlo je, ampak da se pili in gratuje dobro? Kul..  Me veseli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #27 - 27.02.2004 at 16:46:02
 
Quote:
Hotel si povedati da zlo je, ampak da se pili in gratuje dobro? Kul..  Me veseli.


Ne. nisem govoril v osebnem imenu, ampak hidujsko perspektivo glednja na zlo preko reinkarnacije. muslimani in kristjani v to  ne verjamejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #28 - 27.02.2004 at 16:55:38
 
Anyway....  


Kakšen je smoter obstoja zlega?

Mati Meera: Da človeštvu pomaga rasti. Da se človeštvu pomaga razvijati. Da se človek lahko sooči s posledicami svojih lastnih odločitev. Človeka pripravi, da odvrne pozornost od posvetnih igračk in začne iskati svoj pravi jaz, svojo pravo naravo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #29 - 27.02.2004 at 16:57:35
 
Quote:
Anyway....  


Kakšen je smoter obstoja zlega?

Mati Meera: Da človeštvu pomaga rasti. Da se človeštvu pomaga razvijati. Da se človek lahko sooči s posledicami svojih lastnih odločitev. Človeka pripravi, da odvrne pozornost od posvetnih igračk in začne iskati svoj pravi jaz, svojo pravo naravo.


ja, to je eno od mnenj, vsaka religija, verstvo ima svojo filozofijo in poglede na svet....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 19