Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2251 times)
Flower
Guest




Vege
10.02.2004 at 10:01:51
 
Na kaj bi moral pazit "svež" vegetarijanec?, na kaj pazit da telo dobi vse kar potrebuje?

Lep pozdrav, Flower
Back to top
 
 
IP Logged
 
surla17
1
*
Offline


Posts: 15

Re: Vege
Reply #1 - 10.02.2004 at 10:04:15
 
najprej si pejt kri pregledat, kako si kej z železom in hemoglobinom, pa take stvari.

kero krvno skupino maš?

a mislš morske sadeže jest?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vege
Reply #2 - 10.02.2004 at 10:10:27
 
Jaz bi ti rekla, da na sojo, pa čeprav ne verjamem, da brez nje res ne moreš. Sam po mojih izkušnjah, ko je mojemu telesu zapasalo meso, sem se takrat najlažje nahranila s tem.
Mi je pa zanimivo, kak se mi potrebe spreminjajo s časom. Če sem jo na začetku jedla vsaj enkrat na teden, mi je zdej postala dost bolj pogrešljiva in mi je tud 1x na mesec čist dost...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Flower
Guest




Re: Vege
Reply #3 - 10.02.2004 at 10:13:42
 
Krvna skupina? A1? B? Nisem prepričana, a imam eno od teh dveh. Zakaj je to pomembno? In zakaj je pomemben hemoglobin in železo? Mi lahko poveš kaj več? Morski sadeži? Tudi tu te prosim če napišeš kaj več.

Hvala Surla17

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
surla17
1
*
Offline


Posts: 15

Re: Vege
Reply #4 - 10.02.2004 at 12:41:02
 
ljudje jasno niso vsi glih. zato tud enim bol prija jest zivali, enim bol prija, ce jih ne, enim pa je vseen. enkrat sm najdu eno pisanje nek na internetu k pise, da je od krvne skupine odvisn, kaj naj bi clovek jedu. ceprou se zmer vela, da najbrz ne spila vse za vse. npr. poznam eno starejso gospo, k je presaltala na vege dieto. po vec mescih je bla cist shirana in svoh. holesterol se ji je dvignu, zelezo pa padlo. poznam pa tudi enega mozakarja v srednih letih, k tut ne je zivali ene dekado, pa je totalno pr seb. mocn, vzdrzliv... no problem!

u glavnm, zelezo je tvorc hemogolobina, ta pa skrbi za to, da kisik pride do celic. ce je hemoglobina premal, smo svoh. slabokrvnost je dostkrat problem pr vege-folku, ki mu to ne ustreza prevec.

eni pa pravjo, da vegetarjanstvo ni problem, ce vsaj vsaketolk poješ kšn morski sadež. al kakšno svežo ribo, kalamare al kej tazga. pa kšn jajčk, da greš mau bl smrdeč na vece.  Smiley

v glavnem:
sveže sadje in zelenjava, žitarice za moč, stročnice za beljakovine. tega ne sme manjkat. sir, mlečni izdelki, če se ti ne grauzajo, so tut fajn. pa opazovat samga sebe. pa gledat kri. itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Vege
Reply #5 - 11.02.2004 at 08:22:27
 
Devi wrote on 10.02.2004 at 10:10:27:
Jaz bi ti rekla, da na sojo, pa čeprav ne verjamem, da brez nje res ne moreš. Sam po mojih izkušnjah, ko je mojemu telesu zapasalo meso, sem se takrat najlažje nahranila s tem.
Mi je pa zanimivo, kak se mi potrebe spreminjajo s časom. Če sem jo na začetku jedla vsaj enkrat na teden, mi je zdej postala dost bolj pogrešljiva in mi je tud 1x na mesec čist dost...



Devika, pa ni krivo vse telo, um, Devi, um si je zaželel krvave hrane, zavohal je kri in seveda, telo navajeno krvi je trznalo  Wink Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Vege
Reply #6 - 11.02.2004 at 08:45:56
 
Predvsem se moraš pazit fanatičnih vegetarjancev.


Men se to dogaja samo od sebe.

Pa se nimam za vegetarijanca, ampak naenkrat sem ugotovil, da mi nekak ne sede več kupovat svežega mesa.

Na pizzi, še kdaj pa kdaj šunka, čeprav sem se navadu "margerit" in podobnih piz.

Predvsem ne na silo, temveč s svobodo.

Ker vsak nasilen pristop sproži, podavestni odpor. Ponavadi se ga ne zavedaš.

Velik sreče.

Ne rabiš pa res ničesar. Če čutiš tak klic v sebi v svojem srcu in telesu, se nimaš ničesar bat.

Če boš to naredu zaradi nekoga drugega, je to varanje sebe.

Dobro premisli.

Edi

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vege
Reply #7 - 11.02.2004 at 09:50:15
 
Quote:
um si je zaželel krvave hrane,

krvoločni um, a? Embarrassed
sej  Tongue
Free your mind and the rest will follow...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vege
Reply #8 - 11.02.2004 at 12:31:00
 
Gru Gru wrote on 11.02.2004 at 08:45:56:
Predvsem se moraš pazit fanatičnih vegetarjancev.


Men se to dogaja samo od sebe.

Pa se nimam za vegetarijanca, ampak naenkrat sem ugotovil, da mi nekak ne sede več kupovat svežega mesa.

Na pizzi, še kdaj pa kdaj šunka, čeprav sem se navadu "margerit" in podobnih piz.

Predvsem ne na silo, temveč s svobodo.

Ker vsak nasilen pristop sproži, podavestni odpor. Ponavadi se ga ne zavedaš.

Velik sreče.

Ne rabiš pa res ničesar. Če čutiš tak klic v sebi v svojem srcu in telesu, se nimaš ničesar bat.

Če boš to naredu zaradi nekoga drugega, je to varanje sebe.

Dobro premisli.

Edi



Grin  Grin  Grin

TAKO JE

tako gre tudi moja pot
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1