Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10
(Read 42844 times)
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #45 - 30.01.2004 at 14:58:39
 
titud wrote on 30.01.2004 at 14:43:11:
To je zame čist brez demagojije navaden  rop državljanov, država pa bi moral bit za tako svoje  početje materialno kazensko odgovorna oškodovanim državljanom.  


Tvoje podjetje do tebe ne more biti odgovorno na nobeden način, saj ga ti upravljaš, so pa do podjetja odgovorni njegovi menedžerji, ki jih ti nastavljaš, če so pa goljufali, pa odgovarjajo tudi kazensko in materialno, če jih ti tožiš.
Saj v tem je tudi smisel delnice države, ravno v tem, da se ve, kdo je komu in za kaj odgovoren.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: tobačna ljubljana
Reply #46 - 30.01.2004 at 15:03:21
 
titud wrote on 30.01.2004 at 14:43:11:
To je zame čist brez demagojije navaden  rop državljanov, država pa bi moral bit za tako svoje  početje materialno kazensko odgovorna oškodovanim državljanom.  

Roparji imajo imena in priimke, zato mi ni prav nič všeč ideja o kolektivni odgovornosti, da bi država za svoje grehe poplačala oškodovane državljane iz mojega (in tvojega)  žepa.

Verjetno bi bilo učinkoviteje spet uvesti "preki sud" ali "črno roko" ali kako so se že imenovali taki kazenski odredi. Če pravi krivci niso nikoli kaznovani, ker bo narod itak vse plačal, oni pa so za svoja ropanja celo nagrajeni, potem jim seveda ne more biti v interesu, da bi se "poboljšali".

V tem smislu ne skrivam svojih simpatij do raznih anarhističnih gibanj, ki so pa na žalost večinoma tako zavedena, da svoje aktivnosti usmerjajo v čisto napačno smer.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #47 - 30.01.2004 at 15:06:37
 
stane wrote on 30.01.2004 at 14:29:53:
Ni treba, davčni inšpektorji pravne države se spoznajo na take reči in ti odmerijo pravi davek, za medsebojna razmerja lastnikov se pa ne sekirajo, če kdo komu kaj mazne Grin Grin Grin Wink

stane wrote on 30.01.2004 at 14:52:41:
Ja, koga še pa zanimajo transferne cene, razen davkarije ??? ??? ??? Undecided, saj z njimi le dobiček friziraš Grin Grin

Moram rect, da ne uspem sledit toku tvojega razmisljanja, oz. imam problem najti v njem vsaj kaksen koscek zdrave soli Tongue Wink

Reci, kot so transferne cene zanimajo namrec tiste, ki ne zelijo placevat visokih davkov na dobicek drzavi. Teh pa je po mojem mnenju kar precej.

V primeru, da bi kdo zelel uvesti zelo visoke davke na dobicek in iz tega izplacevat nekaksne dividende vsem, pa bi se zanimanje za taksne reci se bistveno povecalo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #48 - 30.01.2004 at 15:08:26
 
Bardo_Thodol wrote on 30.01.2004 at 15:03:21:
V tem smislu ne skrivam svojih simpatij do raznih anarhističnih gibanj, ki so pa na žalost večinoma tako zavedena, da svoje aktivnosti usmerjajo v čisto napačno smer.



Pa kaj ne moreš spoznati, da ni rešitev v anarhiji, ampak v čisto preprostem ekonomskem redu in pravni državi, ko bo država lastnina državljanov in bo pravo pisano na kožo vseh državljanov, ne le na kožo vladajočega razreda.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #49 - 30.01.2004 at 15:11:03
 
Quote:
Moram rect, da ne uspem sledit toku tvojega razmisljanja, oz. imam problem najti v njem vsaj kaksen koscek zdrave soli Tongue Wink

Reci, kot so transferne cene zanimajo namrec tiste, ki ne zelijo placevat visokih davkov na dobicek drzavi. Teh pa je po mojem mnenju kar precej.

V primeru, da bi kdo zelel uvesti zelo visoke davke na dobicek in iz tega izplacevat nekaksne dividende vsem, pa bi se zanimanje za taksne reci se bistveno povecalo.

bp


Zakaj pa zelo visoke, enake kot vsi ostali, potem tudi lastnikom nima smisla bežati od cveta na cvet in ne imeti transfernih cen.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: tobačna ljubljana
Reply #50 - 30.01.2004 at 15:16:23
 
stane wrote on 30.01.2004 at 15:08:26:
Pa kaj ne moreš spoznati, da ni rešitev v anarhiji, ampak v čisto preprostem ekonomskem redu in pravni državi, ko bo država lastnina državljanov in bo pravo pisano na kožo vseh državljanov, ne le na kožo vladajočega razreda.

To je (državna) utopija.
Jaz se bolj nagibam k idejam o odmiranju države, vendar ne na krvav in revolucionaren način, ampak počasi in skozi globalna združevnja.

Kolikor jaz razumem, anarhizem nasprotuje kakršnikoli državi oziroma državnim ureditvam in se zavzema za nekakšno globalno ureditev brez meja.  Tisto, kar se mi zdi pri teh anarhistih najbolj moteče, je njihova nestrpnost, ker hočejo vse na hitro, kar pa hitro postane tudi krvavo.
Anarhija da, vendar skozi evolucijo, ne skozi revolucijo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #51 - 30.01.2004 at 15:16:24
 
Najamanj kar je,  je to, da se mora država enkrat dokončno  umaknit iz firm, ker ne moreš samemu seb z določanjem pravil poslovanja biznisa delat. Ne rabmo zato totalne anarhije, ampak samo vnaprejšnje nezaupanje v dobronamernost poltično-ekonomske sprege, v po  kateri eni določajo  pogoje, drugi jih izkoristijo, potem pa si med s sabo družno delijo provitzije in privilegije, folk pa držijo pri življenju  socialnimi in zaposlitvenimi  programi, iz katerih itak več izcuza nanje prisesana birokracija kot dobi folk, ki so jim ti transferji namenjeni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #52 - 30.01.2004 at 15:16:52
 
stane wrote on 30.01.2004 at 15:11:03:
Zakaj pa zelo visoke, enake kot vsi ostali, potem tudi lastnikom nima smisla bežati od cveta na cvet in ne imeti transfernih cen.

Stopi no recimo do Luksemburga in jih prepricaj, da to kar pocnejo, nima nobenega smisla. Ce ti slucajno zmanjka argumentov, pa vzemi za vsak slucaj se kaksno kolono tankov ali dve s sabo. Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #53 - 30.01.2004 at 15:23:33
 
Quote:
Moram rect, da ne uspem sledit toku tvojega razmisljanja, oz. imam problem najti v njem vsaj kaksen koscek zdrave soli Tongue Wink

Reci, kot so transferne cene zanimajo namrec tiste, ki ne zelijo placevat visokih davkov na dobicek drzavi. Teh pa je po mojem mnenju kar precej.

V primeru, da bi kdo zelel uvesti zelo visoke davke na dobicek in iz tega izplacevat nekaksne dividende vsem, pa bi se zanimanje za taksne reci se bistveno povecalo.

bp


Transferne cene se po moje oblikujejo bolj z odpustki države  pri trošarani (alkohol,tobak) kot z odpustki pri davku na dobiček. Stavim, da tobča tovrana d.o.o.v sloveniji ni prikazovala   nobenga dobička, ki bi ga slovenija sploh obdavčla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #54 - 30.01.2004 at 15:25:55
 
Quote:
Stopi no recimo do Luksemburga in jih prepricaj, da to kar pocnejo, nima nobenega smisla. Ce ti slucajno zmanjka argumentov, pa vzemi za vsak slucaj se kaksno kolono tankov ali dve s sabo. Tongue

bp


Kaj pa tam po tvoje takega počnejo, da bi jih bilo za postrelit Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #55 - 30.01.2004 at 15:42:05
 
stane wrote on 30.01.2004 at 15:25:55:
Kaj pa tam po tvoje takega počnejo, da bi jih bilo za postrelit Grin Grin Grin

Irska ima recimo samo 12.5% stopnjo davka na dobicek.

Luxemburg recimo sploh ne obdavcuje dobicka nekaterih (rezim "holding 1929") financnih podjetij, ki v Luxemburgu ne opravljajo industrijske ali storitvene dejavnosti. Uporabljajo ga mednarodna podjetja, kot tudi bogati posamezniki, ki so svoje premozenje spremenili v sklade in fondacije.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #56 - 30.01.2004 at 15:46:59
 
titud wrote on 30.01.2004 at 15:23:33:
Transferne cene se po moje oblikujejo bolj z odpustki države  pri trošarani (alkohol,tobak) kot z odpustki pri davku na dobiček. Stavim, da tobča tovrana d.o.o.v sloveniji ni prikazovala   nobenga dobička, ki bi ga slovenija sploh obdavčla.

Razlog, zakaj ga ni prikazovala, pa so bile najverjetneje transferne cene Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #57 - 30.01.2004 at 15:53:42
 
Quote:
Irska ima recimo samo 12.5% stopnjo davka na dobicek.

Luxemburg recimo sploh ne obdavcuje dobicka nekaterih (rezim "holding 1929") financnih podjetij, ki v Luxemburgu ne opravljajo industrijske ali storitvene dejavnosti. Uporabljajo ga mednarodna podjetja, kot tudi bogati posamezniki, ki so svoje premozenje spremenili v sklade in fondacije.

bp



No vidiš, kako so nekateri pametni. Saj to je ravno modrost ekonomiziranja, da je vse uravnoteženo, zaposlitve, plače, penzije, dobiček.
Kaj pa bi še več hotel ??? ??? ??? Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #58 - 30.01.2004 at 16:04:14
 
stane wrote on 30.01.2004 at 15:53:42:
No vidiš, kako so nekateri pametni. Saj to je ravno modrost ekonomiziranja, da je vse uravnoteženo, zaposlitve, plače, penzije, dobiček.
Kaj pa bi še več hotel ??? ??? ??? Wink

Za zacetek, da mi pojasnis, kaj mi zelis sploh sporocit. Nekako ne uspem sledit tvojim preskokom oz. toku tvojih misli.

Je po tvojem mnenju v redu, da nekatera velika mednarodna podjetja s pomocjo transfernih cen in davcnih rajev po svetu placujejo minimalne ali skoraj nikakrsnih davkov na dobicek? (iz cesa bos pa potem placeval dividende?)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #59 - 30.01.2004 at 16:11:47
 
Quote:
Za zacetek, da mi pojasnis, kaj mi zelis sploh sporocit. Nekako ne uspem sledit tvojim preskokom oz. toku tvojih misli.

Je po tvojem mnenju v redu, da nekatera velika mednarodna podjetja s pomocjo transfernih cen in davcnih rajev po svetu placujejo minimalne ali skoraj nikakrsnih davkov na dobicek? (iz cesa bos pa potem placeval dividende?)

bp



Mislim, da bi zadoščalo za začetek, ko bi si uredili svoje gnezdo, preden bi šli lopove po celem svetu lovit Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10