Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 38919 times)
bp
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #75 - 29.01.2004 at 16:58:53
 
sinjeoka wrote on 29.01.2004 at 14:04:12:
Naše zaznave so vezane na materialnost telesa in na telesne čutne zaznave.

Vse nase misli, tja gor do najbolj abstraktnih idej, z duso in bogom vred, ravno tako. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Exotovo trpljenje
Reply #76 - 29.01.2004 at 18:12:46
 
sinjeoka wrote on 29.01.2004 at 14:14:56:
jaz minljivih užitkov ne želim zadržat..in za užitke si ne prizadevam..sami pridejo..jaz v njih samo uživam


To je že kar najbojl pravilno, tudi ne gre za same užitke, podobno je s trpljenji. Če znamo to spustiti skozi, bodo tudi vsi ti občutki od nas tako kot so prišli tudi odšli, in nas obenem razvezali-razrešili (lahko rečete vzorca, karme, delčka ega). Vsako zanikano čustvo, pa vedno čaka in slej ko prej pride poravnat svoj račun....  Grin

Wink


sinjeoka wrote on 29.01.2004 at 14:04:12:
Naše zaznave so vezane na materialnost telesa in na telesne čutne zaznave.


Quote:
Vse nase misli, tja gor do najbolj abstraktnih idej, z duso in bogom vred, ravno tako. Wink


Vse naše VSE, je vezano na nas same in na medsebojni odnos ki ga vzpostavljamo navzven. Telo, duša, so samo pojmi s katerimi si pomagamo razvozlati vso ne-logiko v kateri se je znajdu človeški um s svojo svobodno voljo.
Wink Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #77 - 29.01.2004 at 18:13:19
 
mind wrote on 29.01.2004 at 16:11:16:
exo torej pomoje ni osamljen v svojem trpljenju, kot bi to nekateri radi prikazali, ampak smo vsi v tem materialnem minljivem loncu v katerem iščemo trajno (večno) zadovoljstvo


Se strinjam.
Na trpljenje noben ni imun. Je pa razlika v tem, kolikokrat in na kakšen način kdo gleda na trpljenje in iz tega vidika, kako ga uspe transformirati.
Pri meni se tudi pojavijo stvari, ki me prizadenejo ali vržejo iz tira ali potrejo. In včasih sem v vlogi žrtve dalj časa, včasih pa zelo hitro pridem ven iz tega kroga. To je zaradi mojega lastnega odnosa do življenja in do stvari, ki mi takrat povzročajo trpljenje. Je pa potreben določen napor sprejeti in sprijazniti se z nekaterimi stvarmi. In včasih je prav odpor do tega napora za spremembe glavna bremza.
Ja, to pa tako velja, da vsi iščemo trajno zadovoljstvo, ki pa se spet razlikuje od človeka do človeka.



Kolkor pa jaz štekam, je namen odprtja tega topica bolj vezan na način Exotove komunikacije in vsega ostalega, kar to potegne za sabo.


Danes sem bil v eni situaciji, kjer sem se počutil po krivem napadenega in mi je nekdo fejst stopil na moj egič. In se spomnim moje prve reakcije in besed v mojih mislih: ''ma, jebite se vsi skupaj, kot, da vas rabim''. Potem sem potreboval nekaj časa, da sem se iz te totalno obrambno-napadalne drže malo zrelaksiral in šele takrat bil sposoben malo bolj pogledati v kontra argumente ali očitke nekoga drugega. In potem sem videl, da sem gledal preveč samo skozi moje oči. Ker, ko sem bil sposoben malo širše pogledati na vso stvar, je bila slika drugačna, reakcija splahnela in ego pomirjen, v meni pa občutek, da je to bila ena poučna lekcija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #78 - 29.01.2004 at 18:18:31
 
mind wrote on 29.01.2004 at 16:11:16:
exo torej pomoje ni osamljen v svojem trpljenju, kot bi to nekateri radi prikazali, ampak smo vsi v tem materialnem minljivem loncu v katerem iščemo trajno (večno) zadovoljstvo

Pa ti je ze kdaj prislo na misel, da si morda v tem loncu ravno zato, ker isces trajno oz. vecno zadovoljstvo oz. ker te je z drugimi besedami, prevec strah prihodnosti?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Exotovo trpljenje
Reply #79 - 29.01.2004 at 19:50:22
 
Smiley
mater ste se razpisal Grin

sem mislil napisat en post, pa sem se premislil
in bom raje napisal kar en članek o tvojem trpljenju na pozitivke, pa si ga tam preberi, če seveda želiš Wink

drugače pa kar naprej, ugotovljaj zakaj exo tako trpi in ugotovi zakaj trpiš ti in nam ponudi svoj recept za odpravo čustvenih notranjih bolečin. Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #80 - 29.01.2004 at 20:02:00
 
stoychi wrote on 29.01.2004 at 19:50:22:
Smiley
mater ste se razpisal Grin

sem mislil napisat en post, pa sem se premislil
in bom raje napisal kar en članek o tvojem trpljenju na pozitivke, pa si ga tam preberi, če seveda želiš Wink

drugače pa kar naprej, ugotovljaj zakaj exo tako trpi in ugotovi zakaj trpiš ti in nam ponudi svoj recept za odpravo čustvenih notranjih bolečin. Kiss Kiss Kiss


Stvari so prevec kompleksne, da bi na en mah odgovorili na takšna in podobna vprašanja.... Moraš v obzir vzeti, da se od človeka do človeka razlikujemo, zato rabimo tudi različna zdravila. Ti si se nadkompeziral pri Prem Rawatu. Ali pa pa smo prevec grešni, po tvojem, pa še nismo našli mojstra,  v akr ne verjamem. Ko umremo ne trpimo. Življenje pa je zelo kraatko, torej bomo zelo kratek čas trplei, vse dokler ne pridde Matilda.Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Exotovo trpljenje
Reply #81 - 29.01.2004 at 20:16:47
 
Smiley
kdor se smili samemu sebi, gotovo trpi,

trpi vsak ki misli, da si ne zasluži bit srečen

trpljenje, kakor sreča je vedno le tvoja izbira.

Cry Grin Cry Grin Shocked Roll Eyes Shocked Grin Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #82 - 29.01.2004 at 20:18:01
 
stoychi wrote on 29.01.2004 at 20:16:47:
Smiley
kdor se smili samemu sebi, gotovo trpi,

trpi vsak ki misli, da si ne zasluži bit srečen

trpljenje, kakor sreča je vedno le tvoja izbira.

Cry Grin Cry Grin Shocked Roll Eyes Shocked Grin Kiss Kiss Kiss


Se strinjam, ja in?  Grin Samo psihogi se ne bi strinjali s tabo, pa so strokovnajki na tem podrocju? kaj  na to porečeš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Exotovo trpljenje
Reply #83 - 29.01.2004 at 20:43:53
 
Smiley

psiholog naj bi bil človek, ki pozna psiho.

Kaj pa je psiha?

Duša

In kaj je duša?

ali so to tisti miselni vzorci, s katerimi operirajo psihologi

in psihiatri?

Stojči pravi da ne in v potrditev te trditve

je dejstvo prav to,

da je med tistimi akademsko izobraženimi ljudmi,

ki naredijo samomor ravno največ psihologov. Grin Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #84 - 29.01.2004 at 20:53:29
 
stoychi wrote on 29.01.2004 at 20:43:53:
Smiley

psiholog naj bi bil človek, ki pozna psiho.

Kaj pa je psiha?

Duša

In kaj je duša?

ali so to tisti miselni vzorci, s katerimi operirajo psihologi

in psihiatri?

Stojči pravi da ne in v potrditev te trditve

je dejstvo prav to,

da je med tistimi akademsko izobraženimi ljudmi,

ki naredijo samomor ravno največ psihologov. Grin Kiss


Res je, večina psihologov je zelo zelo čudnih, vsaj ti, ki jih jaz poznam.   Grin

Midva sva pretrmasta, da bi drug drugemu dala kaj veljati, da bi odstopla del svojega prostora in prisluhnila drug drugemu. Oba sva preveč zatopljena v svoje resnice. Kaj praviš? Ti si prepričan, da imaš le ti prav, jaz pa se s tem ne strinjam? AMpak tako se ne bova premaknila z mrtve točke, ker vem, da se tudi ti motiš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #85 - 29.01.2004 at 20:57:47
 
glede na to exo, da padaš na razne naslove po principih dipl., mag., dr.

te kratice pred imenom še ne pomenijo strokovnjaka, ampak zgolj človeka, ki je prebral in se napiflal nekaj tisoč strani

...vprašanje pa je, če jih je razumel

..če jih zna uporabljat v vsakodnevnem življenju


...moja izkušnja

...največ sem se naučila od ljudi z "zdravo kmečko pametjo", izobrazba je bila običajno bolj stranskega pomena
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Exotovo trpljenje
Reply #86 - 29.01.2004 at 20:59:06
 
exorcist wrote on 29.01.2004 at 20:53:29:
Res je, večina psihologov je zelo zelo čudnih, vsaj ti, ki jih jaz poznam.  Grin

Midva sva pretrmasta, da bi drug drugemu dala kaj veljati, da bi odstopla del svojega prostora in prisluhnila drug drugemu. Oba sva preveč zatopljena v svoje resnice. Kaj praviš? Ti si prepričan, da imaš le ti prav, jaz pa se s tem ne strinjam? AMpak tako se ne bova premaknila z mrtve točke, ker vem, da se tudi ti motiš?


in že spet se igraš igro "thingy fight"
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Exotovo trpljenje
Reply #87 - 29.01.2004 at 21:11:31
 
exorcist wrote on 29.01.2004 at 20:53:29:
Midva sva pretrmasta, da bi drug drugemu dala kaj veljati, da bi odstopla del svojega prostora in prisluhnila drug drugemu.

Oba sva preveč zatopljena v svoje resnice. Kaj praviš?

Ti si prepričan, da imaš le ti prav, jaz pa se s tem ne strinjam? AMpak tako se ne bova premaknila z mrtve točke, ker vem, da se tudi ti motiš?


Z mrtve točke se nikoli ne prestaviš, če braniš lastno identiteto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Exotovo trpljenje
Reply #88 - 29.01.2004 at 21:37:36
 
Quote:
Z mrtve točke se nikoli ne prestaviš, če braniš lastno identiteto.


Ja, drži, ampak nisem jaz edini poredni Kljukec. Stojchy tudi vztraja in vztraja pri svojem in si ne da nič dopovedat, tako kot jaz. Ne zaveda pa se, da smo ljudje preveč kompleksna bitja, ni ga enakega pod soncem, preveč smo si različni, da bi bil en lek za vse, v trem primeru Prem Rawat, po katerem se naj bi posameznik čudežno odrešili trpljenja, ampak za kakšno ceno, da zastaviš in zakockaš družino, da se izoliraš in postaneš sam sebi samozadosten? Tako kot vsak ključ ne odpira vsake ključavnice, tako tudi Prem RAwat ni za vsakogar ustrezen, za men zagotovo ni, kvečjemu jih lahko pahne v kak še bolj resen ekstrem, da skočijo s konja na osla, se pravi, potem so še na slabšem položaju, kot so bili poprej. Če človek psihično trpi, potem je zanj najboljši strokovnjak, psihiater, ki mu predpiše zdravila, ki lajšajo njegove bolečine, ali pa vpiše v kako posvetovalno grupo ali akj podobnega. Tukaj ti ne pomaga noben odrešenik, še manj pa nek Prem Rawat. Moraš si prej bit  na "čistem", šele nakar ti lahko vera postane ineteresantna. Prem R. ne bo nase prevzel tvojih osebnih težav, ker ti ne more pomagati, če si sam ne pomagaš. Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal. Če pa si ne znaš sam pomgat, pa ti še Bog ne more pomagati, kaj šele nek guru.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Exotovo trpljenje
Reply #89 - 29.01.2004 at 21:41:20
 
exorcist:
Quote:
Bog je koordinator, ki življensko igro tako oblikuje, da je za vse nas najboljše. Eno pa drži, trpljenja se ni nikoli mogoče odreči v celoti


od Boga smo ustvarjeni in skoordinirani z enim samim namenom....to je zaradi vzajemne ljubezni med nami in Njim

če se mi na podlagi naše svobodne volje odločimo, da Mu ne bomo služili v ljubezni na direkten način, smo Mu prisiljeni služit na indirekten način

ta indirekten način je to materialno trpljenje (rojstvo, staranje, bolezen, smrt...) pri katerem se poistovečamo z materialnim telesom in služimo sebi oz. svojim čutom (poželjenje), kar je nasprotno od ljubezni

če se v tej materialno pogojeni manifestaciji prostovoljno odločimo (z svojim umom in čuti ) služiti Njemu, se nam On po svoji volji razodene in nas popelje iz minljive sklede v Njegovo večno blaženo prebivališče

dokler pa služimo sebi (oz. Njemu na indirekten način-saj mi izhajamo iz Njega in Mu vedno/večno služimo ) pa smo prisiljeni tavati iz življenja v življenje v tej minljivi materialni skledi




LANCE, tud če ti s svojim lastnim trudom uspe vse (materialne) stvari pošlihtati tako da boš dolgoročno srečen, te vseeno čaka neizogibno, ki ti vse to vzame

če se odvežeš od materije (budisti) ali če celo nadvladaš materijo (jogiji ) ti vse to vzame čas, oz. tega stanja ne mores trajno (večno) zadržat.....edino kar je trajnega je služenje Njemu v ljubezni...tega ti ne vzame niti čas


bp:
Quote:
Pa ti je ze kdaj prislo na misel, da si morda v tem loncu ravno zato, ker isces trajno oz. vecno zadovoljstvo oz. ker te je z drugimi besedami, prevec strah prihodnosti?


hočeš rečt, da je razlog zaradi katerega se nahajamo v tem materialnem loncu naša želja po večnem obstoju, popolnem znanju in večnem zadovoljstvu ?


mene je bilo strah prihodnosti takrat ko nisem vedel "kdo sem" , kaj počnem tukaj in kakšne naj bodo moje aktivnosti, da mi zadovoljstva, ki sem ga dosegal ne bi vzela prihodnost

tega me je še sicer zdaj strah, ker vem da nisem dovolj iskren, ampak zdaj zaupam "zdravim" osebam oz. Njemu samemu, ki nam govori/jo v svetih zapisih in zaenkrat se mi pravilnost mojega delovanja oz. odločitve potrjuje, ne morem pa povsem z gotovostjo trdit, da bo tako tudi v prihodnje
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11