Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 23
(Read 63817 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #15 - 04.02.2004 at 12:48:07
 
Smiley
in kakšno bi moralo biti moje obnašanje,

da bi zadovoljilo aryana?
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči I
Reply #16 - 04.02.2004 at 13:04:02
 
stoychi wrote on 04.02.2004 at 12:48:07:
Smiley
in kakšno bi moralo biti moje obnašanje,

da bi zadovoljilo aryana?

nc druzga kokr da se z iskrenostjo spominjas in z iskrenostjo izgovarjas imena "nityananda" in "gouranga" za Njuno zadovoljstvo.

...nityananda he, goura hari he...
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #17 - 04.02.2004 at 13:51:29
 
Smiley
no saj se mi je zdelo da bo kaj takega:
ponavljanje svetih imen

nekdo drug bi pa rekel Alah Akbar,

spet nekdo drug pa zmoli očenaš,

ja obstaja sveto ime vseh imen (in to ni Ohm)

ki ga lahko ponavljaš že s svojim dihom,

ampak do njega priti ni tako lahko kot ponavljati :

"nityananda" in "gouranga"  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči I
Reply #18 - 04.02.2004 at 13:59:46
 
stoychi wrote on 04.02.2004 at 13:51:29:
ja obstaja sveto ime vseh imen (in to ni Ohm)
ki ga lahko ponavljaš že s svojim dihom,
ampak do njega priti ni tako lahko kot ponavljati :
"nityananda" in "gouranga"  Kiss Kiss Kiss

ja, sej v tem je vsa stvar, ki ti jo hocem povedat. posebna milost je dana od Boga. v zdejsni dobi prepirov in hinavstva nam ponuja najvisji/najglobji cilj na najenostavnejsi nacin. to sta "nityananda" in "gouranga".

...nityananda he, goura hari he...

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #19 - 04.02.2004 at 15:48:08
 
Smiley
lepo je ko ti katerokoli Božje ime,

z dihom zavibrira tvoje srce,

meni ga zavibrira že sam moj dih,

kot to najslajše sveto ime,

je pa res, da je iskrenost do sebe,

tista, ki v končni fazi,

lahko poveliča božansko srce.  Kiss Kiss Kiss


vidim pa da tebi ta maha mantra,
lepo pomaga v tvojem duhovnem razvoju,
zato le tako naprej. Kiss Kiss Kiss

ni pa vsaka stvar za vsakogar. Kiss Kiss Kiss
zamisli si kako je lahko prizadet,
nekdo, ki je od rojstva gluh in nem,
kako naj ponavlja to mantro tak?  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #20 - 04.02.2004 at 16:12:00
 
Čuj, Stojchy! Vprašal bi te malce bolj osebno vprašanje, kako ti je uspelo to, da brezpogojno odpuščaš, saj nekaj si omenjal, da te je celo žena prevarala in zapustila, pa si ji vse odpustil. Misliš, da je to potrebno, nisi sam sebe mogoče malce ogoljufal in prikrajšal, ko si njeno krivdo v celoti ignoriral? Zakaj misliš, mda te je prevarala?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #21 - 04.02.2004 at 16:35:38
 
Smiley
Moj učitelj Prem Rawat mi je pred mnogimi leti dal en dober nasvet:

zamisli si,

da je današnji dan tvoj zadnji dan,

kaj ne bi vsem vse odpustil

in z lažjo dušo odšel na ono stran,

vendar je tisto,

kar človeka vleče nazaj njabolj to,

da ne zna odpustiti samemu sebi.


Prevarala me je zato,
ker je bila razočarana nad mano,
razočarana nad mano je bila zato,
ker me ni mogla sprejeti takšnega kot sem,
ker je mislila,
da me bo šele takrat zares ljubila,
ko me bo lahko spremenila,
čeprav sem ji že na začetku rekel,
naj si ne dela iluzij. Grin

Sem pa del krivde sprejel tudi nase in ji rekel,
da lahko zaradi mene sprejmem tudi vso,
če ji bo s tem kaj bolj odleglo.  Smiley

Ti sam imaš načrte sam s sabo,

Bog pa ima načrte tudi  s tabo,

tako da je najbolje,

da vse kar se ti dogaja sprejmeš

kot darilo Boga

in šolo,

iz katere se lahko kaj naučiš  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #22 - 04.02.2004 at 19:26:50
 
stoychi wrote on 04.02.2004 at 16:35:38:
Smiley
Prevarala me je zato,
ker je bila razočarana nad mano,
Kiss


Ene pa prevarajo može zato, če so slabi v postelji, ali pa če rabijo več "ljubezni". Ljubezni ti daješ ogromno, torej bo prvo krivo. Grin  Grin He, he, se samo hecam.. Ampak nekaj resnice bo tudi v tem.  Wink
PS: Začel bi jesti meso, baje je dobro za libido. Grin

Pa kak ti tvoji prijatelji, ki so učenci Prema, podobno razmišljajo kot ti, ali pa se tudi med sabo zelo razlikujeti?



Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: stojči I
Reply #23 - 04.02.2004 at 22:51:48
 
Smiley

"Pa kak ti tvoji prijatelji, ki so učenci Prema, podobno razmišljajo kot ti, ali pa se tudi med sabo zelo razlikujeti?"

ne boš verjel, med njimi so tudi točno taki kot si ti Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: stojči I
Reply #24 - 05.02.2004 at 09:22:20
 
stoychi wrote on 04.02.2004 at 15:48:08:
ni pa vsaka stvar za vsakogar. Kiss Kiss Kiss
zamisli si kako je lahko prizadet,
nekdo, ki je od rojstva gluh in nem,
kako naj ponavlja to mantro tak?  Kiss Kiss Kiss

takemu bi tud ti tezko razlozil, naj bo pozoren na svoj dih.

ce se nekdo s cistim srcem spominja ali izgovarja sveta imena Boga se ta cista vibracija lahko prenese/preseva tudi na vse ostale prisotne. in ne samo na tiste ki so gluhi ali slepi, ampak tudi na zivali, rastline, kamne, oz. na vsa ziva bitja. ta vibracija se dotakne "zavesti" pri cemer nbena materialna pogojenost ni ovira. na ta nacin lahko dobijo dobrobit vsi, ceprav se v vecini primerov tega sami takrat ne zavedajo. ampak bo prisel cas, ko se bojo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: stojči I
Reply #25 - 05.02.2004 at 14:19:01
 
exorcist wrote on 04.02.2004 at 16:12:00:
Čuj, Stojchy! Vprašal bi te malce bolj osebno vprašanje, kako ti je uspelo to, da brezpogojno odpuščaš, saj nekaj si omenjal, da te je celo žena prevarala in zapustila, pa si ji vse odpustil.


Dragi Exo

Sicer si vprašanje namenil samo Stojčiju, ampak tole brezpogojno odpuščanje se mi zdi  tako kompleksna, zahtevna, na celotno bit človeka in njegovo osebno rast vplivajoča stvar, da želim predstaviti še svoj pogled in izkušnje. Upam, da mi ne zameriš. Če bo kdo v tem pisanju našel kaj pozitivnega zase, bom vesel, vesel pa bi bil tudi kakršnih koli odzivov.
Evo, pogled laika. Prevara /ali izdaja/ je najpogostejše dejanje nekoga drugega ali pa ne, ki v meni sproža razdiralne občutke jeze, razočaranja, nezaupanja, bolečine, žalosti. Ti občutki so moji in z njimi lahko počnem, kar hočem. Lahko se jim predam, lahko pa jih poskušam prežvečiti in jih odpustiti /proš od sebe/. Najlaže se jim je predati, kar počne večina od nas. Potem sem ves čas lahko jezen na nekoga, boli me, zamera traja, samopomilujem se fest, pozabim, kaj je ljubezen, skratka krasno se imam do konca življenja in če sem res dober, uspem prenesti vse še na svoje potomce in potem se lahko gredo čez ene petdeset let tudi kakšno spravo ali pa ne. Lahko pa izberem drugo pot, ki pa je vsaj na začetku bolj trnova, prinaša pa mnogo več. Prinaša spravljenost s seboj, razumevanje, širino, iskrenost, ljubezen, mir, blagost in še kar kaj. To je odpuščanje. Odpuščanje ne pomeni strinjanje s storjenim, ignoriranje dejanja. Eni menijo, da pomeni odpustiti pozabiti, drugi, da lahko odpustijo, pozabijo pa ne. Zame je odpuščanje proces, kjer je potrebno jezo izživeti in jo odpustiti od sebe, bolečino izživeti in jo odpustiti od sebe, žalost izživeti in jo odpustiti od sebe, zamero izživeti in jo odpustiti od sebe, samopomilovanje izživeti in ga odpustiti od sebe. Na koncu ostane kaj..ljubezen, mir, spravljenost. Če so eni in drugi mislili to isto, potem imajo oboji prav. Te občutke pa lahko tudi zatrem /ne pokažem jeze, žalosti, bolečine/, ampak to pomeni, da so mi kot ponjava prekrili ljubezen, ki je zato ne morem čutiti, izraziti, priti do nje. Kako speljati proces odpuščanja. Prvič je najtežje, potem je vsakič lažje. Do neke mere mi pomaga čas, tako da brez nekega fest silnega truda pridem v stanje, ko ne kažem več zunanjih znakov jeze, bolečine, zamere. Brezpogojno odpuščanje pa je vse kaj drugega. Zase sem našel zelo uspešno metodo. To je meditacija. Pravzaprav to ni boj s samim seboj. To je striptiz. To so neskončni pogovori s samim seboj, z višjim jazom, s Konfuzijem, mojim prijateljem, z mojim angelom varuhom, z Bogom v zadnjem času.In kako merim uspešnost teh meditacij? Po vsaki taki seansi sem bolj nag. Moja iskrenost me slači, mukoma, kos za kosom, počasi. Silijo me vsi, sam sebe, Konfuzij, angel, Bog, v iskrenost, jaz pa se zvijam kot kača, nočem iz svojih cunj, pa čeprav se z vsako odloženo počutim bolje, lažje, svobodneje, svetleje. Ko bom odložil zadnjo, bom nag, bom odpustil, zares. Nak, še sem oblečen, saj je zima, ampak pomlad že trka /čeprav sem navzven že zdavnaj odplesal svoj striptiz...navzven nas je veliko golih, a ne/.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #26 - 06.02.2004 at 10:57:23
 
en_bk wrote on 05.02.2004 at 14:19:01:
Dragi Exo

Sicer si vprašanje namenil samo Stojčiju, ampak tole brezpogojno odpuščanje se mi zdi  tako kompleksna, zahtevna, na celotno bit človeka in njegovo osebno rast vplivajoča stvar, da želim predstaviti še svoj pogled in izkušnje. Upam, da mi ne zameriš. Če bo kdo v tem pisanju našel kaj pozitivnega zase, bom vesel, vesel pa bi bil tudi kakršnih koli odzivov.
Evo, pogled laika. Prevara /ali izdaja/ je najpogostejše dejanje nekoga drugega ali pa ne, ki v meni sproža razdiralne občutke jeze, razočaranja, nezaupanja, bolečine, žalosti. Ti občutki so moji in z njimi lahko počnem, kar hočem. Lahko se jim predam, lahko pa jih poskušam prežvečiti in jih odpustiti /proš od sebe/. Najlaže se jim je predati, kar počne večina od nas. Potem sem ves čas lahko jezen na nekoga, boli me, zamera traja, samopomilujem se fest, pozabim, kaj je ljubezen, skratka krasno se imam do konca življenja in če sem res dober, uspem prenesti vse še na svoje potomce in potem se lahko gredo čez ene petdeset let tudi kakšno spravo ali pa ne. Lahko pa izberem drugo pot, ki pa je vsaj na začetku bolj trnova, prinaša pa mnogo več. Prinaša spravljenost s seboj, razumevanje, širino, iskrenost, ljubezen, mir, blagost in še kar kaj. To je odpuščanje. Odpuščanje ne pomeni strinjanje s storjenim, ignoriranje dejanja. Eni menijo, da pomeni odpustiti pozabiti, drugi, da lahko odpustijo, pozabijo pa ne. Zame je odpuščanje proces, kjer je potrebno jezo izživeti in jo odpustiti od sebe, bolečino izživeti in jo odpustiti od sebe, žalost izživeti in jo odpustiti od sebe, zamero izživeti in jo odpustiti od sebe, samopomilovanje izživeti in ga odpustiti od sebe. Na koncu ostane kaj..ljubezen, mir, spravljenost. Če so eni in drugi mislili to isto, potem imajo oboji prav. Te občutke pa lahko tudi zatrem /ne pokažem jeze, žalosti, bolečine/, ampak to pomeni, da so mi kot ponjava prekrili ljubezen, ki je zato ne morem čutiti, izraziti, priti do nje. Kako speljati proces odpuščanja. Prvič je najtežje, potem je vsakič lažje. Do neke mere mi pomaga čas, tako da brez nekega fest silnega truda pridem v stanje, ko ne kažem več zunanjih znakov jeze, bolečine, zamere. Brezpogojno odpuščanje pa je vse kaj drugega. Zase sem našel zelo uspešno metodo. To je meditacija. Pravzaprav to ni boj s samim seboj. To je striptiz. To so neskončni pogovori s samim seboj, z višjim jazom, s Konfuzijem, mojim prijateljem, z mojim angelom varuhom, z Bogom v zadnjem času.In kako merim uspešnost teh meditacij? Po vsaki taki seansi sem bolj nag. Moja iskrenost me slači, mukoma, kos za kosom, počasi. Silijo me vsi, sam sebe, Konfuzij, angel, Bog, v iskrenost, jaz pa se zvijam kot kača, nočem iz svojih cunj, pa čeprav se z vsako odloženo počutim bolje, lažje, svobodneje, svetleje. Ko bom odložil zadnjo, bom nag, bom odpustil, zares. Nak, še sem oblečen, saj je zima, ampak pomlad že trka /čeprav sem navzven že zdavnaj odplesal svoj striptiz...navzven nas je veliko golih, a ne/.

en bk


Pogostokrat slišimo, da nekdo reče, da bo vse odpustil, pozabil pa nikoli. V takem polovičarskem odpuščanju stare zamere in storjena krivica še naprej podtalno tli, le da nekomu veliko boljše uspeva, da te negativne pripetljaje in izkušnje izrine iz zavesti, nekdo drug pa se jih bo poskušal otrest z drugim njemu najbližnjim potlačitvenim mehanizmu. Če govorimo o odpuščanju, po moje, moramo v celoti odpustit, če to sploh zmoremo, drugače, v nasprotnem primeru, pa je bolje, da molčimo, kot pa da izrabljamo oguljene, predvsem krščanske fraze, kjer je odpuščenje ena izmed najvišjih vrlin, ki pa so za marsikoga prevelik zalogaj, tako da ostane vse skupaj le na listu papirja, se ne realizira. Tudi vprašljivo je, če je sploh priporočljiv tak odziv za našo dobro počutje in psihično zdravje, če preveč glorificiramo odpuščanje, če venomer požiramo, molčimo, se ne odzovemo na osebne napade, ampak raje skomignemo z rameni in sklonimo glavo, rekoč, saj če bom vse odpustil, se mi bo odvalil kamen od srca in moja jeza bo splahnela. Pa žal ni tako, ponavadi začne v nas še bolj vreti, po eni strani si začnemo očitat, zakaj nismo odreagirali v svoji pasivnosti, pa smo raje stali križem rok, po drugi strani pa, da smo se morebiti preveč zaletavo in burno odzvali, preveč čustveno, preveč razdiralno in destruktivno. Tak da vedno ostanemo razpeti med različnimi ekstremi. Sicer pa to rek potrjuje, da se je človeško motiti, božansko pa je odpuščati.

Zakaj sploh odpuščamo, morda je to najbolje za nas, da ne držimo zamer v sebi, kjer pridobivajo na razsežnosti in nas ko duhci spremljajo na vsakem koraku?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #27 - 06.02.2004 at 11:25:24
 
Quote:
Exo bi bilo zate dober način odpuščanja - pozaba?, pozabit to/tisto kar te je ranilo?
Ali bi rekel da je to samo "potlačitveni mehanizem" ?
Razčistiš pri sebi tako da te ne boli več, in ko ne boli več, izgubi svoj prostor v tebi, ima prosto pot v pozabo, ..torej je odpuščeno?

?

Smiley



Pozaba ni enako odpuščanju, saj dejansko nikoli ne pozabimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: stojči I
Reply #28 - 06.02.2004 at 12:24:42
 
Ne vem, ali je bil moj post nerazumljivo napisan, ali pa površno prebran, ali pa jaz nisem razumel tvojega, Exo.

Odpustiti ne pomeni, da skloniš glavo, ne reagiraš, požiraš, se strinjaš, potlačiš v sebi in kažeš na zunaj, da je vse v redu. Če to delaš, otopiš, odpustiš pa ne. Zatiranje občutkov, kot so jeza, razočaranje, bolečina..... , ki se ti porodijo ob prevari, se ti nalagajo, vsak zase, na ljubezen, ali pa...hm...ajd, reciva na dušo..in ti jo prekrivajo, dušijo. Ti se lahko delaš navzven, da te ne boli več, lahko uspeš prevarati tudi sebe, ampak zadeva te gloda v zavesti ali pa nekje v podzavesti in ti ne pusti biti, kar si v resnici. Ker zamera ostaja, nisi več ne iskren (ne do sebe, ne do partnerja), niti ni tvoja ljubezen iskrena. Odpustiti pomeni, da vse te slabe občutke odložiš, olupiš, vsakega posebej. To pa lahko storiš tako, da jih izživiš, izživiš jih pa lahko le z iskrenostjo...do sebe. Ko jih izživiš in ker si iskren do sebe, ugotoviš, da jih ne potrebuješ več, izgubijo ostrino, stopijo se, eden po eden. To pomeni odpustiti, vsaj meni. In kaj je najtežje pri tem procesu odpuščanja. Iskrenost do sebe.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: stojči I
Reply #29 - 06.02.2004 at 14:13:24
 
en_bk wrote on 06.02.2004 at 12:24:42:
Ne vem, ali je bil moj post nerazumljivo napisan, ali pa površno prebran, ali pa jaz nisem razumel tvojega, Exo.

Odpustiti ne pomeni, da skloniš glavo, ne reagiraš, požiraš, se strinjaš, potlačiš v sebi in kažeš na zunaj, da je vse v redu. Če to delaš, otopiš, odpustiš pa ne. Zatiranje občutkov, kot so jeza, razočaranje, bolečina..... , ki se ti porodijo ob prevari, se ti nalagajo, vsak zase, na ljubezen, ali pa...hm...ajd, reciva na dušo..in ti jo prekrivajo, dušijo. Ti se lahko delaš navzven, da te ne boli več, lahko uspeš prevarati tudi sebe, ampak zadeva te gloda v zavesti ali pa nekje v podzavesti in ti ne pusti biti, kar si v resnici. Ker zamera ostaja, nisi več ne iskren (ne do sebe, ne do partnerja), niti ni tvoja ljubezen iskrena. Odpustiti pomeni, da vse te slabe občutke odložiš, olupiš, vsakega posebej. To pa lahko storiš tako, da jih izživiš, izživiš jih pa lahko le z iskrenostjo...do sebe. Ko jih izživiš in ker si iskren do sebe, ugotoviš, da jih ne potrebuješ več, izgubijo ostrino, stopijo se, eden po eden. To pomeni odpustiti, vsaj meni. In kaj je najtežje pri tem procesu odpuščanja. Iskrenost do sebe.

en bk


Zame je odpuščanje umetnost, in kot taka zelo abstraktna, ne dojamem je, čeprav se trudim, ji ne pridem do dna. Zdaj pa če nisi umetnik, pa je malce težje dojet koncept slikarske tehnike odpuščanja, če nimaš žilice za to. V koliki meri je sploh nekdo sposoben odpuščanja, pa je verjetno zopet odvisno tudi od tega, koliko ljubezni je prejel, da ima neko podlago, temelj, na katerem začne gradit klice odpuščanja, in ljubezen je tisti fundament. No, ti si omenjal eno svojih metod, kako si pomagaš, da izživiš svojo jezo na storjeno krivico, potem pa se sama od sebe zapeče na ponev in kot taka tudi odlušči, jo prebaviš. Hudič pa je, če nimaš zadosti močne želočne kisline in ti "odpuščanje" obeleži v želodcu kot cel oreh. Zdi se mi, da nisi nič srečnejši, nič bolj zadovoljen, če odpustiš. Recimo, če bi že rad odpustil, kar je verjetno dobro, da te zamere ne razjedajo in se sam trpinčiš, torej delaš v svojo dobro, ampak še vedno nimam orodja za odpustke, ne vem, s čim naj si pomagam? Od posameznika do posameznika se tako zelo razlikujemo, da je težko reči, kako bi moral kdo postopat v določeni situaciji?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 23