Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10882 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Moj nick in jaz
Reply #15 - 21.01.2004 at 15:58:45
 
Kaj  pomeni titud?Najprej to da sem najprej individualist, taprvo sem jest, pol si pa šele lahko ti, tud ti, ti tud. To da sta napisana skupaj kot titud, pomen lahko to, da kot narcis v svoji meditaciji sam  nase gledam kot na enga drugega, da sva šele oba skupaj jaz. Lahko pomen tud to, da v teb, t.j enemu drugemu, vidim sebe, pa se z njim identificiram v eno.  

Ni še konec, je tud ena vizulana ponata tituda obstaja, iz katere je pravzaprav nastal. A se kdo spomni bradatega obraza  strička sama v lincolnovski podobi s cilintrom v stilu ameriške zastave na glavi, ki  srepo gleda  in zraven še s prstom kaže direktno vate. Jasno, izbral te je za to, da se pridružiš ameriški vojski, ko je ta država vstopila v ww1. Evo, tega strogega strička so američani pravzaprav povzeli po enmu brkatemu angleškemu oficirčku, ki je bil na otoku slaven po uspešnih kolonialnih masakrih po afriki in je prav tako novačil vojake za ww1. Evo in ta striček se je še enkrat reinkerniral pri naših tabelih, ki so z njegovim strogim pogledom mobilizirali folk za domobransko vojsko. In reinkarnacijo tega strašnega strica gledam vsak dan na steni  pisarne, ko me s plakata poziva: TUDI TI se pridruži spikerski četi Radia Študent! Tako smo reinkarniranemu titudu nadeli še  mobilizacijsko poanto, ki se sklada z geslom npr. TUDI TI SE PRIDRUŽI GIBANJU ZA DEMISTIFIKACIO MISTIKE! (…za odprto družbeno/duhovno sceno!)

U2 je pa itak vsakemu glasbeno  pismenemu rokovski kult. Mislim, da na njihovo megalomanstvo ni treba posebej spominjat, kar enemu egu ne more drugega kot dobro det. V bonotu  se prek ene irske depresivnosti, nabite z energijo izraža, ki se v tituda v eno podalpsko melanhonijo pa gorenjsko trmo preslika. Z bonotom sva pa še ista generacija za povrh.

Ima pa ta titud še en kup pomenskih odtenkov. Precej spominja na  enega mislim da grškega boga titana, ta na ladjo titanic, oba pa  na tita iz yuge...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Moj nick in jaz
Reply #16 - 21.01.2004 at 18:27:21
 
Jest sem pa mislu, da je nastal tvoj nick nekako takole:
U2 ~> you too => ti tud            (pa stric Sam se morda nekje na plakatu ampak bolj v ozadju)

Pa me zanima, a gre zdaj tukaj za mistifikacijo ne-misticnega ? Grin Grin Grin

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Moj nick in jaz
Reply #17 - 22.01.2004 at 09:03:17
 
Lola ni nobena znana osebnost ali oseba iz mitologije ali zgodbe.  Ime Lola se lepo poda tistemu delu mene, ki postavlja v ospredje neodvisnost, svobodo, komunikativnost, družabnost, odprtost in zabavo.  In ta del mene se je odločil, da aktivneje poseže v moje življenje in si izbori svoj prostor.

Črni panter se lepo poda k  osebnosti Lole, saj je čudovita žival, njegovi gibi so elegantni, je malce skrivnosten, individualist, zna poskrbeti zase in se ne podreja nikomur. In zna presti od ugodja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Moj nick in jaz
Reply #18 - 22.01.2004 at 09:13:24
 
Quote:
Jest sem pa mislu, da je nastal tvoj nick nekako takole:
U2 ~> you too => ti tud            (pa stric Sam se morda nekje na plakatu ampak bolj v ozadju)

Pa me zanima, a gre zdaj tukaj za mistifikacijo ne-misticnega ? Grin Grin Grin



Ta oznaka  čist drži, ampak za vsakim še tako enostavnim simbolom mora stat legenda oz. ena mitologija, da deluje.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Moj nick in jaz
Reply #19 - 23.01.2004 at 19:50:49
 
Ko sem prvič pregledoval ta forum, me je presenetila predvsem eksotičnost pisanja, pogostna vase zagledanost, nič manj pogostna popadljivost. Prešinilo me je, da je tu na tem forumu lahko precej burno, če se pojaviš z drugačno barvo. In ker sem jaz osebno po miselnosti vendarle precej drugačen od mnogih tukaj, sem si mislil: sem ko Samson med Filistejci. Če vtaknem nos v ta osir, se bo treba vztrajno boriti.

In tako sem postal Samson. Tu me je doletelo skoraj že vse, edinole Dalile nisem uspel srečati...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Moj nick in jaz
Reply #20 - 23.01.2004 at 23:03:34
 
Samson wrote on 23.01.2004 at 19:50:49:
In tako sem postal Samson. Tu me je doletelo skoraj že vse, edinole Dalile nisem uspel srečati...


Kar še ni , pa še bo.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Moj nick in jaz
Reply #21 - 24.01.2004 at 16:15:51
 
Samson wrote on 23.01.2004 at 19:50:49:
edinole Dalile nisem uspel srečati...


Bo pa treba na kakšno srečanje priti. Smiley
Če si resnično želiš ostati brez las... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Moj nick in jaz
Reply #22 - 24.01.2004 at 22:57:21
 
Iga, do pred kratkim Harry.

Zakaj Harry? Ko sem še včasih pisal na med.over.net, sem tam uporabljal ime Harry. Zakaj? Ko sem razmišljal, kak nik naj si nadenem, sem videl na mizi knjigo od tamale in sicer Harry Potter. Pa sem rekel bom Harry.

Tako sem se registriral tudi na tem forumu. Zdaj pa sem zamenjal v Iga. Zakaj? Ker me tako kličejo prijatelji in mi je všeč, sem se prelevil v Iga. Izpeljanka iz Igor.

Sem pa tudi Igavec, Igi, Pjontek, v srednji šoli sem bil Friday (izpeljanka iz priimka), pa Igorček me je mama klicala Grin.

Prijatelj Tomaž iz MB, pa me kliče v zadnjem času južna. Zakaj južna? Zato ker se mu zdi hecno, ker v Celju rečemo namesto "gremo na kosilo"....gremo na južno, imamo južno in njemu je tako hecna ta južna, da sem postal tudi jaz južna Grin.  Pa ne bom nicka zamenjal v južna. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Moj nick in jaz
Reply #23 - 24.01.2004 at 22:58:35
 
Samson wrote on 23.01.2004 at 19:50:49:
Ko sem prvič pregledoval ta forum, me je presenetila predvsem eksotičnost pisanja, pogostna vase zagledanost, nič manj pogostna popadljivost. Prešinilo me je, da je tu na tem forumu lahko precej burno, če se pojaviš z drugačno barvo. In ker sem jaz osebno po miselnosti vendarle precej drugačen od mnogih tukaj, sem si mislil: sem ko Samson med Filistejci. Če vtaknem nos v ta osir, se bo treba vztrajno boriti.

In tako sem postal Samson. Tu me je doletelo skoraj že vse, edinole Dalile nisem uspel srečati...


Hitro na srečanje, da te ostrižemo, da ne boš foruma porušil. Wink Grin Tongue

Pa še nekaj čednih Dalil boš srečal. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Moj nick in jaz
Reply #24 - 24.01.2004 at 23:02:24
 
lola wrote on 22.01.2004 at 09:03:17:
Črni panter se lepo poda k  osebnosti Lole, saj je čudovita žival, njegovi gibi so elegantni, je malce skrivnosten, individualist, zna poskrbeti zase in se ne podreja nikomur. In zna presti od ugodja.


Jaz rad menjam avatarje in pred nekaj časa sem tudi jaz imel takšnega podobnega črnuha. Vse zgoraj velja tudi zame, samo tisto o gibih, da so elegantni, pa zase ne morem rečt. Grin Roll Eyes
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Moj nick in jaz
Reply #25 - 24.01.2004 at 23:05:18
 
Quote:
Rdece, ki te ljubim, rdece...


Lola, kaj je to rdeče, ki ga ljubiš? Kri, cviček, komunizem....?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Moj nick in jaz
Reply #26 - 25.01.2004 at 18:04:09
 
Quote:
Lola, kaj je to rdeče, ki ga ljubiš? Kri, cviček, komunizem....?


To je  malce mojemu trenutnemu razpoloženju prilagojen verz "zeleno, ki te ljubim, zeleno" iz pesmi, hmm, če se prav spomnim, G. G. Marqueza.

V zadnjem letu, dveh mojega življenja me je rdeča barva prevzela, nekako potrebovala sem jo, daje mi energijo, in naenkrat so se znašle v moji garderobi in še kje rdeče stvari, ki jih prej sploh ni bilo.  Gre za povsem subjektiven občutek, ki sovpada z mojim življenjem, kakršno sedaj živim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Moj nick in jaz
Reply #27 - 25.01.2004 at 19:49:32
 
Quote:
Iga, do pred kratkim Harry.

Prijatelj Tomaž iz MB, pa me kliče v zadnjem času južna. Zakaj južna? Zato ker se mu zdi hecno, ker v Celju rečemo namesto "gremo na kosilo"....gremo na južno, imamo južno in njemu je tako hecna ta južna, da sem postal tudi jaz južna Grin.  Pa ne bom nicka zamenjal v južna. Grin


Mi tudi rečemo južna, tu v Prlekiji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Moj nick in jaz
Reply #28 - 25.01.2004 at 20:45:08
 
Quote:
Hitro na srečanje, da te ostrižemo, da ne boš foruma porušil. Wink Grin Tongue

Pa še nekaj čednih Dalil boš srečal. Wink
Hihi, pa bo res treba na srečanuje. Tudi opažam, da so tukjašnje Dalile sila bogate v izražanju.

Foruma pa nebi hotel rušiti, nasprotno, vreden je vse podpore!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Moj nick in jaz
Reply #29 - 26.01.2004 at 12:24:52
 
Star12

Ko sem prišla na to stran je bil preblisk zelo močan:

Želela sem si, da še sem pošiljem svoje utrinke, nebesne žarke...
Ker sem  čutila, da jih mnogi potrebujejo.

Jim Mogoče izpolnila kakšno globjo željo ali pa samo pogrela kako Srce z lepo mislijo, ki bi dolgo odsevala.

12 - kot dvanajsta zvezda, ki se je na tega dne tudi rodila.Smiley

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3