Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10180 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Za zjokat.
17.01.2004 at 20:53:33
 
Tak.

Kaj se je zgodilo z našim forumom. Kje je naš forum. Iščem in iščem, upam, in brišem prah in pajčevino, da bi prišla do dobrih starih razmišljujočih in izvirnih oz. spoznanjujočih idejah, mislih, topikih.

Najprej par kopiranih, iz knjig prepisanih, oz. iz maminih skrinj starih cunj privlečenih postov, potem pa nakladanja, obsojanja in dokazavonja ega.

Tako.

Za zjokat.

N.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Za zjokat.
Reply #1 - 17.01.2004 at 21:05:42
 
Quote:
Tak.

Kaj se je zgodilo z našim forumom. Kje je naš forum. Iščem in iščem, upam, in brišem prah in pajčevino, da bi prišla do dobrih starih razmišljujočih in izvirnih oz. spoznanjujočih idejah, mislih, topikih.

Najprej par kopiranih, iz knjig prepisanih, oz. iz maminih skrinj starih cunj privlečenih postov, potem pa nakladanja, obsojanja in dokazavonja ega.

Tako.

Za zjokat.

N.


Tako je, kje so tissti stari cajti, nekam nostalgičem postajem, smrk, smrk...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Za zjokat.
Reply #2 - 17.01.2004 at 21:28:20
 
ehhehehheh Grin
Nena, mi smo že vse spoznali.
zdej, ko se trudmo prakticirat,
zdej se pač ego opazi 8)

Smiley

sicer pa
se boš naučila odhajat s foruma za dalj časa
lej kakšno je ratal, ko te ni blo!   Grin
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Za zjokat.
Reply #3 - 18.01.2004 at 12:47:36
 
Mene zadnje čase skor vsak topik, ki ga berem asociira na uno misel o notranjem miru in  kaosu zunaj. Wink

Kolk česa pa bo na njem kdo opazil našel in prebral, je pa odvisno od posameznika. Ravno tako kar bo napisal.


Smiley

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Za zjokat.
Reply #4 - 18.01.2004 at 16:33:23
 
Kaj več ni za pričakovati od new-agea, ker te slej ko prej razočara. Pisarij je ogromno, samo vprašljivo, če jih je 5% uporabnih. Se sprašujem, čemu služijo Pozitivke? So isto kot trač revije, da ti ni dolgčas si malo nekaj prebereš, nekaj se ti zdi v redu, nekaj te celo prevzame, nato pa navdušenje splahni, ko vidiš, da je vse skupaj utopija, potem pa pride razočaranje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Za zjokat.
Reply #5 - 19.01.2004 at 09:38:42
 
Quote:
Tak.

Kaj se je zgodilo z našim forumom. Kje je naš forum. Iščem in iščem, upam, in brišem prah in pajčevino, da bi prišla do dobrih starih razmišljujočih in izvirnih oz. spoznanjujočih idejah, mislih, topikih.

Najprej par kopiranih, iz knjig prepisanih, oz. iz maminih skrinj starih cunj privlečenih postov, potem pa nakladanja, obsojanja in dokazavonja ega.

Tako.

Za zjokat.

N.


Ja če te nekaj časa ni tle gor, izgubiš stik in realno predstavo o tem kar se dogaja.

Meni to ni za zjokat, prej obratno. Ker čas da se to kar ti praviš, za vsakega prej ali slej zgodi. In ko dobiš žulj (prepoznaš nek svoj vzorec), redkokdaj čist razumeš kake težave ima nekdo s čirom na želodcu. Bolj te zanima kako se z lastnim žuljem spopast. Ampak...

Lastni žulj je boleč in ko ga odpravljaš, ni čist enostavno in nevpleteno to počet. Vsak tak žulj te vrže iz ravnovesja, ker borba za odpravo žulja je igra s samim seboj in nemalokrat ne vidimo skozi in se raje z milijon drugimi žulji spopademo.

Tako

Za smejat.

Kiss Kiss Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Za zjokat.
Reply #6 - 19.01.2004 at 10:06:16
 
exorcist wrote on 18.01.2004 at 16:33:23:
Kaj več ni za pričakovati od new-agea, ker te slej ko prej razočara. Pisarij je ogromno, samo vprašljivo, če jih je 5% uporabnih. Se sprašujem, čemu služijo Pozitivke? So isto kot trač revije, da ti ni dolgčas si malo nekaj prebereš, nekaj se ti zdi v redu, nekaj te celo prevzame, nato pa navdušenje splahni, ko vidiš, da je vse skupaj utopija, potem pa pride razočaranje...


S tem potrjuješ ravno to, kar sem v prejšnjem odgovoru hotel povedat. Raje se sprašuješ o vseh drugih okrog sebe, kot pa da bi globoko pogledal vase ali tudi dovolu sam sebi priznat da se motiš, da tvoja prepričanja niso nujno prava (govorim čist na splošno, sam si mi glih pri roki tukaj s tem tekstom).

Kaj te lahko v življenju sploh razočara? Po moje v glavnem tvoja lastna pričakovanja. Nič drugega. To sem poudarjal na tematiki o NEHVALEŽNEM PIJANCU.  Od drugega pričakovat spremembe, spreminjanje je totalna iluzija in le beg od sebe. Sej smo že milijonkrat povedal, da ko si sam sprememba, se začne okolica posledično tudi spreminjat. Vendar, pa vedno se močno zavedat, teh RESNIC, ne da, ker če bi se, potem bi forum kar se mene tiče isti trenutek v taki obliki ugasnil.

Exo sprašuješ se čemu so potrebne Pozitivke. Potrebne so skupini ljudi, ki jih ustvarjajo in berejo. Potrebne tistim, ki želijo dobiti informacijo v kar se da ne-predelani, ne-dogmatični obliki.

Sicer čemuj pa služi Delo, Dnevnik, Ognjišče, Stražni stolp... Odgovor je prelahek da bi ga pisal.

Velik sonca na belo podlago
edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Za zjokat.
Reply #7 - 19.01.2004 at 12:19:33
 
Solze pridejo kot darilo, ki te vrne na pravo pot.

solze so del zavedanja in rasti.

forum kot vsak otrok, prehaja v fazo odraščanja, odkrivanja, spoznavanja, naprej je sam obkrožen s starši, ti zanj skrbijo, se ukvarjajo, ga negujejo, potem počasi postaja samostojen, zazrt v soljudi, svet.

in takrat pridejo tudi vse mogoče stari od dobrih do smeti.

pridejo tudi prijatelji in tisti, ki se s njim vred učijo.

forum se transformira, na eni strani v okolje, ki bo ponujalo možnost pogovorov, razmišljan in izmenjave izkušenj.
po drugi strani na okolje, ki bo ponujalo sodelovanje in razvoj.
seveda pa je rast počasna, vmes se je potrebno naulčit rečt ne! dozoret in na novo postavit stavri.

enako je na pozitivkah, straši so včasih zbegani med tem kaj dovolit otroku in kaj ne, včasih sami ne vejo kaj bi bilo dobro naredit, otrok pa ve on bi rad videl in doživel vse.

on bo šel svojo pot, samega sebe, pot v kateri bo združil svoje najglobje namene na najbolj plemenit način.

sej veš nena iz daleč je lahko dat sodbo, ampak v tem letu je forum veliko naredil zase in druge in prav je da hodi po tej potki.

ne glede na vse, postaja boljši.
Back to top
« Last Edit: 19.01.2004 at 23:45:32 by A. »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Za zjokat.
Reply #8 - 19.01.2004 at 12:32:06
 
Quote:
Kaj te lahko v življenju sploh razočara? Po moje v glavnem tvoja lastna pričakovanja. Nič drugega.


jest bom reku tko
po vseh 'flamewariorsih', ki so se nam dogajal še dobro da je forum sploh obstal na tistih temeljih na katerih smo ga zgradil (open).
dejstvo pa je da dobri flamewariorsi preštudirajo - DOBRO PREŠTUDIRAJO, kaj in kako se reči dogajajo, najdejo luknje in tam najbolj udarijo.
men recimo je blo najbolj čudno na vsem svetu da sm mogu it prov zapisat da dvojnih osebnosti pa ta forum ne podpira.
da gape jih pa ne podpira.
men je blo to čudn.
jest na take stvari nism bil navajen.
jest 'slabih' ljudi nism nikol poznal.
zdej vem da niso slabi, da samo niso razumel da mi delamo najboljš kolkr znamo ... oni nas pa flejmajo.
in mi se branmo ...

dokler ni noben vedu da smo kle je bil mir ... so nam vedl povedat da 'živimo v svoji mali sobici' ... ipd shit
zdej pa sobica več ni tolk mejhna ... je precej prostorna dnevna soba ratala ... ampak tolk smo pa še vedno v svojih osnovah ... da če pride nekdo in se nam userje na sredino te sobe, bomo probal naprej drek pospravt in mu razložit da nam drek smrdi, pa ne samo njegov ... drek na splošno ... če pak človk ne zmore razumet ... pol nam nč dost ne preostane ... pucamo drek pač ... dobr veš da z lepga tepiha dreka ni kr tko simpl dol spucat.




to da se gremo utopijo ne rabimo nič spoznavat, to vemo od vsega začetka ... ampak nas to niti malo ne moti ... k sm reku fotru da v vojsko pa ne bom šu ... kaj mi je reku? utopija. in? sm se utopu?
i don't think so!!!
sm razočaran?
i don't think so!!!


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Za zjokat.
Reply #9 - 19.01.2004 at 23:42:32
 
gape ti boš počas tak ratu k jaz  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Za zjokat.
Reply #10 - 23.01.2004 at 07:14:08
 
Cry Cry Cry

Jočem, jočem,
dan in noč,
jočem na vso svojo moč,
jočem, da me že vse boli,
ko vidim,
kako jočemo se vsi   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Za zjokat   Cry Cry Cry Cry Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Za zjokat.
Reply #11 - 23.01.2004 at 19:05:28
 
gape wrote on 19.01.2004 at 12:32:06:
jest bom reku tko
po vseh 'flamewariorsih', ki so se nam dogajal še dobro da je forum sploh obstal na tistih temeljih na katerih smo ga zgradil (open).

Eh, gape! Cheesy

Le kdo je ta forum tako zelo 'flamewariorial'? A veš, da kaj takega niti nisem opazil. No, mogoče se je to dogajalo še pred tistimi časi, ko sem jaz prvič zašel na ta forum. Toda ves ta čas, odkar  ta zanimivi forum obiskujem jaz, sem zelo pogosto videval mnogo nestrnosti predvsem pri zvestih "domačinih" tega foruma. Boš pa ja priznal, da so mene in še nekatere tvoji zvesti sotrudniki na vse načine obstreljevali z vsemi starodavnimi in novodobnimi kanoni, kar so se jih uspeli spomniti. V bistvu sem mnoge izmed vas spoznal kot dokaj nestrpne ljudi, vase zagledane, vzhičene nad svojim lastnim utopičnim "prav" in že kar sovražno nastrojene proti podobnim osebam, kot je npr. moja malenkost. Tisto o pojavljanju v dveh ali celo več osebah se mi zdi pa povsem neumestno. Naj se kdo imenuje kakor hoče, in kakor mu je kdaj bolj všeč, vedno bo pisal iz sebe in vedno nam bo nekaj sporočil.

Moram pa vsekakor priznat, da si ti osebno (in seveda še nekatere častne izjeme!) včasih skušal pokazati precej več tolerantnosti in spravljivosti z drugače mislečimi, čeprav je tudi res, da v primerih, ko je bilo potrebno izreči odločno besedo, si se običajno raje opredeli za prijetno "domačo laž" kot za dražljivo "tujo resnico". Tako je to, dragi gape, pa nič drugače.

To povem samo zato, ker ciljaš na vse neke outsiderje, ne vidiš pa, kaj vse neustreznega se skoti v teh domačih logih. Mislim, da ste tukaj v resnici predvsem dobri ljudje, je pa slaba stran marsikaterega izmed teh dobrih ljudi izrazita nestrpnost do drugače opredeljenih ljudi, do ljudi, ki jim novodobne blodnje niso domače.

Zato bi le pripomnil, da mi sicer ni všeč majčkeno provokativen ton v Exovem postu, je pa v bistvu povedal precej resnice, ki bi jo bilo potrebno na tem forumu včasih malce pomeditirati. Tisto o Pozitivkah je resnično na kvadrat!

Uvodni post je pa pač vtis, kot ga ima lahko sleherni izmed nas. Osebno mislim, da je ta forum vreden samega sebe, v bistvu zelo zaprt v new age zmedo, in se nekako ni pripravljen odpreti temeljitim konstruktivnim spoznanjem. Tak je moj vtis, se pa lahko tudi motim, kot rad poveš tudi ti, dragi kolega gape.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Za zjokat.
Reply #12 - 23.01.2004 at 19:19:29
 
Samson wrote on 23.01.2004 at 19:05:28:
Uvodni post je pa pač vtis, kot ga ima lahko sleherni izmed nas. Osebno mislim, da je ta forum vreden samega sebe, v bistvu zelo zaprt v new age zmedo, in se nekako ni pripravljen odpreti temeljitim konstruktivnim spoznanjem. Tak je moj vtis, se pa lahko tudi motim, kot rad poveš tudi ti, dragi kolega gape.

A lahko kaj vec napises o tem kje in kako si ti dozivljal nestrpnost tukaj?

Po mojem bo zanimivo za vse nas.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Za zjokat.
Reply #13 - 23.01.2004 at 19:37:54
 
Quote:
A lahko kaj vec napises o tem kje in kako si ti dozivljal nestrpnost tukaj?

Po mojem bo zanimivo za vse nas.

bp
Seveda bi bilo zanimivo. Toda vsi resni bralci ste to preprosto morali opaziti. Ti moraš biti precej nov tukaj??? Shocked
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Za zjokat.
Reply #14 - 23.01.2004 at 20:04:31
 
Samson wrote on 23.01.2004 at 19:05:28:
v primerih, ko je bilo potrebno izreči odločno besedo, si se običajno raje opredeli za prijetno "domačo laž" kot za dražljivo "tujo resnico".

kaj točno si hotu povedat?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2