Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 19386 times)
LittleStar
Ex Member




STRAH
15.01.2004 at 12:02:54
 
"Ko se človek začne učiti, si ni nikdar na jasnem glede ciljev. Njegov načrt je pomanjkljiv, namen šepav. Upa na nekakšne nagrade, ki jih nikoli od nikoder ne bo, saj o trdotah učenja ne ve ničesar. Počasi se začenja učiti - sprva po drobtinicah, nato po celih brtavsih. In kmalu se mu zaleti. To, česar se nauči, nikdar ni tisto, kar si je zamišljal in predstavljal, da bo, pa se ga poloti strah. Učenje nikdar ni tisto, kar pričakuješ. Vsak korak v učenju, je nova naloga, in strah, ki ga pri tem človek doživlja, neusmiljeno, nepopustljivo narašča. Njegov načrt postane bojišče. In tako torej trči ob prvega izmed svojih naravnih sovražnikov - ob strah! Strašen sovražnik, zahrbten in težko ga je premagati! Skriva se na slehernem ovinku, preži in čaka. In če se ga človek ustraši in pred njim pobegne, je njegovega iskanja konec.

"In kaj se zgodi človeku, če zbeži pred strahom?"

"Nič se mu ne zgodi - le da se nikdar ne bo naučil. Nikoli ne bo vedec. Mogoče bo nasilnež ali pa nebogljen, preplašen človek, v obeh primerih pa poraženec. Prvi sovražnik je zapečatil njegovo koprnenje."

"In kaj lahko stori, da bi premagal strah?"

Odgovor je preprost: ne sme zbežati. Strahu se mora upreti in njemu navkljub stopiti naslednji korak v učenju, in nato naslednje in tako naprej. Strah ga mora vsega prežemati, pa se vendar ne sme ustaviti. To je pravilo! In prej ali slej pride trenutek, ko se njegov prvi sovražnik umakne. Tedaj dobi človek zaupanje vase. Njegov namen se okrepi in učenje ni več nič strašnega.
Ko pride ta radostni trenutek, lahko človek brez zadržka poreče, da je premagal prvega naravnega sovražnika."

"Se to zgodi naenkrat ali polagoma?"

"Vse skupaj se dogaja polagoma in po malem, sam strah pa je premagan naenkrat in nanaglo."

(Carlos C.)
 

Spregovoriti o strahovih, ali ne?



Back to top
« Last Edit: 15.01.2004 at 13:42:04 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: STRAH
Reply #1 - 15.01.2004 at 12:15:38
 
iskreno spregovoriti o svojih strahovih je pogum.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: STRAH
Reply #2 - 15.01.2004 at 12:17:28
 
Quote:
iskreno spregovoriti o svojih strahovih je pogum.


Ni pogum spet samo ena izmed neštetih izmišljotin človeškega uma?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: STRAH
Reply #3 - 15.01.2004 at 12:42:17
 
Quote:
..strah, strah pred neznanim, strah stopit korak naprej, strah pred spremembo.   ..strah pred izgubo "kontrole"   ..in potem se z vsemi štirimi držiš nazaj, vstrajaš v nekih vzorcih, vstrajaš tukaj kjer ti je lepo in udobno,  . .samo ti  v resnici ni,  zato - greš naprej.   Potrebnu mu je pogledat v oči, odkrit česa se tako hudo oklepaš,  ..zakaj,  predelat in stopit korak naprej.  Odpravit strah,  ...in stopit korak do naslednjega.



Tu si dost noter zajel. Smrt je pravzaprav samo nekaj neznanega. Ja, in izguba kontrole.  







Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: STRAH
Reply #4 - 15.01.2004 at 12:46:54
 


pa strah pogledati vase, strah pred odgovornostjo, strah priznati lastne napake, strah priznati si svojo zmotljivost, strah naučiti se kaj od drugih, strah priznati si lastne pomanjkljivosti, strah priznati si svoj strah, ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: STRAH
Reply #5 - 15.01.2004 at 12:54:38
 
Quote:
Ni pogum spet samo ena izmed neštetih izmišljotin človeškega uma?

a si pol tud ti izmisljotina same sebe? a te je tega kej strah?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: STRAH
Reply #7 - 15.01.2004 at 13:04:17
 
mene je strah tega, da ne vem kaj je pol, ko enkrat strahu ni vec. pol tud poguma ni vec, aktivnosti ni vec, mene ni vec, nicesar ni vec...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: STRAH
Reply #8 - 15.01.2004 at 13:07:16
 
Quote:
mene je strah tega, da ne vem kaj je pol, ko enkrat strahu ni vec. poguma ni vec, aktivnosti ni vec, mene ni vec, nicesar ni vec...?




Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy

Kulj Aryan.   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: STRAH
Reply #9 - 15.01.2004 at 13:09:18
 
Quote:
mene je strah tega, da ne vem kaj je pol, ko enkrat strahu ni vec. poguma ni vec, aktivnosti ni vec, mene ni vec, nicesar ni vec...?


Nč se bat. Ko se bo to zgodl,  bo iz tebe spregovorila s strahom in pogumom zatajevna nenadzorovana strast.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: STRAH
Reply #10 - 15.01.2004 at 13:11:05
 
lola wrote on 15.01.2004 at 12:46:54:
pa strah pogledati vase, strah pred odgovornostjo, strah priznati lastne napake, strah priznati si svojo zmotljivost, strah naučiti se kaj od drugih, strah priznati si lastne pomanjkljivosti, strah priznati si svoj strah, ....



Aha...
Se mi samo zdi, ali imava istega v mislih, lola?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: STRAH
Reply #11 - 15.01.2004 at 13:11:23
 
titud wrote on 15.01.2004 at 13:09:18:
Nč se bat. Ko se bo to zgodl,  bo iz tebe spregovorila s strahom in pogumom zatajevna nenadzorovana strast.

nc se bat mi prav en k stoji z mano na bregu reke in mi prav nej skocim not ker kao itak ni globoka.

a ne bi blo boljs slisat "ne se bat" od nekoga, ki ze stoji v reki in ti zadovoljno maha?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: STRAH
Reply #12 - 15.01.2004 at 13:13:36
 

Moj strah je, da izgubim zavest in se zbudim med tujci, kateri bi me tretirali kot slabo in prav noben ne bi videl dobrega v meni. Nemoči in prepuščenosti drugim, enemu hladnemu svetu, me je strah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: STRAH
Reply #13 - 15.01.2004 at 13:20:53
 
Quote:
Moj strah je, da izgubim zavest in se zbudim med tujci, kateri bi me tretirali kot slabo in prav noben ne bi videl dobrega v meni. Nemoči in prepuščenosti drugim, enemu hladnemu svetu, me je strah.

komu si pa zdej prepuscena, ki ti daje obcutek varnosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: STRAH
Reply #14 - 15.01.2004 at 13:21:36
 
Quote:
nc se bat mi prav en k stoji z mano na bregu reke in mi prav nej skocim not ker kao itak ni globoka.

a ne bi blo boljs slisat "ne se bat" od nekoga, ki ze stoji v reki in ti zadovoljno maha?


Ne rabiš nobenga ne zunaj ne not.  V vodi se boš nehal itak nehal na strah pa pogum opirat,  se ti bo prebudila ena čist življenska strast, ker boš prisiljen mahat  na živlejnje in smrt, da boš splaval. Pogum in strah te spremljeta na kopnem, v vodi spregovori eksistecialna  strast.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5