Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 
(Read 59874 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #135 - 23.01.2004 at 09:23:16
 
stane wrote on 22.01.2004 at 19:12:25:
Če se nerazdelna lastnina državljanov pripiše individualnim državljanom, to ne more biti druga, kot neprenosljiv delež, delnica. Delnica je lahko glasovalna, prednostna, neglasovalna itd, toda njen donos je vedno dividenda in nič drugega.
Za državljana bo to seveda glasovalna delnica za upravljanje države, za podjetja pa bo to neglasovalna prednostna delnica, ki se ne bo v bilance niti knjižila, ker jo država ne more umakniti iz nobenega podjetja, niti prodati.
Država ima le pravico kontrole točnosti podatkov, ne pa tudi pravice efektivnega upravljanja s posameznim podjetjem.
Če pa je kako drugače lastnik kakega podjetja, mora to biti tudi v bilancah vknjiženo in prevzema tudi  v celoti rizik, da ta kapital lahko tudi izgubi.
Če mene vprašaš, pa bi morala država od tega rizika pobegniti čimprej.


Mene samo skrbi, da z državljansko delnico ne bi zavajal folka. Sem zato naredu eno simulacijo, kako bi blo, če bi npr. jest vzel po svojem vedednju in zanju o delnicah v državljansko delnico dobesedno kot moj oseben delež v firmah, za katerga sem tud sam odgovoren. Drgač pa tud jest npr. vidm v neposredni  udeležbi državljana pri dobičku tko kot bp  en dober 'indeks uspesnosti delovanja drzave in vlade', ki je prav zarad neposrednega izplačevanja hkrat tud hud javen pritisk  na politično-ekonomsko elito, da omeji lastnemn pohlep in hkrat racionalizira javno  porabo. Upam,  da boš zmogu zagavorajt za moje pojme zlo fiktivno državljansko delnico pred tistimi, ki se na delničartsvo boljš spoznajo kot jest pa ti.

Še enkart: ideja , da se lastništvo, ki je sedaj le prikrito povezano z aktivno volilno  pravico državljana, preko državljasnke delnice odkrito in transparetno izenači z glasovalno pravico pri izbiranju  upravitelja države, je genilana. Samo nisem ziher, če je z njo mogoče utemljit nekaj tko fiktivnega kot je državljanska delnica, ker odpor do tega bo močan in uničujoč.

PS: a misliš, da bi blo treba spremenit volilni sitem tako, da bi nekdo  kot pooblaščeni lastnik delnic  svojih mladoletnih otrok zarad tega imel lahko na volitvah  dva ali več glasova?      
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #136 - 23.01.2004 at 09:35:36
 
titud wrote on 23.01.2004 at 09:23:16:
PS: a misliš, da bi blo treba spremenit volilni sitem tako, da bi nekdo  kot pooblaščeni lastnik delnic  svojih mladoletnih otrok zarad tega imel lahko na volitvah  dva ali več glasova?      


Seveda, to konsekventno izhaja iz lastništva delnice in ne verjamem, da še kdo na tem svetu ve kaj več o delnicah kot midva in vsi ostali, ki so pismeni. Saj to ni kaka čarovnija.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #137 - 23.01.2004 at 10:08:20
 
stane wrote on 22.01.2004 at 11:48:36:
Kje imaš glasovalno pravico od 0 do 18 let?

Tudi to bi bilo možno ob skrčenju razponov med plačami, le da bi ne zašli predaleč, ko bi produktivnost zaradi tega padla. Res pa je, da se produktivnost zadnjih deset let povečevanja razponov zato ni nič dvignila, toda lažje je dajati, kot jemati Grin Grin Grin



zaenkrat je še ni - ne po moji krivdi

stvar je preprosta - delnice v danem primeru nimajo smisla (stvar po moje ne bi delovala), ima pa svoj smisel renta, s katero bi lahko učinkovito zmanjševali socialne razlike in višali nataliteto (eni bi delali, drugi pa rojevali  Wink)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #138 - 23.01.2004 at 10:13:39
 
stane wrote on 23.01.2004 at 09:35:36:
Seveda, to konsekventno izhaja iz lastništva delnice


Ejga, da ni tle zad kašen čist oseben iteres? Kolk maš ti pol glasov?  Wink

Quote:
ne verjamem, da še kdo na tem svetu ve kaj več o delnicah kot midva in vsi ostali, ki so pismeni. Saj to ni kaka čarovnija.


Jest sem totalen analfabet kar se tega tiče. Če bi kje kašno  delnico imel, bi se od tvoje ideje zihr počutu ogroženga, čes kaj se tam  ene zgube hočejo zastonj prigužvat do nečesa, kar sem jest krvavo zaslužu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #139 - 23.01.2004 at 11:12:00
 
t wrote on 23.01.2004 at 10:08:20:
zaenkrat je še ni - ne po moji krivdi

stvar je preprosta - delnice v danem primeru nimajo smisla (stvar po moje ne bi delovala), ima pa svoj smisel renta, s katero bi lahko učinkovito zmanjševali socialne razlike in višali nataliteto (eni bi delali, drugi pa rojevali  Wink)



Finta je v tem, da tud državljanska renta bolj kot ne ena fiktivna zadeva,  če ne znaš definirat, iz česa se prtavzaprav izplačuje. Renta se po mojem vedenju izpalčuje iz donosa kapitala, ki je vložen v kakšne vrednostne papirje ali v zemljo ali napremičnine  ali pa iz obresti hranilne vloge.  Višina rente je stvar dogovora, v principu pa naj se ne  bi zajedala v kapital kot strošek.  

Tako v primeru dividende iz državljanske delnice al pa rente je definirano le to , da se izpalčuje v višini davka na dobiček, ki  sam ni ne dividenda  niti  renta in ima z njim askupno le to,  da   se  ne bi zažira v kapital. Sploh pa še nismo definiral, kakšno vlogo ima pri nas  ta davek  na dobiček. V bogatih državah ga  po moje sploh ne pobirajo, zato da na tak način privabljajo k seb ekstra dobičnonosne firme. Na švedskem ima nasprotno  veliko socilano fukcijo, zato firme z večjim dobički obdavčuje progresivno in iz nje res bogati bežijo al pa so motivirani davke utajevat. Pr nas so ti davki bolj simbolični, in ker so vsi zainteresirani da so nizki so  bolj kot en sramežljiv proračusnki vir, zato da firme nimajo prevelikega motiva zarad njega dobičkov utajevat niti ne odigravajo nobene socilano-izravnalne funkcije, ker (po moje) niso progresivni in država poboere vsem 25% ne glede na višino čistega dobička.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #140 - 23.01.2004 at 11:20:29
 
titud wrote on 23.01.2004 at 11:12:00:
Finta je v tem, da tud državljanska renta bolj kot ne ena fiktivna zadeva,  če ne znaš definirat, iz česa se prtavzaprav izplačuje. Renta se po mojem vedenju izpalčuje iz donosa kapitala, ki je vložen v kakšne vrednostne papirje ali v zemljo ali napremičnine  ali pa iz obresti hranilne vloge.  Višina rente je stvar dogovora, v principu pa naj se ne  bi zajedala v kapital kot strošek.  



renta se preprosto vzame iz proračuna, zato, ker itaq vladajoča ekipca ne zna delati z denarjem v dobro vseh

(tako se s tem rentnim denarjem manjšajo družbene razlike in je vsaj del proračunskega denarja koristno uporabljen, poleg tega pa bi lahko s tem na trg delavne sile spravili precej ljudi, ki trenutno samo iz kruha drek delajo (in predstavljajo glavne parazite v sistemu) - renta bi zadoščala za minimum, kdor hoče več, naj dela)

delnica, kot jo je predstavil Stane pa sploh ni delnica, saj je ne moreš prodati, njena vrednost pa se ne določa s povpraševanjem po njej - zato je sploh nima smisla uvajati


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #141 - 23.01.2004 at 11:37:09
 
Taka najbolj naravna delitev dobička, ki je vedno družben, nikoli individualen, bi bila fifty- fifty, linearno, brez progresije in olajšav.
Ker s tem, ko je nizko obdavčen, tudi ne vzpodbuja investicij, ampak le na delovno intenziven način hitro služiti brez rizika, če pa zaškriplje, pa čao.
Če pa čisto filozofsko gledaš, pa tako drugačne delitve, kot na dva, sploh ni.
Zato vedno, kjer se le da, to slovensko dvojino rad uporabljam, kot primer, kaj je prava demokracija, kaj je prava delitev, kaj konsens itd.
In prav pridalo bi se narodu, za katerega se po jeziku vidi, da je najstarejši, da ponudi svetu pravo demokracijo na osnovi delnice države.
Smo pa tudi edini narod, ki je bil najbolj uspešen v socializmu, zakaj bi to ne bil tudi v kapitalizmu.
Socializem smo po svoje prikrojili, saj samoupravljanje je nastajalo in nastalo v Sloveniji in ne na kosovu, prikrojimo še kapitalizem v za človeka znosno formo.
ZAKAJ BI TEGA NE NAREDILI?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #142 - 23.01.2004 at 11:46:20
 
stane wrote on 23.01.2004 at 11:37:09:
Če pa čisto filozofsko gledaš, pa tako drugačne delitve, kot na dva, sploh ni.



a dej

ne serji klamf  Roll Eyes


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #143 - 23.01.2004 at 11:54:12
 
t wrote on 23.01.2004 at 11:46:20:
a dej

ne serji klamf  Roll Eyes





Tudi sranje je delitev le na dva, na eni strani ti, na drugi drek... pa sta oba.Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #144 - 23.01.2004 at 12:19:14
 
stane wrote on 23.01.2004 at 11:37:09:
Če pa čisto filozofsko gledaš, pa tako drugačne delitve, kot na dva, sploh ni.


Men se zdi ta fifty-fifty delitu  v bistvu tud čist ena razumna in  naravna utemljitu (dejmo rajš ne rabit filozofska, ker so eni na to občutljiv  Roll Eyes). V  javnosti bi bla po moje tud čist  dobr sprejeta  zahteva, da  se za dvakrat povišajo   davki  na dobičke, ker  itak je delničarjev mal, pa še  ti so redko deležni  kakšenega pošetnega izplačila  dividend in se zato tud mali delničarji ne bi počutl ogrožene.    Undecided 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #145 - 23.01.2004 at 13:02:46
 
stane wrote on 23.01.2004 at 11:54:12:
Tudi sranje je delitev le na dva, na eni strani ti, na drugi drek... pa sta oba.Grin Grin Grin




kaj pa straniščna školjka, pa mikroorganizmi, podtalnica, čistilna naprava, pa duh . . .


ne serji!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #146 - 23.01.2004 at 14:21:11
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #147 - 23.01.2004 at 14:35:21
 
t wrote on 23.01.2004 at 13:02:46:
ne serji!


Ne morem več Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #148 - 23.01.2004 at 14:37:38
 
vida wrote on 23.01.2004 at 14:21:11:


Pošlji jim povezavo sem Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #149 - 23.01.2004 at 14:43:31
 
velja  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12