Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12355 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: rabimo pomoč
Reply #15 - 16.12.2003 at 00:43:46
 
Quote:
draga samson, kr eden in x, ne pozabljat, da smo neprofitna org, da gre vse za to, da to, da lahko ustvarjamo, sejma mi ne organiziramo, tam bomo samo predstavljali pozitivke in nič ne bomo tam prodajali.
Vse to vsekakor razumem in tudi spoštujem. Marsikdaj smo že marsikaj delali brezplačno, pa tudi še bomo. Nekaterim gre v tem primeru za vrednoto, pa naj delajo za te vrednote.

Gre bolj za to, da nekdo iz davkoplačevalskega denarja financira očitno propagandistično kampanjo, ki bi naj opozarjala na alternativo božiču. Prav isti vir bi moral dati sorazmerni delež za propagandistično predstavitev vrednosti slovenskega božiča v primerjavi z alternativo. In če bi nam isti vir plačal prostore in aranžma v istem okolju v ta namen, ki mene bolj zanima, bi šel jez dežurat zastonj tudi brez čajčka. Torej problem je v tem, da nekdo troši naš skupen denar v diskriminatorne namene. Verjamem pa, da najdeš rajo, ki se da izkoristiti, v slehernem primeru...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: rabimo pomoč
Reply #16 - 16.12.2003 at 00:44:55
 
Quote:
Ni vprašal za mnenje, ni prosil za debato o ministrstvih, ni prosil za pametovanje.

Mar ni to nekakšno pametovanje? Smiley Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: rabimo pomoč
Reply #17 - 16.12.2003 at 06:38:51
 
Samson wrote on 16.12.2003 at 00:30:46:
Potem se pa najde še neki jaki heroj, ki misli, da me bo z običajnim palamudenjem spravil h kraju. Ej, ko bi nekateri tukaj znali biti tako konkretni in konstruktivni, kot sem marsikdaj jaz, - s tem mislim predvsem na tiste "posvečene", ki trosijo vsemogoče utemeljitve za svoja nekonstruktivna ponavljanja sumljivih virov.


Grin Grin Grin Samson, da se ti ne bo zaletelo ob tvojem palamudenju, ki je večinoma izmikanje pravim odgovorom na vprašanja, ki se konkretno tebi postavijo.

Samson wrote on 16.12.2003 at 00:43:46:

Gre bolj za to, da nekdo iz davkoplačevalskega denarja financira očitno propagandistično kampanjo, ki bi naj opozarjala na alternativo božiču. Prav isti vir bi moral dati sorazmerni delež za propagandistično predstavitev vrednosti slovenskega božiča v primerjavi z alternativo.


Samson, si ti morda že kdaj slišal za sprejemanje drugih ali drugače mislečih?  ??? Zraven tega, če ti ne boš ničesar naredil za to, da bi prepričal občinske ustanove, ki razdeljujejo denar za določene namene, ga pač ne boš dobil. Tako je v današnjem času, da ti nihče kar sam ne ponuja denarja.

Samson wrote on 16.12.2003 at 00:44:55:
Mar ni to nekakšno pametovanje? Smiley Wink


Oglašaš se na nepravih mestih tukaj na forumu. Ponikneš pa tam, kjer so teme, ki vpijejo po debati. Kaj naj si mislim o vsem tem? Da si ti veliki palamuđija, ki zavestno pozornost preusmerja drugam.

Upam, da boš ti prostovoljno sodeloval pri pripravi božične devetdevnice in pri urejanju jaslic in še pri drugih priložnostih v domači cerkvi. In želim ti, da bi se takrat zamislil, da se dogajajo tudi stvari izven tvoje domače cerkve, ki prav tako potrebujejo prostovoljce in zagnanost in vero v dobro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: rabimo pomoč
Reply #18 - 16.12.2003 at 07:19:16
 
Samson wrote on 16.12.2003 at 00:30:46:
Vira, kje sem zvedel, ne povem iz blentavemu razumljivih razlogov. Zadeve, kot vidimo, ne more zanikati, in to je to. Le zakaj se potem sprenevedati pa z nekakšnim vprašanjem, "kje si zvedel", megliti bistvo problema, ki takšno financiranje dela vprašljivo? Jaz sem se predvsem vpašal, s kakšno pravico se naš denar troši v tako očitno neprimerne namene? To je pa tudi vse. Glede virov pa preprosto nočem govoriti, kot očitno noče priznati gape.

Potem se pa najde še neki jaki heroj, ki misli, da me bo z običajnim palamudenjem spravil h kraju. Ej, ko bi nekateri tukaj znali biti tako konkretni in konstruktivni, kot sem marsikdaj jaz, - s tem mislim predvsem na tiste "posvečene", ki trosijo vsemogoče utemeljitve za svoja nekonstruktivna ponavljanja sumljivih virov.

Sicer pa ne rečem, vedno je najtežje ugotoviti zanesljivost vira in s tem pravo resnico. Tu smo vsi izpostavljeni, da včasih zapademo v zmoto. Je pa to čisto drugo področje, kot pa, ali sem nekaj pripravljen razodeti, ali ne. Torej brez palamudenja, Iga!


Ja, Samson, ravno o tem, kar si zgoraj napisal, ti že vseskozi govorim.

Meni navadnemu smrtniku so vir časopis, internet, zgodovinske knjige, itd. In na podlagi tega, si človek pač ustvari eno mnenje o tem, kaj se je oz. se dogaja. Ti pa marsikdaj oporekaš čemu in ne samo, da ne navedeš vira, tudi razložiš ne zakaj pa temu ni tako.

Glede denarja, ki ga namenja država, občina...za kulturo, je pač tako, kot je. Vidiš jaz imam samo javen vir, ti imaš spet en drug vir.

Glede prostovoljstva pa takole. Mislim, da ima cerkev največ prostovoljcev, ki delajo za čaj, ali pa še to ne. Tu mislim predvsem ministrante, mežnarje, po vaseh kmete, ki postorijo okoli cerkve vse zastonj. Ja tako je.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: rabimo pomoč
Reply #19 - 16.12.2003 at 08:44:35
 
Quote:
A. je prosil za pomoč in tiste, ki jih nudenje pomoči  zanima.



to vem.
Po moje A. ne potrebuje advokata.
Opozorila sem le na vzrok težav.
Pa je blo že preveč ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: rabimo pomoč
Reply #20 - 16.12.2003 at 08:56:12
 
vida wrote on 16.12.2003 at 08:44:35:
to vem.
Po moje A. ne potrebuje advokata.
Opozorila sem le na vzrok težav.
Pa je blo že preveč ...


Po moje tvojga posta sploh nisem vidu. Po moje sem repliciral predvsem zaradi Samsona in kredena.

Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: rabimo pomoč
Reply #21 - 16.12.2003 at 09:33:43
 
Nič ne de.
Tud kreden in Samson sta pisala tako kot sta z utemeljenimi razlogi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: rabimo pomoč
Reply #22 - 16.12.2003 at 09:56:18
 
vida wrote on 16.12.2003 at 09:33:43:
Nič ne de.
Tud kreden in Samson sta pisala tako kot sta z utemeljenimi razlogi.


Meni se pa ne zdi tako.

Njuni razlogi so usmerjeni v razdiralnost in ne-strpnost.
Kreden na prefinjen, sarkastičen način:
Quote:
Pa vsaj kakšen sadni čaj skuhajte revežu, ki bo zmrzoval namesto vas.

ki jasno kaže, da nima pojma o skupini in dogajanju.

Samson pa s pol argumenti in znanim krščanskim kompleksom (zapostavljanje, večkrat je že omenil, da smo najbrž plačani s strani države, da delujemo proti krščanstvu in podobne cvetke):

Quote:
Mislim pa, da bi morali tožit ministrstvo za kulturo, ker trati naš denar za takšne zadeve,...


Quote:
Očitno gre za načrtno podpiranje ekstravagantnega poneumljanja Slovencev, kar v večini primerov tovrstna "alternativa" tudi počenja.


Quote:
Gre bolj za to, da nekdo iz davkoplačevalskega denarja financira očitno propagandistično kampanjo, ki bi naj opozarjala na alternativo božiču.


Alternativo božiču? Tole men ni povsem jasno. Zakaj je ta sejem alternativa božiču.

Aleš je jasno napisal: Sejem je namenjen alternativi in ezoteriki, ekologiji in ekološkemu gibanju, društvom in posameznikom.  


Torej vida opozori me na UTEMELJEN vidik-razlog, sem pač tak osel da te utemeljenosti razen, razpihovanja nestrpnosti, sovraštva, nesprejemanja žal ne vidim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: rabimo pomoč
Reply #23 - 16.12.2003 at 10:13:55
 
Samson wrote on 16.12.2003 at 00:43:46:
Gre bolj za to, da nekdo iz davkoplačevalskega denarja financira očitno propagandistično kampanjo, ki bi naj opozarjala na alternativo božiču. Prav isti vir bi moral dati sorazmerni delež za propagandistično predstavitev vrednosti slovenskega božiča v primerjavi z alternativo.


Lej, lej, zdaj se pa vidi, zakaj sploh gre. Ni važno prostovoljstvo, pa pozitivno mišljenje, pa dobra dela, pa pomoč drugim, važno je, za koga služiš, da gre denar za "tapravega", da ne gre za neprimernega, sumljivega, celo alternativno heretičnega, ubogi ta zares kulturni pa smrk, smrk,. Ej, ej, ej,... Tongue

Alternativci niso drugorazredni državljani, tudi plačujejo davke, pa tud se grejo lahko kulturo, pa tud naj jim država kaj nudi. Če ima pa kakšen "pravovernik" s tem problem, si je pa sam kriv, Jezus se itak lahko samo zjoka nad njim.

Aleš, če imaš kakšen problem, se jaz javim za sponzorja, za herezijo itak zmeraj. Pa čisto resno mislim.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: rabimo pomoč
Reply #24 - 16.12.2003 at 10:51:27
 

kulj samson, če se ne pogovarjamo odkrito se sploh ne pogovarjamo ...


ni treba bit skrivnosten
na pozitivkah lepo piše ...



drgač pa, vidm precej dobr kam ps taco moli ... in povem ti samson ... motiš se ...




alternativa ... božiču ... m*******r ... alternativa zablojenemu načinu življenja je to ...



valentina, se mi zdi da je aleš že omenu da je fond za plačilo  že 9 čuka ... ampak kot vidiš ni interesenta za delo ... verjetn bo treba še več plačat ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: rabimo pomoč
Reply #25 - 16.12.2003 at 10:56:58
 

Ja Gape, takrat vsi praznujemo... božič!  Grin

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: rabimo pomoč
Reply #26 - 16.12.2003 at 11:20:48
 
kako ... pa nobene reklame ni blo zanj, pa država ni nč keša namenla za njega reklamiranje ... kako da praznujete ta dan ... zakaj ... kaj vam je ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: rabimo pomoč
Reply #27 - 16.12.2003 at 11:49:08
 
Gape, kaj veš, kdo je podtalno financiral proizvodnjo in distribucijo vseh parkeljnov in božičkov, ki jih dobiš v vsakem marketu, ter tako subliminarno napeljal folk k praznovanju božične potrošnje. Zato gremo vsi v BTC, eni po čokoladne božičke, drugi na alternativo. Kaj je zdej bolj heretično?

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: rabimo pomoč
Reply #28 - 16.12.2003 at 11:52:09
 
gape wrote on 16.12.2003 at 11:20:48:
kako ... pa nobene reklame ni blo zanj, pa država ni nč keša namenla za njega reklamiranje ... kako da praznujete ta dan ... zakaj ... kaj vam je ...



kako da ne, vsak dan jo dela, no morda res nehote.
saj mlade mamice (v primeru da ne bi blo toliko splavov) bi tako že v hlevih povijale ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: rabimo pomoč
Reply #29 - 16.12.2003 at 19:12:56
 
Eh, je pa vsaj malo zabave, da ne bo šlo kar vse v prazno. Moram reč, da sem ob branju vseh teh zares bistroumnih pripomb alternativno in ezoterično razsvetljen. Smiley Wink

Ma nič, grem pripravljat jaslice...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3