Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2352 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
the Dreamcatcher
19.12.2003 at 12:28:55
 
Ogledala sem si tale film in mi še zdaj ni jasno kaj je bila vsa poanta...
pa recimo, da je bila parodija...samo za parodijo se mi je zdel preveč butast in absolutno premalo ironije

a je mogoče kdo od vas odfecljal v čem je point?
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: the Dreamcatcher
Reply #1 - 19.12.2003 at 14:50:26
 
Mislim, da je point v tem, da je film brezvezen. Še ena ponesrečena adaptacija Kingovih romanov.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: the Dreamcatcher
Reply #2 - 19.12.2003 at 15:16:53
 
X wrote on 19.12.2003 at 14:50:26:
Mislim, da je point v tem, da je film brezvezen. Še ena ponesrečena adaptacija Kingovih romanov.

Tega še nisem videl.
Nekaj Kingovih filmskih adaptacij je res ponesrečenih, niso pa vse.
Film "Green Mile" je naprimer eden boljših, ne samo izmed Kingovih priredb, ampak nasploh med vsemi filmi.
Pred kratkim sem si ogledal Langolierse in so me tudi čisto not potegnili, pa še bolj pozen (jutranji) čas je bil, film pa srhljivka dolga 3 ure, nekaj med javo in snom ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: the Dreamcatcher
Reply #3 - 08.09.2004 at 09:27:38
 
Bardo_Thodol wrote on 19.12.2003 at 15:16:53:
.
Film "Green Mile" je naprimer eden boljših, ne samo izmed Kingovih priredb, ampak nasploh med vsemi filmi.



Ogledov sem si ga tud jest. Ideja, da 'ljubezen ubija' je prav po kingovsko temačna in dobro služi žanru grozljivke. Še njen antipod, 'infekcija z življenjem', s katerim je zdravilec  coffe prenesel svoj dar na hanksa in miško tako da jima je podaljšal življenje, izpade groteskno. Kristusovoska  vloga belega maga oz. zdravilca  se ne sklada s tistim coffejevim  dejanjem , ko je 'inficiral'  zlobnega  jetniškega čuvaja s tumorjem, da se mu zmešalo in da je potem ta pol ubil še zlobnega jetnika.  Grotesknost  uporabe nadnarvanih moči za dober namen bi se  dalo razlagat s tem, da je   črnec coffe v bistvu sam kot  kanalizator v bistvu žrtev 'višje sile', da je samo  otroško čist oz.  'imbecilen' zdravilec, ki ni bil sposben po kristusvsko ozavestit svojih duhovnih sposobnosti. Zato se je prav  otroško  tako maščeval  hudobnim kot se pustu na podlagi  krive obtožbe po kristusovsko sam umorit, čeprav je imel tko kot kristus na razpolago izbiro, da bi ostal živ. Grozljivost je tako v film s svojo otroško naivno uporabo  svoje čudežne zdravilne sposobnosti  kljub dobrim namenom vnesel v film črnec coffe sam in ne pravi zlobneži/zločinci.  V bistvu kar poučen film, samo je v zarad obremenitve z žanrom grozljivke to poučnost težko razpoznat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: the Dreamcatcher
Reply #4 - 08.09.2004 at 09:59:49
 
sinjeoka wrote on 19.12.2003 at 12:28:55:
Ogledala sem si tale film in mi še zdaj ni jasno kaj je bila vsa poanta...
pa recimo, da je bila parodija...samo za parodijo se mi je zdel preveč butast in absolutno premalo ironije

a je mogoče kdo od vas odfecljal v čem je point?



No kolikor se spominjam gre zgodba tako, da je prešlo vesoljsko bitje na pomoč zemljanom, in finta je v tem, da je to vesoljsko bitje dobilo mongloidno telo. Nadaljuje se tako, da ga je ekipca rešila on pa jim je nato podelil določene darove, da mu bodo lahko na dan D pomagali.

Sklepna poanta je lahko torej v tem, da naj ne ocenjujemo     ljudi po njihovem videzu in naj jim pomagamo, če hočemo, da bomo nato skupaj z njimi reševali svet pred neugodnimi bitji iz vesolja, ki nas bodo prišla uničiti.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1