Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 22817 times)
sparkle
Guest




Re: testiranje HIV
Reply #15 - 05.12.2003 at 22:10:51
 
sinjeoka wrote on 05.12.2003 at 08:34:10:
Ugotavljam, da je v Sloveniji testiranje HIV pozitivnosti prej izjema kot pravilo.
Moji kolegi iz tujine so mi povedali, da ta testiranja opravijo praktično zmeraj
- preden začnejo z resno vezo
- ko so imeli rizični sex (kar ne pomeni le sex brez kondoma)
- preventivno za mirni spanec na približno 2 leti




Končno spet ena fajn tema na spolnost in odnosi..

Sicer jz ne vem kolk ljudi v SLO se hodi testirat za HIV, verjamem pa da se ljudje hodijo testirat-sej kolko se prov spomnem naj bi blo zaston pa anonimno(saj včash je blo:)) Samo mislm, da se pr nas ljudje ne hvalijo-ti veš, jz sm se šu pa učer testirat za HIV+... Pr nas se tega ne da prosto debatirat... na široko... Recmo moj fant pa njegov kolega sta se redno hodila testirat po vsakmu 'kritičnmu incidentu' pa tud če ni blo kritičnih dogodkov, sta šla, če sta tam mimo hodila... kaj, zaston je blo, pa dobr je vedet, kaj se dogaja s tabo... Ta kolega se hod še zdej vsakič po čem takem testirat... Za mojga dragega pa... ne pove da bi šel Wink (bolš zanga Grin) Verjamem, če sta se šla taka dva spravlat testirat, da jh je še dost takh... poleg tega pa na pregledh za šiht ti tud kri vzamejo, pa tm tud lahk vidjo, kaj je kej s kermu, tko da slovenskm statistikm gre (pomojem!!!) kr vrjet-ne lih 100%, sam tam nekje pa smo...

Quote:
Poleg tega sem letos pogrešala ob raznih kampanijah okoli 1. decembra tudi kampanijo za bolj dosledno testiranje HIV.


letos smo pr kampanjah marsikaj pogrešal!! So pač taki se skup zbral (bl verni-pa nimam nič prot njim!!!), ki so zard verjetnosti (al je blo clo dokazan), da virus HIV preide tud kondomsko bariero, bl propagiral zvestobo-kar jim dam prov!!! Samo so ljudje k bi radi nezvesto sexal, pa je kondom, še vseen mal bolš kot prazn nič-takrt ma virusk prosto pot, s kondomčkm ga je pa vsaj mal možn nazaj zadržat... pa baje majo tel kondomčki ene virucidne zadevce v seb, tko da... u glavnm je kar je Undecided

Quote:
ker se HIV ne prenaša samo s sexom, ampak ga lahko dobiš tudi na malo bolj banalen način kot je obisk zobarja


jap... transfuzije,krvodajalske(v pret. , sam je pa tud dons možnost) prometne; u glavnm, kjer je okužena kri na nepregrešn način-tud nune pa duhovniki (ne da jim želim kej slabga)


No zdej pa še ena moja zgodbica... mal komična-sam men takrat ni blo komičn.... K sm bla na O.Š. je bla ta zadeva kr mal frišna, smo se šele spoznaval s tem pa tud v sloveniji jh je blo zlo mal +.. In pol smo bli v mojmu 6. razredu polet na počitncah na Dunaju... K smo se tam šetkal pa to, sm vidla full enih nevrjetnh stvari za Slovenijo, kaj šele za našo vas Grin To je bla kri po tleh na unh podzemnah, so klošarji na veliko ležal tam in bla bla bla-aja clo samomorilc se je pod lučjo žile prerezou pa u luži krvi je ležou Shocked Šok... No pol se pa en dan mi hočmo mal zabavt pa smo šli še mem enga otroškega parkeca, pa valda smo se tam ustavl.. mene zašraufa in kaj čem druzga sred poletja kot it v javn skret v tem parkecu-sej če bi zdržala ne bi šla Wink no in ker sm mela mal zelo veliko potrebo sm se še obrisala s tistim skret papirjem... Madona sm se jz po tistmu sekirala kaj če sm tm HIV staknla Shocked.. me je tko zlo preganjal, da včash zaspat nism mogla... Sam pol k sm šla h dohtarju kri dat je blo vse kul...  ko sm bla to panična, brez gonjenja, sam pač javni wcji... itk se pa teh javnh wcjev izogibam na veliko Grin
LP Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
BOŠTJANŽ
Guest




Re: testiranje HIV
Reply #16 - 05.12.2003 at 22:25:32
 
sinjeoka wrote on 05.12.2003 at 08:34:10:
Ugotavljam, da je v Sloveniji testiranje HIV pozitivnosti prej izjema kot pravilo.
Moji kolegi iz tujine so mi povedali, da ta testiranja opravijo praktično zmeraj
- preden začnejo z resno vezo
- ko so imeli rizični sex (kar ne pomeni le sex brez kondoma)
- preventivno za mirni spanec na približno 2 leti

Teli moji kolegi so bili praktično iz celega sveta in ob tem njihovem razpravljanju sem se kar malo zamislila.
Ko sem pred nekaj dnevi brala slovensko "HIV pozitivno" statistiko in  tiste nizke številke, sem se na ta razgovor spet spomnila. Meni se zdijo te naše statistične številke prenizke. Poleg tega sem letos pogrešala ob raznih kampanijah okoli 1. decembra tudi kampanijo za bolj dosledno testiranje HIV. Menim namreč, da bi nam moralo to nekoliko bolj preiti v naravo; nekaj takega kot obisk pri zobarju.
Ne pa da imamo odnos do HIV-a po principu "meni se pa to ne more zgoditi"

Komentarji?

JA ODVISNO KOLIKO SE ZAVEDAŠ POTEM PA ŽE VEŠ PRI ČEM SI.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #17 - 06.12.2003 at 04:08:21
 
Papir vse prenese, zlasti toaletni papir.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #18 - 06.12.2003 at 10:00:27
 

Lepo je slišati, da obstajajo pri nas tudi taki. Ne razumem pa zakaj se o tem ne bi smelo bolj javno debatirat v prijateljskih krogih.

Pa še nekaj o anonimnosti; pred testiranjem preverijo  zdravstveno zavarovanje...ali je to zadosti anonimno?? (jaz sem takrat full zatežila, da sem na to testiranje upravičena kot občanka in ne kot zavarovanka in je nekako šlo čez)

Quote:
Končno spet ena fajn tema na spolnost in odnosi..

Sicer jz ne vem kolk ljudi v SLO se hodi testirat za HIV, verjamem pa da se ljudje hodijo testirat-sej kolko se prov spomnem naj bi blo zaston pa anonimno(saj včash je blo:)) Samo mislm, da se pr nas ljudje ne hvalijo-ti veš, jz sm se šu pa učer testirat za HIV+... Pr nas se tega ne da prosto debatirat... na široko... Recmo moj fant pa njegov kolega sta se redno hodila testirat po vsakmu 'kritičnmu incidentu' pa tud če ni blo kritičnih dogodkov, sta šla, če sta tam mimo hodila... kaj, zaston je blo, pa dobr je vedet, kaj se dogaja s tabo... Ta kolega se hod še zdej vsakič po čem takem testirat... Za mojga dragega pa... ne pove da bi šel Wink (bolš zanga Grin) Verjamem, če sta se šla taka dva spravlat testirat, da jh je še dost takh... poleg tega pa na pregledh za šiht ti tud kri vzamejo, pa tm tud lahk vidjo, kaj je kej s kermu, tko da slovenskm statistikm gre (pomojem!!!) kr vrjet-ne lih 100%, sam tam nekje pa smo...


letos smo pr kampanjah marsikaj pogrešal!! So pač taki se skup zbral (bl verni-pa nimam nič prot njim!!!), ki so zard verjetnosti (al je blo clo dokazan), da virus HIV preide tud kondomsko bariero, bl propagiral zvestobo-kar jim dam prov!!! Samo so ljudje k bi radi nezvesto sexal, pa je kondom, še vseen mal bolš kot prazn nič-takrt ma virusk prosto pot, s kondomčkm ga je pa vsaj mal možn nazaj zadržat... pa baje majo tel kondomčki ene virucidne zadevce v seb, tko da... u glavnm je kar je Undecided


jap... transfuzije,krvodajalske(v pret. , sam je pa tud dons možnost) prometne; u glavnm, kjer je okužena kri na nepregrešn način-tud nune pa duhovniki (ne da jim želim kej slabga)


No zdej pa še ena moja zgodbica... mal komična-sam men takrat ni blo komičn.... K sm bla na O.Š. je bla ta zadeva kr mal frišna, smo se šele spoznaval s tem pa tud v sloveniji jh je blo zlo mal +.. In pol smo bli v mojmu 6. razredu polet na počitncah na Dunaju... K smo se tam šetkal pa to, sm vidla full enih nevrjetnh stvari za Slovenijo, kaj šele za našo vas Grin To je bla kri po tleh na unh podzemnah, so klošarji na veliko ležal tam in bla bla bla-aja clo samomorilc se je pod lučjo žile prerezou pa u luži krvi je ležou Shocked Šok... No pol se pa en dan mi hočmo mal zabavt pa smo šli še mem enga otroškega parkeca, pa valda smo se tam ustavl.. mene zašraufa in kaj čem druzga sred poletja kot it v javn skret v tem parkecu-sej če bi zdržala ne bi šla Wink no in ker sm mela mal zelo veliko potrebo sm se še obrisala s tistim skret papirjem... Madona sm se jz po tistmu sekirala kaj če sm tm HIV staknla Shocked.. me je tko zlo preganjal, da včash zaspat nism mogla... Sam pol k sm šla h dohtarju kri dat je blo vse kul...  ko sm bla to panična, brez gonjenja, sam pač javni wcji... itk se pa teh javnh wcjev izogibam na veliko Grin
LP Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #19 - 06.12.2003 at 10:02:41
 
Aja pa še to pri  pregledu krvi za službo se ne opravlja tudi rutinskega testa za HIV; ravno zaradi anonimnosti in preprečevanja diskriminacije s strani delodajlca; ker verjetno kakega HIV pozitivnega ne bi hotel zaposliti
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: testiranje HIV
Reply #20 - 06.12.2003 at 13:03:25
 
sinjeoka wrote on 06.12.2003 at 10:02:41:
Aja pa še to pri  pregledu krvi za službo se ne opravlja tudi rutinskega testa za HIV; ravno zaradi anonimnosti in preprečevanja diskriminacije s strani delodajlca; ker verjetno kakega HIV pozitivnega ne bi hotel zaposliti


emm.. to ne da bi sli pravt delodajalcem, valda da je anonimno. sam za statisticne namene sm to omenila, ker pač eno laborantko poznam Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #21 - 06.12.2003 at 16:20:51
 
emm
tole je pa zelo zanimiva zadeva,
prvič, če te preiskave delajo brez vednosti tistega čigar kri preiskujejo je taka preiskava protizakonita, četudi je le v statistične namene; ker sta pod stekleničko s krvjo napisana tako ime kot priimek in tako kršijo pravila o anonimnosti, da ne rečem še kakšno o protizakonitem poseganju v zasebnost

drug problem takih "skritih" preiskav pa ni samo v to da delodajalec ne bi zvedel česa, ampak to kaj pride v našo zdravstveno kartoteko


Ker bi te po stilu pisanja umestila nekam v srednjo šolo, bi tole tvoje zadnje pisanje ovrednotila z  mladostniškim izmetavanjem. Ker pa tudi jaz  dokaj dobro poznam razmere v našem zdravstvu in dejstvo, da jim je zakonitost deveta briga imaš morda celo prav.



Quote:
emm.. to ne da bi sli pravt delodajalcem, valda da je anonimno. sam za statisticne namene sm to omenila, ker pač eno laborantko poznam Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #22 - 07.12.2003 at 12:17:51
 
Z ZVESTOBO proti AIDSU, ne pa s kondomi!
Back to top
 
 
IP Logged
 
bystander
Guest




Re: testiranje HIV
Reply #23 - 07.12.2003 at 12:24:17
 
Ampak s tabo pa res ni vse vredu..proti ADISU se bori z vsemi razpoložljivimi sredstvi.


exorcist wrote on 07.12.2003 at 12:17:51:
Z ZVESTOBO proti AIDSU, ne pa s kondomi!

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #24 - 07.12.2003 at 12:53:59
 
Quote:
Ampak s tabo pa res ni vse vredu..proti ADISU se bori z vsemi razpoložljivimi sredstvi.




Res je, ker se večina ljudi  požvižga na vrednote (zvestoba, monogamija, predanost enemu partnerju), kar bi drastično zajezilo AIDS, moramo poseči po vseh razpoložljivih sredstvih, vendar pri tem pamet ni všteta, žal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #25 - 07.12.2003 at 16:33:52
 
exorcist wrote on 07.12.2003 at 12:17:51:
Z ZVESTOBO proti AIDSU, ne pa s kondomi!

Obstaja se eno precej ucinkovitejse sredstvo v boju proti ADISU od monogamije in zvestobe, Exo.

In to tako kot narejeno zate ....


S CELIBATOM proti AIDSU!

(pomaga lahko zaustaviti tudi sirejenje omejenosti, ozkosti in drugih podobnih in nadvse hudih bolezni, pa proti prenaseljenosti, onesnazevanju okolja in podobnem je tudi koristen)

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #26 - 07.12.2003 at 17:53:14
 
Quote:
S CELIBATOM proti AIDSU!




Ha, celibat pa je nekaj protinaravnega, gre za drugo skrajnost. Srednja pot še je skoz zlata pot!
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #27 - 07.12.2003 at 20:13:30
 
exorcist wrote on 07.12.2003 at 17:53:14:
Ha, celibat pa je nekaj protinaravnega

Aha, pri vseh tistih vrstah, kjer se krdelo samic pari samo z vodilnim samcem (v primeru, da so zveste Wink), ostali samci pa zivijo v celibatu, so ti samci nekaj protinaravnega ali kako je zdaj to?

(prosim nikar tega slovenskim jagrom povedat, bojo dobil prec kaksne zanimive ideje)

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #28 - 08.12.2003 at 09:08:01
 
Ne vem no exo; dejstvo je da je za AIDS-om obolelo že nekaj sto milijonov ljudi, ni tukaj toliko pomembno zakaj in kako, ampak dejstvo da so. In od tu izvira tudi možnost/tveganje za vsakega izned nas; tudi za tebe, da se okuži/š.

Aja pa še to, v nekaterih državah ni bil sex tisto zlo, ki je kosilo med prebivalstvom, ampak transfuzija; recimo primer Kitajske ali Romunije, pa tudi nekatere države Afrike.

In tudi v Sloveniji je znan primer ženske, ki se je okužila od svoje ga stalnega partnerja. Na žalost ljudem na čelu ne piše, da so okuženi, promiskuitetni, hemofiliki.... skratka rizične skupine...zato tvoji pozivi, ustavimo AIDS z vrednotami ne s kondomi, zelo milorečeno naiven.
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #29 - 08.12.2003 at 09:23:36
 
Quote:
Obstaja se eno precej ucinkovitejse sredstvo v boju proti ADISU od monogamije in zvestobe, Exo.


bp


Meni se to bere, da je najboljše sredstvo v boju proti AIDSU   Exo.  Grin  

Receptura: Ko njega bereš te mine volja do vsega.
Stranski učinki: Jih je preveč za pisat.

lp
NERA  Kiss



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4