Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 22801 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
testiranje HIV
05.12.2003 at 08:34:10
 
Ugotavljam, da je v Sloveniji testiranje HIV pozitivnosti prej izjema kot pravilo.
Moji kolegi iz tujine so mi povedali, da ta testiranja opravijo praktično zmeraj
- preden začnejo z resno vezo
- ko so imeli rizični sex (kar ne pomeni le sex brez kondoma)
- preventivno za mirni spanec na približno 2 leti

Teli moji kolegi so bili praktično iz celega sveta in ob tem njihovem razpravljanju sem se kar malo zamislila.
Ko sem pred nekaj dnevi brala slovensko "HIV pozitivno" statistiko in  tiste nizke številke, sem se na ta razgovor spet spomnila. Meni se zdijo te naše statistične številke prenizke. Poleg tega sem letos pogrešala ob raznih kampanijah okoli 1. decembra tudi kampanijo za bolj dosledno testiranje HIV. Menim namreč, da bi nam moralo to nekoliko bolj preiti v naravo; nekaj takega kot obisk pri zobarju.
Ne pa da imamo odnos do HIV-a po principu "meni se pa to ne more zgoditi"

Komentarji?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #1 - 05.12.2003 at 09:13:52
 
Pametni, tile tvoji kolegi.
V teh zadevah ni previdnost nikoli odveč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #2 - 05.12.2003 at 09:35:38
 
sinjeoka wrote on 05.12.2003 at 08:34:10:
Ugotavljam, da je v Sloveniji testiranje HIV pozitivnosti prej izjema kot pravilo.
Moji kolegi iz tujine so mi povedali, da ta testiranja opravijo praktično zmeraj
- preden začnejo z resno vezo
- ko so imeli rizični sex (kar ne pomeni le sex brez kondoma)
- preventivno za mirni spanec na približno 2 leti

Teli moji kolegi so bili praktično iz celega sveta in ob tem njihovem razpravljanju sem se kar malo zamislila.
Ko sem pred nekaj dnevi brala slovensko "HIV pozitivno" statistiko in  tiste nizke številke, sem se na ta razgovor spet spomnila. Meni se zdijo te naše statistične številke prenizke. Poleg tega sem letos pogrešala ob raznih kampanijah okoli 1. decembra tudi kampanijo za bolj dosledno testiranje HIV. Menim namreč, da bi nam moralo to nekoliko bolj preiti v naravo; nekaj takega kot obisk pri zobarju.
Ne pa da imamo odnos do HIV-a po principu "meni se pa to ne more zgoditi"

Komentarji?


Zakaj rabiš HIV testiranje, če imaš stalnega partnerja? Če se vsepovprek liže, potem ni čudno, da je toliko spolnih bolezni. Ključ v boju zoper AIDS je monogamija.

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #3 - 05.12.2003 at 10:27:28
 
exorcist wrote on 05.12.2003 at 09:35:38:
Zakaj rabiš HIV testiranje, če imaš stalnega partnerja? Če se vsepovprek liže, potem ni čudno, da je toliko spolnih bolezni. Ključ v boju zoper AIDS je monogamija.

???



Glej, exo, nekako tako to gre. Ti zase vsaj približno veš, kaj si rizičnega počel ali ne počel. Ko začenjaš zvezo s partnerjem, pa tega o njem ne veš. Kaj je bolje: slepo zaupati, da je on o.k. ali ga prositi naj gre na testiranje?
Saj tu je vendar na kocki tvoje življenje.

Monogamija je rešitev samo, če sta oba partnerja v štartu clean.
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #4 - 05.12.2003 at 10:43:08
 
exorcist wrote on 05.12.2003 at 09:35:38:
Zakaj rabiš HIV testiranje, če imaš stalnega partnerja? Če se vsepovprek liže, potem ni čudno, da je toliko spolnih bolezni. Ključ v boju zoper AIDS je monogamija.

???




Totalen kreten, ki vedno globlje tone v svojo neumnost in nevednost.

NERA
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #5 - 05.12.2003 at 10:55:10
 
Lilith wrote on 05.12.2003 at 10:27:28:
Glej, exo, nekako tako to gre. Ti zase vsaj približno veš, kaj si rizičnega počel ali ne počel. Ko začenjaš zvezo s partnerjem, pa tega o njem ne veš. Kaj je bolje: slepo zaupati, da je on o.k. ali ga prositi naj gre na testiranje?
Saj tu je vendar na kocki tvoje življenje.

Monogamija je rešitev samo, če sta oba partnerja v štartu clean.


Kaj rizičnega počel? Nič nisem rizičnega počel, ker ne navalim na človeka, ki ga ne poznam - onenightstand. Ne morem čutit nekaj do osebe, ki mu je v interesu, da se poseksava, potem pa adijo, ko da se nebi več poznala, morda se nikoli niti več ne vidiva. Problem je v tem, ker se večina povščije na vrednote, ki so nam vgrajene v dušo, le da jih nihče noče poslušat, ali pa jih odklopi. Gre se izključno za zadovoljitev spolnega nagona, ljubezen pri tem samo smeta, je brezpredmetna, vsaj v večini primerov. Da skočiš, malo zmigaš, se spariš, pa je bilo. To delajo živali. Katerim gre to bolj težko od roke, ki še čutijo srce, pa vejo, da ne delajo v skalu s samim seboj - proti sebi, pa si pomagajo z različnimi mamili (alkoholom, marihuamo, extasy), da si omamijo um. To nas degradira na živalsko raven, po mojem mišljenju, saj pa te človek ni samo žival, da bi se preko instinktov uveljavljal, kateri končni cilj je sparitev.

Promiskuiteta in nespamet je vzrok za AIDS, nič drugo. To govorim za razvit postkapitalistični svet. Če si v življenju nekdo izmenja 10, 20, 50 ,100 partnerjev, se tudi verjetnost za okužbo poveča po isti premosorazmerni lestvici. Pač živimo v taki družbi in to so njeni simptomi - dekadenčnost. Če bi se držali tega, kar zagovarja Cerkev, bi bile spolne bolezni le še zgodovina. Zato soglašam z RKC v tej točki, ker ima še kako prav. Pamet v roke, to je edino zdravilo proti AIDSU.

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #6 - 05.12.2003 at 10:57:03
 
Ko gre za testiranje  zaradi nove partnerske veze, je to stvar vzajemnosti. Nekako tudi izkaz, da lahko drug drugemu zaupata; kakšna je preteklost posameznika tule ni važno; važni so rezultati pozitivno - negativno (ce govorimo izključno iz zdravstvenega vidika)

vsake 2 leti; zato, ker se HIV ne prenaša samo s sexom, ampak ga lahko dobiš tudi na malo bolj banalen način kot je obisk zobarja

rizični sex ni samo sex s prostitutko, ali fukarjenje naokoli

ti exo si očitno eden izmed tistih kretenov, ki mislijo da se jim nič ne more zgoditi. Se sicer strinjam, da je zelo zelo važna preventiva, vendar pa človek nikoli ne ve, življenje samo je pač tveganje samo po sebi. In ravno princip po katerem razmišljaš ti se mi zdi skrajno nevaren in čisto slovenski. Občutek imam, da nas bo streznitev prej ali slej itak doletela.




exorcist wrote on 05.12.2003 at 09:35:38:
Zakaj rabiš HIV testiranje, če imaš stalnega partnerja? Če se vsepovprek liže, potem ni čudno, da je toliko spolnih bolezni. Ključ v boju zoper AIDS je monogamija.

???

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #7 - 05.12.2003 at 10:57:36
 
NERA wrote on 05.12.2003 at 10:43:08:
Totalen kreten, ki vedno globlje tone v svojo neumnost in nevednost.

NERA


Lahko argumentiraš svoje bistroumne zaključke?

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #8 - 05.12.2003 at 11:13:39
 
sinjeoka wrote on 05.12.2003 at 10:57:03:
Ko gre za testiranje  zaradi nove partnerske veze, je to stvar vzajemnosti. Nekako tudi izkaz, da lahko drug drugemu zaupata; kakšna je preteklost posameznika tule ni važno; važni so rezultati pozitivno - negativno (ce govorimo izključno iz zdravstvenega vidika)

vsake 2 leti; zato, ker se HIV ne prenaša samo s sexom, ampak ga lahko dobiš tudi na malo bolj banalen način kot je obisk zobarja

rizični sex ni samo sex s prostitutko, ali fukarjenje naokoli

ti exo si očitno eden izmed tistih kretenov, ki mislijo da se jim nič ne more zgoditi. Se sicer strinjam, da je zelo zelo važna preventiva, vendar pa človek nikoli ne ve, življenje samo je pač tveganje samo po sebi. In ravno princip po katerem razmišljaš ti se mi zdi skrajno nevaren in čisto slovenski. Občutek imam, da nas bo streznitev prej ali slej itak doletela.



Se strinjam, da pregled ne more škoditi, ampak zame je še skoz najboljša preventiva - pamet. Če pamet spustiš na pašo, potem še kurativa ne hasni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #9 - 05.12.2003 at 11:19:33
 
Od kdaj je pa testiranje kurativa??? Pri HIV?


exorcist wrote on 05.12.2003 at 11:13:39:
Se strinjam, da pregled ne more škoditi, ampak zame je še skoz najboljša preventiva - pamet. Če pamet spustiš na pašo, potem še kurativa ne hasni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #10 - 05.12.2003 at 11:33:32
 
sinjeoka wrote on 05.12.2003 at 11:19:33:
Od kdaj je pa testiranje kurativa??? Pri HIV?


Nisem nikoli trdil, da je.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #11 - 05.12.2003 at 11:47:05
 
In del te pameti ni samo čisto življenje, ampak tudi testiranje.

Ravno to skušam ves čas dopovedati;
TESTIRANJE = PREVENTIVA
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #12 - 05.12.2003 at 13:08:36
 
sinjeoka wrote on 05.12.2003 at 11:47:05:
In del te pameti ni samo čisto življenje, ampak tudi testiranje.

Ravno to skušam ves čas dopovedati;
TESTIRANJE = PREVENTIVA


Se strinjam...
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: testiranje HIV
Reply #13 - 05.12.2003 at 14:24:06
 
exorcist wrote on 05.12.2003 at 10:57:36:
Lahko argumentiraš svoje bistroumne zaključke?



Ja, lahko.

Samo preberi si svoje poste na forumu.  (počasi in zbrano).

Boljših argumentov ne rabim.

NERA
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: testiranje HIV
Reply #14 - 05.12.2003 at 14:28:07
 
NERA wrote on 05.12.2003 at 14:24:06:
Ja, lahko.

Samo preberi si svoje poste na forumu.  (počasi in zbrano).

Boljših argumentov ne rabim.

NERA


Saj ti ni bilo treba nič napisati, izmikanje, molčanje in samozadostnost, je tudi argument.

Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4