Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 37272 times)
MortiMer
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #30 - 30.12.2003 at 23:48:08
 
Amstel wrote on 30.12.2003 at 20:48:18:
Čisto preprosto sem povedala, da "divja" ženska v tej knjigi, nima veze s posteljnimi aktivnostmi... Tongue


Zdej pa si naredila hudo škodo, pri reklamiranju knjige moškemu svetu  Grin Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #31 - 31.12.2003 at 07:46:41
 
Quote:
Zdej pa si naredila hudo škodo, pri reklamiranju knjige moškemu svetu  Grin Shocked


MortiMer, volkec, a jo ti že bereš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #32 - 31.12.2003 at 13:20:19
 
lola wrote on 31.12.2003 at 07:46:41:
MortiMer, volkec, a jo ti že bereš?


Čakam eno ozaveščeno žensko, da mi jo podari ....  Roll Eyes no ali vsaj posodi  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #33 - 31.12.2003 at 13:28:10
 
Amstel wrote on 30.12.2003 at 20:48:18:
Čisto preprosto sem povedala, da "divja" ženska v tej knjigi, nima veze s posteljnimi aktivnostmi... Tongue

Tokrat si res, ja. Ampak to prav nicesar ne spremeni. Smiley

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #34 - 31.12.2003 at 13:28:42
 
Quote:
Zdej pa si naredila hudo škodo, pri reklamiranju knjige moškemu svetu  Grin Shocked


Grin  Grin a da res... sploh nisem slutila kaj takega...  Grin Grin Tongue


Neki malega še o arhetipih:
Zlatka Jambrovec, univ. dipl. pedagoginja, v intervjuju za Ono na vprašanje, kako je s tem, da vsakdo nosi v sebi arhetip ranjenega otroka, žrtve, prostitutke in saboterja in da širše človeški vzorci intenzivneje prihajajo na plan: "Ko opazujem lastno življenje, ko se pogovarjam s svojo 15-letno hčerko ali s starejšimi ljudmi doma in po svetu, povsod se to potrjuje. Iz kolektivnega nezavednega so se prebudili, da bi nas popeljali naprej. Vsi nosimo v sebi arhetipe. So kot varuhi praga in čakajo na prehodu z ene ravni naše moči na drugo, višjo. Sprva nas strašijo, preizkušajo, in če se odzovemo pristno, če se ne umikamo, če ne bežimo v besedah, mislih ali dejanjih, smo nagrajeni. Darilo je nova moč, s katero si ustrezneje postavimo nove osebne meje. Tako nam ozaveščeni vidik žrtve - vsi pa se občasno počutimo kot žrtev - daje globoko samospoštovanje in lahko iz žrtve postaneš zmagovalec. Priložnost, ki jo ponuja ozaveščenost arhetipa ranjenega otroka, nas uči zdrave neodvisnosti, ki je tudi fina meja med tem, kdaj si dovolimo prositi in sprejeti pomoč, in tem, kdaj jo odklonimo. Če ozavestimo otroka v sebi, bomo znali prevzeti polno odgovornost zase in za svoja dejanja."
http://www.vecer.si/Vecer2003/default.asp?kaj=6&id=2003123100493114
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #35 - 31.12.2003 at 13:29:40
 
Quote:
Tokrat si res, ja. Ampak to prav nicesar ne spremeni. Smiley

bp


Grin Grin Grin hočeš reči, da slišiš, kar slišati hočeš?  8)
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #36 - 31.12.2003 at 13:51:08
 
Amstel wrote on 31.12.2003 at 13:29:40:
Grin Grin Grin hočeš reči, da slišiš, kar slišati hočeš?  8)

To itak, ampak tudi to, da so mi nasploh bolj vsec ljudje (jih od dalec opazujem, ce ze ne znam biti tak), ki niso izgubili stika s svojo instinktivno naravo. Enako velja (po Cefizljevo, ki je ze 7 ljudi ubil in 3 zenske) tudi za zenske Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #37 - 02.01.2004 at 18:57:23
 
Quote:
Čakam eno ozaveščeno žensko, da mi jo podari ....  Roll Eyes no ali vsaj posodi  Smiley


Jaaa, ozaveščen moški si sam zrihta knjigo.

No, ja, pa ker si ravno ti, volkec, jaz pa ozaveščena ženska, pa knjigo imam, pa se bova že nekak zmenla... Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #38 - 05.01.2004 at 10:14:34
 
Zanimiv odlomek iz poglavja Gon: Osbnova svete seksualnosti

Od nekdaj sem prepričana, da je zbiranje ob kavi preostanek starodavnega ženskega obrednega druženja, starega obrednega trebušnega pogovora, v katerem ženske govorijo iz drobovja, izpovedujejo resnico, se neumno smejimo, nekako oživijo in se nato boljše volje vrnejo domov.

Včasih stežka odpodijo moške, da bi ostale samo. Vem, da so ženske nekoč spodbujale moške, naj se odpravijo na "ribiški izlet". To je starodavna zvijača, h kateri se ženske zatekajo, da bi moški za nekaj časa odšli in bi ostale same ali v ženski družbi. Od časa do časa si zaželijo bivati v izrazito ženskem ozračju, pa naj so same ali z drugimi ženskami. Gre za naravni ženski cikel.

Moška energija je prijetna. Več kot prijetna je; sijajna je, veličastna. Toda včasih je kot preveč čokoladnih bonbonov. Zaželimo si malo čistega, hladnega riža za nekaj dni in čiste vroče juhe, da osvežimo nebo. Od časa do časa je nujno.

Mala trebušna boginja Baubo poraja zanimivo zamisel, da odblesk obscenosti prežene potrtost. In res je, da neke vrste smeh, ki izhaja iz zgodb, kakršne si ženske pripovedujejo, tako opolzkih, da so povsem neokusne ... da te zgodbe spodbujajo libido. Zanetijo ogenj zanimanja za življenje. Hrepenimo po trebušnih boginjah in trebušnem smehu.

Torej priložite svojemu zakladu  za samozdravljenje drobne "umazane zgodbe", značilne za Baubo. Ta pomanjšana oblika zgodbe je izjemno zdravilo. Zabavna, "umazana" zgodba prežene depresijo, lahko pa tudi izreže črno srce jeze in pusti žensko srečnejšo, kot je bila poprej. Poskusite in videle boste.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #39 - 09.01.2004 at 14:16:15
 
lola wrote on 05.01.2004 at 10:14:34:
Zabavna, "umazana" zgodba prežene depresijo, lahko pa tudi izreže črno srce jeze in pusti žensko srečnejšo, kot je bila poprej. Poskusite in videle boste.


Dirty dancing  Grin...

Meni je en ozaveščen moški, moj najbolj dragi moški, kupil knjigo....  Tongue ...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #40 - 09.01.2004 at 17:51:11
 
Amstel wrote on 09.01.2004 at 14:16:15:
Meni je en ozaveščen moški, moj najbolj dragi moški, kupil knjigo....  Tongue www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/skakac.gif


Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #41 - 10.01.2004 at 02:06:47
 
Amstel wrote on 09.01.2004 at 14:16:15:
Meni je en ozaveščen moški, moj najbolj dragi moški, kupil knjigo....  Tongue www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/skakac.gif


A je bil v uniformi?  Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #42 - 12.01.2004 at 09:49:23
 
Podpoglavje iz Mej besa in odpuščanja

Upravičen bes
Nastaviti drugo lice, kar pomeni molčati ob krivici ali zlorabi je odločitev, ki jo je treba zelo dobro pretehtati. Eno je nedejaven upor, uporabljen kot politično orodje, kot je Gandhi učil množice, nekaj povsem drugega pa je, ko so ženske naučene ali prisiljene molčati, da bi preživele pod pokvarjeno ali nepravično oblastjo v družini skupnosti ali svetu. Tedaj so ločene od svoje divje narave in njihov molk ni vedrost, marveč obramba pred poškodbo. Kdor misli, da je molčeča ženska vedno zadovoljna s svojim življenjem, se hudo moti.
So časi, ko je nujno sprostiti bes, ki strese nebo. So časi- čeprav zelo redki, a so-, ko je nujno streljati z vsemi topovi. Treba se je odzvati na hudo žalitev duše in duha. Najprej je treba preizkusiti vse razumne možnosti, a če so neuspešne, moramo izbrati pravi čas za odkrit izbruh togote. Ko je ženska pozorna na instinktivno sebstvo, ve, kdaj naj izbruhne. Intiutivno ve in deluje. In prav je, da deluje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #43 - 12.01.2004 at 09:59:46
 
Okvarjen instinkt in bes

...Ženska z okvarjenimi instinkti se pogosto sooča z izzivi, povezanimi z jezo. Predvsem ima težave s prepoznavanjem vsiljivosti; prepočasi opaža vdor na svoje ozemlje in ne zaznava jeze, dokler je povsem ne preplavi. Bes jo napade nekako iz zasede.
Časovni zamik je posledica opozoril iz otroštva, zaradi katerih ima okvarjene instinkte. Govorili so ji, naj se ne meni za nesporazume, naj za vsako ceno posreduje za mir, naj se ne vmešava in prenaša bolečino, dokler se vse ne pomiri ali začasno izgine. Za tako žensko je značilno, da ne ravna v skladu s svojo togoto, ki jo preplavi, marveč se prenagli ali pa tedne, mesece, celo leta odlaša z odzivom.
Običajno to ni posledica sramežljivosti ali introvertiranosti, marveč pretiranega tehtanja, pretiranega prizadevanja, da bi bila prijazna v svojo škodo, in pomanjkljivega delovanja iz duše. Divja duša ve, kdaj in kako delovati, če jo ženska le posluša. Pravi odziv vsebuje uvid in usklajen preplet sočutja in moči. Okvarjen instinkt je mogoče popraviti z uveljavljanjem trdnih meja in z urjenjem odločnih odzivov.
Nekatere ženske težko sproščajo jezo tudi tedaj, ko ovira njihovo življenje, tudi ko jih sili, da se obsedeno ukvarjajo s starimi doživljaji. Začasno vztrajanje pri poškodbi in intenzivno razmišljanje o njej je zelo pomembno za zdravljenje. Toda nazadnje je vsako rano treba zašiti in dopustiti, da se zabrazgotini.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #44 - 12.01.2004 at 10:06:59
 
Kolektivni bes

Tudi kolektivna jeza ali bes je naravna funkcija. Poznamo pojave kot sta skupinska rana in skupinsko žalovanje. Ženske, ki se družbeno, politično ali kulturno ozavestijo, pogosto spoznajo, da se morajo lotiti kolektivnega besa, ki nenehno mezi skoznje.
Na psihični ravni je zdravo, da pobesnijo zaradi krivic. Psihično zdravo je, da uporabijo jezo za odkrivanje načinov, s katerimi izsilijo koristne spremembe. Na psihološki ravni ni zdravo, da jo nevtralizirajo, kajti potem je ne čutijo in se ne borijo za razvoj in spremembe...
Kolektivno jezo je moč dobro izkoristiti kot vzgib za iskanje ali dajanje opore, za oblikovanje novih načinov dialoga v skupini ali med posamezniki, za zahtevo po odgovornosti, napredku, izboljšavah....
Naloga zdrave instinktivne psihe je, da se globoko odziva na nespoštovanje, grožnje, poškodbe. Iskren odziv je naraven in pričakovan del učenja o kolektivnih svetovih duše in psihe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4