Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 37277 times)
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
03.12.2003 at 21:42:59
 
Knjiga je nastajala več kot 20 let.
Avtorica se je podala na pot raziskovanja arhetipov, ki so sestavni del divje narave ženske.
Knjiga je polna zgodb, ki jih je zbrala pri raznih ljudstvih in se dotaknejo globin.

DIVJA ŽENSKA

Zgodba "Sinjebradec".
Naivna ženska je vzgojena k prijaznosti. Odločena je, da ne bo vedela, niti videla, da ne bo uporabljala svoje intuicije. Podobno kot v Rdeči kapici, gre za vzgojo dekleta, da postane plen.
Kot prijazna naivna ženska opravičuje plenilca, sinjebradca, da saj ni tako grozen. Tako tepta svojo intuicijo.

Mati volkulja ne bi svojih mladičev nikoli učila, naj bodo prijazni do klopotače.

Notranja mati zataji, saj je sama naivna. Je mrtva, ker noče vedeti.

Ključ:
- obdržati radovednost postavljanje vprašanj, vohljanje, kaj je v ozadju
- ne ubogati plenilca prekršiti prepovedi in videti, pomeni konec naivnosti
- zavedanje!!!
- pogledati ruševine svojega življenja
- opustiti nemoč, nevednost
- ozavestiti Plenilca in Ego cenzuro
- namesto, da plenilca duše ponižujemo, ali bežimo pred njim, ga razkosamo;

.....tako, da si ne dovolimo ločevalnih misli o svojem dušnem življenju, zlasti ne o svoji vrednosti. Ujemi misli!


Lahkoverne ali poškodovane ženske je moč zlahka zvabiti z obljubami o udobju, izobilju.
Plenilca razderemo tako, da ohranjamo INTUICIJO in  INSTINKTE, ter se upremo njegovemu zapeljevanju.. npr. »Ničesar ne dokončaš!« Rečemo:«Nekatere stvari dokončam«.

Jung: »Ljudje osvetljujemo temno plat Boga, ko privlečemo osebne demone na dnevno svetlobo.«

»Če si ženska prizadeva izvohuniti plenilca svoje psihe, če prizna njegovo navzočnost in ga uspešno premaga, ga spodi v osamljen in nevsiljiv kotiček lastne psihe. Toda, če se ne meni zanj, postaja čedalje bolj sovražen in ljubosumen, željan, da bi jo za vedno utišal.
Včasih je potrebno, da omeji ali zredči nekatere odnose, kajti če jo obdajajo ljudje, ki so brezbrižni do njenega notranjega življenja ali mu nasprotujejo, hrani notranjega plenilca, tako, da razvija dodatne mišice in postaja nasilnejši.

"In videla je tiste, ki so bili resnično prijazni
in se jim približala,
našla svojega moža in živela z njim vse dni svojega življenja…"
(gledala je skoz oči volka)


»Kje je duša?
Pojdi v gozd, pojdi v gozd!
Če ne boš šla v gozd, se nikoli ne bo nič zgodilo
In tvoje življenje se ne bo nikoli začelo.«



»Jungovska psihologija opisuje materinsko strukturo kot mnogoplastno, arhetipsko. Razvojna psihologija opozarja, da izgradnja ustrezne notranje matere zelo verejtno poteka postopoma, vsaka zaporedna stopnja sloni na mojstrsvtu prejšnje. Zloraba v otroštvu razdere ali prežene materinsko podobo iz psihe in razcepi naslednje plasti v polarnosti, ki si nasprotujeta, namesto, da bi sodelovali, zaradi česar se prejšnje razvojne stopnje lahko izničijo, naslednje destabilizirajo, saj se oblikujejo fragmentarno in idiosinkratično.«

Splošna življenjska (volčja) pravila:
1.      Jej!
2.      Počivaj!
3.      Vmes se klati!
4.      Ne varaj!
5.      Ljubi otroke!
6.      Izzivaj v mesečini!
7.      Našpiči ušesa!
8.      Pazi na kosti!
9.      Ljubi se!
10.       Tuli!


Zgodba "Grdi raček- Iskanje Črede"

Prenehajte tuhtati, česa vsega vam niso dali in raje poiščite ljudi, ki jim pripadate. Mogoče sploh ne sodite v svojo krvno družino. Mogoče ji pripadate le na površju, kajti vaša duša je zbežala, stekla je po cesti in nekje drugje srečna grizlja duhovne piškote.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #1 - 03.12.2003 at 22:40:21
 
Jaaa, piškote Cheesy Grin
In tuli v luno ...


Strašna si! Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #2 - 04.12.2003 at 13:03:19
 
Knjiga je the best. 8) 8)

Samo jo ful počasi berem. Ta hip sem se zakvačkala s Sinjebradcem in okrog tega nekaj razčiščujem...

In se že zelo veselim naslednjih poglavij.

Divje ženske - BERITE.

Speče ženske - BERITE in PREBUDITE DIVJO ŽENSKO V SEBI.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #3 - 04.12.2003 at 14:11:09
 
Lilith wrote on 04.12.2003 at 13:03:19:
Divje ženske - BERITE.

Speče ženske - BERITE in PREBUDITE DIVJO ŽENSKO V SEBI.



...in če še prvi naslov dopolnimo bi izgledalo takole:

Divje ženske - BERITE in PREBUDITE SPEČO ŽENSKO V SEBI. Tongue Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #4 - 04.12.2003 at 15:05:01
 
Quote:
...in če še prvi naslov dopolnimo bi izgledalo takole:

Divje ženske - BERITE in PREBUDITE SPEČO ŽENSKO V SEBI. Tongue Grin

... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #5 - 04.12.2003 at 20:16:50
 
Moski vseh dezel, zdruzite se! Sovraznik je vstal...

JOKE, JOKE, JOKE, JOKE, JOKE, JOKE...


Ja, jest bi tud prebral to knjigo, ce lohk seveda. Se mi zdi, da zna bit kar precej zanimiva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi. Clarissa P.Estes
Reply #6 - 04.12.2003 at 22:01:45
 
Devi wrote on 03.12.2003 at 22:40:21:

Ta mi je bila ful všeč.... Klati se!  Grin
pa ta
Izzivaj v mesečini... Wink

a_hero wrote on 04.12.2003 at 20:16:50:
Ja, jest bi tud prebral to knjigo, ce lohk seveda. Se mi zdi, da zna bit kar precej zanimiva.


Jst.. po mojem jo lahko prebereš tudi ti, ja... Wink .. saj govori nekaj malega tudi o moških... če nič drugega, boš pa lahko kaj novega o ženskah spoznal.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #7 - 04.12.2003 at 22:11:26
 
Lilith wrote on 04.12.2003 at 13:03:19:
Knjiga je the best. 8) 8)

Samo jo ful počasi berem. Ta hip sem se zakvačkala s Sinjebradcem in okrog tega nekaj razčiščujem...

In se že zelo veselim naslednjih poglavij.

Divje ženske - BERITE.

Speče ženske - BERITE in PREBUDITE DIVJO ŽENSKO V SEBI.



Uuu, ja.. pol je Zlatolaska, pa  Cry Grdi raček, pa Brazgotinjeni (jest nisem uspela vsega prebrati, ker je knjiga rezervirana in sem jo morala vrniti)!

Je pa tako, da je zadeva močna. Skozi arhetipske podobe, zgodbo in krasno razlago, je vsaj mene, popeljala v res zanimive dele... in dala misliti.

Aja, še neki mi je bilo ful zanimivo.
Pri.. uh, kako je že bil naslov.. ne vem, no.

Ko pravi, da če sledimo naravnemu ritmu, plimovanju, kot se dogaja v naravi, tudi v naših odnosih in da dovolimo, da umre, kar umreti mora.. se rodi spet nekaj novega!!!!
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #8 - 07.12.2003 at 16:25:00
 
Upam da bo ob vas volkuljah kak moški preživel zraven. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #9 - 07.12.2003 at 20:27:50
 
Quote:
Upam da bo ob vas volkuljah kak moški preživel zraven. Grin


Če je tudi sam prebujen...  Tongue volkec, zakaj pa ne Wink?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #10 - 11.12.2003 at 13:15:20
 
odkrivanje dejstev: Oživitev intuicije kot iniciacija


Jaga baba je instinktivna narava v čarovniški preobleki. Podobno kot divja je tudi beseda čarovnica dobila slabšalen pomen, čeprav je nekoč poimenovala mlade in stare ženske zdravilke; beseda WITCH (angl. čarovnica) izvira iz besede wit, kar pomeni biti moder. To je bilo v časih starih panteističnih kultur, ki so dojemale božanstvo v mnogoterih religioznih podobah vesolja in v vseh njenih pojavih. Ne glede na to, velikanka, čarovnica, divja narava in vse druge criaturas ter sestavni vidiki ženske psihe, ki jih kultura opredeljuje kot grozljive, so prav tiste blagoslovljene stvari, ki jih morajo ženske prebuditi in privleči na površje.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
MortiMer
Ex Member




Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #11 - 13.12.2003 at 08:50:18
 
Petra. wrote on 11.12.2003 at 13:15:20:
Jaga baba je instinktivna narava v čarovniški preobleki. Podobno kot divja je tudi beseda čarovnica dobila slabšalen pomen, čeprav je nekoč poimenovala mlade in stare ženske zdravilke; beseda WITCH (angl. čarovnica) izvira iz besede wit, kar pomeni biti moder. To je bilo v časih starih panteističnih kultur, ki so dojemale božanstvo v mnogoterih religioznih podobah vesolja in v vseh njenih pojavih. Ne glede na to, velikanka, čarovnica, divja narava in vse druge criaturas ter sestavni vidiki ženske psihe, ki jih kultura opredeljuje kot grozljive, so prav tiste blagoslovljene stvari, ki jih morajo ženske prebuditi in privleči na površje.


Sem imel ravno v živo eno izkušnjo z tako žensko  Lips Sealed, pa moram rečt, da se mi zdi, da bolje da te izkušnje ne bi doživel.

Mislim, da obstajajo dve vrsti žensk, ene z tako osvobojeno, svobodno naravo, ki znajo čuvat to svojo naravo, potem pa so še druge bolj sebične narave, ki pa jim ni toliko do tvoje ali svoje svobode, ampak bolj do tega da ujamejo tvojo energijo te malo prežvečijo in nato zavržejo.  Grin

Meni osebno se ne zdi smiselno, da bi ženska obujala ali prebujala "jago babo" v sebi, ali se namerno ukvarjala z živalskimi instinkti... Meni se intuicija ne zdi toliko živalska bolj božanska...

Verjamem pa, da se ženska moč lahko udejanja na zelo neoseben način... No skratka zdi se mi, da če ima ženska v sebi sebičnost in udejanja to volkuljo v sebi, potem tace stran. Če pa nima sebičnosti, pa lahko postaneta dobra sparing partnerja, k se kaki "bad spirits" kar razblinijo, ko se pojavi taka ženska.

Tolik mojega razmišljanja na to temo.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #12 - 14.12.2003 at 19:36:29
 
Quote:
No skratka zdi se mi, da če ima ženska v sebi sebičnost in udejanja to volkuljo v sebi, potem tace stran. Če pa nima sebičnosti, pa lahko postaneta dobra sparing partnerja, k se kaki "bad spirits" kar razblinijo, ko se pojavi taka ženska.



Priporočam ti to knjigo v branje. En citat iz nje zate:

Zdrave volkulje in zdrave ženske odlikujejo nekatere skupne psihične lastnosti: ostri čuti, igriv duh in povišana sposobnost požrtvovalnosti. Ženske in volkulje so po naravi povezovalne in radovedne, vzdrž   ljive in močne. Globoko intuitivne so, predano skrbijo za mladiče, partnerje in trop. Izkušeno se prilagajajo nenehno spreminjajočim se razmeram; izjemno smele so in zelo pogumne.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #13 - 14.12.2003 at 20:20:15
 
Quote:
Verjamem pa, da se ženska moč lahko udejanja na zelo neoseben način


Težko je govoriti o tej knjigi, če je ne prebereš.
Ker namreč.. "ženske volkulje", arhetip... ne opisuje kot si imel ti izkušnjo!
Moč se kaže v budnosti, postavljanju vprašanj, živosti in vse kar je še Lola napisala..

Prow pogrešam nadaljevanje knjige.. ostala sem namreč pri grdem račku.. pa sem morala vrniti knjigo.. Dejte še kak citat vpisat.. Tongue
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ženske, ki tečejo z volkovi.. Clarissa Este's
Reply #14 - 20.12.2003 at 15:11:06
 

stric knjiznicar je rekel da se vidiva marca  Sad  Undecided  Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4