Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 20223 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kam...?
Reply #30 - 08.12.2003 at 20:20:49
 
gape wrote on 05.12.2003 at 15:31:05:
ni hec v krivici ampak v vzrokih


en_bk wrote on 08.12.2003 at 15:00:16:
Res ne razumem...bi pa rad.
Mi lahko pomagaš?


kaj pa vem ... verjetno lahko probam ...

praviš da ego ni nekakšna abstrakcija ...
jest gledam na ego kot na vse vzorce, ki jih trenutno še imam (kot človek) in še vedno vplivajo na moje odzive. ponavadi so ti odzivi 'negativni' - vsaj 'druge' spravljajo bolj v slabo kot pa v dobro voljo.

ni hec v krivici ampak v vzrokih

se reče ... nihče ni kriv za to da so moji odzivi taki, dočim, vzrok da so oni taki je pak zapisan v vzorcih (vzrok da se je to zapisalo je drug problem).
če bi vzrok odpravu bi odpravu vzorec in se ne bi več tako odzival na takšen vhod.
se reče ... na tak in tak vhod, ki je vedno v meni vzpodbudil tak in tak izhod (reakcijo) v meni reakcije več ne spodbudi, ampak imam možnost na akcijo odgovorit z akcijo ... tj ... nisem več robot ... kar se tiče tega vzorca vsaj ...

se reče ... ni fora v tem da obtožiš nekoga ali nekaj drugega da je kriv ampak da se zavedaš da je vzrok tam in tam ... in začuda so več ali manj vsi vzroki spravljeni tam.

se reče ... ti vzorci so del mene, mene kot človeka, pa tudi kot duše (duša nosi zapis), ne pa tudi MENE - JAZ SEM.

krivda
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
Krivda je primerna beseda, ki pokrije vse različne načine, s katerimi se odzivamo na našo senco: zavrnitev, zanikanje, gnus, strah, sovraštvo, beg itd.  
Krivda je način, kako ego reče: "Pojdi stran, nisi mi všeč, ti nisi jaz." Z drugimi besedami: "Živjo senca."  
Krivda ponavadi spremlja neprijetne občutke, medtem ko se želimo čim bolj odmakniti od vira neugodja, ki ga ego doživlja kot nekaj izven nas. Zakaj je temu tako? Razlog, zakaj je senca tako neprijetna, je, ker ego obstaja samo kot nasprotje sence. Krivda služi kot orodje za ločevanje med egom in senco.  
(v senci je ravno tako višji jaz?)

se reče ... kriv ni noben ... vse samo je ...

vzroki so pak ...


zdej kaj točno si pol naprej govoru o begu ipd ...
ti jazi o katerih govoriš ... kdo si ti sploh?
kako bi ti SEBE opisu sploh?
se bi opisu tko kot je napisano v  Reply #26 ???
verjetno ne ... torej ???


hočem rečt ... prvi odstavek nekako ne odraža mojega 'state of mind' ... tko da ... o begu nebi zdele več ... edin ... če bi res rad vedu ... kaj pač jest mislm, ker ... lahko da se motim ...




pa tud, k me že glih sprašuješ
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

kaj mislim in to ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Kam...?
Reply #31 - 08.12.2003 at 23:13:29
 
Fina razlaga...

No, zdej se utapljam v branju, stvari so mi malo bolj jasne...

...ne vem, sam kakšne bistvene spremembe v svojem življenju ne opažam, razen tega da se več smejem in sem veliko bolj neobremenjen, ampak okolica mi sporoča da se spreminjam... Vzel sem si čas zase, ampak še vedno me čaka ogromno dela... Ego pa za vsak korak najde 1000 izgovorov, hihi...

No, zdej imam par čist praktičnih vprašanj, pa če ima kdo kakšen predlog bi bil hvaležen, drugače me pa tut že samo tole pisanje ponavadi usmeri proti odgovoru...

Zanima me kako ostati buden in na preži non-stop? Kadar me spreleti kaj slabega, se v meni sproži alarm in dokaj hitro občutek nevtraliziram... Zaenkrat kakšnih večjih vzorcev nisem uspel odpraviti, ampak se mi ne mudi več... Mogoče je že to korak naprej... Glavni problem pa so dobri feelingi ki jih zbuja ego...Kako nevtralizirati te občutke in ali jih sploh moram? Ne vem, zdi se da lahko ego tudi z dobrimi občutki, do katerih nimam razloga za kritično distanco, prevzame oblast... Resda se mi sedaj zdijo razlogi za večino teh dobrih občukov bolj ali manj nepomembni, ampak nevtralizirati jih pa ne znam... Ok, čas...

Zanima me kako je z željami? Vse moje želje se navezujejo na ta svet iluzij... Mogoče edina želja katera je tista prava je da bi bila moja duša svobodna... Osvobojena ega... Vse druge me sicer momentano prevzamejo ampak po premisleku postanejo nepomembne...

Pa zanima me še kako je z čutenjem... Čutenje je lastnost duše... Do sedaj še nisem začutil ničesar do nikogar, česar mi ne bi uspelo pripisati egu... Kako veš, da je čustvo res pravo, res tvoje in ne izhaja iz vzorcev, naučenih skozi leta?

Hehe, kot je vrjetno razvidno iz texta sem še vedno precej zmeden... Napišem še kaj ko mi pade na pamet...

Še enkrat najlepša hvala vsem za vse Smiley ...

Lp, S...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kam...?
Reply #32 - 09.12.2003 at 01:27:42
 
jest gledam na vso reč tko:
ker smo mel preveč slabih filingov (v tem lajfu) jih je zdej treba nevtralizirat z dobrimi (karma stuff) ... če smo mel preveč dobrih, verjetno kontra ... čeprov dvomim, ker se kompenzira tud z okolico reč, vsaj če je taka namera (jeuzus stuff) ...

skratka ... ni treba mislit dobrih misli ... ni jih treba sploh mislt ... če pa že slaba uleti maš tehnike za jo odpravt ...
niti ni treba delat dobrih del ... čim manj delat ... vsaj kar se karme tiče ... če si delu velik slabih del morš zdej več dobrih ... kaj češ ...

dobrih filingov mislm da ni treba 'nevtralizirat', ni jih pa spet, po drugi strani, treba iskat ... zbirat ... tisti ki so, so za sprejet ... če je možnost razumet in če je možnost jih ozavestit ... ozavestit vzroke ... tko jeba odpade ...


želje so izvor vsega trpljenja, kot vedo budisti povedat ... namera je boljša ... nameravam se osvobodit ... to je namera ... proti 'edina želja katera je tista prava je da bi bila moja duša svobodna... Osvobojena ega' ... sej je še izrazit ne znaš ... ber osvobajanje od sebe ... enga na dan ... lohka tud dva no ... Grin
pa nameravanje

čutenje po moje ni lastnost duše ... čutenje pak izkuša opazovalec ... čustvo ... interpretira ga pak ego ... vzorci ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kam...?
Reply #33 - 09.12.2003 at 12:36:37
 
Gape, hvala ti za razlago.

Najbrž sem šel že tolikokrat skozi podzaveščanje in ozaveščanje raznoraznih svojih vzorcev (tudi cvetličnega z ivanjščico), njih spreminjanje, sončenje in senčenje, da nisem dojel, na kakšne vzroke misliš. Se ti opravičujem iskreno.
Spoznavam (velja zame seveda), da sem vse, kar je del mene in da se z vsem tem tudi istovetim, in da sem zase, torej tudi za vse svoje dele in delčke, dobre in slabe, odgovoren. In to je beg, ko zanikaš del sebe, ko zanikaš odgovornost za del sebe...to je beg...proč od sebe.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Kam...?
Reply #34 - 09.12.2003 at 12:57:00
 
gape wrote on 09.12.2003 at 01:27:42:
čutenje po moje ni lastnost duše ... čutenje pak izkuša opazovalec ... čustvo ... interpretira ga pak ego ... vzorci ...


Zanimivo...

Ok, recimo da imaš prav, zanima me kaj so po tvoje lastnosti duše? Oz. bolj natančno lastnosti duše ki jih lahko navežemo na ta svet?

A me štekaš kaj hočem, k se mi zdi da mal kompliciram Cheesy ... Ne vem, kako ali na kakšen način se duša sploh udejstvuje v našem življenju tukaj in zdaj?

Jest sem si predstavljal zadevo približno tkole: Jaz sem bitje, duša, ideja ali karkoli že pač... Vse in nič... Upravljam z umom, um upravlja z telesom... Ego je vmesnik, sestavljen iz naučenih vzorcev ki interpretira vhodne signale in jih pošilja meni... Jaz lahko čutim, ego sam ne more čutiti, ima pa možnost pošiljat lažne signale in s tem izvat lažna čustva... Prišel sem do točke ko teh signalov več ne jemljem za svete ampak se jih lotim analitično, zato jih večina izgubi smisel... S tem nekako ego izgublja svoj vpliv name...

Zdej ne vem, če čutenje ni lastnost duše se mi tale »ugibanje« mal sesuje... Kar v bistvu ni nč slabega in sem odprt za nove ideje... Samo zanima me od kje potem čustva in kako duša sodeluje v procesu življenja... Ali je notranji dialog dialog med dušo in egom ali med egom in umom...?

Hehe, bluzim, upam da si vsaj pol zastopu Wink ...

Lp, S...

Back to top
 
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Kam...?
Reply #35 - 09.12.2003 at 14:42:09
 
Ok, še eno praktično vprašanje...

Počasi ugotavljam da je razlog za večino mojih problemov če ne celo za vse velika potreba po zunanji potrditvi... To je moja največja odvisnost... Tukaj tiči vrjetno tudi razlog da svoje misli pišem javno...

...ampak od kje izvira ta potreba? In kako jo odpraviti...? Kje najti vzroke? Zdi se mi da večina vzorcev če ne kar vsi temeljijo na tej odvisnosti in da če bi se je nekako rešil bi se nekako sesuli... Ampak kako?

No, predvidevam da je to glavni problem večine, pa me zanima kako se sami tega lotevate Wink ...

Hvala...
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kam...?
Reply #36 - 09.12.2003 at 14:50:34
 
Dragi S...

V soboto, 6. decembra, sem na terasi opazil metulja, rjavega z rdečimi pikami. Sedel je na ograjo na vrtu in razprostrl krila. Poklical sem ženo, sam pa skočil po fotoaparat. Slikal sem ga, dvakrat. Oba z ženo sva ga opazovala z začudenjem, z občudovanjem. Ko sva se za trenutek spogledala, je kratkomalo izginil. V nedeljo, 7. decembra ob pol desetih zjutraj, ko sem vstal (če ne bi hodil v službo, ne bi vedel, da sončni vzhod sploh obstaja), sem hotel zapreti spalnično okno. Pol metra od okna, na veji forzicije, sem zagledal siničko, drobceno. Obrnjena je bila k oknu in ni odletela, nasprotno...zapela je...in pela hja..deset sekund zagotovo. Potem je odletela...jaz pa sem stal tam s polnim srcem nečesa čudovitega. Vsak dan malo pred sedmo zjutraj grem v službo čez kokrški most pri pošti. Tam nekje konec marca, začetek aprila, se moja pot podaljša za nekaj minut. Na mostu se ustavim in s pogledom v kanjon Kokre uživam v poslušanju ptičjega koncerta, ki doni mogočneje in lepše in bolj ubrano kot hm...Pink Floydi?, simfoniki s Sidartho?, Avseniki?...kar je komu ljubo.  Ali je vse to brez veze, ali so to le hja, lepi trenutki, ali so to trenutki, ki osmišljajo življenje, trenutki večnosti, ali so to trenutki, v katerih se angeli pogovarjajo z menoj, bog mogoče? Nimam pojma, je pa lepo in vredno.
S... ali veš, kakšen je bog, kakšne oči ima, kako se smeje, kako govori, hodi, kako diši?. Ima zelene oči, ko mi žena reče, da me ljubi, pa rjave, ko mi sin z navdušenjem razlaga, katero smer je preplezal v Koglu, pa zelene, ko mlajši sin skuha kosilo, ko sva z ženo v službi. Njegov nasmeh je nasmeh mlajšega sina, kot bi orehe stresal, ko se zasmeje dobremu vicu, pa nasmeh očeta, ko mi z njim izrazi dobrodošlico, ker po kapi ne more govoriti, pa grleni hvala moje žene z iskricami v očeh, ko ji prinesem najlepšo vrtnico z vrta, rdečo, z ujeto mavrico v kapljicah rose na venčnih listih. Njegov vonj je vonj hotne vzburjene ženske, je vonj po pomladi sredi decembra......
Ja, tu je, točno tu..le videti je potrebno, ne le gledati, slišati, ne le poslušati, otipati, ne le tipati...in ga najdeš, ne le iščeš...zagotovo.
Kaj sploh bluzim, se sprašuješ najbrž. V čarobnosti, neskončnosti takih trenutkov je življenje in ti, in njegova in tvoja lepota, čarnost, enkratnost, vrednost in božanskost. Vse je tu, v tebi, okrog tebe, ta trenutek in vsak trenutek. Živi.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Kam...?
Reply #37 - 09.12.2003 at 17:45:55
 
en_bk Smiley hvala  Kiss Kiss
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kam...?
Reply #38 - 10.12.2003 at 09:26:44
 
Quote:
Jaz lahko čutim, ego sam ne more čutiti, ima pa možnost pošiljat lažne signale in s tem izvat lažna čustva...


Nič ni laž in nič ni resnica
Vse je laž in vse je resnica.


Vse samo JE, takšno, kakršno pač je.


Dokler verjameš v laži ali resnico, verjameš le v svoja prepričanja. Smiley

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Kam...?
Reply #39 - 10.12.2003 at 10:51:03
 
S... wrote on 09.12.2003 at 14:42:09:
Ok, še eno praktično vprašanje...

Počasi ugotavljam da je razlog za večino mojih problemov če ne celo za vse velika potreba po zunanji potrditvi... To je moja največja odvisnost... Tukaj tiči vrjetno tudi razlog da svoje misli pišem javno...

No, predvidevam da je to glavni problem večine, pa me zanima kako se sami tega lotevate Wink ...

Hvala...


Mislim, da EGO trka na vrata...... on hoče dvigniti samozavest, ampak revež..... na napačen način, da bi bilo za nas koristno.... čez čas postanemo.....ostanemo ...odvisni od tega sranja.... če ne naredimo kaj na tem.
Meni pomaga meditacija in molitev. Komu drugmu pa  Undecided mogoče kaj drugega......
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kam...?
Reply #40 - 10.12.2003 at 20:15:28
 
S... wrote on 03.12.2003 at 23:43:17:
Nato abstinenca... Ampak občutek imam da je abstinenca samo pot do dokazovanja, kar pa lahko pripelje samo do vedenja... Za korak naprej pa potrebujem zavedanje, torej spoznanje... Lp, S...


S., zdravo.
Moje mnenje glede abstinence je tako.
Abstinirati pomeni v bistvu prekinitev nekega vedenja, s katerim svojemu telesu, psihi omogočaš omamo.
Omamljati se s čemerkoli (sredstvo v bistvu ni tako pomembno), pomeni, da preprečiš bolečino, tesnobo.

Preprečiš neka stanja, počutja, doživljanja, zaradi katerih si v slabem stanju.

V nekem pogledu je omamljanje smiselno. Preprečiš bolečino.

In sedaj dalje.

Ko postopek omamljanja ponavljaš, postane tvoj edini vzorec spopadanja z bolečino, tesnobo, depresivnostjo, nemirom... itd.

Poglejmo kaj pa je ta bolečina, tesnoba, nemir, depresivnost?
Tej občutki imajo nek izvor. recimo izvoru nek spihološki konflikt.
Gre za eno čudno stanje, ko karkoli napraviš, ti je tesnobno.

Ti je kaj znano, blizu to?

Po eni teoriji, so vse odvisnosti nadomestilo za odnose, za ljudi. Z odvisnostjo si sam zagotoviš to, kar ti zunanji svet pogosto ne zagotovi, ker je nepredvidljiv, nezanesljiv z vidika potreb.

S... wrote on 09.12.2003 at 14:42:09:
Počasi ugotavljam da je razlog za večino mojih problemov če ne celo za vse velika potreba po zunanji potrditvi... To je moja največja odvisnost... Tukaj tiči vrjetno tudi razlog da svoje misli pišem javno...

...ampak od kje izvira ta potreba? In kako jo odpraviti...? Kje najti vzroke? Zdi se mi da večina vzorcev če ne kar vsi temeljijo na tej odvisnosti in da če bi se je nekako rešil bi se nekako sesuli... Ampak kako?


Potreba po potrditvi od zunaj, če mene vprašaš, izhaja iz izgube stika s seboj. Ko smo nekoč naredili "klik", obupali, se prenehali kazati, ker je bilo preveč "dokazov" da nismo sprejeti.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kam...?
Reply #41 - 10.12.2003 at 20:23:57
 
S... wrote on 08.12.2003 at 23:13:29:
...ne vem, sam kakšne bistvene spremembe v svojem življenju ne opažam, razen tega da se več smejem in sem veliko bolj neobremenjen,

Zanima me kako ostati buden in na preži non-stop? Kadar me spreleti kaj slabega, se v meni sproži alarm in dokaj hitro občutek nevtraliziram...


Več se smeješ... Lepšega dokaza za to, da si srečen.. ni..  Cheesy

Smo se pogovarjali pri temi o Egu o neutraliziranju "Plenilca" (ego).. s takojšnjo reakcijo na slabe misli... v stilu
"Jezus (višja sila) sprejmi te moje besede, misli in jih preobrazi".
Pri tem ne gre toliko za prelaganje odgovornosti na neko višjo silo, ampak za uspeh, da si misel zazna, da nisi zašel v vrtinec avtomatizma.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kam...?
Reply #42 - 10.12.2003 at 20:35:54
 
Quote:
Potreba po potrditvi od zunaj, če mene vprašaš, izhaja iz izgube stika s seboj. Ko smo nekoč naredili "klik", obupali, se prenehali kazati, ker je bilo preveč "dokazov" da nismo sprejeti.


Torej imamo stik s seboj, le takrat, ko smo sprejeti ?


Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kam...?
Reply #43 - 10.12.2003 at 20:51:12
 
Quote:
Torej imamo stik s seboj, le takrat, ko smo sprejeti ?


Robi.


Po eni strani ja. A to je le kompromis po "kliku".
Če bi šlo naravno, bi bil stik zagotovilo za vse.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Suzana
Guest




Sem že tu...
Reply #44 - 10.12.2003 at 20:53:53
 
Smiley

Iskanje potrditve in sprejetosti. Razlog, zakaj sem se počutila krasno na tem forumu. Razlog, zakaj sem se odločila ne sodelovati več. Le takrat, ko mi bo res želja deliti del sebe.

Iskala sem potrditev & sprejetost dolgo časa. V okviru familije ju nisem prejela. Tisto, kar sem prejela od družbe, mi ni bilo dovolj. Potrebovala sem zapolniti praznino.

Danes sem izredno hvaležna vsem forumašem, ki so mi pomagali, da sem prišla do zavedanja, da ne potrebujem potrditve & sprejetosti izven sebe. Logično, da si ju želim (no, vsaj od nekaterih ljudi), a obenem se zavedam, da tega ne potrebujem. In mi je tako lahko konec koncev vseeno in sem precej lažje zvesta sebi.

Mislim, da je bilo govora v zadnjih nekaj postih v tem. Pač, moj pogled.

In, še enkrat: hvala vam!  Wink

Suzana (Susi13)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4