Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 20330 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Kam...?
Reply #15 - 04.12.2003 at 15:11:54
 
S... wrote on 04.12.2003 at 14:09:30:
V čem je sploh smisel bivanja duše v tej dimenziji...?[/i]

No, sem odprt in zelo rad preberem še kakšno razmišljanje na to temo...

Lep dan še naprej, S...


Po moje je smisel bivanja duše, da se ponovno rodi - torej preporod. To se zgodi tako, da očistimo lasten um (ego) zares vseh nečistosti, dvomov, strahov... zato pač rabimo čas...


Priporočam tole knjigo v branje:
(Anna in Daniel Meurois-Givandan - DEVET STOPNIC)

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...





Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Kam...?
Reply #16 - 04.12.2003 at 15:28:44
 
Pozdravček S...!


Zelo dobro razmišljaš.

E... čez kak mesec ali dva boš že boljši.

Na žalost, se učimo ob padcih, a vstanemo močnejši.  Wink
Verjamem vate, uspelo ti bo  Smiley

Lep dan ti želim
Back to top
 
 
IP Logged
 
Guest
Guest




Re: Kam...?
Reply #17 - 04.12.2003 at 20:54:38
 
Quote:
dovolj znanja nimamo ker smo nenaklonjeni Bogu, ki je izvor vse eksistence, izvor vsega znanja in izvor vsega zadovoljstva.


A je bog tudi izvor vse neeksistence, neznanja in nezadovoljstva?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Kam...?
Reply #18 - 04.12.2003 at 21:07:33
 
Quote:
Lep pozdrav...

Do sedaj sem forum le spremljal

Znašel sem se v situaciji, ko sem se zavedel sebe... Vstal sem iz velikega trpljenja

Lp...


Glej, glej. Mislim, da si na pravi poti. Vsak, ki je prišel do nekega globljega spoznanja, je prišel skozi trpljenje. Tudi ti si že nekaj pogruntal in še gruntaš in še boš...
Vse ob svojem času....
Iz vsakega gnoja pa zraste lepa cvetlica....
Vsak preporod je boleč, potem pa, ko se zaveš, ti je pa vse poplačano in si priznaš, da se je izplačalo.
Wink
tu imaš prijatelje, ki ni potrebno, da jih vidiš - jih čutiš. Wink
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Kam...?
Reply #19 - 04.12.2003 at 22:21:53
 
Quote:
Zakaj praviš, da duša si ti, ego pa ne? Zakaj vidiš ego kot nekaj zunaj sebe, dušo pa kot nekaj v skladu s sabo? Kaj pa če si na koncu koncev ta ego ti, zmeraj bil, boš? Zakaj ga potem ne bi tudi tako velikodušno sprejemal, kot sprejemaš le del sebe - tistega, ki ti je všečen.


Se strinjam, morda sem z to delitvijo pretiraval, to sem storil zato ker čutim svoj ego kot nekaj negativnega... Seveda je ego del mene, ampak ni pa jaz... Jaz sem moja duša, ego je samo en vmesnik med dušo in tem svetom... Sem bitje na poti k samozadostnosti, glavna ovira na poti je pa moj ego... Ego je odvisen od okolice, ima potrebe, želje pričakovanja... Duša je samostojna, popolna...

Sam sem sedaj v točki ko zdravim ego odvisnosti... Ego se temu močno upira... Ve da ga te odvisnosti ohranjajo pri življenju... To je hkrati tudi odgovor na lastno vprašanje: ego je v bistvu skupek teh odvisnosti, in ko ga ozdravim ne bo imel več vpliva name, torej bo nepotreben... Kot sem že rekel, zaenkrat se stvari lotevam korak za korakom, zelo previdno, pred vsako odločitvijo razmislek ali lahko to kako škoduje meni ali komu drugemu... Obstajajo situacije, ko ne moreš zmagat, se pač odločiš za manjše zlo...

Obstajajo tudi situacije ki mi še zdaleč niso jasne oz. mi ni jasno kako jih bom rešil... Ego naprimer ne more biti srečen brez družbe... Osamljen je, in posledično me polni z otožnostjo... No, ker sem zdej zavzel kritično distanco do vseh emocij te otožnosti niti ne jemljem resno... Pač počakam in mine, zavedam se da je to čustvo izval ego in je neutemeljeno... No, torej je ena od odvisnost mojega ega družba, prijatelji... Kako to rešiti? Abstinenca bi pomenila popolno izolacijo od okolice... To je pa dandanes skoraj nemogoče...  Kakšen zanimiv predlog?

Soncica, titanic, hvala...

...ampak u bistvu nč vem, pravzaprav nimam pojma, tole so samo teoretična razmišljanja, rezultat knjig, ki sem jih prebral, morja občutkov ki me spreletavajo in prestrašenega ega...

Ne vem niti a je tak racionalni pristop sploh primeren za tovrstne probleme? Sem celo življenje čutil ko bi moral misliti, zdaj pa razmišljam ko bi moral čutiti?

Ne vem, živim iz dneva v dan in upam...

Ampak priznam, da ne glede na to da tole moje pisanje izgleda precej pesimistično ali mogoče depresivno, se počutim dobro, neobremenjeno... 25let sem bil omejen z strani svojega vedenja in priznanje da u bistvu nimam pojma kaj bo in me zaradi tega ni treba biti ničesar strah me je osvobodilo... Kar bo pač bo, našel sem sebe in tega mi ne more vzeti nihče...

Trpljenje poznam, pripeljalo me je do točke v kateri sem in zato ga sprejemam z nasmehom...

Pravzaprav sem srečen... Zakaj? Ker nimam razloga da ne bi bil Wink ...

Lp, S...

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kam...?
Reply #20 - 04.12.2003 at 23:18:20
 
predlog je da nč rezat ... sploh pa ne odvisnosti ... postopoma je treba z egičem ... on je popolnoma pogojen s časom in prostorom ...


namera tud pomaga ... sploh kadar veš kam greš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Kam...?
Reply #21 - 04.12.2003 at 23:30:31
 
Imaš prav...

Tudi to, da hočem vse takoj&zdaj je ena od odvisnosti...

Hvala Smiley ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kam...?
Reply #22 - 05.12.2003 at 08:56:36
 
Quote:
A je bog tudi izvor vse neeksistence, neznanja in nezadovoljstva?

Bog je izvor vsega in vsakogar. on je vrhnovni energetik, vse ostalo pa so njegove energije. energetik in energija sta nerazdruzljiva, zato sta eno a hkrati razlicno, kar omogoca ljubezen.

delcek ene izmed njegovih energij ("mejna") smo tudi mi. lastnost te energije je da se lahko svobodno odloca ali bo sluzila Bogu, energetiku direktno naklonjeno ali pa ne. ljubezen ne pozna prisile, zato tud je dana svobodna volja. ce se mi odlocmo bit nenaklonjeni Bogu pol nas prekrije ena njegova druga energija, iluzija in pod vplivom te se poistovecamo z minljivimi materialnimi telesi vseh vrst. ker se poistovecamo z minljivo stvarjo nas je strah neobstoja. ta strah odpade ko se zaves svoje prave vecne narave. ampak tud samo obstajati se ni dovolj. res je mogoce to neke vrste mir, brez jeze, strahov, dvomov itd., ampak tak obstoj ni izpolnjiv. zato je treba istocasno zvedt tud kaj je namen nasega obstoja in v skladu s tem delovat. takrat smo lahko pomirjeni in tud ekstaticno izpolnjeni.

ja, Bog je tudi izvor neznanja, ne-eksistence in nezadovoljstva, ampak nanj ta iluzorna energija ne vpliva. vpliva pa na tiste, ki smo mu nenaklonjeni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kam...?
Reply #23 - 05.12.2003 at 12:41:07
 
Enkrat...ne...že večkrat, mi je Konfuzij, moj prijatelj, dejal:
bk, na problem naletiš zato, da ga rešiš in se nekaj naučiš, ne da bežiš pred njim.
Kriviti nekoga drugega, na primer tako osovraženi in popljuvani ego (ali ni ego jaz?), samomor ali otopelost, poistovetenje z nečem imaginarnim in zavračanje lastnega telesa, lastnih čustev, lastnega uma, lastnega življenja kot nečesa tujega, nepomembnega..... je beg.
Beg je lastnost strahopetcev, pogumni prevzemajo odgovornost...za svoja dejanja..za svoja čustva...za svoj um...za svoje telo...za svoje življenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kam...?
Reply #24 - 05.12.2003 at 13:25:46
 
bk, ni tolk point v zvračanju krivde na ego ... ego je bolj nekakšna abstrakcija nečesa kar je zelo težko definirat.

in vzroki za večino težav (če ne vse) so tam ... tisto tam pa je seveda del mene ... tko da ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Kam...?
Reply #25 - 05.12.2003 at 14:04:19
 
Res je ni point, da je ego treba obtoževat. Že z prepoznavanjem se topi, kot kocka ledu.

Sej vemo, maš dve poti. Ga stopiš, postopoma z opazovanjem ali pa ga nabiješ na tako težo, da se enostavno razpoči in odpade.

Srednja pot, je oboje, to se vsak posameznik odloči, kok hitro bo delal na tem.

Spoznal sem, da je srednja pot, le osebna odločitev, da odlagaš, oziroma mogoče nisi še pripravljen, ali pač bi rad še mal užival pred strmim vzponom....

Ko govorim o srednji poti, že vem, da je nekaj dobro, da naj bi to in to naredu, ampak ne naredim, ne stopim korak naprej, iz lastnega samoljublja (pač ljubim tudi svoj ego).....

Grin Grin Grin

S.,. prov lušno debatko si nabacil

Edi

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kam...?
Reply #26 - 05.12.2003 at 14:48:18
 
gape wrote on 05.12.2003 at 13:25:46:
bk, ni tolk point v zvračanju krivde na ego ... ego je bolj nekakšna abstrakcija nečesa kar je zelo težko definirat.

in vzroki za večino težav (če ne vse) so tam ... tisto tam pa je seveda del mene ... tko da ...


Hehe, ego ni abstrakcija nečesa, kar je težko definirati. Ego...to sem jaz. Je pa res, fino sede, če lahko obtožiš, okriviš nekaj ali nekoga, ki ni ti. A ni fajn, ko rečeš...ne, ne..nisem jaz kriv...ego je kriv...jaz sem ja dobra duša, pošten, priden...ampak ta kurba, ta ego, ta me jebe. On je vsega kriv. Halo.
To je beg, beg pred odgovornostjo, beg pred spoznanjem, beg pred samim seboj. Če sem dvoličen, sem dvoličen jaz, če lažem, lažem jaz, če varam, varam jaz, če sem nevoščljiv, sem nevoščljiv jaz, če sem nestrpen, sem nestrpen jaz, če sem pohlepen, sem pohlepen jaz, in to so moje slabe lastnosti, samo moje in jaz in samo jaz bom z delom na sebi te moje slabe lastnosti lahko spremenil in popravil in odpravil. Dokler tega ne storim, nisem dober, dober kot celota in ne morem reči, da sem sicer kot poba dobra duša, ki ga malček jebe ego. Beg v neko razdvojenost na en pokvarjen ego, na ničevost čustev, na umazane misli, na maloumen um, na gnilost in minljivost telesa in na eno čisto dušo, ki je čisto aut od vsega prej opisanega in s katero se v našem begu pred odgovornostjo takooo radi poistovetimo, je laganje samemu sebi, metanje peska v oči sebi...je jebanje sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kam...?
Reply #27 - 05.12.2003 at 15:31:05
 
kolkr za koga ...

sploh pa nisi razumel kaj sm hotu povedat bk ... se strinjam s tistim kar si napisu ... do neke mere


ni hec v krivici ampak v vzrokih


srednja pot pa je samo manj strma od strmega vzpona edi ...

Back to top
« Last Edit: 05.12.2003 at 16:41:16 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Kam...?
Reply #28 - 05.12.2003 at 21:58:36
 
en_bk wrote on 05.12.2003 at 14:48:18:
. Ego...to sem jaz. .


ni nam treba se posipavati s pepelom, biti žrtev....
ni se nam trebe istovetiti z našimi čustvi, ki so včasih Undecided neugodni, ni nam treba vsega šita vlečt nase.
Ego je del nas, nad katerim imamo lahko vpliv, če želimo. Tako kot na svoje misli, občutke...
je pa res težko in še težje, če mu dajemo moč in se mu pustimo, da prevlada. ampak.....vaja dela mojstra....mojster pa vajo Roll Eyes
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kam...?
Reply #29 - 08.12.2003 at 15:00:16
 
gape wrote on 05.12.2003 at 15:31:05:
ni hec v krivici ampak v vzrokih


Res ne razumem...bi pa rad.
Mi lahko pomagaš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4