Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 20397 times)
:)
Guest




Kam...?
03.12.2003 at 13:34:27
 
Lep pozdrav...

Do sedaj sem forum le spremljal, ampak očitno je prišel moment, ko moram tudi nekaj napisati... Težko mi je, ne vem, mogoče potrebujem pomoč, mogoče nasvet, vzpodbudno besedo, deljeno izkušnjo...

Znašel sem se v situaciji, ko sem se zavedel sebe... Vstal sem iz velikega trpljenja, v sekundi sem se zavedel in ugotovil, da so vse stvari, ki so mi kdaj karkoli pomenile samo iluzija... Da pravzaprav nič, prav nič kar sem doživljal ni resnično, in da je vse le konstrukcija mojega ega... Zavedel sem se, da jast in moj ego nisva eno, da so moja čustva samo moja in da so brez popačene vizije ki sem jo imel zelo drugačna... Kar naenkrat mi ni bilo nič več pomembno... Bil sem prazen...Razvrednotil sem vse signale iz okolice... Nobenih čustev nisem razvil do nikogar in ničesar... Priznam, par stvari sem tudi uspešno potlačil...

In minil je kak teden, bil sem popolnoma ravnodušen in neobremenjen, ampak ne pa tudi srečen... Potem sem ugotovil da vseeno moram spuščati zunanje dražljaje do sebe, in da bo moj ego še vedno tam... Počasi se učim analizirati čustva, večina jih zbledi brez pomena, nekateri ostanejo... Moj ego je močan... Premagati ga ne morem... poskušam ga spoznavati, razumeti, pa čeprav ni lahko, obrambne mehanizme je pač razvijal četrt stoletja...

Včasih se izgubim, odplavam z občutkom, ki sicer ni pravi, ampak je premočan da bi ga razumel in me enostavno odnese... No, moja bolečina in tudi povod za moje prebujenje je bila izguba ljubljene osebe... Čeprav ugotavljam, da sploh ne vem kaj je ljubezen in včasih celo podvomim v resničnost mojih čustev do nje, so čustva vseeno premočna in težko obvladljiva... Čas, to potrebujem...

Začenjam se zavedati svojih slabosti, svojih odvisnosti, odvajanje je težko... Dodatna težava je v tem, da res nimam nikogar s katerim bi se lahko o teh stvareh pogovarjal, ne da bi me gledal kot da sem nor... Ona me razume, tudi ona je tam kjer sem jaz, ampak glede na to da je ena od mojih odvisnosti se stikov z njo izogibam... No, zato sem se tudi obrnil na ta forum... Zdi se mi samo da moram te stvari nekomu povedat, v bistvu odgovorov ne pričakujem, ampak ko tole pišem si na vprašanja odgovarjam sam... Hvala...

Sem popolnoma zmeden, moja duša je kot otrok, ničesar se mi ne uspe spomniti, naučiti... Za normalno funkcioniranje v svetu sem se prisiljen zanašati na ego... To mu daje moč... Razpet sem med tistim kar sem in tistim kar naj bi bil... Ni lahko...

Napišem še kaj ob priliki, pomaga mi ker vem da me nekdo razume...

Lp...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kam...?
Reply #1 - 03.12.2003 at 14:58:21
 

Helo! Mislim, da ti manjka samo še to, da malo spremeniš gledišče do tega vsega... Stopiš bolj na optimistično stran. Verjameš v dobro, vadiš pozitivno naravnanost. Praviš, da je tvoja duša kot otrok... A niso otroci v svoji čistosti kar tako veseli? Tudi to bo... Drugače pa je vse čist ok..., saj je prav, da je ego močan, ker ga potrebuješ. Ne premaguj ga na silo. Prav pa je, da se zavedaš. In da se ga ne bojiš.  

Vsi smo več ali manj razpeti med tem, kar smo in kaj naj bi bili. Zato tudi smo tu v času in vsi ga nekako potrebujemo, da prepoznamo navezanosti, zato je prav, da si ga vzamemo, vendar pa tud življenju ne smemo zapreti vrata. Zavedanje... razkrinkanje temnih misli in dvomov, ki nas želijo ustrahovat. Le pogumno... In veliko sončka ti želim! Pa res napiši še kaj.

Learning to loveyourself is the greatest love! (W.H.)
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kam...?
Reply #2 - 03.12.2003 at 17:02:13
 
Kam, Smiley?

Očitno od ega stran ne gre. Pol ti  ga naj pa mal potolažim pa naj  mu prišepnem, ljubezen ne rab učutit kot odvisnost, da se to  samo njemu  tko  kaže. Da je v naravi ljubezni podrejanje/služenje, samo da ego to narobej interpretira kot odvisnost, da se ne bi počutu preveč odrinjenega. Če ni več  želje po služenju/podrejanju, pol tud podlage za odvisnost ni več in naj bo egotu ena  dragocena šola, da se ne bo pustu še kdaj tko zavest in pol tko trpet pa za tolažbo   prosit.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kam...?
Reply #3 - 03.12.2003 at 17:37:33
 
Izguba osebe, ki je pomembna za tvoje zivljenje je navadno res velika sprememba v nacinu zivljenja. In gotovo ne bi bilo dobro, da bi zaradi svoje nove odvezanosti razvil navezanost na kar prvo osebo, ki jo prinese mimo, ali pa naredil kaksne neumnosti. To bi ti lahko zares skodilo. Rekluzija,ki jo navadno generira zalost in zalovanje, te za nekaj casa lahko cesa takega obvaruje.

Pa v bistvu je to sploh v redu zadeva, ker imas cas, da najprej malo razmislis, kaj hoces, potem malo poeksperimentiras in ni vrag, da ne bi cesa zanimivega nasel.

Temu lahko zaradi mene reces tudi transformacija ega, trenutno srecanje z visjim jazom, kaj jaz vem kaj se vse. Vsekakor pa po tem ne bos postal cisto drug clovek (oz. popolna izguba ega je pa res iluzija), morda pa bos v nekaterih posebnih situacijah v stiku z drugimi (in morda celo s sabo) znal vcasih reagirati drugace, tako kot si ze sedaj zeli en del tebe.

Ne prevec komplicirat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kam...?
Reply #4 - 03.12.2003 at 18:19:54
 
Smileywrote:
Quote:
Sem popolnoma zmeden, moja duša je kot otrok, ničesar se mi ne uspe spomniti, naučiti... Za normalno funkcioniranje v svetu sem se prisiljen zanašati na ego... To mu daje moč... Razpet sem med tistim kar sem in tistim kar naj bi bil...


ego so naša čutila in naš um

ker so materialno pogojena, lahko mi zaznavamo le na pogojen (z materijo) način

naše grobo fizično telo, naša čutila in naš um, lahko delujejo le na podlagi prisotnosti sprita, duše, oz. čiste zavesti

na žalost (zaradi neznanja),  smo se trenutno prisiljeni zanašati na naš ego in delovat skozi njega

če smo iskreni, lahko vidimo da je le ljubezen tista univerzalna stvar, ki nas lahko pomiri in osreči, vendar je pomembno tudi to, da naše želje po večnem miru in zadovoljstvu (ljubezni) ne moremo nikoli doseči na podlagi minljive materialne ljubezni...ki se slej kot prej konča

naš ego ima sposobnost čutenja, mišljenja in (relativne) svobodne izbire zaradi tega, ker so to lastnosti duše....le ta pa ima takšne lastnosti kot jih ima vrhovna duša, Bog.

kar v bistvu hočem povedat je, da ego ne moremo zignorirat ali odvrečt, prav tako kot ga ne moremo filat z množičnimi kratkotrajnimi zadovoljstvi, ampak bi ga morali uporabiti za služenje Njemu v ljubezni, kajti le na tej podlagi se lahko za vedno (večno) osvobodimo od materialne pogojenosti

ko duša ni v pogojenem stanju (ko je osvobojena) torej ni ne-delovanja , ampak ima duša svoje aktivnosti (ljubezen z Njim) prav tako kot je imela v svoje aktivnosti v pogojenem stanju (ego)

v enem primeru gre torej za služenje Njegovi notranji duhovni energiji v drugem pa služenje Njegovi zunanji energiji (materiji), kar v drugem primeru izhaja iz zmotnega poistovečanja z materialnim telesom in iz tega ven zmotno zadovoljevanje ega na podlagi materialnih ljubezni ali na podlagi kakšnih drugih oblik minljivega zadovoljstva


kam ? k Njemu.  Smiley


Back to top
« Last Edit: 03.12.2003 at 22:42:23 by mind »  

Hari bol
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Kam...?
Reply #5 - 03.12.2003 at 23:43:17
 
Pozdravljeni, jaz sem napisal uvodni post...

No, glede na to da sem našel na forumu še par zanimivih debat sem se kar registriral... Najprej se vam vsem zahvaljujem za odgovore, v bistvu za smernice... Pa naj vam še nadalje predstavim svoje razmišljanje, bolj blodnje o življenju in o točki na kateri sem pristal...

Nimam pojma kdo sem... Za lažje razumevanje sem se opredelil kot dušo, ampak se mi definicija niti ne zdi pomembna... Ugotovil sem torej da z egom nisva eno... Začutil sem svoj ego, začutil da je izven mene... Ego mi predstavlja vse kar vem, vse vzorce, ideje, vse kar sem se kadarkoli naučil... V situaciji v kateri sem, svoje znanje in vedenje uporabljam in nujno potrebujem vsak dan, zato se mu ne morem odreči... Torej ego ostane... Ampak zdej kot vidim imam dve možnosti: prva je da ega ne upoštevam, mu ne dopustim vpliva name... opazujem ga, in ko me polni z sovraštvom, jezo ali žalostjo poskusim te emocije sprejeti, poiskati iz kje izhajajo in ponavadi potem zbledijo... Tak boj z egom je sicer učinkovit, ampak naporen, in včasih ne zmorem procesirati vseh emocij naenkrat in se enostavno vdam...

Druga varianta, ki se mi zdi sicer bolj zahtevna (če je sploh mogoča) je ozdraviti svoj ego odvisnosti... Kot odvisnosti mislim predvsem potrebe, brez katerih ego ni srečen... Ali je to sploh mogoče? Ali je ego sploh kdaj zadovoljen??? Ne vem, a je komu od vas kaj podobnega uspelo? Začenjam pri večjih odvisnostih, ki za sabo potegnejo še kup drugih stvari... Kot pri drogah, alkoholu... Prvi korak priznanje... Nato abstinenca... Ampak občutek imam da je abstinenca samo pot do dokazovanja, kar pa lahko pripelje samo do vedenja... Za korak naprej pa potrebujem zavedanje, torej spoznanje... Ne vem, poskušam z abstinenco in samokontrolo, bom poročal če je to prava smer, ampak sem odprt za predloge...

Čutim, da sem se problema lotil preveč racionalno, ampak drugače ne znam oz. se ne spominjam...

Še enkrat hvala vsem ki ste si vzeli čas, veselim se branja vaših postov tudi v prihodnosti Smiley ...

Lp, S...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kam...?
Reply #6 - 04.12.2003 at 03:02:43
 
si mal preveč strog do sebe?




*Očitno od ega stran ne gre*
ego se mora prepustit



ti jest povem kdo si

višji jaz ... ta ki telesu daje zavest, živjenje pa osmišlja. eni temu rečejo duša ... jest temu rečem mal drugač ... JAZ SEM

nč več in nč manj ... kar se tiče tega tukaj, kar ti lahko vidiš s svojimi nepopolnimi čutili, kot ti bodo fantje radi objasnl ...  

z egom si eno ... bi lahko reku ... spakiran v dušo ... recimo ... da ti povem ... it's alll about the mataphores ... da se spomneš to kar že veš ... ne razumet, verjem da človk je mel tako izkušnjo in se spomn če si jo mel ti tud ...

lahko gledaš na reč tud tko kot praviš

boj je ... morš bit bojevnik ...

odvezat se je treba od vsega, ampak, postopoma ... glih sm prej quotu

ti pejstam
Eva wrote on 04.12.2003 at 01:13:14:
 V: Moja meditacija je dihanje in navajena sem čakre čistiti z Oshojevim dihanjem po čakrah...
 O: Dihanje prinaša stvari na dan. To ni vedno dobro. Potrebuješ dni, ko stvari ne prihajajo na dan.



če se ti bere ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

pa začni na začetku ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kam...?
Reply #7 - 04.12.2003 at 12:05:29
 
Dragi S..

Sem samo en bk, najbrž čisto neprimeren za dajanje nasvetov komurkoli, ki je v težavah. Moje pisanje lahko vzameš kot en od pogledov, če pa v njem najdeš karkoli, kar bi lahko uporabil, toliko bolje.
Življenje je darilo, ki ga je potrebno živeti...tako kot se za darilo spodobi: s hvaležnostjo in spoštljivo. Prijetne trenutke uživaj, neprijetne pa vzemi kot priložnost za učenje in kot opozorilo, da ni nič samoumevno.
Razumem, da ti je odhod ljubljene osebe povzročil hudo bolečino, da se ti je zamajal svet vrednot, ki si jim sledil, v katere si verjel, da si podvomil vase in v prihodnost. Toda ob sebi imaš vsaj dva zanesljiva zdravnika, ki ti bosta vrnila nasmeh na obraz, vero v ljudi in v sebe, hrepenenje po naslednjem dnevu... To sta čas in prijatelj......poleg strokovnjakov s področja psihiatrije, psihologije......
Medtem, ko čas dela zanesljivo in neodvisno, si lahko pomagaš tudi sam. Poiščeš si kraj, kjer se dobro počutiš, kjer boš lahko sam s seboj (gozd, obrežje reke, jezera, gore....). Ko si tam, si daj duška brez omejitev. Jokaj bolečino, dokler je ne izjokaš, dokler ti ne zmanjka solz. Izrazi jezo nad bivšo z vpitjem, z zmerjanjem, dokler ti ne zmanjka glasu, besed. Izrazi samopomilovanje, nemoč, bes s samoobjokovanjem, kakorkoli...lahko tolčeš z glavo ob drevo, brcaš kamenje, samega sebe, kar sicer boli...toda. Ko boš prazen, brez moči, utrujen, majhen...takrat...takrat ga pokliči... prijatelja. Se ti bo oglasil takoj. In prični dialog z njim. Nekako kao tako:
S..- kako me je lahko zapustila? Ljubim jo, vse sem storil zanjo............
prijatelj- moj S.., ne ljubi te več, pravico ima do tega, ne moreš izsiliti ljubezni, pusti jo, naj gre svojo pot...........
S..- kako bom brez nje, kaj..........
prijatelj- moj S.., ni konec sveta, našel boš žensko, ki te bo ljubila iskreno...........
S..- tako sem nemočen, za nobeno rabo nisem, sam sem, osamljen...........
prijatelj- moj S.., dober človek si, bodi ponosen nase, rad se imej...............
in tako naprej in tako naprej..o vsem, kar te teži, boli, skrbi, žalosti....
Spoznal boš, da imaš prijatelja, resničnega prijatelja, na katerega se lahko vedno zaneseš, ki bo vedno ob tebi, pripravljen, da ti pomaga, te ima rad, je nežen s teboj, te razume in ve...vedno ve.
Skupaj z njim se boš spoznaval, spoznaval druge, se učil, se veselil, se žalostil, preboleval, iskal poti, sopotnike, spoznaval in živel življenje. In kar je najpomembnejše...vedno bo tu, ko ga boš potreboval.
S.., želim ti, da kar najhitreje preboliš, da potegneš iz te izkušnje kaj pozitivnega...recimo, da začneš spoznavati sebe...takega kot si...da začneš negovati, kar je dobrega v tebi in spreminjati, kar ni. Pa....da najdeš svojega prijatelja.

Aja...da ne pozabim...ta prijatelj......to si ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kam...?
Reply #8 - 04.12.2003 at 12:30:51
 
en_bk wrote on 04.12.2003 at 12:05:29:
Aja...da ne pozabim...ta prijatelj......to si ti.


Ful ful lepo, en_bk. Veš kaj me zanima, a mamo pol mi tega prijatelja, ko ga spoznamo vsak svojega, al postane, al pa že je, nam vsem en skupen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kam...?
Reply #9 - 04.12.2003 at 12:33:34
 
tako pozitivno misljenje (poslusanje "prijatelja") lahko zacasno pomaga/pomirja/osrecuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kam...?
Reply #10 - 04.12.2003 at 13:19:07
 
Quote:
Ful ful lepo, en_bk. Veš kaj me zanima, a mamo pol mi tega prijatelja, ko ga spoznamo vsak svojega, al postane, al pa že je, nam vsem en skupen?


Mala zvezdica, ta prijatelj je vedno z nami, samo.....ali ga slišimo ali ne, ali ga hočemo slišati ali ne...je pa odvisno od nas. Eni mu rečejo višji jaz..eni visoki c...eni podzavest...eni...hehe..jaz ga imenujem...
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
S...
1
*
Offline

Nobody...
Posts: 27

Re: Kam...?
Reply #11 - 04.12.2003 at 14:09:30
 
Pozdrav...

Res lepe stvari pišete... en_bk, ful lepo, hvala... Berem in se učim Smiley ...

Ampak čutim da taka pomiritev in sreča deluje samo na moj ego... Moja duša je neodvisna... Ne rabi pomiritve... Ne rabi ničesar... Nič nima in vse ima... Za srečo ne potrebujem ničesar, našel sem sebe, svojo dušo... To je dovolj, srečen sem... Vendar moja sreča ni 100%... Omejuje me ego... Ego mi pravi da brez vsega ne morem biti srečen... Torej kot je napisal aryan, taka pomiritev sicer začasno pomaga, ampak je pa le zdravljenje simptomov in ne odstranitev vzroka bolezni... Če hočem probleme rešiti permanentno, moram it globoko, do izvira, in jih tam izkoreninit... No, to je samo moje razmišljanje, moj življenski projekt, hehe... Morda mi uspe, morda ne, vsekakor se ne bom dal kar tako...

Bil sem obupan, na tleh in prišla je odrešitev... Zanimivo je da ljudje odrešitev iščemo v napačnih stvareh... Ko sem bil reven, sem rotil stvarstvo za zadetek na loteriji, ko sem bil osamljen za prijatelje... Vedno sem iskal rešitev za svoje probleme zunaj sebe... In šele sedaj sem končno spoznal svojo napako... Rešitev je v meni... Spoznal sem svojo dušo... Moja duša ni revna, pa tudi če ničesar nima... Moja duša ni osamljena, pa tudi če je sama... Moja duša je vse kar potrebujem... Vse kar potrebujem za srečo že imam...

Prešel se čez fazo, dragi en_bk, ko sem potreboval vpitje, jok in obup... Ugotovil sem da to ni del mene, del moje duše... Zdaj lahko jokam, to dopuščam svojemu egu če se potem počuti bolje, ampak jokam samo fizično, trpi samo ego, moja duša je srečna, JAZ sem srečen...

Ugotavljam da z spreminjanjem svojega odnosa do sveta lahko spremenim ves svet... Potencial je neomejen, občutek fantastičen... Zato se mi postavlja vprašanje... Če je ego zrcalna slika sveta, ali ga ne bi mogli obrniti, spremeniti v zrcalno sliko duše? Ali je to sploh smiselno, kajti potem ego res ne bi bil več potreben? Ne vem, res ne... Kako torej na ven delovati čimbolj v skladu z sabo in preživeti? V čem je sploh smisel bivanja duše v tej dimenziji...?

No, sem odprt in zelo rad preberem še kakšno razmišljanje na to temo...

Lep dan še naprej, S...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kam...?
Reply #12 - 04.12.2003 at 14:20:27
 
S... wrote on 04.12.2003 at 14:09:30:
V čem je sploh smisel bivanja duše v tej dimenziji


en_bk wrote on 04.12.2003 at 12:05:29:
Življenje je darilo, ki ga je potrebno živeti...tako kot se za darilo spodobi: s hvaležnostjo in spoštljivo. Prijetne trenutke uživaj, neprijetne pa vzemi kot priložnost za učenje in kot opozorilo, da ni nič samoumevno.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kam...?
Reply #13 - 04.12.2003 at 14:30:27
 
S... wrote on 04.12.2003 at 14:09:30:
Torej kot je napisal aryan, taka pomiritev sicer začasno pomaga, ampak je pa le zdravljenje simptomov in ne odstranitev vzroka bolezni... Če hočem probleme rešiti permanentno, moram it globoko, do izvira, in jih tam izkoreninit... No, to je samo moje razmišljanje, moj življenski projekt, hehe... Morda mi uspe, morda ne, vsekakor se ne bom dal kar tako...

res je, treba je odstranit vzrok ne le blazit posledice. in kot vse drugo lezi tud vzrok nasega trpljenja, vznemirjenja ali negotovosti v nas samih. napacno delujemo. napacno delujemo ker nimamo dovolj znanja. dovolj znanja nimamo ker smo nenaklonjeni Bogu, ki je izvor vse eksistence, izvor vsega znanja in izvor vsega zadovoljstva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kam...?
Reply #14 - 04.12.2003 at 14:37:50
 
S... wrote on 04.12.2003 at 14:09:30:
Če je ego zrcalna slika sveta, ali ga ne bi mogli obrniti, spremeniti v zrcalno sliko duše? Ali je to sploh smiselno, kajti potem ego res ne bi bil več potreben? Ne vem, res ne... Kako torej na ven delovati čimbolj v skladu z sabo in preživeti? V čem je sploh smisel bivanja duše v tej dimenziji...?


Zakaj praviš, da duša si ti, ego pa ne? Zakaj vidiš ego kot nekaj zunaj sebe, dušo pa kot nekaj v skladu s sabo? Kaj pa če si na koncu koncev ta ego ti, zmeraj bil, boš? Zakaj ga potem ne bi tudi tako velikodušno sprejemal, kot sprejemaš le del sebe - tistega, ki ti je všečen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4