Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 16627 times)
exorcist
Ex Member




Mojstri in reinkarnacija
30.11.2003 at 10:24:45
 
Nekaj mi ni jasno, če smo vsi "potencialni" bogovi, in če se preko inkarnacij, kot na popravnem izpitu očiščujemo in nabiramo nove izkušnje, zorimo, se lahko ta postopek zavleče v neskončnost, ali bolje rečeno, nikoli ne bomo dosegli te stopnje "čistosti" in uvida, da bi postali t.i. avatarji (Buda, Mohamed, Krišna, Jezus), ki jih je le za pokušino. V vsej človeški zgodovini je bilo takšnih ljudi z nadnaravnimi sposobnosti izredno malo, število človeštva pa se veče in veča, potemtakem morajo "duše" čakat v rezervi, kdaj sploh pridejo na vrsto, da dobijo "karto" in se polastijo telesa. Reinkarnacija se mi zdi nekam brezsmiselna, ker jo po tej logiki le redki dosežejo (tisočinkah promila), če še prej zaradi karmičnega dolga ne degradirajo na nižje stopnje - periodično se zaciklamo - vedno jovo na novo, ni konca ne kraja ponovnih rojstev in smrti, vsaj za večino.


PS: Ja, pa še nekaj, edini od teh avatarjev je smrt  izključno smrt premagal Jezus, ostali so pomrli v "prvo". Torej je On le bil nekaj posebnega, kajti noben ni od mrtvih vstal? Če bi bili Bog, sploh ne bi smeli umreti, fizično telo jim ne bi smelo pomeniti prepreke?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #1 - 30.11.2003 at 15:11:20
 
morm rečt da nism stručnjak, da ne bo kdo zapel spet, lahko pa ti dam svoj mnenje na to temo ...

postopek se lahko zavleče v neskončnost ... to je dejstvo ... zaradi tega se mojstri vračajo nazaj na zemljo (re-inkanirajo) in pomagajo drugim da se ozavestijo ... oni, verjamem da, imajo moč za pot mimo orla ... ampak tuki dol je še tolk pa tolk 'bratov' ujetih, plus tisti ki so bratranci ... po duši ... avatar ne postaneš ... kot avatar se rodiš ... avatar je učlovečeni bog ... lahko temu tud rečeš kot da prideš na zemljo s takim potencialom in tako karmično predispozicijo, da te sploh ne morjo zafloodat s smetmi ... in zato ti lahko že od malih nog pedenaš usluge drugim ... manjka ti, rečmo da, samo in izključno zadnja iniciacija ... sedmi nivo ... to te nardi avatarja ...

takšnih z nadnaravnim sposonostmi je bilo izredno veliko ... recimo ... vsi (več al manj) svetniki, krščanski, več al manj malo morje raznih indijcev, in podobnih stricev ki pa jih krščanstvo skriva ... blo jih je malo morje ... odvvisno spet akj šteješ za nadnaravne sposobnosti - veretno to da tega navadni Zemljani ne obvladajo ...

duše čakajo da dobijo karto ja ... sej veš ... tm časa ni ... vsaj ne v taki frekvenci kot tukaj.
je pa tam čas, ki je vezan na Zemljo in na naloge ki so tuki za opravt, naloge so se od vedno delale skupaj ... nikol ni noben nobene naloge naredu sam ... to da sva se jest pa ti inkarnirala sm, sva se skor gvišn zmenila ... al si/sva se pač prključla na obstoječo namero ... zgradbo ... dodala svoje gradnike ... in gas ...

evolucija duše je podobna vsem ostalim evolucijam ... samo da je minimalno manj naključna ...

duše niso vse iste ... niso vse duše na isti stopnji v svoji evoluciji ...


za mene je zadnji podatek da jezus ni umrl, ampak je preživel ... dokler mi nekdo titih znanstvenih dokazov ne ovrže ... je zame jezus križanje preživel ... tko da ... smrt fizičnega telesa samo in izključno nakazuje konec te inkranacije ... in zdej ... če ega več ni ... ni blema ... če ego še je, ko nastopi smrt ... ponovi vajo ... če ga je osstalo samo še čisto malo ... lahk prideš naslednič dol kot avatar ... če je tvoja evolucija taka ...


fizično telo pač umre ... da se ga uporabljat full dlje kot pa ga uporabljamo mi ... to pa je tud use ... ono pogori ... ono vzdrži točno tolk vdihov in izdihov ... ono lahko skuri točno tolk kisika ... in potem je zgoreno ...

obstaja več načinov dogajanja teh duš na zemlji

po večini se to dogaja na duhovnem nivoju, kjer smo ljudje tisti ki reč slišimo, prepoznamo kot nekaj kar je vredno ukvarjanja z in nato med ukvarjanjem z slišimo dodatne napotke, ki jih tudi uporabimo ... ne izprašujemo ...

to je večinsko ...

čist ta močni strici
maitreya, jezus in še kdo se zanjo inkarnirat kr brez da bi šli skoz otroško obdobje ... se utelesi v eno od svojih teles, katerega hologram ma zasejvan in je ... in dela šale, kape in rokavice ... menda ...


vsi smo bogovi ... in to ne potencialni ampak je taka naša izvorna narava ... naša izvorna narava ni telo in telesa, bolj ali manj subilna ... te le uporabljamo za dogajanje tukaj ... višji jaz ... bistvo duše ... individuum u bistvu ... to sem jaz ki sem - bog ... ta bog pa je omejen s človeškim telesom ... ko omejitve človeškega telesa izničimo ... takrat se lahko bog naseli v telo ... in telo je tempelj za boga ... telo pa je seveda prej treba prpravt ... se reče ... ne spuca se telo od tega k se duh naseli vanj ... tolk kolkr je telo spucano (odblokirano ipd) tolk telesa je na razpolago duhu, da se vanj naseli in ga uporablja ... no questions asked ... no doubts ...
Back to top
« Last Edit: 30.11.2003 at 17:01:10 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #2 - 01.12.2003 at 09:12:46
 
gape wrote on 30.11.2003 at 15:11:20:
vsi smo bogovi ... in to ne potencialni ampak je taka naša izvorna narava ... naša izvorna narava ni telo in telesa, bolj ali manj subilna ... te le uporabljamo za dogajanje tukaj ... višji jaz ... bistvo duše ... individuum u bistvu ... to sem jaz ki sem - bog ... ta bog pa je omejen s človeškim telesom

zdej sm koncno dojel kaj je zate visji jaz in kaj je bog itd. glede na clovesko telo, grob & subtiln.

temu kar ti pravis visji jaz ali bog jaz pravim individualna dusa (sanskrit : jivaatma). po naravi je spiritualna, torej vecno onkraj materije ampak ima moznost delovat v materiji preko subtilnega in grobega materialnega telesa.

sam ni mi pa jasn kako ti razlozis zakaj se je ta visji jaz mogu ali hotel pojavt v tej materiji, se z njo pogojit, omejit in ob tem tud trpet?

Quote:
... ko omejitve človeškega telesa izničimo ... takrat se lahko bog naseli v telo ... in telo je tempelj za boga ... telo pa je seveda prej treba prpravt ... se reče ... ne spuca se telo od tega k se duh naseli vanj ... tolk kolkr je telo spucano (odblokirano ipd) tolk telesa je na razpolago duhu, da se vanj naseli in ga uporablja ... no questions asked ... no doubts ...

tuki govoris o nekaksnem delovanju/praksi, ki omogoc da mi direktno delujemo vn iz tega visjega jaza in s tem iznicmo vse vrste trpljenj (zarad omejitve z materijo) in tud lahko po svoji volji  izvajamo neke "nadnaravne/paranormalne" stvari (npr. zdravljenje...), ki jih prej nismo mogl, niti nismo v njih verjel. iz tega teb, da smo vsi potencialni bogovi, a ne?

al sm ga falil kje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #3 - 01.12.2003 at 09:18:57
 
tuki tuki ... dobr sm napisu ... očitno ... če si še ti razumel


zakaj sm dol ... jest zaradi experimenta ... to kar lahko tuki dol čutš, ne morš nikjer drugje ... tko se govori ... tud ko od kle greš, tega več ne morš čutt, ker niamš telesa da bi čutu ... telo je od zemlje ... in ono ostane tuki ... nekateri so nanj zelo navezani ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #4 - 01.12.2003 at 09:23:55
 
Quote:
..sam ni mi pa jasn kako ti razlozis zakaj se je ta visji jaz mogu ali hotel pojavt v tej materiji, se z njo pogojit, omejit in ob tem tud trpet?


..šola.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #5 - 01.12.2003 at 09:39:02
 
gape wrote on 01.12.2003 at 09:18:57:
zakaj sm dol ... jest zaradi experimenta ... to kar lahko tuki dol čutš, ne morš nikjer drugje ... tko se govori ... tud ko od kle greš, tega več ne morš čutt, ker niamš telesa da bi čutu ... telo je od zemlje ... in ono ostane tuki ... nekateri so nanj zelo navezani ...

torej gremo probat ce nam je vsec trpet in pol k ugotovimo, da nam ni, se temu odpovemo.

fora je v tem k je drogo zmeri lazje zacet jemat k se pa pol zdravt in z odvisnostjo borit.

odvezat se od telesa (materije) pravis? pomen odvezat se od obcutenj, ki jih telo nudi? kaj pa pol ostane sploh?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #6 - 01.12.2003 at 09:39:41
 
DylanDog wrote on 01.12.2003 at 09:23:55:
..šola.

sola, da se ne splaca pogojevat/omejevat z materijo in ob tem trpet, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #7 - 01.12.2003 at 09:44:15
 
+ vse ostalo,
odvisno v katerem razredu si začel špricat oz., kdaj si izstopil/bil izključen Wink Grin
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #8 - 01.12.2003 at 09:47:30
 
DylanDog wrote on 01.12.2003 at 09:44:15:
+ vse ostalo,
odvisno v katerem razredu si začel špricat oz., kdaj si izstopil/bil izključen Wink Grin

bog (visji jaz...), da je v razredu kjer se uci in je lahko celo izkljucen? kdo pa ga lahko izkljuci?

sicer pa, a ni bog vseveden in vsemogocen, vedno? (zakaj bi se moral uciti, kako je lahko izkljucen...?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #9 - 01.12.2003 at 09:50:25
 
"On" je ja, ti z svojim zavedanjem nisi..  

Eni se učijo, eni se ne, eni smo se začeli, ...eni so prekinili/pozabili, oz., ne vedo.....
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #10 - 01.12.2003 at 09:55:54
 
Quote:
odvezat se od telesa (materije) pravis? pomen odvezat se od obcutenj, ki jih telo nudi? kaj pa pol ostane sploh?

višji filingi ... filingi ki niti več niso čustva ... ljubezen ++
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #11 - 01.12.2003 at 10:05:21
 
gape wrote on 01.12.2003 at 09:55:54:
višji filingi ... filingi ki niti več niso čustva ... ljubezen ++

aha, tuki sem tud s tabo. najbrz nisva skp le pr tem kako se to "najlazje" (odvisn od okusa) doseze.

zate je to srednja pot, altruizem itd. zame pa je to iskreno cascenje Boga ze od samega zacetka poti, ker edin nasa nenaklonjenost Njemu je izvor nasga neznanja zarad katerga smo sli jemat drogo s katero se zdej borimo, k nam ni dala tistga kar nam je prej pretkano obljubljala (mir in izpolnjenost).  

visji jaz in Bog (Absolut) zame ni isto v vseh pogledih in tud nikol ne more bit. sej ves... hkratna razlicnost in enost. visji jaz pod vplivom iluzije misli da je materialno grobo & subtilno telo, osvobojen iluzije pa naklonjeno sluzi Bogu v vecnosti.
Back to top
« Last Edit: 01.12.2003 at 11:11:09 by aryan »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #12 - 01.12.2003 at 12:02:43
 
itaq ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #13 - 01.12.2003 at 12:03:09
 
DylanDog wrote on 01.12.2003 at 09:50:25:
"On" je ja, ti z svojim zavedanjem nisi...

ok, vidm da priznavas/zaznavas razliko med Bogom in nami, ki se ne zavedamo.

zdej me zanima sam se to, a pol k se mi zacnemo "zavedat" pol postanemo "On" al se sam le se bolj zavemo nasega vecno podrejenga odnosa z Njim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Mojstri in reinkarnacija
Reply #14 - 01.12.2003 at 12:06:57
 
gape wrote on 01.12.2003 at 12:02:43:
itaq ...

zdej v tej "degradirani" dobi, kali-yugi, je iz strani svetih spisov in realiziranih svetnikov, za vse (ne glede na raso, veroizpoved, kulturo, spol, starost, cistost, necistost, kvalifikacijo...) priporoceno recitiranje svetih imen Boga v iskrenosti iz srca. ta proces je najucinkovitejsi za dosego tko osvoboditve iz iluzije kot tudi vecno naklonjene ljubece navezanosti na Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4