Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 27336 times)
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Razum ali čustva
Reply #15 - 02.12.2003 at 12:16:02
 
Nikoli nisi kaznovan.. ampak samo dobis kar dajes. Ne obstaja nobeno hudobno bitje, ki bi poskrbelo za kaznovanje.

Ta varanja.. ko skocis z drugo v posteljo.. niso intuitivna.. ampak so docela razumska.. torej UMSKA.. Ker tak seks je vedno UMSKI..
Drugace pa so najbolj zanimive reakcije ljudi, ce "njihov" partner deli svojo ljubezen se s kom drugim. Reakcija ljudi je problematicna.. ne dejanje samo. Dejanja obstajajo, da imajo ljudje priloznost to resevati..

Ni problem posledica dejanja.. ampak je dejanje posledica problema.
Takrat ko partner isce sebe v drugem, potrebuje najvec nase ljubezni.. dobi pa je ne nic.. najveckrat pa je na sporedu locitev.
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Razum ali čustva
Reply #16 - 02.12.2003 at 19:58:43
 
m wrote on 01.12.2003 at 09:31:22:
ja, srednja pot je najboljša - če veš kaj to v določeni situaciji je Wink


a ni to na nek način izogibanje  ???
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Razum ali čustva
Reply #17 - 03.12.2003 at 08:50:29
 
miriam wrote on 02.12.2003 at 19:58:43:
a ni to na nek način izogibanje  ???



???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Razum ali čustva
Reply #18 - 03.12.2003 at 08:58:58
 
Tjazy wrote on 02.12.2003 at 12:16:02:
Ta varanja.. ko skocis z drugo v posteljo.. niso intuitivna.. ampak so docela razumska.. torej UMSKA.. Ker tak seks je vedno UMSKI..




pa saj je ne "pritisneš" z UMOM, temveč s kurcem - torej so ta varanja "kurčevka"

(ali pizdina)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Razum ali čustva
Reply #19 - 03.12.2003 at 11:40:47
 
exorcist wrote on 02.12.2003 at 11:47:28:
Posledice lahko kasneje čutiš na lastni koži. Če nekaj narediš narobe, si kaznovan.

kaznovan ???

by whom ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Razum ali čustva
Reply #20 - 03.12.2003 at 11:54:19
 
exorcist wrote on 02.12.2003 at 11:47:28:
Posledice lahko kasneje čutiš na lastni koži. Če nekaj narediš narobe, si kaznovan.

sej je prav povedu. kar sejes, to zanjes. ce neki narobe nardis (delas) bos dobil (dobis) neprijeten rezultat, ce prav nardis (delas)  bos dobil (dobis) prijeten rezultat.

gape, najbrz te zanima kdo je tisti ali tisto, ki te rezultate regulira, dodeljuje?

ce gledas iz neosebnega aspekta Absoluta je to "vesolje", "narava" itd., ki natancno zabelezi vse akcije (telesa, misli in govora) vsakega posameznika in jih v skladu s tem "nagradi". ce gledas iz osebnega aspekta Absoluta je to Bog, ki poleg nepristranskosti svojega neosebnega aspekta poseduje se milost in socutje. osebni aspekt Absoluta, Bog je ljubece pristranski do tistih, ki so mu direktno naklonjeni, kar ne izkljucuje njegove nepristranskosti.

ampak ne glede na to iz kerga zornega kota gledas na Absolut, smo mi (individualne duse) vedno pod Njegovim vplivom, smo vedno podrejeni. bolj ko se obnasamo v skladu s to naso pozicijo bolj prijeten je lahko nas vecni obstoj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Razum ali čustva
Reply #21 - 03.12.2003 at 12:21:27
 
exorcist wrote on 02.12.2003 at 11:47:28:
Posledice lahko kasneje čutiš na lastni koži. Če nekaj narediš narobe, si kaznovan.


Razum in čustva(srce, sočutje). Zakaj zanikat nekaj, kar je del nas? Enkrat se tehtnica prevesi v eno stran, drugič v drugo. Fajn je, če sta v ravnovesju, zmeraj pač ne gre. Spet: nihalo zmeraj zaniha z enega na drug konec (ampak to spet samo z našega gledišča).

Kdo je tisti, ki kaznuje? Naš razum je tisti, ki povezuje, analizira, predalčka... vidi zmanifestirano... ne srce.   Bog ne kaznuje, ker niti ne ločuje. Ločuje naš Ego, ker želi biti poseben, drugačen, si svoji, rabi pozornost. Ego sodi in vidi kazen.

Krivda je iluzija. Bog te zmeraj sprejme, če se iskreno obrneš k Njemu.






Back to top
 
 
IP Logged
 
Tjazy
2
**
Offline


Posts: 50

Gender: male
Re: Razum ali čustva
Reply #22 - 03.12.2003 at 12:28:24
 
Quote:
ampak ne glede na to iz kerga zornega kota gledas na Absolut, smo mi (individualne duse) vedno pod Njegovim vplivom, smo vedno podrejeni. bolj ko se obnasamo v skladu s to naso pozicijo bolj prijeten je lahko nas vecni obstoj.


Jaz ne verjamem v podrejenosti ali nadrejenosti. Samo EGO lahko ustavri nekaj pod in nekaj nad.. PO mojem smo vsi del tega Absoluta.. Vse kar je.. je ta Absolut in brez enega samega kamencka ali pa cloveka... ta Absolut ne more obstajati, ker ni celota. In n ta Absolut ne gledem kot nekaj locenega od mene.. Vsi sestavljamo celoto.. in ni mozno biti pod ali nad..
Back to top
 

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Razum ali čustva
Reply #23 - 03.12.2003 at 13:00:16
 
Tjazy wrote on 03.12.2003 at 12:28:24:
Jaz ne verjamem v podrejenosti ali nadrejenosti.

to da ti ne verjames v to se ne dokazuje nicesar.

Quote:
Samo EGO lahko ustavri nekaj pod in nekaj nad.. PO mojem smo vsi del tega Absoluta.. Vse kar je.. je ta Absolut in brez enega samega kamencka ali pa cloveka... ta Absolut ne more obstajati, ker ni celota. In n ta Absolut ne gledem kot nekaj locenega od mene.. Vsi sestavljamo celoto.. in ni mozno biti pod ali nad..

ja res je vse Absolut. ce recemo, da je en kamencek ali bilo kaj ven iz Absoluta potem Absolut ne more bit vec Absolut.

tudi ti nisi locen od Absoluta. in tud to je res, da si njegov del. ampak tocno kaksen del (kvantitativno in kvalitativno) in kasksna je tvoja pozicija pa je treba raziskat in spoznat. no, in ti kot individualna dusa si zmeraj "podrejen". to ne pomeni da si manj vreden del Absoluta ali karkol, ampak, da je tvoja inherentna in vecna funkcija sluzenje. ko si pogojen (pod iluzijo) sluzis potrebam svojega telesa, uma in intelekta (s katerimi se zmotno-poistovecas), ko si osvobojen sluzis Bogu v vecnosti. ko si pogojen si stalno vznemirjen in neizpolnjen, ko si osvobojen si pomirjen in stalno izpolnjen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Razum ali čustva
Reply #24 - 03.12.2003 at 13:28:11
 
Quote:
Razum in čustva(srce, sočutje). Zakaj zanikat nekaj, kar je del nas? Enkrat se tehtnica prevesi v eno stran, drugič v drugo. Fajn je, če sta v ravnovesju, zmeraj pač ne gre. Spet: nihalo zmeraj zaniha z enega na drug konec (ampak to spet samo z našega gledišča).




Če nihaš, potem si labilen in nestanoviten, tok te nosi s sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Razum ali čustva
Reply #25 - 03.12.2003 at 13:46:20
 
exorcist wrote on 03.12.2003 at 13:28:11:
Če nihaš, potem si labilen in nestanoviten, tok te nosi s sabo.


To je človeško, nismo vedno trdni, stabilni, odločni. Včasih smo v dilemi, v dvomih, neodločni, omahljivi, smo ambivalentni do določenih stvari, ljudi. Zato pa sprašujemo, tuhtamo, se pogovarjamo, pišemo na forum, raziskujemo, se odločamo, včasih prav, včasih narobe, delamo napake,  popravljamo napake, če se jih zavedamo, pademo, jočemo, ponovno vstanemo, se učimo, rastemo in dozorevamo. Ta proces traja vse življenje. Vse to je človeško, takšni smo. Ni človeka, ki je vedno in v vsaki situaciji trden in odločen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
frittzy
2
**
Offline

LJUBITI in BITI LJUBLJEN

Posts: 63
Maribor
Gender: male
Re: Razum ali čustva
Reply #26 - 26.06.2004 at 00:48:39
 
Lep pozdrav,

V tej temi je veliko govora o razumu ali čustvih morda ni moja zgodbica ravno primerna za to temo ampak mi nekaj leži na srcu in bi se rad tega pravilno lotil oziroma
uporabil najboljšo plat razuma ali čustev.

Imela sva precej medsebojnih stikov se veliko in še več pogovarjala, no da preidem na bistvo te teme vglavnem imela sva se krasno medseboj.

Kakšne tri mesece nazaj ko sva se najbolje razumela je najina platonska zveza nekako zašla.

Enostavno nisva več našla skupnega jezika, kot sva ga imela prej časa za skupen pogovor vedno manj iz obeh strani nekako nisva našla iste poti.

Sprva je začela ona da sedaj nima časa in da ima veliko
dela,sprejel njeno odločitev in ji rekel

Quote:
"KO BOŠ IMELA ČAS BOM ZATE PRIPRAVLJEN  TI PRISLUHNITI"



Minilo je kakšen teden ali morda več ne vem napamet, ko se spet srečava se malo pogovarjava nakar mi reče

Quote:
" KAJ JE NAROBE Z MENOJ "



Vprašam jo kaj naj bi bilo?
Nakar mi odgovori

Quote:
" Da se je izogibam in da se ji ne posvečam več toliko kot včasih, da me pogreša pogreša mojo bližino mojo toplino ob sebi"  
"

Na moje začudenje ji odvrnem, da samo upoštevam njeno željo in da se ji želim časovno prilagoditi.

Minil je kakšen dober teden v  najlepšem redu, napočil je pač tak čas ,da spet malo napolnim svoje izrabljene baterije in si jih ponovno napolnim, da ne bom predolgo klobasal spoznal dekle s katero sva imela manjše intimno razmerja, no takrat pač jaz nisem bil nekako ravno dosegljiv zanjo se bolj posvečal intimnim zadevam.

Po  končani aferici sem spet bil poln časa samo zanjo in seveda z veliko vnemo pač govoril o tej aferici, ker sva le prijatelja.

Po pogovoru o moji aferi je nekako najino prijateljstvo počasi padalo navzdol nekako se nisva več tako ujela kot nekoč.

Sedaj se še samo malo ustaviva da se pozdraviva morda kakšno besedo ali dve spregovorima.

Predkratkim sem na eni krasni zabavi malo relaksiral, da pač pozabiš vsakdanjik ki te teži, bil sem v svoji družbi nakar na moje začudenje zagledam še njo.

Pogledi  ki so se vrstili so švignili skozi naju in pozdrav malo hladen ampak z določeno bolečino.

Bila je nekako v prizorišču pozornosti toda njeni pogledi so leteli samo name tudi občutil sem jih lahko.
Njeni pogledi so bili polni žalosti katere ni morala skrivati in vem da so mi prišli do živega.

Ne vem kako naj reagiram na njo, ena stran mi govori da naj se pogovoriva in poiskušava rešiti kar se še da, druga stran mi govori da sem jaz tisti kateri naj bi ji prisluhnil in si vzel čas zanjo ko bo me potrebovala, ampak ko sem jo jaz potreboval sem ji pustil da izbere sama čas ko bo ga imela ker ga trenutno ni imela.

In spet se poraja vprašanje " BITI ALI NE BITI " toliko znosen do nje in ji omogočiti ko bo imela čas, da se lahko pogovoriva.

Nakar so spet določena čustva prisotna " nekoč ti je pomenila ogromno in da ti sedaj več ne " to enostavno ne more biti res, saj vem da mi še pomeni veliko in da jo zelo cenim kot svojo prijateljico ampak tudi jaz imam svoje življenje o katerem bi želel debatirati z njo in ji posredovati svoj svet v katerem živim.

Jo morda preobrenjujem z mojim načinom življenja in z mojim načinom kako ga živim, je po pravilih ne bi smel če sva si nekako obljubila večno prijateljstvo.

Quote:
Morda je ne razumem dovolj in so stvari katere ne bi smel govoriti ali omenjati pred njo.


Težko je to vse razumeti, v kakšnem svetu živijo dekleta oziroma žene v kakšnem prostoru se nahajajo v trenutku njihove odločitve.

Quote:
Ali obstajajo kakšna pravila česa ne smeš in kar lahko?

Back to top
« Last Edit: 26.06.2004 at 18:47:44 by frittzy »  

Harmonično življenje v dvoje
172535871  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Razum ali čustva
Reply #27 - 26.06.2004 at 08:38:01
 
frittzy wrote on 26.06.2004 at 00:48:39:
Morda je ne razumem dovolj in so stvari katere ne bi smel govoriti ali omenjati pred njo.

Ali obstajajo kakšna pravila česa ne smeš in kar lahko?


Frittzy, dobr si opisal problem. Seveda sodi v ta topic.  Smiley

Njeno izrazoslovje posvečati & pogrešati & pogledi na tebi, pove veliko o njenih pričakovanjih. Verjetno si potihem želi, da bi bila ona središče tvojega vesolja. Ona bi rada prehitevala stvari in te ujela zase. Če si nekoga želiš, ni Nimam časa. A veš, kdor hoče najde način, kdor noče najde izgovor. Lahko se je šla žensko igrico, playing hard to get, da te mal preizkusi, da se boš zakuru, ... Ja, če nam je kdo všeč nam paše, da nas ta kliče trikrat na dan, ja. Medtem, ko s prijateljem lahko dvakrat al pa enkrat na leto vedno nadaljuješ tam, kjer si ostal. No harm feelings.

Ti pa kvalificiraš vajino razmerje kot zgolj prijateljsko. In se na tak način tudi vedeš do nje, torej odprto in zaupljivo, o vsem. Ti imaš stvari razčiščene, veš, da je prijateljstvo to, in da je intima drugo. To, da iščeš fizično ljubezen drugje, tudi potrjuje tvoj zgolj prijateljski odnos do prve. Do nje sicer čutiš veliko naklonjenost.

Nekatera razmerja imajo tak prijateljski namen, nekatera razmerja enostavno nimajo namena, da se "dokončno/fizično" realizirajo. Takrat bi izgubila svoj namen. Čeprav se vama naravno lahko tudi to zgodi, vendar menim, da bi bila ona kasneje zaradi večjih pričakovanj razočarana. Glede na njeno razumevanje stvari, bi te na koncu še obsodila, da si jo izkoristil. Torej to nima smisla, če ni resnično ali konsenzualno.

Imam takega prijatelja, s katerim se vse živo intimno pogovarjava, fizično pa nisva mogla, čeprav je bilo dost priložnosti. Ker je enostavno ta moč prijateljstva naredila to zavoro. No, da ne mešam stvari, tut take ljubezni ni blo, da bi to zavoro odpravla. Torej vem, da z moškim je možno samo prijateljstvo.

A vidiš v čem je problem? Ona še ni te stvari razčistla in ima drugačna pričakovanja kot ti. Če si tudi ti niti najmanj tega ne želiš, bodita jasna. Tako bosta lahko odprla pot za nadaljevanje prijateljstva.

Če stvari niso jasne pride do takih neizrečenih nerodnih situacij. Če je ona zaljubljena vate bo to pač zanjo ena bolečina več. Bog pomagej. Tko to pride.

Ni pravil, kaj se sme kaj pa ne, je samo feeling, resnica in jasnost.

Sta pa skupi prišla zarad tega, ker imata oba tuki neki ven za potegnt. Mislim, da ti sam najbolje poznaš odgovore. Upam, da sem ti vseen mal pomagala.

Love & Light.  Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Razum ali čustva
Reply #28 - 05.07.2004 at 12:55:04
 
Poslušati je dobro tisti del naših vzgibov, katerega posledice- predvsem potencialno slabe posledice -smo sposobni in pripravljeni nositi.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Razum ali čustva
Reply #29 - 08.07.2004 at 08:41:30
 
Lilith wrote on 05.07.2004 at 12:55:04:
- predvsem potencialno slabe posledice -smo sposobni in pripravljeni nositi.

Nosimo jih tako ali take, take ali take, če smo pripravljeni ali nepripravljeni. Zakaj predvsem slabe in zakaj so sploh slabe za razliko od t.i. dobrih?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3