Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 50233 times)
aryan
Ex Member




Re: kaj prakticirate?
Reply #30 - 18.11.2003 at 14:50:17
 
Bardo_Thodol wrote on 18.11.2003 at 14:47:41:
Tisto, kar imenuješ "ekstaza s pravilnim delovanjem", je pa po moje LE "malo bolj hiter ringlšpil v matrici".
Saj ne rečem, da ne bi moglo bit tudi to zabavno ...

ja, "po tvoje"... Smiley

(drgac pa se kr dost hitr ogrozenga/vznemirjenga pocutis, ce nekdo rece, da LE to, a ne?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: kaj prakticirate?
Reply #31 - 18.11.2003 at 14:52:41
 
Quote:
(drgac pa se kr dost hitr ogrozenga/vznemirjenga pocutis, ce nekdo rece, da LE to, a ne?)

Nikakor ne ogroženega (to je tvoj termin. Že veš zakaj).
Jaz se ob tem počutim začudenega.






Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj prakticirate?
Reply #32 - 18.11.2003 at 14:58:15
 
Bardo_Thodol wrote on 18.11.2003 at 14:52:41:
Nikakor ne ogroženega (to je tvoj termin. Že veš zakaj).
Jaz se ob tem počutim začudenega.

aja, sej res.

kdo smo (ali za kogar se imamo pod vplivom takih ali drugacnih verovanj/prepricanj/izkusenj) je vedno v povezavi s tem kaksna je nasa aktivnost v skladu s tem. to je nerazdruzljivo med seboj, kot sladkor in sladkost, voda in mokrota.

tud ce je nekomu dovolj LE ce samo "je", ga to ne more dokoncno pomirit in izpolnit.

nasa vecna narava/identiteta in aktivnost po verziji, ki prihaja iz avtenticnih svetih spisov Ved, je sluga Boga in vecno naklonjeno sluzenje Bogu. vse ostalo je nenaravno in neizpolnjujoce. po moje bi blo dobr ce bi poskusil delovat v skladu s tem "priblizkom" vsaj nekaj casa in sam spoznal ce je na tem kej resnice al ne.

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: kaj prakticirate?
Reply #33 - 18.11.2003 at 14:59:34
 
Quote:
tud ce je nekomu dovolj LE ce samo "je", ga to ne more dokoncno pomirit in izpolnit.

Kaj hočeš, nekateri so (ste) pač bolj zahtevni  8)



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kaj prakticirate?
Reply #34 - 18.11.2003 at 15:00:11
 
Quote:
1. kako se lahko to stanje doseze?
2. si ga ti ze dosegel?
3. si do zdaj ze srecal koga, ki ustreza "cloveku"?


Zame cilj ni tolk pomembno realizirat kot  imet dober  občutek, da se balansiram po ta pravemu kriteriju, kakmorkoli že pelje ta pot in  na kogarkoli že na tej poti naletim . Itak mi se mi  more noben niti uturit niti ga ne morem sam za takega mimo svoje stopnje realiziranosti  razpoznat. To je idolomansko razmišljanje, s katerim se ne  obremenjujem, še najbolj pa se nagim k  spozananju, da bolj kot učitelje rabiš sopotnike. Teh pa ne srečaš že realiziranih,  ti se realizirajo skupaj s tabo.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj prakticirate?
Reply #35 - 18.11.2003 at 15:03:10
 
Bardo_Thodol wrote on 18.11.2003 at 14:59:34:
Kaj hočeš, nekateri so (ste) pač bolj zahtevni

tud vsi drugi nekoc se bojo (boste). Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj prakticirate?
Reply #36 - 18.11.2003 at 15:09:24
 
titud wrote on 18.11.2003 at 15:00:11:
Zame cilj ni tolk pomembno realizirat kot  imet dober  občutek, da se balansiram po ta pravemu kriteriju, kakmorkoli že pelje ta pot in  na kogarkoli že na tej poti naletim.

najprej ti je pomembno met "dober" obcutek, pol kasnej pa pravis da ti je to itak vseeno. kaj zdej?

Quote:
najbolj pa se nagim k  spozananju, da bolj kot učitelje rabiš sopotnike. Teh pa ne srečaš že realiziranih,  ti se realizirajo skupaj s tabo.

ti gre tezko cez kakrsnakoli hierarhija, a ne? Smiley

uf, titud, skoda k nimas vsaj mal bolj odprtih "oci" in opazis kolk eni vecno vzpostavljeni hierarhiji sledis v podrejeni vlogi vsak trenutek svojega obstoja. in to bo tko tud ostal. imas pa moznost, da se prostovoljno odlocas kateremu gospodarju bos sluzil in s tem kaksno placo bos dobil.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: kaj prakticirate?
Reply #37 - 18.11.2003 at 15:19:17
 
Quote:
tud vsi drugi nekoc se bojo (boste). Wink

Kaj pol misliš, da tolk zaostajamo  za vami?  
(ali je morda ravno obratno)   Roll Eyes



Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: kaj prakticirate?
Reply #38 - 18.11.2003 at 15:30:49
 
Quote:
Moje bitje. kdo pa je ta, ki ima to "Moje Bitje"?

no, ne glede na to. cemu pa sluzijo, oz. kaksen je namen mojega ega, uma, moje duse, Mojega Bitja itd.? a so oni moji "prijatelji" al "sovrazniki" al so oboje, al nic od tega, al je to odvisno od uporabe?


Tvoje Bitje je celota, vsebuje tisto, kar poznaš in tisto, česar še ne veš o sebi. Pomeni, da Bitje vsebuje telo, um, ego, Dušo itd.

Bitje ni od nikogar v smislu zavedanja, naloga tvojega uma je, da se zave samega sebe celega. Bitje je ustvarila Višja sila, natančneje povedano, najgloblje bistvo Bitja, to je Duša, je enaka Višji sili, naloga uma pa je, da se te enosti zave. Ker sta pa Duša oziroma Višja sila energetsko oziroma vibracijsko na višjem nivoju, nižje energetske oblike (telo, ego), ob dvigu zavesti odpadejo, oziroma se preoblikujejo.

Narava sestavnih delov Bitja je odvisna od uporabe, to je od svobodne volje. Višja sila želi, da svoj um sami od sebe, z lastno voljo poenotimo z njenim umom. To pomeni isto kot dvig zavesti, isto kot najti stik s svojo Dušo, isto kot spoznati boga.

Težave je v tem, da se ego temu na vse kriplje upira, ker bi zavedanje Višje sile zanj pomenilo smrt, oziroma prenehanje obstoja. Zaradi boja za obstanek nam ego ponuja nadomestke zavedanja. V najširšem pomenu besede to pomeni, da je ta svet, kot ga poznamo (zaznavamo) kolektivni produkt egov, ki so in še obstajajo v prostoru oziroma času.

Zaznava je torej tista, ki je ključ za spremembo ega.

Pa ne me prašat, kako se to naredi, ker se tud jest tega spet samo učim...

Po mojem pa drugač zlo pomaga, če si za vsako stvar, ki jo zaznamo, zavestno govorimo, da je neresnična. Pomeni, da nima stika z našo Dušo, z Višjo silo.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: kaj prakticirate?
Reply #39 - 18.11.2003 at 15:32:20
 
aryan, a ti res ne čutiš boga v sebi, da ga iščeš in mu služiš po vseh koncih in krajih?


sploh pa, kam pelje ta debata ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj prakticirate?
Reply #40 - 19.11.2003 at 08:33:48
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.11.2003 at 15:30:49:
Zaznava je torej tista, ki je ključ za spremembo ega.

Pa ne me prašat, kako se to naredi, ker se tud jest tega spet samo učim...

od kje pa si se to vse naucil, o Bitju, Visji sili, ki je enaka Bitju, egu, umu, itd.?

Quote:
Po mojem pa drugač zlo pomaga, če si za vsako stvar, ki jo zaznamo, zavestno govorimo, da je neresnična. Pomeni, da nima stika z našo Dušo, z Višjo silo.

vsega kar se zavemo je neresnicno? a je potem tudi zavedanje sebe neresnicno? kako pa je lahko neka stvar neresnicna, a ne izhaja "vse" iz Visje sile? sam si napisal tole :

Jakob_Ostrjan wrote on 18.11.2003 at 15:30:49:
Tvoje Bitje je celota, vsebuje tisto, kar poznaš in tisto, česar še ne veš o sebi. Pomeni, da Bitje vsebuje telo, um, ego, Dušo itd.

Bitje je ustvarila Višja sila, natančneje povedano, najgloblje bistvo Bitja, to je Duša, je enaka Višji sili, naloga uma pa je, da se te enosti zave.


ce zgori pravis, da tisto kar izhaja iz Visje sile ni resnicno potem tud Visja sila ne more bit resnicna, a ne? al kako gre to?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: kaj prakticirate?
Reply #41 - 19.11.2003 at 08:55:32
 
Quote:
od kje pa si se to vse naucil, o Bitju, Visji sili, ki je enaka Bitju, egu, umu, itd.?

vsega kar se zavemo je neresnicno? a je potem tudi zavedanje sebe neresnicno? kako pa je lahko neka stvar neresnicna, a ne izhaja "vse" iz Visje sile? sam si napisal tole :


ce zgori pravis, da tisto kar izhaja iz Visje sile ni resnicno potem tud Visja sila ne more bit resnicna, a ne? al kako gre to?



Tole, kar pišem, na pamet povzemam po knjigi Tečaj čudežev, ki se mi zdi vrhunska stvaritev. Čutim, da me branje navdaja z notranjim mirom, vsaka stvar, ki jo preberem se mi zdi logična ter jo poskušam vpeljati v svoje življenje.

Če govorim o pojmu resnično-neresnično, je to samo v smislu bog-ego. Na ravni ega pa je tudi iluzija resnična, za ego seveda, ne pa za boga=duša. Torej: zavedanje ega je za dušo neresnično, za ego pa je resnično. In ko se zaveš duše, veš tudi to, da je bil ego neresničen.

Višje sila je resnična, naša narava pa je dvojna. Ker smo izbrali nezavedanje duše (izgon iz raja), smo morali ustvariti nekaj, kar je bilo nadomestek tega, to pa je ego in njegove učinke.

Ko najdeš pravo stvar, nadomestka ne potrebuješ več, ne?


Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj prakticirate?
Reply #42 - 19.11.2003 at 09:03:27
 
Jakob, torej si ti v resnici Bog, ampak ker se tega (se) ne zavedas, si pod vplivom ega, ta pa je izvor vseh tvojih problemov? z zavedanjem lahko zaznas oz. spoznas ego in ugotovis, da je neresnicen in pol ostanes samo se Bog?

prosim popravi me, ce sem kej falil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: kaj prakticirate?
Reply #43 - 19.11.2003 at 09:07:00
 
Vsi smo del boga! Nismo pa del Boga! Ta je menda v Vatikanu al kje že...

Najgloblji smisel našega bivanja pa je, da to povezavo spet ozavestimo, jo začutimo. Ne na ravni ega, pač pa na ravni duše.

Bolj preprosto ne znam povedati...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: kaj prakticirate?
Reply #44 - 19.11.2003 at 09:26:56
 
Jakob_Ostrjan wrote on 19.11.2003 at 09:07:00:
Vsi smo del boga! Nismo pa del Boga!

kaj pa je razlika med bogom in Bogom? ce nismo del Boga, kaj pa smo pol?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7