Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 13
(Read 64922 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #45 - 01.11.2003 at 17:38:09
 
stoychi wrote on 01.11.2003 at 12:17:37:
Smiley
Vidim, da ti tvoje argumentiranje gre precej slabo Shocked samson in nam vsem vsiljuješ, da bi mi morali misliti, tako kot ti, kar mi ne moremo vedeti. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Eh, Stojchi! Smiley

Kar obtožil si me, da ti nekaj vsiljujem. Jaz sem stvari preprosto povedal, pa konec, ti pa naredi s tem, kar misliš, da je prav. Glede argumentiranja zanesljivo nisem slabši od tebe ali od koga drugega. Pač se potrudim, kolikor mi dopušča čas in moje osebne sposobnosti, več pa menda od mene ne pričakuješ. Niti v sanjah ti nočem ničesar vsiljevati, povem pa tisto, kar mislim, da je res, kot to storiš tudi ti s to razliko, da me obenem obkladaš z vsiljevalcem, medtem ko ti to menda nisi. Joj, Stojchi, tako te stvari ne gredo. Res je Bog eden in isti, in to je Bog vseh ljudi, pa naj bomo krščeni ali ne, pa naj v nekaj verujemo ali celo v nič. V tem se očitno strinjava. Ne strinjava pa se v "poti" ali metodi. Ti trdiš, da je pot do Boga stvar osebne izbire. O.K., v mnogočem je, ni pa to vse. V marsičem namreč ni. Potrebno je upoštevati tudi razodeto resnico, Kristusov nauk, dejstvo, da je Kristus ta svoj nauk izročil v varstvo in nadaljnje učenje svoji krščanski Cerkvi. Čim greš mimo teh dejstev, se greš samovoljo. To ti le povem, tega ti ne vsiljujem, kot boš mogoče spet prehitro ugotovil.

Vsekakor pa se ti zahvalim za zelo bogat odgovor. Mnoge stvari so mi prišle do srca. Si bogata osebnost, ni kaj. Prijateljski poklon!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #46 - 01.11.2003 at 18:30:41
 
veš da reči niso nikoli do koca dorečene samson.
sej vidiš da dogovarjamo ...

znanja se ponavadi nismo branili tuki gor ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #47 - 01.11.2003 at 18:56:25
 
Hvala, gape!

Prepričan sem, da si bomo imeli še mnogo povedati. Še zlasti, ker je tu kar nekaj ljudi, ki mnogo raziskujete(mo), pa se naše znanje vedno znova obnavlja, dopolnjuje in plemeniti. To dosežemo seveda tudi na ta način, da z odprtim srcem in umom prisluhnemo drug drugemu.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #48 - 01.11.2003 at 19:23:10
 
Dragi Samson.

Vidiš, tako kot sem prebral tvoje pisanje namenjeno memi sem naletel na nekaj kar jaz ne poznam, naučil sem se pa na temu in še enemu drugemu forumu.
Zdej ne vem, je to slabo ali dobro, name to deluje slabo, kajti, jaz ne morem zate moliti, to ni v načinu mojega življenja, jaz sem vedno in trdno stal za tem, da naj vsakdo moli zase, kakor pač ve in zna, ker praktično jaz ne molim teh molitev kot jih ti ali kristjani, jaz mantram in to mi je prvo in zadnje, prvo, ko se zbudim in zadnje preden grem spat.

Takole: sedaj pa zares.

Samson, ti pač trdiš svoje in prav imaš, tudi jaz sem bil včasih tako zaveden, da nisem razlikoval dobrega od zla in seveda sočustvujem s teboj, enkrat boš spoznal.

Mene zanima naslednje, če seveda veš, v kar pa ne dvomim ; Kaj je učil Jezus iz Nazareta ?

Nazarenec ni ustanovil cerkve in ni učil pogrebnega rituala. "Pustite, da mrtvi pokopavajo njihove mrtve, ti pa pridi in mi sledi!" V tej besedi je jasno, da je ljudem pokazal, kako lahko pravilno živijo, da ne postanejo duhovni mrtvi in zemeljska smrt postopoma izgubi njen strah. Jezus je govoril tudi o Bogu ljubezni - večnega prekletstva ni učil.

Prvi kristjani niso prirejali žalostnih pogrebov. Vedeli so, da lahko njihove pretirane pogrebne izjave mogoče dušo odvrnejo od njene poti. Nosili so svetla oblačila in se veselili, da je lahko duša ljubljenega človeka nadaljevala pot k Bogu v drugi sferi.

Kdor ve, da obstaja vez na institucijo cerkev tudi preko smrti in se lahko terja v onstranskih sferah, ta sledi nasvetu iz Biblije: "Izstopi iz nje, moje ljudstvo." Njegovi sorodniki bodo našli mnogotere možnosti, za pogreb v dostojanstvenem okviru.

Mislim Samson, zdej ne vem ali sem jaz v svojih možganih tako zatrohnel, da ne razumem ničesar kar preberem in kar raztolmačim in kar mi povedo drugi in navsezadnje imam kar nekaj prijateljev, ki so ali še bodo duhovniki in vsi po vrsti povedo, meni seveda, ne okrog po gostilnah in cerkvah, da pač oni ne verjamejo v to cerkveno blamažo, šli so pač zato za duhovnike ker je tukaj le denar in kolker tolko dobro preživetje, pa še je in pije s edobro, pa dobiš marsikaj.

Ja dragi Samson, takšne so besede marsikaterega vašega duhovnika.

In kaj sledi iz tega ?

Cerkve so znale svoje vernike v vseh življenjskih obdobjih spretno zapreti v splet tradicije, ritualov in dogem. S kultnim cirkusom in strašenjem so vezale nase predvsem čustvene moči človeka. Istočasno poskušajo prebuditi vtis, da te praktike niso samo kristjankse, temveč krščanske nasploh, da bi te - vsaka konfesija seveda zase - vzela v zakup.

Dejansko smo lahko v posameznem primeru ugotovili, da vse te ceremonije in praktike s prvotnim kristjanskim naukom, naukom Jezusa iz Nazareta nimajo opraviti ničesar, prav ničesar, marveč poganskega izvora in so služile že antičnim misterijskim kultom za to, da vežejo ljudi na zunanje religije in dobijo ustrezno plačilo za svoje kultne službe.

Vsak naj sam odloči, kakšen sklep hoče potegniti iz teh dejstev za svoje življenje in se vpraša, kaj ga morda še drži v cerkvi, ki že stoletja do današnjega dne goljufa, kar se tiče oznake "kristjansko".

V zadnji knjigi Svetega pisma, v skrivnostnem Janezovem razodetju, se najde beseda, katere aktualnost je na dlani: "Pojdite iz nje ljudstvo moje, da ne boš soudeležo pri njenih grehih in da te ne zadenejo njene nadloge!" (Raz. 18, 4)

In kaj je učil Jezus iz Nazareta ?

"Kdo je moja mati in kdo so moji bratje?" je vprašal Jezus iz Nazareta, ko so mu javili prihod Njegove matere in Njegovih bratov. In sam je odgovoril: "Vsak, ki dela po volji mojega Očeta v nebesih, je moj brat, moja sestra in mati."


In kaj je cerkvena sklenitev zakonske zveze:

Iznajdba srednjega veka.

Na začetku kristjanstva ni bilo potrebno skleniti zakon v cerkvi. O tem tudi ni določene liturgije. Zakon tudi ni veljal kot zakrament.

V devetem stoletju je Karl "Veliki" odredil, da mora biti vsaka sklenitev zakonske zveze prej napovedana v cerkvi (ta "oklic" velja še danes). Takrat so hoteli s tem izključiti zakon med bližnjimi sorodniki in temu incestne posledice - število nezakonskih otrok in s tem mogočih prevar v dejanskih sorodstvenih razmerjih je bilo nekoč veliko. Odtelj je cerkev zaslutila svojo možnost, da ljudi še močneje veže nase.

Cerekvena poroka je bila obvezno predpisana šele v začetku 12. stoletja v Normandiji. Prej in v mnogih delih Evrope še dolgo po tem za poroko ni bil potreben cerkveni blagoslov. Pravtako dobro so se lahko poročali v točilnici. Šele trientinski koncil je v 16. stoletju natančno določil obliko katoliškega "zakramenta svetega zakona". Od takrat je bila cerkev dalj časa edino mesto za možno sklenitev zakonske zveze. Šele v 19. stoletju je nemška država odredila po daljšem "kulturnem boju", da mora biti civilna sklenitev zakona pred cerkveno.

PETA BOŽJA ZAPOVED:

Ne ubijaj...

Jo to Božja zapoved in kako lahko potem cerkev kot takšna inštitucija dovoli poboje nedolžnih in nemočnih živali ?
Ali ste res v crkvenih krogih zamolčali to peto Božjo zapoved ?

......http://madnessonline.com/~upload/index.2

Potem ali lažem jaz ali slike, nekaj je, kdo laže to lahko presodi vsakdo sam.

Vendar dragi Samson, ne skrbi, zaradi mene lahko ti mirno uživaš v tej zločinski združbi, jaz nisem bil in hvala Bogu nikoli ne bom v tej vaši zločinski združbi.

Dragi Samson kdo živi v Božji volji in kdo ne, tega jaz ne vem in se s tem ne ubadam, vem, da smo vsi Božji otroci, da smo vsi eno, poti je pa miljone ali miljarde in pač kakor kateremu ustreza tam gre, ti greš po tej poti, jaz pa po tebi eksotični poti, mogoče sem pa eksotik, sej včasih pa prav rad spijem kakšen eksotičen sok ali pojem kakšen eksotičen sadež.

Hvala dragi Samson ker si si vzel čas za mene ničvredneža, kajti jaz sem lažnivec in pokvarjenec.



Re: Stojchi, faca, kako kaj, verjamem da gre. Imej se lepo. Berem te, berem, lepo pišeš in sem vesel, da te lahko berem. Čao.

Kreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #49 - 01.11.2003 at 22:30:30
 
Smiley
dragi kreden,
tudi tole si lepo napisal, kaj ko bi se ponovno registriral, da ne boš prisoten le kot gost? Wink

dragi samson, Smiley

lepo so te na teološki fakulteti naučili izvijati se v pogovorih.
Najprej nekaj trdiš, kot tiste tvoje uvodne otrobe na začetku o new age konstruktih
in eksotičnih resnicah,
pa potlej tvoje boleče in trpeče srce
in ko si na to lepo opozorjen od mene
(in pozneje še od jakoba ostrijana)
je tvoj odgovor:" saj veš kaj sem mislil in vse lepo preskočiš  Tongue
in na mojo repliko na to da nam vsiljuješ naj bi vedeli kaj si ti misliš, Undecided
se spet obregneš kao da jaz tebe nečesa obtožujem. Undecided

Kako zvito Tongue

in že tako zelo dobro znano iz razgovorov z duhovniki,

ki so tako lepo naučeni spretno se izmikati

in speljevati debate stran od samega bistva,

stran od resnice.

Zvito ni kaj, skratka, Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

daj že pojasni zadeve okoli:

tvojih new age konstruktov, Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

eksotičnih resnic Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

in tvojega bolečega srca, Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

če te je kaj v tvojem srcu,

ali pa te morda sploh nič ni? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

če boš takole zvito in preskakujoče nadaljeval,

verjemi, te ne bo nihče več bral,  Roll Eyes

ps: očital si mi, da se delam pametnega nisi pa mojega delanja se pametnega nikjer argimentiral, Tongue

očital si mi, da se delam modrega

in spet, tega nikjer nisi argumentiral, Tongue

dragi samson same floskule so te,

jaz se nič ne delam,

sem takšen kakršen sem, pa če ti je to všeč, ali pa ne :-
*

in še iskren odgovor duhovnika, na moje vprašanje, kaj bi katoliška cerkev storila z Jezusim, če bi se pojavil zdaj v vatikanu?
" Isto, kar je storila duhovščina njemu pred dva tisoč leti, samo da zdaj na bolj prefinjen način."

na moje vprašanje zakaj?
zelo iskren odgovor,
" ker bi mi vsi izgubili svoje službe in bi na vsa ta mesta namestil sebi bolj primerne ljudi."

Sokrat je rekel: "Vem, da nič ne vem", vedel pa je več kot vsi
katoliški duhovniki pa se delajo kot da vse vedo , tako kot so se delali farizeji in saduceji pred dva tisoč leti,

zato jih pa Jezus ni izbral za svoje učence, ampak raje najpreprostejše neuke ribiče.

kaj misliš samson, ali bi jezus tebe izbral za svojega učenca, ko si tako pameten in premeten? Kiss Kiss Kiss

pa hvala za tvoj poklon in tvojo pohvalo, tudi tebi se klanjam do tal, klanjam se temu, česar ti v svojem srcu še nisi spoznal, mogoče pa enkrat še boš,
Bog ve? Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #50 - 01.11.2003 at 23:00:50
 
Hojla Stojchi, sej sem še menda registriran pri vas, samo žal, ne bom več oddajal pod registriranim imenom, ker tukaj se ustavim samo toliko, da malo preberem kako se imate in potem šibam naprej.
Ker to ni forum kjer lahko izraziš sebe.
Pa tudi kot gost bom zelo malo oddajal, samo tale tema me je pa res pritegnala.

Sem na drugem forumu kjer se imam prav lepo.

Drugače pa Stojchi kar tako naprej.

Super je, ko te berem, tam grem včasih tud na one pozitivke, sej se mi zdi da se tako reče ? Kull je, fajn pišeš.

Ajde, drži se, zdej sem pa skrenal čist iz debate ven, verjamem, da mi ne bo kdo zamiril.

Pa samo to še, pozdravil bi mojo nekdanjo prijateljico Star12. Hello Simsi. Uživi.

Čao.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #51 - 02.11.2003 at 12:06:59
 
Spoštovani kreden!

Kaj kmalu po oddaji tu obravnavanega posta sem ga tudi prebral. Toda vprašanj imaš veliko, odgovoriti je pa mnogo težje, kot vprašati. Sploh, kadar ima človek na drugi strani toliko sogovornikov, na svoji strani je pa nekako sam. Hvala ti za vse prizadevanje. Ugotavljam pa, da sva si v pogledih na SP precej narazen. Občutek imam, da ti Sveto pismo sicer dobro poznaš, ni ti pa znan bolj študijski pristop k pisanju v Svetem pismu. No, tvojo razgledanost spoštujem, moram pa ugotoviti, da ti pri razumevanju svetopisemskih besedil ne uspeva najbolje. Torej toliko o tem, pa k bistvenim vprašanjem.

Quote:
Mene zanima naslednje, če seveda veš, v kar pa ne dvomim ; Kaj je učil Jezus iz Nazareta ?
Bistvo Jezusovega učenja je seveda zbrano v Evangelijih. Ugotovila sva že , da ti razumevanje svetopisemskih besedil dela težave. Npr. Jezusovo gledanje na kraj pogubljenih (pekel), za kar sem ti navedel konkretno mesto iz Evangelija, ki ga pa niti registrirati nočeš, ker se očitno tega vprašanja zelo bojiš..., pa tvoja razlaga Razodetja, ki je čisto mimo, neuporabna... Zato bi tebi težko na kratko zadeve kar pojasnil. Priporočam ti, da si nabaviš KATEKIZEM KATOLIŠKE CERKVE, ki je izšel leta 1993, izdajatelj pa je Slovenska škofovska konferenca. Ko boš predelal tisto knjigo, ki je preprosto odlična, ti bo tudi Jezusovo učenje temeljito poznano, pa še Sv. pismo  boš bolje razumeva. To, da je Jezus dal temelje svoji krščanski Cerkvi je pa preprosto zgodovinsko dejstvo. Je pa dejstvo tudi, da so se strukture Cerkve skozi zgodovino krepko preoblikovale, pa jih imamo danes, kakršne pač so. In še te se bodo spreminjale, saj je Cerkev živi del človečanske zgodovine. Pomembno je bistvo, pomen papeža in škofov, pomen božjega ljudstva kot celote, osnovne verske resnice, ki jih je učil Jezus. Oblike se lahko menjajo in se tudi morajo menjati. Kar zadeva pogrebov, tudi današnji kristjani pogosto opravljajo pogreb v znamenju polnem upanja in veselega pričakovanja. Se kar strinjam s teboj, kar si zapisal o tej stvari.

Quote:
Mislim Samson, zdej ne vem ali sem jaz v svojih možganih tako zatrohnel, da ne razumem ničesar kar preberem in kar raztolmačim in kar mi povedo drugi in navsezadnje imam kar nekaj prijateljev, ki so ali še bodo duhovniki in vsi po vrsti povedo, meni seveda, ne okrog po gostilnah in cerkvah, da pač oni ne verjamejo v to cerkveno blamažo, šli so pač zato za duhovnike ker je tukaj le denar in kolker tolko dobro preživetje, pa še je in pije s edobro, pa dobiš marsikaj.

Ja dragi Samson, takšne so besede marsikaterega vašega duhovnika.
Hehe, kreden, toliko duhovnikov in bogoslovcev poznam zelo zelo od blizu, da preprosto vem, da si si to izjavo preprosto izmislil. Tega v Sloveniji ni, to se nikomur ne izplača.

Quote:
Potem ali lažem jaz ali slike, nekaj je, kdo laže to lahko presodi vsakdo sam.
Te slike meni samo povedo, da so se videvali, nič pa ne govori o kolaboraciji, kar ti natolcuješ. Ja, lažejo tisti, ki te slike namenoma napačno interpretirajo. Mar ne veš, da se katoliški duhovniki in škofje pojavljajo tudi v zaporih, v družbi najrazličnejših zločincev, v družbi z negativo najbolj zaznamovanih politikov, pa ne zato, da bi sodelovali v slabem, ampak pomagali v dobrem. To jim je vendar naročil Jezus: "Zdravnika potrebujejo bolni, ne zdravi..." Tvoja interpretacija zgolj zlorablja dobronamerne geste plemenitih ljudi. In ko govoriš o "vaši zločinksi združbi", raje pomisli, v kakšni si ti sam. Jaz zanesljivo vem, da je tvoje obtoževanje v tem pogledu nepošteno, lažnivo, nespoštljivo, gre za namensko blatenje. Tega ti pa ja ne bom priznal za pravilno ali celo resnično.

Quote:
Hvala dragi Samson ker si si vzel čas za mene ničvredneža, kajti jaz sem lažnivec in pokvarjenec.
Nič za to, dragi kreden! Če se že sam tako imenuješ, se verjetno zato, ker po nedolžnem prav te atribute prilepljaš meni in mnogim, ki so zanesljivo boljši od tebe in mene.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #52 - 02.11.2003 at 12:15:28
 
Spoštovani Stojchi! Smiley

Ja, saj se potrudiš. Toda obenem tudi pesniš. Glede na to, da je meni pesništvo blizu, ti še kar sledim. Mislim, da na vse nima smisla odgovarjati, saj sem ti odgovoril že zdavnaj, če si kaj bral moje prispevke. Ti bom pa naravnost povedal, v čemu jaz vidim novodobnost, če že inzistiraš, očitno iz tebi razumljivih razlogov: Tvoje pisanje je tipično novodobno, tudi to zadnje. Imaš mnoge zelo lepe duhovne prvine, ki se prepletajo z utvarami in "iz rokava" renicami, kot si jih pač kje pobral. Si zbiralec, ki po sili tlačiš skupaj stvari, ki skupaj ne sodijo. Poleg tega bi človek od tvojega intelektualnega nivoja le pričakoval malo več širine, ne pa neprestano cepidlačenje, ko da se tu po vsej sili moramo iti, kdo ima prav in kdo ne. Jaz vidim svoj prav, ti glej svojega, pa bo vse v redu. Zaradi tega ni potrebno, da bi se ne pogovarjala na vljudnem nivoju, in vsaj pri sebi čutim do tebe ustrezno spoštovanje kot do prizadevnega iskalca resnice.

Sem se pa nasmejal, kako si pohvalil kredenove približke, kot bi jaz temu rekel. Zmes resnice in izmišljotin, očitno ti to ugaja. Pač stvar okusa, to mene sploh ne moti. Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #53 - 02.11.2003 at 14:49:05
 
Objava v dveh delih ker v enem pač ni šlo.

1. DEL

[Dragi Samson./b]

Poglej, ti stojiš trno na svojem bregu in v svojem prepričanju, tako kot jaz stojim trdno na svojem bregu in v svojem prepričanju.
Poleg tega so pa še življenske izkušnje, ki pripomorejo k boljšemu razumevanju nekaterih stvari.
Vedi tudi, da se jaz ne zanašam na nikogar na temu forumu in delujem sam, ker na temu forumu se ne moreš in se ne smeš zanašati na nikogar, ker hitro ti pokažejo njihov prav in ni važen način, tako delajo, no saj takšen občutek imam da delajo kot RKC.

Pa gremo v bistvo.

Kolikor jaz poznam Sveto Pismo, ne vem, po mojem nič in kako ga jaz sebi razlagam, ga sploh ne, zakaj bi se človek mučil še s tem kar je spremenjeno in spreobrnjeno že tisočkrat, sej vsaka oblast je poskušala to spreobrnati sebi v prid.

Pa rečva nekako takole, Sveto Pismo je takšno kot je, kaj pa iz njega vlečejo cerkvena gospoda, to je že drugo vprašanje in kako si ga oni tolmačijo, to je vprašanje brez odgovora.

Kajti dragi Samson, da si nekdo dovoli izreči nekaj takšnega kot je tole ; Ženska je ustvarjena kot pomočnica človeku, (župnik Jože Pacek, 2001) in to v novem tišočletju in to pred svetovno javnostjo, to sloni že na absurdnem pomanjkanju kulture v cerkvenih krogih.
In me resno zanima, kdo je ta človek kateremu je ženska SAMO pomočnica ?
Kdo je čigav pomočnik, o tem sigurno ne odloča neki župnik iz neke ustanove, ki sebe imenujejo za božje poslance in svoje strohnele, mrzle cerkve, za božje hiše. Vidiš, to je absurno in nerazumljivo dejanje.

No, ko sem že pri gospodih župnikih, moj osebni prijatelj študira v Mariboru za župnika, preko njega sem spoznal še dva, v svojem mestu pa osebno poznam župnika in veliko debatirava o duhovnih spoznanjih in duhovnem življenju.
Poznam pa še dva dobra župnika eden iz Maribora in eden iz Ptuja, sej jaz prihajam iz teh krajev, tako, da o tem, kaj kateri župnik misli in zaradi česa je med temi cerkvenimi, strohnelimi zidovi, kar dodobra poznam.
Res je, da ne morejo postati bogati imajo pa vsega na pretek, sej, če se nebi izplačalo ali če nebi imeli od tega korist, nebi bili to kar so, v to verjemi.
Recimo naš župnik se vozi naokoli z Marcedezom, tanovim, pije in se kurba hujše kot kurbirji, ničkolikokrat je že noč prespal v sobici za pridržanje, ja imam tudi policaje za prijatelje in kar nekaj zveš od njih.
Debel je pa tako, da če jaz stopim vzadaj njega se me ne vidi, pa je mene tudi dosti skupaj.
Pa recimo brezobrazen je še povrh vsega, sva že imela vroče pogovore, samo se je usral in ni upal, ni imel jajc. ka bi ga zradiral.

[b]Tale napis, katerega bom sedajle napisal paše pod tisto slikico v kateri se škof rokuje z Adolf Hitlerjem in ima dvignjeno roko v pozdrav nacizmu.

Preberi ; Adolf Hitler: Delam samo to, kar že 1500 let dela cerkev, vsekakor temeljiteje.
Zdej, a je to po tvojem mišljenju verodostojno ali ni, me ne zanima, kajti slika je stara in dokazuje nekaj, cerkev in zločinec, morilec in morilci, so in bodo vedno skupaj.

Če ne verjameš, idi malo po Sloveniji in povprašaj stare ljudi, kako je bilo med vojno, jaz sem o tem veliko govoril z ljudmi, župniki so s prstom kazali, tale je partizan, pa tale, pa tale in so izrabljali uboge ljudi kateri so se jim zaupali.

In koliko je cerkev pokradla v vsej svoji zgodovini in danes spet tišči tace na materijalne dobrine, katere pa vsekakor niso njene, saj so pridobljene na krvi in morenju in zastraševanju ljudi.
In zakaj cerkev potrebuje materialne dobrine, če je pa dušna ustanova ?
Kaj so sedaj, materialisti ali dušni pastirji, kolker vem, Jezus iz Nazareta ni kopičil minljivega bogastva.
Je tako ali ni, povej dragi Samson.

Strogo hierarhično urejena, navznoter in navzven totalitarna, oblastna ter pohlepna po denarju, ki časti skrivnostne kulte in ima nezmotljivega guruja na čelu" to so običajni atributi sekte, kot vedno znova zatrjujejo cerkveni pooblaščenci za sekte.
In rečes, da ni diktatorska, ta cerkev je še slabša kot diktatorska cerkev.

In recimo po presoji zgodovinarjev na svetu ni organizacije, ki bi bila v antiki, vključno s srednjim in novim vekom ter posebno v 20-tem stoletju tako obremenjena z zločini, kot krščanska cerkev, prav posebno rimsko-katoliška cerkev in seveda, bo tvoj pogled drugačen od zgodovinarjev, sigurno se motijo in so tukaj mislili na kakšno eksotiko.

Karlheinz Deschner in nekdanji jezuit, grof Hoensbroch ugotavlja: "Papeži so bili stoletja na vrhu morilskega in krvavega sistema, ki je poklal več ljudi, povzročil več kulturnih in socialnih pustošenj kot katerakoli vojna, kot katerakoli epidemija, v imenu Boga in v imenu Jezusa Kristusa." In povej Samson, to drži ali ne, ali so spet vse samo blatenja RKC-ja ?
Jaz osebno v to verjamem in ni človeka, ki bi me drugače prepričal, ker to se je delalo in se še dela, vendar bolj fino.

In praviš, da je cerkev čista, neomadeževana, najčistejša, potem beri dalje, recimo tole ; Cerkvena vpletenost v zločin sega do današnjih dni: Morda pomislimo na usmrtitev stotisočev pravoslavnih Srbov sredi prejšnjega stoletja z odločilno udeležbo katoliških duhovnikov in z molčečim odobravanjem Vatikana; ali na masakre v Ruandi, pri katerih so bili udeleženi katoliški duhovniki ter nune, ki so bili medtem že obsojeni zaradi genocida; ali na zločine katoliških in protestantskih fanatikov v Severni Irski, ki so stali življenja tisočev ljudi.
Mar je vse to izmišljeno, mar so hit pokončale cvetlice katere so metali duhovniki ?

Preberi še tole, tak, za štos ; Še v sredini 20. stoletja, med l. 1941 in 1943 so na Hrvaškem pobili okrog 750 000 pravoslavnih Srbov - z odločilno udeležbo katoliških duhovnikov in z molčečim odobravanjem Vatikana. Ja, Pavelič je bil tu zraven, ja. Mislim, da veš kdo je Pavelič ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kreden.
Guest




Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #54 - 02.11.2003 at 14:49:45
 
2. DEL

Potem tudi tale ugledni, lažnivi cajtng laže, beri tole ; V Ruandi je bilo v 100 dneh pobitih 800 000 ljudi. Cerkev je edina imela avtoriteto, da zaustavi prelivanje krvi. Toda "večina njenih duhovnikov in nun je l. 1994 gledala krvoprelitje ali celo pomagala morilcem." (Spiegel, 1/2000)

Na Poljskem so pred kratkim celo nadškofa razkrinkali kot seksualnega zločinca in seveda, to ni res boš porekel, pa še kako je res in vedi; Zdaj je čas, da se prelomi molk in se pokaže kompletni RKC, da je pokvarjena in ničvredna.

No, potem Bild tudi laže ; Seks-pastor se je pregrešil nad svojimi birmankami. "Dajva na oltarju spočeti junaka". ( BILD 13.3.2002) tako je seks-župnik iz vzhodne Frizije nagovarjal dekleta. Ljuba so mu predvsem dekleta iz njegove birmanske skupine.

Ali pa celo nekaj takšnega ; Že najmanj dve leti naj bi bila v cerkvenih krogih znana nadškofova slabost, je poročal Rzeczspospolita. V skrbeh za svoje študente je direktor Paetzu prepovedal obiskovati semenišče, oddaljeno 200 m od nadškofove palače. Protestna pisma duhovnikov in laikov proti nedopustnim napadom homoseksualnega nadškofa so v poljski škofovski sinodi, pri papeškem nunciju v Varšavi in v Vatikanu ostala dolgo ´brez odmeva´. Glavnega urednika nekega katoliškega časopisa, ki je priganjal, da se očitki pojasnijo, naj bi kazensko premestili v misijo v Zambiji, je pisal časopis." In Tagesspiegel citira neko katolikinjo, ki pravi: "Vesela sem, da moj sin ni bil nikoli ministrant."

No tale je pa očitno Samson po tvojem čista resnica, upsa, neresnica, se mi je zapisalo ; Katoliški duhovniki in škofi prisilijo nune in učenke samostanskih šol k seksu - često na silo." Noseče sestre prisilijo na splav ali končajo - v afriških deželah - kot druga ali tretja žena v tujih družinah. Nune, ki so neprostovoljno zanosile, bi pogosto vrgli iz njihovega reda. V nekem samostanu v Malawiju je bilo 29 sester nosečih, v nekem drugem samostanu 20. Ko je višja predstojnica iskala pomoč pri škofu, je bila disciplinsko kaznovana. Na dan so prišli primeri iz 23 dežel. (Spiegel, 13/2001)

Le malo katolikov ve, da verski nauk njihove cerkve večinoma izvira iz poganskih skrivnostnih kultov in so ga uvedli rimski cesarji. Procesije, romanja, čaščenje svetnikov, kadilo, ministranti, blagoslovljena voda, mašna oblačila, monštrance, božične, velikonočne in praznične navade - vse to ne prihaja od Jezusa iz Nazareta, ampak iz antičnih misterijskih kultov.

In še ; Jezus ni hotel čaščenja Marije. Ta kult ima svoje korenine v poganskih religijah.

"Nebeška kraljica", ki jo častijo v katoliški cerkvi, je potaknjenec "matere božanstva", h kateri so molili že stoletja pred Marijinim rojstvom, npr. kot Diana ali Artemis ali Astarte, feničanska boginja plodnosti.

"Mati božja" je tudi kopija Izis, egipčanske boginje plodnosti, ki so jo prikazovali, kako stoji na polmescu - prav tako kot danes Marija.

Da je ta kult prodrl v rimsko-katoliško cerkev, se moramo povrniti k vzhodnorimskemu cesarju Theodoziju II., kateri je sklical koncil v Ephezu (431), ki je razglasil za dogmo, da je Marija "roditeljica boga" in dal obsoditi takratnega patriarha Konstantinopla, Nestorija, za "podlega" krivoverca. Njegov zločin: Svaril je pred kultom "matere božje"; Marijo se lahko označi samo kot "roditeljico Kristusa". Toda kult Marije je zmagal zahvaljujoč sfanatizirani množici, ki je šla skozi mesto Ephez, ki je od davnine čislalo kult Diane in slavilo "veliko mater".

Kdor hoče resno vzeti cerkveno vero, mora verjeti, da duhovnik pri oltarju z določenimi besedami (hoc est enim corpus meum", od koder je prišel izraz "hokus pokus), hostijo in mašno vino realno spemeni v Kristusovo meso in kri. Ostane samo zunanji videz, medtem ko "resnično, zares in substančno vsebuje telo in kri celega Kristusa" (katekizem). Kdor v to ne veruje, je večno preklet od koncila v Trientu leta 1551 naprej. Prav tako, kdor ne veruje, da pri vsaki mašni daritvi Kristus po duhovniku ponavlja svojo žrtev na križu - dan za dnem, leto za letom, stoletje za stoletjem, čeprav je vendar tudi po verovanju te cerkve že zdavnaj vstal.

Tudi to ritualno ponavljanje Jezusovega žrtvovanja življenja nima nič opraviti s Kristusom, ampak se navezuje na zgodnje kulte žrtvovanja, pri katerih so žrtvovali živali in ljudi, da bi pomirili domnevno jezno božanstvo. Pavel je to pogansko miselno dediščino vcepil nastajajočemu kristjanstvu: Jezus iz Nazareta naj bi opravil krvno daritev, da bi ljudi očistil njihovih grehov. Ta okrutna predstava, da bog uporabi svojega sina kot klavno daritev, da se človeštvo osvobodi grehov, je bila od davnine skupna skoraj vsem misterijskim religijam.

Višek misterijskega kulta poganskega obeležja sestavlja obhajilo, pri katerem duhovnik in vernik jesta in pijeta Kristusovo meso in kri, nič drugače, kot je to bilo v navadi pri kultu Mitre in Ozirisa. V Egiptu so duhovniki posvetili pogačo in jo tako spremenili v Ozirisovo meso. Nato so pogačo pojedli in zraven pili vino kot del obreda. Predstava o uživanju mesa nekega boga ima kanibalski izvor. Poganski duhovniki so zaužili en del mesa od vseh žrtev, tudi človeško meso, pri čemer beseda kanibal izhaja iz besede cahna-bal, t.p. "Balov duhovnik".

Tudi mistika krvi velikega petka je prav tako v sorodstvu s kultom Ozirisa kot tudi s kultom Attis. Kajti tudi tam so imeli "krvni dan", ko so sliko umrlega boga pritrdili na kol in nosili okrog. V cerkvenem krščanstvu so ta kult ovekovečili s truplom na križu. Ljudje so se tako navadili na to, da se zdaj le malokomu posveti, da z mrtvim možem na križu zasmehujejo vstalega Kristusa.

Mislim dragi Samson, tega je še dosti, dosti dokazov kako je pokvarjena ta cerkev, kakšn so njeni nameni, vseprej vse druga kot pa dobri in zato mene nikoli ne boste našli v takšni diktaturso, fašistični cerkvi, kjer je prvo pomemben denar in grožnja, potem pa tisoče milj nič in nato, če je kaj, če ostane sploh kaj, duhovnega, tega slednjega je pa resnično malo.

Dragi Samson, hvala za tvojo vero, imej jo. Te pa vsekakor cenim kot zagriženega vernika.

RKC  RKC  RKC  RKC  RKC  RKC  RKC  RKC .....................

Pač, vsakdo naj presodi sam.

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #55 - 02.11.2003 at 16:16:50
 
Smiley
bravo kreden, čestitam zelo dobro napisano,  Smiley Wink Cheesy
vsekakor ne moremo mimo dejstva mnogih dvoličnosti današnjih cerkvenih predstavnikov in oblastnikov,
ki jih je že Jezus pred dva tisoč leti imenoval:

gadja zalega Tongue

in dragi samson, res je kar je napisal kreden, ti rituali, ki jih počne cerkev pri svojih obredih že več kot tisoč let, res nimajo prav nič opraviti z Jezusivim učenjem

in bistvo Jezusovega učenja res ni opisano v evangelijih...

noben cirkus nikoli ni imel, niti nima prav nič opraviti z Jezusom in njegovim učenjem.

saj ti samson, si dovolj inteligenten in boš to spoznal že iz samih Jezusovih besed, a ne?

vendar moramo priznati, da so v cerkvenih vrstah tudi posamezniki, ki so pristopili k cerkvi iz iskrenih nagibov, recimo dve moji pokojni teti sta bili nuni in sta mi tudi govorili o svojih dobrih in slabih samostanskih izkustvih, tudi molili sta zame, morda pa sem tudi zaradi njunih molitev jaz že tako dolga leta v nebesih Kiss


in dragi samson, jaz nisem iskalec resnice, našel sem jo že pred šestindvajsetimi leti, Smiley Wink Cheesy Kiss Kiss Kiss

kot jo boš našel tudi ti, če ne prej,
ko boš vdihnil svoj zadnji zemeljski dih Kiss Kiss Kiss

dragi samson ne obupaj in zapomni si,
da ima tvoje srce zmeraj prav Kiss Kiss Kiss

in svetništva ne boš dosegel, pa četudi boš prebral na milijone svetih knjig. Kiss Kiss Kiss

samo živi mojster ti lahko odpre ta vrata v spoznanje srca, zato pa je rekel Jezus, da bo prišel človekov sin, a ne?

Stojan Svet Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Las_Casas
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #56 - 02.11.2003 at 19:56:56
 
Danes ko imam čas in se sprehajam po internetu sem prebral kako je neki Samson podal eno svojo idejo za ta forum. Po pravici povedano me je ta njegov predlog zelo prijetno presenetil. In ti res čestitam, dragi Samson za tako dobro idejo in smer. Se pa čudim nad nekaterimi, ki ga napadajo. Če je to res svoboden forum o duhovnosti, se je treba z vso iskrenostjo soočiti z vsem kar se duhovnosti tiče. To je v končni fazi tudi tisto, kar je zaznamovalo naše straše, kar je bilo temelj življenja naših dedkov, ter kar je bilo osnova bivanja dolge generacije naših prednikov. Izkušnja, ter iskanje teh ljudi nam lahko povedo marsikaj o tem, kar je naša lastna identiteta ter stališče bivanja na tem svetu.

Brez dvoma sem tudi sam prepričan da brez posebne mape za krščanstvo ta forum dejansko zgublja na kvaliteti, ter pušča realnost ter korenine vnemar. In s tem je ta forum obsojen da živi brez svojih korenin, kar lahko pomeni, da se vse skupaj izcimi kot cenena modna muha, ki veliko obljublja, zelo malo daje, in ljudem vzame vso obljubljeno upanje.

Četudi ne poznam pisanja tega Samsona, pa se mi zdi poziv jako jako upravičen. In mu še enkrat čestitam.

Bartolome de Las Casas




Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #57 - 02.11.2003 at 20:11:28
 
Las_Casas wrote on 02.11.2003 at 19:56:56:
Brez dvoma sem tudi sam prepričan da brez posebne mape za krščanstvo ta forum dejansko zgublja na kvaliteti...


Zakaj že?



-
Verstva, religije, filozofije, kulture
krščanstvo, budizem, hinduizem, grki, rim, egipt, sumerci ...
-

Neustrezno al kaj?   ...še na prvem mestu omenjeno Wink
Krščanstvo potrebuje "posebno" mapo?    



..Lepa nedelja, to mi delaj! Grin...


LP, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #58 - 02.11.2003 at 21:36:33
 
Las_Casas wrote on 02.11.2003 at 19:56:56:
Brez dvoma sem tudi sam prepričan da brez posebne mape za krščanstvo ta forum dejansko zgublja na kvaliteti, ter pušča realnost ter korenine vnemar.


Prostora je čisto dovolj, saj ni omejen. Posebne mape, pa po mojem ne potrebujemo.
Glede korenin, pa nimamo vsi istega mnenja.
Moje korenine, so ženske korenine... Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: KRŠČANSTVO - NUJNO potreben forum!
Reply #59 - 02.11.2003 at 21:51:11
 
Smiley
se strinjam z amstel in seveda tudi mnogimi ostalimi, ki smatrajo tako kot jaz, da to kar dela krasnega ta forum je edino:
naša ustvarjalnost,
naša raznolikost idej,
naše razmišljanje z lastno glavo ,
ne pa pranje že preveč spranih krščanskih možgan,

končno je Bog osebna notrnaja pot vsakega posameznika,
saj vsi poznamo jezusovo priliko o kotu in prošnji k osebnemu Bogu, kaj ne?

Tudi moj topic o Prem Rawatovem učenju, ki je čisto izkustvo in umetnost notranjega spoznanja in  ni vezano niti na religijo, ali filozofijo,
zato sem ga dal v umetnost gibanja,
ker za umetnost gibanja diha pravzaprav gre,
pa so me moderatorji lepo premaknili pod verstva in filozofije,
pa se zaradi tega prav nič ne razburjam,
perfektna stvar paše povsod celo pod:
še malo resničnega heca Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 13